Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

DOVOLENÁ PRO SENIORY 55+

Pár vět úvodem

V západních zemích má cestování v nejlepším věku hlubokou tradici. Ne snad, že by v Česku starší a moudřejší necestovali, to ne. Jisté rozdíly či návyky tady však jsou a byly. Možná jste i vy někdy slyšeli povzdech, jo ty „západní“ důchodci, ti se mají, ti si cestují a létají po celém světě… Tak to je již naštěstí minulost – cestovatelské síly se vyrovnaly.

Cestování je z pohledu našeho bytí bezesporu zbytné, avšak velmi nás láká a naplňuje nás. Ostatně od určitého věku, kdy nám vyletí děti z rodného hnízda a máme-li zajištěny základní potřeby, jde o oblast do které investujeme nejvíce a navíc rádi. A proč by také ne – máme nejvíce času a mnohdy i peněz.

Říkáte si cože? Ano, mnoho lidí v době důchodového věku pobírá nejvíce peněz za celý svůj život – mají důchod a velmi často k tomu ještě pracují, zatímco životní nároky klesají. Jedná se o trend západní civilizace, který Česko kopíruje.

Naše zkušenost: vysoké procento klientů s námi cestuje i několikrát do roka! Takže cestování zdar!

Kdy a jak

Nejdůležitějším momentem v historii Programu 55+ byl rok 2010, kdy Španělé spustili pro střední a východní Evropu vládní projekt Europe Senior Tourism (dále jen EST).  

EST vychází ze španělského národního projektu, podporujícího cestování španělských seniorů v rámci Španělska a jeho hlavním cílem je podpořit Evropskou sounáležitost a prodloužit turistickou sezonu co nejvíce do jarních a podzimních termínů = udržitelnost pracovních příležitostí v cestovním ruchu.

V prvních třech letech, Španělská vláda poskytovala přes svou národní agenturu Seggitur přímé dotace na každého cestovatele staršího 55 let, který cestoval v rámci EST. V prvních letech se tedy realizovaly skutečně dotované zájezdy pro seniory 55+. Rádi bychom však v této souvislosti uvedli, že se nikdy nejednalo o dotace z EU, ale pouze o dotace ze strany Španělska.

V následné době, která byla poznamenána ekonomickou krizí, byly přímé dotace transformovány na podporu marketingu jednotlivých španělských regionů a měst. Do projektu výrazně aktivněji a i finančně vstoupily autonomní oblasti, kterým na rozvoji turistického ruchu enormně záleží.

Změna z přímých dotací na klienty na podporu propagace jednotlivých španělských regionů byl přirozený vývoj a cíl. Dotace na počátku měly za cíl projekt nastartovat a následně transformovat na udržitelný projekt bez masivních dotací a za nás se to povedlo. Ostatně Česká republika se může v rámci projektu prezentovat jedněmi z nejlepších výsledků.

Od roku 2015 jsme jediným oficiálním partnerem Europ Senior Tourism pro Českou republiku.

Podobné iniciativy se chopily i další země jako Albánie a Itálie. Nikdy však v rozměrech, které dosáhlo Španělsko v prvních třech letech projektu EST. Podpory v těchto a dalších zemích jsou velmi často v podobě podpory propagace či zvýhodnění či odpuštění např. turistických tax, letištních poplatků, vstupů do národních či regionálních objektů.

Proč cestovat v rámci programu Dovolená pro seniory 55+?

 • zajišťujeme pro vás „nepřetržitou péči“ delegátů a průvodců se zaměřením na potřeby klientů 55+, jako je především asistence na cestě do destinace a při ubytování, dále pak tlumočení a pomoc při řešení náhle vzniklých situací
 • programy jednotlivých zájezdů jsou připraveny tak, aby zohledňovaly především fyzickou a časovou náročnost – tento aspekt oceníte především u turistických a poznávacích zájezdů
 • našich zájezdů se účastní cestovatelé podobného věku, zdatnosti a zájmů; díky tomu nemusíte „soupeřit“ s o generaci mladšími cestovateli 🙂
 • na našich zájezdech není nikdo sám – v průběhu zájezdů se naprosto přirozeně utváří nová přátelství, která mnohdy trvají i po skončení cest
 • spolupracujeme výhradně s kvalitními a prověřenými dodavateli cestovních služeb, ubytování a dopravy
 • u vybraných letů můžete využít svozy z Moravy na letiště Václava Havla v Praze a zpět
 • vždy jsme přítomni při odbavení na letišti
 • v případě onemocnění, úrazu, při ztrátě cestovních dokladů, atp. vám pomůžeme doprovodem a tlumočením

Kdo se může zúčastnit programu Dovolená pro seniory 55+ ?

 • ceny se vztahují na každou osobu, která dosáhla věku 55 let a její doprovod uvedený na stejné cestovní smlouvě (v tomto případě pak ceny platí i pro osoby mladší 55 let)
 • námi uvedené ceny zájezdů jsou férové a držíme je celý rok stejné – nezáleží tedy, zdali si u nás zájezd koupíte v předstihu nebo těsně před jeho začátkem, vždy zaplatíte stejnou cenu
 • nehledejte u nás nejnižší cenu za zájezd či plejádu slevu, ale kvalitní program, služby a servis v průběhu zájezdu

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627