Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Extremadura – země dobyvatelů

Nedaleko od hlavního města Madridu se rozkládá země dobyvatelů neboli kraj Extremadura. Právě odtud totiž pocházejí slavní dobyvatelé jako Hernán Cortés, Francisco Pizarro, Pedro de Valvidia, Nuñez de Balboa a další.

Půvabné Trujillo

Pouhé dvě hodiny od madridského letiště se nachází Trujillo, nejhezčí město celé Extremadury. Okouzlí vás kamenná sídla s hrdými šlechtickými erby proslulých conquistadorů, nedobytný hrad na kopci, čapí hnízda na kostelních vežích i Plaza Mayor.

Je to jedno z nejpůvabnějších náměstí v celém Španělsku. Dominuje mu jezdecká socha bývalého pasáčka, jejíž kopie stojí daleko za mořem až v peruánské Limě, kterou založil právě Francisco Pizarro.

shutterstock_281034911Plaza Mayor v Trujillo s jezdeckou sochou bývalého pasáčka

Třešňový ráj

Nejsou to ale jen města, čím Extremadura okouzlí každého turistu. Je to především nádherná příroda. Údolí Ambroz a Jerte jsou vyhlášené třešňové zahrady s více než dvěma miliony třešňových stromů, které každé jaro promění údolí v běloskvoucí zahradu.

shutterstock_29719114Nádherná příroda údolí

Dehesa – úchvatná krajina Extremadury

Nejcharakteris­tičtější je pro Extremaduru takzvaná dehesa, která pokrývá asi čtvrtinu jejího území. Jedná se o méně hustě rostoucí duby a mezi nimi roste tráva, neustále spásaná domácími zvířaty. Taková je dehesa. Když se to napíše, nevypadá to příliš atraktivně, ale dehesa je úchvatná krajina.

Jednou za čas se vysázejí obilniny, které jsou využívány především jako krmivo pro dobytek. V následujících letech je půda ponechána ladem, vyrostou zakrslá křoviska, která se pomalu mění v buš postupně spásanou ovcemi a krávami. A nejen těmi. Také malí černí vepříci volně se toulající dehesou si přijdou na své. Živí se bukvicemi a šunka z nich je opravdu ta nejlepší.

shutterstock_263558849Vepříci volně se toulající dehesou

Národní park Monfragüe – největší supí sídliště světa

Ve Španělsku žije na devadesát procent všech evropských supů. Jedna z velkých supích kolonií hnízdí právě v národním parku Monfragüe. Čítá více než pět set párů supů bělohlavých a přes tři stovky párů supů hnědých, což je možná nejširší populace na světě.

V parku Monfragüe se také nachází jeden z nejslavnějších a nejméně dostupných klášterů Panny Marie Guadalupe, magické místo nejen pro poutníky.

shutterstock_73880632 (1)Klášter v Guadalupe magické místo nejen pro poutníky

Římská Mérida

Kdysi se jmenovala Augusta Emerita a bývala hlavním městem římské provincie Lusitánie. Řeč je o Méridě, která byla založena v roce 25 př. n. l. veterány armády pozdějšího římského císaře Augusta. Málokde v Evropě je římská historie tak přítomná.

shutterstock_93653107Amfiteátr, v němž před 15 tisíci diváky bojovali udatní gladiátoři

Mérida je příjemné město, v němž je každý krok zážitkem. Najdete tu například nejdelší římský most na světě a římské divadlo, které pojmulo na šest tisíc diváků. V sousedství divadla se pak nachází amfiteátr, v němž před 15 tisíci diváky bojovali udatní gladiátoři.

Nedaleko vchodu do historického areálu s divadlem a amfiteátrem stojí muzeum římského umění. Na malé jihošpanělské město má až neuvěřitelnou sbírku římského umění s 37 000 exponáty.

Nezapomenutelné město Cáceres

A co teprve Cáceres, město zapsané na seznamu UNESCO. Když se vnoříte do jeho ulic plných starobylých paláců, rázem se ocitnete ve skutečném středověku. Spleť uliček, hnědý kámen a všude čapí hnízda. Je lehké si představit klapot kopyt na středověkém dláždění a rytíře v plné zbroji, kterak se vydává na dalekou výpravu do zámoří.

Asi 14 km západně od Cáceres leží přírodní památník Los Barruecos, zvláštní krajina plná žulových skalisek a vodních nádrží, které lidé v těchto místech stavějí už od 16. století. Paní příroda zde vzala do ruky dláto a vytvořila ze skalisek nádherné bizarní plastiky.

shutterstock_83661337Cáceres – spleť uliček, hnědý kámen a všude čapí hnízda

Extremadura je nejkrásnější na jaře, když hnízdí čápi a všechno rozkvete a zazelená se. Extremadura, to je kraj, který ve stínu slavnějších destinací skromně vyčkává na své objevení.

Chcete také poznat všechna jedinečná místa, o kterých píšeme v tomto článku? Sledujte aktuální nabídku zájezdů.

Autor článku: Delfín travel, foto: archiv Delfín travel

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627