Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Lehká turistika na Sicílii

Nenáročná varianta zájezdu Sicílií pěšky

Máte rádi kratší pohodové túry a dostatek času na relax či koupání? Vydejte se s námi na zájezd s lehkou pěší turistikou na Sicílii, který je odlehčenou variantou našeho oblíbeného zájezdu Sicílií pěšky. více

Během krátkých pěších túr vám však neunikne vůbec nic z pověstných sicilských skvostů. Těšit se můžete na dechberoucí výhledy na pobřeží s útesy a nádherně modré moře, doutnající Etnu a túru mezi sopečnými krátery, zapadlé vesničky v horách, které si žijí svým vlastním životem i temperamentní a živé Palermo nebo půvabné Cefalù. A protože je tempo tohoto zájezdu opravdu pozvolné, vždy vám zbyde i nějaký ten čas na koupání v moři, odpočinek nebo degustování výborné sicilské kuchyně a zdejších znamenitých vín.

 

Lehká turistika na Sicílii

Termíny a Ceny

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na Sicílii. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Skála nad Cefalù

Vítejte na Sicílii! První den prozkoumáte malebné město Cefalù, jehož dominantou je impozantní katedrála (UNESCO) a monumentální skála vystupující 268 metrů nad ní. Procházka podél pobřeží vám otevře další nové pohledy na město, a pak se již můžete těšit na osvěžující koupání na pláži.

Trasa je dlouhá přibližně 7 km.

3. den: SOPKA ETNA A JEJÍ KRÁTERY

Tento den vás čeká dobrodružství v srdci ohnivé Sicílie! Vydáte se na Etnu (UNESCO), kde vás čeká pohodová turistika vulkanickou krajinou až do Valle del Bove neboli Údolí Býků. Tato oblast má podivuhodná zákoutí díky lávovým proudům a usazeninám popela, což vytváří úžasný výhled na okolní sopečnou krajinu. Při prohlídce Crateri Silvestri uvidíte, jak sopečná aktivita ovlivňuje zdejší krajinu. Připojte se k nám a odhalte tajemství Etny, které se stane vaším dalším nezapomenutelným zážitkem.

Trasa je dlouhá přibližně 8 km.

AKCE: změna zájezdu až 14 dnů před odletem ZDARMA dle podmínek ZDE >>

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

3. 10. – 11. 10. 2024

8 nocí

Polopenze

letecky

Lehká turistika na Sicílii

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2024)

29 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Sicílie – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování ve 4* hotelu Santa Lucia Le Sabbie d´Oro, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 2 790 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky pobytu
 • příplatek za pokoj s balkonem od 1 490 Kč/os. dle délky pobytu
 • příplatek za pokoj s balkonem a výhledem na moře od 2 390 Kč/os. dle délky pobytu
 • případné vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • vodu a víno k večeři
 • povinnou pobytovou taxu od 2,5 EUR / osoba /  den, taxa je splatná na místě
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • RNDr. VÍT ŠTĚPÁNEK

  Průvodce 

  Měl jsem to štěstí, že jsem mohl cestovat po světě od malička – poznávání cizích zemí (těch navštívených je dnes už přes stovku) jsem pak rozšiřoval během studia geografie i později v různých zaměstnáních. Žádné dvě cesty nejsou stejné; i když někam jedete třeba po dvacáté, stejně člověka vždy překvapí něco nového. Cestování rozšiřuje obzory: člověk se skrze něj stane tolerantnější k jiným, pozná, kde nás doma v porovnání s cizinou „tlačí bota“ i čeho bychom si naopak na rodné hroudě mohli vážit. Přátele a známé – to nejcennější, co člověk na cestách může získat – mám dnes po celém světě.
  Na zájezdech se klientům snažím předat co nejlepší znalosti o navštívených oblastech a vždy se společně podíváme i trochu „za oponu“ – nejde přece jen o to, co zrovna vidíme, ale proč je to zrovna tady a jak to v daném místě funguje. A precizní organizace s co nejlepším využitím času je samozřejmě základ.

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
3. 10. – 11. 10. 2024 3. 10. 2024
Letiště Václava Havla Praha
3. 10. 2024
Letiště Catania Fontanarossa
11. 10. 2024
Letiště Catania Fontanarossa
11. 10. 2024
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Enter Air

  Enter Air (ICAO kód společnosti: ENT) je největší polská charterová letecká společnost a druhá největší charterová letecká společnost v regionu střední a východní Evropy. Patří mezi nejlepší dopravce v regionu, což dokazují prestižní ceny, které každoročně získává.

   

   

  Přejeme Vám pohodový let s Enter Air. Více info na www.enterair.pl

  Palubní zavazadla

  Cestující si může vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 5 kg a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 115 cm (např. 55 × 40 × 20 cm). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 20 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 × 120 cm.

  Přepravní podmínky

  Enter Air – aktuální přepravní podmínky

  Příplatky

  Aktuální ceník příplatků společnosti Enter Air

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

Během zájezdu můžete být ubytováni v některém z těchto hotelů:

 • Hotel Santa Lucia Le Sabbie d´Oro

  SICÍLIE

  DETAIL

  Hotel Santa Lucia Le Sabbie d’Oro se nachází na severu ostrova, v přístavním městečku Cefalù, které je jedním z nejfotogeničtějších míst Sicílie! Tento čtyřhvězdičkový hotel leží 70 kilometrů východně od hlavního města Sicílie, Palerma. Skládá se ze tří budov, které jsou vzájemně propojeny a každá je vybavena výtahem a terasou, kde můžete obdivovat výhledy na zátoku a letovisko Cefalù... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. krátké pohodové trasy v jedinečné atmosféře temperamentní Sicílie
 2. krásu doutnající sopky Etny
 3. možnost koupání během některých turistických etap
 4. ubytování v blízkosti městečka Cefalù - jednom z nejfotogeničtějších měst Sicílie
 5. cannoli, arancini a další dobroty sicilské kuchyně

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

3. 10. – 11. 10. 2024

8 nocí

29 990,- 29 990,- +3 290,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
 • Cena za osoby mladší 55 let, které necestují alespoň s jednou osobou 55+ uvedenou na smlouvě o zájezdu, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Dítě /2-10,99 let/ nemá nárok na slevu z ceny.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci. Příplatek za jednolůžkový pokoj je u zájezdu na 7 nocí 2 790 Kč, zájezdu na 8 nocí 3 290 Kč, u zájezdu na 9 nocí 3 690 Kč a u zájezdu na 10 nocí 3 990 Kč.
 • Příplatek za pokoj s balkonem u zájezdu na 7 nocí je 1 490 Kč/os., u zájezdu na 8 nocí je 1 790 Kč/os., u zájezdu na 9 nocí 1 990 Kč/os. a u zájezdu na 10 nocí 2 190 Kč/os (není možnost u jednolůžkových pokojů).
 • Příplatek za pokoj s výhledem na moře je u zájezdu na 7 nocí 2 390 Kč/os., u zájezdu na 8 nocí 2 790 Kč/os., u zájezdu na 9 nocí 3 190 Kč/os. a u zájezdu na 10 nocí 3 490 Kč/os (není možnost u jednolůžkových pokojů).

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627