Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Pět ukrytých pokladů Rio de Janeira a Buenos Aires

Rio de Janeiro a Buenos Aires – dvě jihoamerické metropole, které se pyšní světoznámými památkami, architektonickými skvosty a krásnými přírodními úkazy. My tentokrát necháme stranou obvyklé turistické cíle a představíme vám pět míst, o nichž se v každém průvodci nemluví.

Park přímo u nohou Ježíše Krista

Romantický poklad zvaný Parque Lage najdete na úpatí hory Corcovado, na jejímž vrcholu se k nebi tyčí proslulá socha Krista Spasitele. Hned v přední části parku vám vyrazí dech úžasná architektura koloniálního paláce s obřím bazénem uprostřed nádvoří. Okolní rozlehlý areál s parkovou úpravou je protkaný pěšími stezkami, můstky a jezírky.

Při procházce můžete pozorovat hravé opice skákající mezi korunami stromů, nahlédnout do jeskyní či vystoupat na rozhlednu, nebo se usadit k příjemnému pikniku. Vstup do parku je zcela zdarma, a tak jej určitě doporučujeme navštívit, i kdybyste měli zaskočit pouze na drink do místní kavárny s výhledem na jeden ze sedmi nových divů světa.


Původní koloniální sídlo v Parque Lage nacházející se pod horou Corcovado 

Plážová romantika v rušném Riu

Ať už si rádi užíváte rušné ulice plné restaurací a barů, či aktivní výlety po přírodních krásách, tropická dovolená by měla zahrnovat alespoň pár chvilek strávených na pláži – nejlépe na hony vzdálené od vřavy velkoměsta. I pulsující Rio de Janeiro má jednu takovou ukrytou perlu.

Necelou hodinu cesty z centra směrem na jihozápad leží Praia Prainha, překrásná pláž s bílým pískem obklopená přírodní rezervací. Po většinu dní zde narazíte pouze na hrstku surfařů a několik málo skupinek návštěvníků. Rozhodně se tedy vyhnete davům turistů, které zaplňují slavnou Copacabanu či pláž Ipanema.


Krásnou pláž Prainha Beach obklopuje přírodní rezervace 

Nejbarevnější zákoutí brazilské metropole

Ikonickou ukázkou moderního umění, které skvěle vystihuje multikulturní duši celého Rio de Janeira je slavné 125 metrů dlouhé schodiště, jemuž místní neřeknou jinak než prostě Escadaria SelarónSelarónovy schody. Barevné dílo poskládané z více než 2 000 různých dlaždiček a úlomků zrcadel z šedesáti zemí světa vlastnoručně vytvořil původem chilský malíř Jorge Selarón. Posledních 23 let svého života strávil „kachličkováním“ 250 schodů propojujících čtvrtě Santa TeresaLapa, a zanechal tak po sobě jedno z nejbarevnějších schodišť světa.


Dlaždicové schodiště je dílem chilského malíře Jorge Selaróna 

Argentina v rytmu vášnivého tanga

Buenos Aires má přezdívku „Paříž Jižní Ameriky“ a kromě vynikající kuchyně a špičkového fotbalu k němu neodmyslitelně patří také temperamentní tanec. Vyčleňte si jeden večer na návštěvu podniku La Esquina de Homero Manzi a zažijte tradiční taneční show v rytmu tanga na vlastní kůži.

Zde se v 19. století nacházela kavárna a restaurace, kde se často scházeli nejznámější umělci tehdejší doby. S tangem je navždy propojená proto, že právě tady proslulý hudební textař Homero Manzi napsal jednu z nejznámějších skladeb „Sur“. Zdejší taneční vystoupení se řadí nejen k nejkvalitnějším, ale také k těm cenově velmi dostupným, což je už pouze třešničkou na dortu.


Tanec v ulicích Buenos Aires, které je přezdíváno Posvátné město tanga  

Pravá chuť Buenos Aires

Málokde lze nasát atmosféru jakéhokoli města lépe než na tradičních trzích. Při návštěvě Buenos Aires zavítejte na La Feria de Mataderos, jeden z nejautentičtějších argentinských pouličních trhů, na kterém potkáte pravé „gauchos“ (obdobu severoamerických kovbojů na koních), lidové tanečníky a především prodejce místních dobrot.

Ochutnat určitě musíte slavnou parrillu, což jsou grilované kousky převážně hovězího masa. Tento trh se koná pouze o víkendech ve čtvrti Mataderos, a pokud chcete poznat o trošku více pravou tvář Argentiny, vypravte se také na dobytčí trh, který se nachází jen o pár ulic vedle.


Severní Amerika má své kovboje, Argentina a některé další státy Jižní Ameriky mají „gauchos“ 

Vydejte se s námi na exotický zájezd do Brazílie a Argentiny! Očarují vás rytmy samby v brazilském Rio de Janeiru i výtečné argentinské hovězí v Buenos AiresBrazílie vás nadchne jedním ze Sedmi divů světa – sochou Krista Spasitele, světoznámou pláží Copacabana a největším systémem vodopádů planety zasahujícím do Brazílie i Argentiny. V Argentině vás čeká plavba po deltě řeky Paraná, návštěva ranče s grilováním a ochutnávkou vín a také vášnivé tango v ulicích Buenos Aires.

Foto: shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627