Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Krásy Neapolského zálivu

Čeká Vás „hlavní město Jihu“ Neapol, jedny z nejdůležitější archeologických nalezišť na světě Pompeje a Herculaneum na úpatí sopky Vesuv, kouzelné Amalfské pobřeží a vyhledávané ostrovy neapolského zálivu Capri a Ischia. více

Poznejte nádherné přírodní scenérie a kouzlo tisíc let staré historie v popředí s jedněmi z nejnavštěvovanějších památek světa. Italský region Kampánie, který najdete v srdci Středomoří, urodil nejen skvělé víno a gastronomické tradice, ale též archeologická svědectví, historické bohatství a velké události současného umění.

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Neapole. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den: MĚSTO NEAPOL

Po snídani se přesuneme do hlavního města Kampánie, do Neapole. Neapoli se přezdívá hlavní město celého italského jihu a je to jednoho z nejnepochopenějších, ale také nejkrásnějších italských měst. V tomto překvapivě velkém a rozlehlém městě vás čeká procházka historickým jádrem města (UNESCO), kde se pod sušáky na prádlo odehrává pestrý neapolský pouliční život.

Budete nasávat zdejší hlučnou atmosféru, malé uličky, krámky, hlasy obyvatel Neapole i tam, kde je nečekáte, a obdivovat umělecké a historické poklady města. Projdete se kolem hradu Castel Nuovo, Teatro San Carlo – nejstarší činné operní scény v Evropě, královského paláce Palazzo Reale a Kostela sv. Františka z Paoly. Poté osobní volno, které každý může strávit dle vlastního uvážení, transfer a ubytování na hotelu.

Krásy Kampánie - poznávací zájezd 55+ foto 7

3. den: ARCHEOLOGICKÁ NALEZIŠTĚ POMPEJE A HERKULANEUM

V tomto dni se přesuneme do oblasti Pompejí, kde na vás čeká prohlídka archeologických nalezišť. V roce 79 po Kristu se náhle probudil Vesuv a jeho erupce pohřbila celá města v jeho okolí. Až po dlouhých 1700 letech byla města pod Vesuvem objevena a světlo světa spatřila dvě nejdůležitější archeologická naleziště na světě Pompeje a Herkulaneum (UNESCO).

Během posledních století nepřetržitě probíhají vykopávky, které odkryly množství staveb a zařízení, které vypovídají o bohatství města a umožňují nám pochopit, jak fungoval každodenní život tehdejších lidí. Mozaiky a fresky ilustrující sexuální radovánky jsou pouze špičkou ledovce.

Krásy Kampánie - poznávací zájezd 55+ foto 10

4. den: AMALFITÁNSKÉ POBŘEŽÍ

Tento den se vydáte na překrásný výlet po Amalfitánském pobřeží (UNESCO) s plavbou lodí. Budete prozkoumávat krásy jižního břehu Sorrentského poloostrova z pohodlí lodi. Rovněž si budete moci vychutnat úchvatné výhledy na zelené terasy nad tyrkysovým mořem a navštívíte také perlu pobřeží – městečko Positano, proslulé svými křivolakými uličkami, známými z filmu Pod toskánským sluncem a plnými rozličných obchůdků s typickými specialitami i věhlasnou módou.

Navštívíte rovněž Amalfi, které na vás dýchne bohatou námořní historií, ohromí monumentální katedrálou sv. Ondřeje a vtáhne vás do svých malebných zákoutí.

Tato plavba nám umožní objevit Amalfitánské pobřeží z úplně nového pohledu, toto se dozajista stane vaším dalším nezapomenutelným zážitkem!

5. den: OSTROV ISCHIA

Pátý den objevování krás Neapolského zálivu zahájíte přesunem na ostrov Ischia, kde Vás hned po příjezdu trajektem čeká poznávací výlet – okruh kolem ostrova Ischia. Poznáte zdejší pláže, krásnou přírodu a poklidnou atmosféru tohoto ostrova. Díky stovce termálních pramenů je Ischia největší termální lokalitou ve Středomoří.

6. den: volný den

Volný den na tomto krásném ostrově přímo vybízí k odpočinku na místních plážích nebo návštěvě termálních parků.

7. den: ARAGONSKÝ HRAD

Ostrov Ischia se pyšní opravdu impozantní památkou, Aragonským hradem, který je nejvýznamnější dominantou ostrova. Je vytesán do skály a s pevninou spojen mostem. Kromě toho je zajímavý svými
interiéry, a také překrásnými výhledy do okolí. Jeho návštěvu zahájíte v staré části hlavního města – Ischia Ponte. Dopřejete-li si i odpočinek v kavárně, neprohloupíte. Výborná italská káva a nadýchaný moučník Babá jsou tou pravou tečkou za dnešním dnem.

8. den: VOLNÝ DEN ČI FAKULTATIVNÍ VÝLET NA OSTROV CAPRI

Italský ostrov Capri je nejkrásnějším a nejluxusnějším ostrovem Itálie. Mezi jeho časté návštěvníky patřili v minulosti například hudební skladatel Claude Debussy či švédská královna Viktorie.

Ischia - dovolená pro seniory 55+ foto 2

Těšit se můžete na prohlídku stejnojmenného hlavního města ostrova včetně jeho slavného „načančaného“ náměstí Piazza Umberto I. Následuje zastávka v sousedním půvabném městečku Anacapri a možnost lodního výletu okolo ostrova a do kouzelné Modré jeskyně Grotta Azzurra.

Cena fakultativního výletu cca 95 EUR k zakoupení a úhradě až v destinaci.

32 KAM

9. den: volný den

Volný den na tomto krásném ostrově přímo vybízí k odpočinku na místních plážích nebo návštěvě termálních parků.

10. den: volný den

Volný den na tomto krásném ostrově přímo vybízí k odpočinku na místních plážích nebo návštěvě termálních parků.

11. den: ODLET

Odlet z Neapole do Prahy.

V případě zájezdu na 7 nocí – program zájezdu identický, 1 volný den určených k pobytu u moře či k fakultativnímu výletu. Odlet do Prahy 8. den zájezdu.

V případě zájezdu na 8 nocí – program zájezdu identický, 2 volné dny určené k pobytu u moře či fakultativnímu výletu. Odlet do Prahy 9. den zájezdu.

 

POZNÁMKA:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20.

AKCE: změna zájezdu až 14 dnů před odletem ZDARMA dle podmínek ZDE >>

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

3. 10. – 11. 10. 2024

8 nocí

Polopenze

letecky

Krásy Neapolského zálivu

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.5.2024)
posledních 6 míst

30 490,-

Rezervovat

odjelo

19. 5. – 26. 5. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Krásy Neapolského zálivu

odjelo

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Neapol – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 7-10 nocí dle délky pobytu ve 3*/4* hotelech ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi bez nápojů k večeři
 • transfery dle programu autobusy
 • transfery dle programu lodí – Amalfitánské pobřeží, Ischia
 • výlety dle programu
 • služby českého/příp. slovenského průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 4 690 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky pobytu
 • vstupy dle programu (celkem cca 50 EUR)
 • cena za zapůjčení sluchátek (výklad průvodce): Pompeje (cca 5 EUR)
 • fakultativní výlet na Capri a případné další fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • svoz z/na letiště Václava Havla
 • povinnou pobytovou taxu (cca 3 EUR/osoba/den), která je splatná na místě v EUR a jejíž výše může být kdykoli změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Patricie Kraftová

  Průvodkyně

  V cestovním ruchu jsem vyrostla a s přibývajícím věkem bylo jasné, jakou cestou se bude ubírat můj profesní život. Ráda objevuji pohledy na místa známá i ta dosud nepoznaná, miluji zážitky, dějiny, kontakt s lidmi a tu úžasnou barvitost této nádherné profese.

  Itálie je pro mne srdeční záležitost úplně celá, od severu po jih. Mou milovanou destinací je pak Ischia, ráda se vracím do Neapolského zálivu a setkat se se mnou můžete i na cestách po Španělsku, Německu, Rakousku, USA či Velké Británii.

  Těším se, až právě vám ukážu to nejkrásnější z Itálie.

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
19. 5. – 26. 5. 2024 ENT 885 (doba letu 01:55) 19. 5. 2024 12:35
Letiště Václava Havla Praha
19. 5. 2024 14:30
Letiště Neapol
ENT 865 (doba letu 01:50) 26. 5. 2024 18:30
Letiště Neapol
26. 5. 2024 20:20
Letiště Václava Havla Praha
3. 10. – 11. 10. 2024 3. 10. 2024
Letiště Václava Havla Praha
3. 10. 2024
Letiště Neapol
11. 10. 2024
Letiště Neapol
11. 10. 2024
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. město plné kontrastů Neapol
 2. nejkrásnější italský ostrov Capri
 3. Amalfské pobřeží a městečko Positano
 4. Aragonský hrad - největší dominantu ostrova Ischia
 5. možnost výletu na ostrov Procida

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

19. 5. – 26. 5. 2024

7 nocí

29 490,- 29 490,- +4 690,-

3. 10. – 11. 10. 2024

8 nocí

30 490,- 30 490,- +5 290,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve dvoulůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba. 
 • Druhá osoba dítě /2-11,99 let/ ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • * Cena za třetí dospělou osobu libovolného věku ve třílůžkovém pokoji, která doprovází alespoň dvě dospělé osoby 55+ . Třetí osoba ve třílůžkovém pokoji nemá nárok na slevu. Třetí lůžko je řešeno formou přistýlky. Čtyřlůžkový pokoj není možný.
 • Cena nezahrnuje povinnou pobytovou taxu 3 EUR / noc / os. splatnou na místě. Osoby do 17,99 let taxu neplatí. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627