Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Madagaskar

Osmý kontinent světa

Madagaskar je neopakovatelný kus světa, který nikde jinde nenajdete. Pojeďte s námi objevit jeho poklady a krásy. více

Madagaskar, svět jako žádný jiný. Tak blízko africkému kontinentu, přesto s ním má jen velmi málo společného. Dlouhá historie čtvrtého největšího ostrova na světě dala život mnoha endemickým druhům zvířat a rostlin. Zdejší fauna a flóra se tak nepodobají ničemu jinému, co můžete na naší planetě spatřit. Nechte se okouzlit hravými lemury, zářivě barevnými chameleony i majestátními baobaby s korunami tyčícími se vysoko k nebesům. Objevte rozlehlé deštné pralesy, nádhernou přírodu a pestrou krajinu, v níž jsou rozesety vesničky domorodých malgašů. Jejich předci sem připluli na člunech z Indonésie a východní Afriky, a i když rozhodně nemají v životě na růžích ustláno, zdejší pohostinnost a radost ze života by mohla být inspirací i pro nás. Ponořte se do světa místních obyvatel, světa plného magie, tradic a lásky k životu. Pokud milujete svět a jeho nejrozmanitější podoby, jistě si zamilujete i dobrodružný a stále ještě málo objevený Madagaskar.

Program

1. den: ODLET DO DESTINACE

Odlet z Prahy do Antananariva s jedním přestupem. Přílet do malgašské metropole Antananarivo, která se nachází v nadmořské výšce 1276 m.n.m. Transfer do hotelu.

2. den: ANTANANARIVO - NÁRODNÍ PARK ANDASIBE

Po snídani se vydáte z hlavního města na východ po silnici, která spojuje Antananarivo s nejdůležitějším malgašským přístavem Toamasinu. Pomalu za sebou necháte  sušší oblast náhorní plošiny a příroda v okolí se bude krásně zelenat. První zastávku si uděláte v parku Peyrieras, který je domovem nádherných chameleonů a exotických motýlů.

Po lehké procházce budete pokračovat v jízdě směrem na východ. Odpoledne dorazíte do NP Andasibe. Po ubytování v hotelu se vydáte s místním průvodcem na večerní prohlídku parku Voimma. Budete mít jedinečnou možnost spatřit živočichy, kteří jsou aktivní za tmy. Zaposloucháte se do tajemných zvuků divočiny a přitom budete sledovat jasně zářivé hvězdy.

3. den: NÁRODNÍ PARK ANDASIBE

Vaší další zastávkou bude srdce národního parku Andasibe. Můžete se těšit na několik druhů lemurů, které vám připraví neskutečnou podívanou. Budete také moci spatřit  lemura indri, který je největší svého druhu. Žije převážně v korunách stromů, kde díky svým silným končetinám předvádí až 10 m dlouhé skoky.

Abyste si lemurů užili naplno, vypravíte se na člunech po klidné hladině až na Lemuří ostrov, kde budete ještě blíže těmto primátům v jejich přirozeném prostředí.

Výhodou Madagaskaru je to, že zde nežijí žádná jedovatá zvířata. Nemusíte se tedy ničeho obávat a můžeme v klidu zkoumat všechna zákoutí pralesa.

4. den: ANDASIBE - ANTSIRABE

Poznávání východní části ostrova je u konce. Opustíte bujnou tropickou vegetaci a postupně budete po známé silnici RN7 směřovat na jih. Nejdříve vás budou doprovázet rýžová políčka, která postupně doplní charakteristické vesničky kmene Merina. Cestou se zastavíte v pouliční hliníkové slévárně v Ambatolampy, kde místní vyrábějí nádobí a suvenýry.

Cílem vaší cesty bude koloniální město Antsirabe. Toto lázeňské středisko neustále křižují rikši a vše zde hýří barvami. Chvilku si nebudete jistí, jestli jste opravdu na africkém kontinentu, nebo spíše v některém z koloniálních měst Jižní Ameriky. Pak vás ale na pravou míru uvedou všudypřítomné výkřiky „Mora-Mora“, které naprosto vystihují malgašský přístup k životu. V překladu to znamená něco jako „hlavně žádnou paniku“/“věci se stanou, jak se mají stát“. To je často v kontrastu s naším západním přístupem k životu, ale věřte, že zde je to opravdu nakažlivé.

Přesvědčit se o tom budete moci večer. Zájemci mohou povečeřet u ohně s místními obyvateli a na vlastní kůži poznat jejich přistup k životu.

5. den: ANTSIRABE - RANOMAFANA

Ráno si užijete projížďku v rikšách po širokých ulicích centra a poté se vydáte na prohlídku města. Prohlédnete si dílny, v nichž se zpracovávají cenné kameny a minerály. Cestou dále na jih navštívíte typické vesničky kmene Betsileo a jejich trhy.

městečku Ambositra vás jistě zaujmou řezbářské dílny a budete zde mít prostor pro nákup originálních suvenýrů, které vám vždy připomenou tuto ojedinělou zemi. Pokud čas dovolí, budete moci navštívit některé místní rodiny a ochutnat lokální speciality. Večer příjezd do NP Ranomafana.

6. den: NÁRODNÍ PARK RANOMAFANA

Národní park Ranomafana je jednou z nejhezčích ukázek toho, co vše může deštný prales nabídnout. Celý den strávíte uvnitř parku a vypravíte se za vzácnými druhy živočichů. Spatříte vzácné druhy lemurů, jako je například lemur zlatý, překrásné chameleony i tropické rostliny. Těšit se můžete také na dravé vodopády a řeku, jež si razí cestu zeleným údolím.

Na tento výlet doporučujeme přibalit sebou nepromokavou bundu, neboť v prostředí tropického pralesa panuje vlhké prostředí.

7. den: ABMALAVAO - ANJA RESERVE - TSARANORO VALLEY

Ráno se opět vydáte směrem na jih a cestou se zastavíte v univerzitním městě Fianarantsoa a prohlédnete si jeho centrum. Poté zamíříte do rezervace Anja, kde si prohlédnete unikátní zachovalé přírodní a kulturní bohatství jižního Madagaskaru. Projekt, který o něj pečuje, je organizován přímo místními občany, což jim umožňuje zlepšovat životní podmínky v okolních vesnicích.

Odtud vás potom odvezou terénní džípy až do údolí Tsaranoro v národním parku Andringitra.

8. den: NÁRODNÍ PARK ANDRINGITRA

Užijete si jeden z vrcholů vašeho madagaskarského dobrodružství. Celý den bude vaše pohledy přitahovat 800 metrů vysoký skalnatý masiv tyčící se nad překrásnou krajinou národního parku Andringitra. Poté, co si vychutnáte výborný oběd, se půjdete projít do údolí, kde se potkáte s místními vesničany a spatříte také lemury kata. Večer se budete moci kochat nezapomenutelným západem slunce a díky noclehu přímo v údolí budou moci ranní ptáčata a milovníci fotografování zastihnout neopakovatelný moment, kdy slunce začne vylézat zpoza druhé nejvyšší hory Madagaskaru Peak Bobby 2 658 m.n.m. a bude naplňovat údolí svými paprsky.

Trasa údolím má několik možností a její délka bude záležet na vašem tempu.

9. den: NÁRODNÍ PARK ANDRINGITRA - NÁRODNÍ PARK ISALO

Z jednoho národního parku se vydáte do dalšího. Cesta do NP Isalo vede skrz kamenitou krajinu a savany. Tato náhorní plošina je územím konzervativního kmene Bara věnujícího se především pastevectví. Obživa a tradiční rituály tohoto kmene jsou úzce spjaty s africkým skotem zebu. Pokud zbude dostatek času, navštívíte největší trh se zebu v celé Africe. Odpoledne dorazíte do městečka Ranohira na okraji NP Isalo. Západ slunce nad pouštní krajinou Isala je jedním z nejhezčích, který můžete na ostrově vidět.

10. den: NÁRODNÍ PARK ISALO

Čeká vás krátký přesun do národního parku a pak už můžete vyrazit vstříc velkému dobrodružství. Zdejší polopoušť je charakteristická hlubokými kaňony a připomíná tak měsíční krajinu. Spatříte zde také typické hrobky kmene Bara, které jsou vytesané přímo do skal. Teplota se v těchto místech okolo poledne může vyšplhat poměrně vysoko, ale naštěstí se v parku nachází několik oáz, nádherných míst k odpočinku a osvěžujícímu koupání.

Oběd si vychutnáte v tapiovém lese a budete pokračovat směrem k hlubokému kaňonu. Až se dosyta pokocháte pohledem na úžasnou krajinu, vrátíte se zpět do města Ranohira.

S obtížností trasy vám poradí průvodce. Nejkratší trasa má cca 2 hodiny, nejdelší 5 hodin.

11. den: NP ZOMBITSE - IFATY

Naplněni poznáním vnitrozemí se vypravíte k Mozambickému průlivu, kde si dopřejete zasloužený odpočinek na pobřeží Indického oceánu. Cestou si uděláte krátkou zastávku v NP Zombitse, kde je možné spatřit vzácné druhy ptactva. Budete projíždět skrze tradiční vesničky a obdivovat dekorace na zdobných hrobkách kmene Mahafaly.

Z dálky už pak uvidíte, jak se pomalu blíží oceán, ke kterému dorazíte ve městě Tuleár. tady však vaše cesta nekončí, vydáte se ještě dál při pobřeží do města Ifaty, kde se ubytujete přímo na pláži.

12. den: REZERVACE RENIALA A BAOBABY VE SPINY FOREST

Celé dopoledne věnujete návštěvě Spiny forest v rezervaci Reniala. Tento “les” je známý především díky baobabům, které zde rostou, a vy zde budete moci na vlastní oči spatřit tyto velikány z říše stromů.

Odpoledne se vrátíte na pláž, kde si užijete osobní volno a krásy zdejšího pobřeží.

13. - 15. den: VOLNÉ DNY

Volné dny budete moci strávit odpočinkem na pláži. Můžete využít také možnost potápění, šnorchlování, pozorování práce místních rybářů či jen pohodových procházek po okolí.

16. den: VOLNÝ DEN - PŘELET DO ANTANANARIVA

Ráno proběhne transfer na letiště, místním přeletem se vrátíte do hlavního města Antananariva. Následovat bude ubytování v hotelu a relax.

17. den: PROHLÍDKA ANTANANARIVA

Během dne si prohlédnete hlavní město Antananarivo, dále bývalé sídlo královny a budete mít možnost posledního nákupu suvenýrů. Večer si pak užijete společnou rozlučkovou večeři s živou hudbou v madagaskarském stylu.

Pozdě večer transfer na letiště a následně odlet s jedním přestupem do Prahy.

18. den: ODLET, PŘÍLET DO ČR

Přílet do Prahy.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 15.
 • Změna programu vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky/letenek či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu / dobu po návratu do ČR minimálně o 6 měsíců!

PŘIPRAVUJEME NOVÝ TERMÍN ZÁJEZDU NA ROK 2025.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Marika Višňová

  Delegátka a průvodkyně 

  Již odmalička jsem obdivovala stopaře stojící s batohem na zádech u silnice a jedoucí někam do dáli. V dospělosti jsem pak přešla od obdivování k činům a projela půlku světa. Vzpomínám si jak jsem si v Peru někde na kopci řekla, že povolání průvodce je pro mě to pravé ořechové. Od té doby se mu již několik let věnuji a vím, že mě nikdy nepřestane bavit. Miluji provázet klienty neznámými krajinami, předávat jim vůni dálek a sdílet s nimi nové zážitky.

  Ráda vám ukážu třeba španělský ostrov Menorca, kterému říkám Karibik Evropy. Ponořte se se mnou do průzračně čisté vody na jižní straně ostrova, nechte se uchvátit barevností severního pobřeží a objevte krásy menorských měst. Při toulkách Menorkou si zase dáme trošku do těla, při tom však zažijeme spoustu legrace a uvidíte, že na dovolenou s námi budete ještě dlouho v dobrém vzpomínat.

 • PAVEL DOBROVSKÝ

  Průvodce 

  Jules Verne. Karel May. Otakar Batlička. Že jsou to spisovatelé? Právě! Přivedli mě k poznávání vzdálených koutů naší planety, jejich zvídavost se promítla do toho, jak se sám snažím poznávat vzdálené kraje a znovu se poznatky a zkušenosti snažím předávat dál skrz svoji publicistickou činnost. Začalo to dávno před plnoletostí výpravami za dobrodružstvím za naším dvorkem. Pokračovalo to procestováním Afriky od severu k jihu, Asie a Severní Ameriky. Bylo to sice o fous dál než pískoviště na druhé straně silnice, ale vzdálenost vždy kompenzovala krása zemí a jejich obyvatel. Odnesl jsem si spoustu ponaučení, zkušeností a kontaktů. Dohromady mi říkají: Tahle planeta je krásná a stojí za to ji poznávat.
  Jsou to právě lidé, jejichž potkávání mě na cestách zajímá nejvíce. Jejich příběhy jsou unikátní. Není nic krásnějšího, než když vás takový člověk vezme a ukáže vám kousek svého světa. A to dělali i ti před chvílí zmínění spisovatelé, brali mě sebou na výlety do jiného světa. Je mou ctí být takovým průvodcem i těm, kdo se přidají k mým zájezdům.

   

   

ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Air France

  Renomovaná francouzská společnost Air France byla založena již v roce 1933 a jejím domovským letištěm je pařížské letiště Charles de Gaulle, odkud denně vypravuje cca 1 700 letů do 185 destinací / 83 států. V roce 2004 převzala kontrolu nad nizozemskou leteckou společností KLM, čímž byla vytvořena největší letecká společnost na světě pod označením Air France – KLM. Zároveň je zakládajícím členem SkyTeamu.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg o max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. jedinečnou přírodu s mnoha druhy vzácných živočichů
 2. jedno z nejrozmanitějších míst planety
 3. pozorování hravých lemurů a pestrobarevných chameleonů
 4. majestátní baobaby, které jsou jedním ze symbolů Madagaskaru
 5. přátelské obyvatele a jejich pohodový přístup k životu

1. ZÁKLADNÍ INFORMACE
Oficiální název: Madagaskarská republika
Rozloha: 587 295 km²
Obyvatelstvo: 25 054 161 (rok 2011) obyvatel
Jazyk: malgaština, francouzština (minimum místních obyvatel mluví anglicky)
Měna: Malgašský ariary (MGA)
Časové pásmo: SEČ +2 hodiny
Hlavní město: Antananarivo
Nejvyšší bod: Maromokotro (2876 m n. m.)

 

2. CESTOVNÍ DOKLAD

 • Ke vstupu na území Madagaskaru je potřebný cestovní pas přesahující dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!
 • Ke vstupu na území je také potřeba cestovní vízum. Jednorázové turistické vízum do 30 dnů je možno získat za poplatek při příjezdu na letišti Ivato v Antananarivu (cena cca 35 EUR).
 • Délka pobytu v Madagaskaru nesmí přesáhnout dobu 90 dnů.
 • Mezinárodní očkovací průkaz s platným očkováním proti žluté zimnici není vyžadován, očkování je však doporučeno.
 • V případě odcizení cestovního dokladu vydává náhradní cestovní doklad zastupitelský úřad ČR v Antananarivu.

3. BEZPEČNOST

Z hlediska bezpečnosti se Madagaskar řadí mezi obecný průměr afrických zemí, proto se doporučuje:

 • Poslouchat pokyny průvodce, nechodit ve velkých městech do méně bezpečných oblasti.
 • Když jdete do méně bezpečného místa, doporučuje se jít ve skupině. V noci je vhodné se problematickým místům raději vyhnout a mít své věci pod neustálým dohledem – to je nejlepší způsob, jak zabránit drobným krádežím. Drobné krádeže totiž nejsou ničím výjimečným.
 • Rozdělit si hotovost a uschovat na více částí, v peněžence mít jen to nejnutnější.
 • Snažit se být spíše nenápadným turistou. Lehce obnošené oblečení je vždy dobrou pojistkou proti nenechavcům. Nedávat na odiv drahé šperky či hodinky.
 • Udělejte si fotokopii dvoustrany pasu s vaší fotografií. Můžete si udělat i fotokopie vašich platebních karet. Fotokopie noste odděleně od vašich dokladů.

4. CELNÍ PŘEDPISY

 • Pro dovoz i vývoz zvířat a rostlin platí mezinárodní předpisy, tzn. že je vždy vyžadován mezinárodní veterinární, resp. fytosanitární certifikát a dle druhu zvířete očkovací průkaz. Výjimku tvoří koření v malém množství.
 • Bezcelně lze dovézt 500 cigaret a jednu láhev alkoholu. Dovoz parfému je nutné proclít. Je zakázán dovoz zbraní a drog.
 • Dovoz valut není omezen, je však zakázáno vyvážet ze země místní měnu ve větším množství než 400 000,- madagaskarských ariary (MGA).
 • Je vhodné mít k dispozici bankovky nižších nominálních hodnot, některé obchody i hotely odmítají přijímat bankovky s vysokou hodnotou. Bankovky v oběhu mají hodnoty 100, 200, 500, 1 000, 2 000, 5 000, 10 000, 20 000 ariary. Aktuální kurz madagaskarského ariary se pohybuje kolem 0,6 Kč za 100 MGA.

4. PLATEBNÍ KARTY

 • Bankomatů je v Madagaskaru malé množství, a pokud na něj narazíte, je tu velká šance, že nebude fungovat. Také platba kartou není vůbec běžná a přijmou ji jen velké supermarkety pro turisty a hotely s vysokým počtem hvězd. Obvykle bývají přijímány jen VISA karty. Doporučujeme mít tak dostatek hotovosti. Hotovost lze směnit na místě (za USD či EUR).
 • Oficiální měnou Madagaskaru je madagaskarský ariary (MGA).
 • Banky mají otevřeno většinou od pondělí do pátku 8.00-11.00 a 14.00-16.00 hod. Pro případný zpětný odkup je třeba uschovat doklad o výměně.

5. SPOJENÍ S DOMOVEM

 • Internet: v turistických centrech dostupný, v hotelech bývá zpravidla bezdrátové připojení zdarma.
 • Mobil: pokrytí mobilním signálem na Madagaskaru je poměrně nekvalitní, signál je jen ve velkých městech. Na konkrétní ceny a roamingové partnery se zeptejte v infocentru Vašeho operátora.
 • Pošta: známky na poštách a v některých turistických obchodech. Pošty na Madagaskaru mají otevřeno ve všední dny od 7 do 17 hod. a v sobotu od 8 do 11 hod.

6. ELEKTRICKÝ PROUD

 • Elektrická síť na Madagaskaru se shoduje s evropskou (220 V/50 Hz). Zásuvky jsou totožné s našimi, není nutný adaptér.

7. FOTOGRAFOVÁNÍ A FILMOVÁNÍ

 • Fotografování a filmování lidí je lepší domluvit předem. Fotografovat a natáčet ozbrojené síly a některá citlivé objekty, jako jsou vládní budovy nebo mosty, je výslovně zakázáno.

8.TAXI

 • U většiny taxikářů je cena smluvní, a určitě se vyplatí zeptat se předem na cenu, která se obecně používá pro vaši trasu a pak si v konkrétním voze dohodnout cenu předem. Místní taxi představují „stará auta“.

9. ZDRAVÍ

 • Žádné očkování není na Madagaskaru povinné. Přesto se doporučuje očkování proti žluté zimnici, proti břišnímu tyfu a žloutence typu A, při delším pobytu i proti žloutence typu B.
 • Doporučujeme vybavení běžnými léky pro případ nevolnosti, střevních či horečnatých onemocnění.
 • Přiměřené podmínky pro poskytování lékařské péče jsou v drahých zařízeních v metropoli, kde vyžadují platbu za vyšetření předem. Lékárny jsou většinou dobře zásobené.

10. STRAVOVÁNÍ

 • Hlavní surovinou madagaskarské kuchyně je rýže. Doprovází každé jídlo a upravuje se nejen do podoby klasické přílohy, ale i do koláčků, placek a kaše. K dalším častým plodinám patří maniok, lilek, koření, rajčata, banány, kokosové ořechy, mořské plody, vepřové maso či ryby. Národní jídlo se jmenuje romazava. Jedná se o maniokové listy plněné vepřovým masem podávané ve skořápce od kokosového ořechu. Dále je běžná konzumace ryb – sladkovodní ryby (kapr a pstruh) i mořské ryby (žralok a tuňák). Specialitou jsou grilované langusty s citrónem.

11. HYGIENICKÉ PODMÍNKY

 • Je třeba vzít v úvahu problémy s pitnou vodou, nedoporučujeme používat vodu z místní vodovodní sítě, ale pouze vodu kupovanou v láhvi s neporušeným uzávěrem. Tekoucí vodu je nutno převařovat a filtrovat, ovoce a zeleninu pečlivě umývat nebo loupat, maso intenzívně vařit. Mléko není zpravidla pasterizované, tudíž doporučujeme převařovat a vyvarovat se konzumaci mléčných výrobků u kterých je možné mít podezření, že jsou z nepřevařeného mléka. Vyhnout se ledu do nápojů i pouliční zmrzlině, při koupi balené vody kontrolovat neporušenost uzávěru lahve.

12. KLIMA

 • Klima je obecně tropické, ovlivňované východními pasáty – dělí se na suché a vlhké. Suché období je v rozmezí duben-říjen, je tedy méně srážek.  Roční teploty na Madagaskaru se pohybují v rozmezí od 20 °C v chladnějším období, po 27 °C v období teplejším.

13. OPALOVÁNÍ

 • Madagaskar leží v tropické oblasti, slunce je zde poměrně agresivní, dodržujte proto zásady zdravého opalování. Používejte krémy s vyšším ochranným faktorem, pokud možno se vyhýbejte pobytu na přímém slunci v poledních hodinách a noste pokrývku hlavy. Dále také dbejte na pravidelný a dostatečný pitný režim.

14. CO S SEBOU

 • Doporučujeme pohodlné letní oblečení, vzhledem ke slunečnému počasí i pokrývku hlavy. Můžete zažít přeháňky, hodí se tedy i přibalit nepromokavou bundu, kterou využijete především v deštném pralese. Doporučujeme pevnou sportovní obuv. Nezapomeňte také na plavky. Doporučujeme s sebou mít dobrý repelent proti komárům.

15. DOPORUČENÉ KAPESNÉ

 • Doporučené kapesné je 400 EUR/osoba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní ceník

Další zájezdy do této destinace

Všechny zájezdy

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627