Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Expedice Peru

Je to už víc než týden, co jsme se vrátili z Peru a já jsem ještě nestihla srovnat časové manko, které mi vzniklo mým poflakováním se po jiných kontinentech.

Takže až teď se dostávám k několika slovům. Své pocity a hodnocení naší „expedice“ jsem ventilovala téměř nepřetržitě již během zájezdu a protože jsem pesimista, pořád jsem očekávala nějakou katastrofu, která se ovšem nekonala. ☺

Teď po návratu jsem ještě naše zážitky konfrontovala s možnostmi, které nabízí jiné cestovní kanceláře. Ani jedna (!!!) neupozorňuje na určitou fyzickou náročnost pobytu ve vysokohorské poloze. Dokonce převážná většina cestovek to „pere úplně natvrdo“ a od začátku. Lima – Cuzco letecky, protože se jim to jeví zřejmě výhodné. Takže druhý den se lidi ocitnou rovnýma nohama ve 3.700 m. n. m. a jistě se nestačí divit. Co vím, tak určité zdravotní problémy, zřejmě spojené s pobytem ve vysokohorské oblasti, mělo víc lidí z naší skupiny, ale někteří to ani nesdělovali. Rozchodili jsme to všichni. ☺

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přípravu, organizaci i samotnou realizaci zájezdu bych hodnotila super jedničkou. Za šťastné pak rovněž pokládám rozdělení rolí: technický průvodce (Martin Zeman) a ideový – paní profesorka Farfánová. Roztomilý byl i věkový rozdíl mezi nimi. Klidná a mírná, nicméně velmi ochotná letora dělá z Martina průvodce CK par excellence.

Za velmi šťastné řešení pokládám pět předem zajištěných obědů, které nám jednak ušetřily čas, a jednak nám dali poznat rozmanitost peruánské kuchyně.

Snídaně byly také O. K. což je důležité, protože to člověku dodá síly na zdolání dopoledního programu. ☺ Pivo je v Peru výborné, kafe většinou nestojí za nic… ☹

O kvalitě hotelů vím své, v řadě hotelů jsem se už v životě vyspala. Takže mohu hodnotit jako mimořádně roztomilé: Paracas – San Augustin, Nazca – Casa Andina, Colca – Eco Inn a Valle Sagrado – Agustos. Všude bylo čisté povlečení na postelích a i čisté ručníky v koupelně.

Z cest dálkovými autobusy jsem měla velikou hrůzu, a ono to nakonec šlapalo docela dobře. Další pochvala a dík za to, že jste měl společně s místní cestovkou a personálem hotelů velmi dobře zorganizované přesuny kufrů. Opravdu. Neměla jsem problém. (A kde bych ho mohla mít, tam jste mi pomohli. ☺)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Já osobně dobře zvládla i ostatní cesty letadlem, ač jsem z nich měla veliký strach. Zvláště ta zpáteční se mi jevila zprvu šílená. Ale holt to je daň za to, že člověk vidí něco, co není hned tak každému dostupné. A ta počáteční cesta z Madridu do Limy mi vlastně docela vyhovovala. Vyspat se v hotelu…paráda! V letadle se mi spí mnohem hůř.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Já vlastně už ani nevím, kde jsem se o CK Delfín travel dozvěděla. Ale určitě si vždycky dělám srovnávací průzkum trhu na internetu. A po telefonickém rozhovoru s Martinem a jeho rozvážných odpovědích na mé dotazy jste se stali „number one“. A pak, ta přednáška paní profesorky o Peru (tenkrát ve Štěpánské) byla rovněž relevantní.

Tak to by asi byly všechny dodatky ke zdolání Peru. Chtěla bych Vám ještě osobně poděkovat za všemožnou pomoc a podporu, když nám bylo se ségrou poněkud ouvej.

Konec dobrý, všechno dobré.

Sylvie Dvořáková
účastnice zájezdu PERU – po stopách dávných civilizacích 12. – 27.3. 2015

Foto: archiv autorky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627