Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Co je dobré vědět, než se vydáte do Peru

Při našem prvním internetovém Povídání o Peru jsme se snažili odpovědět na mnoho vašich dotazů. Některé odpovědi se však do vysílání už nevešly. Přečtěte si nyní, co zajímá naše klienty, kteří se právě na cestu do této jedinečné země chystají.

Kdy je vhodné se vydat do Peru, jaké je tam počasí?

Březen i říjen jsou velmi příhodnými měsíci pro návštěvu Peru. Na pobřeží mohou být až letní teploty kolem 25 stupňů Celsia a vůbec zde neprší. V horách se pohybuje teplota v rozmezí 15 až 25 stupňů Celsia. Ve výše položených oblastech bývá o něco chladněji. Dešťové srážky se v tomto období téměř nevyskytují. Jedinou výjimkou je však Amazonský prales. Období dešťů v horách začíná v polovině listopadu.

Jaké oblečení a obuv bude potřeba?

Na vaši cestu do Peru vám doporučujeme pohodlné letní oblečení, které lze kombinovat se svetry či mikinami a dlouhými kalhotami. Na Machu Picchu, jež se nachází v pralesních Andách, doporučujeme i nepromokavou bundu. Během cesty v horách můžete zažít kratší přeháňky a je dobré s tím počítat. Nemusíte být však vybaveni speciální trekovou obuví. Stačí pohodlné pevné tenisky.

Budeme mít možnost se koupat v oceánu?

I když bude naše výprava ubytována jednu noc na pobřeží Tichého oceánu, koupání zde přímo nedoporučujeme. Oceán je v těchto místech chladný a má asi jen 18 stupňů Celsia. Příhodnější je využít hotelový bazén nebo si počkat na návštěvu termálních lázní ve vesničce Chivay, která leží v kaňonu Colca.

Termální lázně Chivay. Foto Martin Zeman.

Jak dlouhý je v Peru den a jaký je časový posun?

Peru se nachází jen kousek pod rovníkem, proto je délka dne i noci téměř stejná. Slunce zde vychází kolem 6. hodiny ráno a zapadne do 19. hodiny večerní. Časový posun činí mínus 6 hodin (-7 hodin při letním času) oproti České republice.

Je v Peru bezpečno?

Naše výprava se bude pohybovat v turisticky exponovanějších místech, která jsou více hlídaná a tudíž i bezpečná. Ovšem je nutné zmínit, že stejně jako u nás, tak i v Peru si musíme dávat pozor na kapsáře, kteří se rádi zaměřují na turisty. Doporučujeme proto obezřetnost, nenechávat svoje osobní věci bez dozoru a na cestu volit spíše levnější doplňky (hodinky, šperky atp.).

Dívka na plovoucím ostrově Uros, Titicaca. Snímek použit na základě licence od Shutterstock.com.

Jak náročný je program zájezdu? Zvládnu ho?

Program našeho zájezdu „Po stopách dávných civilizací“ je koncipován tak, aby ho bez větších problémů zvládli i klienti ve věku 55+. Běžně s námi jezdí klienti straší 70ti let a doposud neměl nikdo zásadní problémy. Před cestou je nutné individuálně zvážit to jak se každý sám cítí a případně svůj zdravotní stav konzultovat s ošetřujícími lékaři.

Během zájezdu vás nečeká žádné fyzicky náročné chození. Dokonce i na Machu Picchu lze pohodlně dojet autobusem až ke vstupu.

Jak se lze vypořádat s nadmořskou výškou?

Nadmořská výška v Peru může být pro nás Středoevropany zpočátku náročná. Je důležité se aklimatizovat a vyvarovat se fyzické námaze. V souladu s těmito fakty je naplánován i náš zájezd.

Během prvních dvou dnů se může dostavit mírná bolest hlavy, na což postačí užít běžně dostupná analgetika. K překonávání nepříjemných projevů z nadmořské výšky používají indiáni už tisíce let lístky koky. Ty se konzumují přímo žvýkáním nebo ve formě čaje a jsou dostupné na tržištích, obchodech i v místních hotelech. Lístky koky slouží k výrobě neblaze proslulého kokainu, a proto je jejich dovoz do České republiky trestný. Beztrestně si můžete přivézt čaj a bonbóny z koky.

Kaňon Colca. Foto Martin Zeman.

Je pro cestu vyžadováno povinné očkování?

Pro cestu do Peru není vyžadováno žádné povinné očkování. Mezi doporučená očkování patří vakcína proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a žluté zimnici. Posledně jmenovaná vakcína je však vhodné pouze při cestě do Amazonského pralesa, kam se během zájezdu nepodíváme.

Kolik peněz bude potřeba?

Při našem zájezdu doporučujeme klientům minimální kapesné na stravu a nápoje 300 USD a dále na fakultativní přelet nad planinou Nazca 100 USD. Je potřeba počítat i s případným nákupem suvenýrů, spropitným atp. Je lépe cestovat s americkými dolary, ne všude se dá platit kartou.

Jak dlouho poletíme?

Náš let z Madridu do Limy trvá 12 hodin. Větší část letu probíhá v noci, takže ho lze téměř celý prospat. Každému z klientů je k dispozici dotyková obrazovka, kde si lze vybrat z široké nabídky filmů a hudby. Náš let se uskuteční na palubě chilské letecké společnosti LAN airlines, která létá i na trase Cusco – Lima.

Chcete se s námi vydat do Peru? Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů do Peru.

Autor článku: Delfín travel, foto: archiv Delfín travel, Shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627