Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Jordánsko

Království pouště, moří a biblických příběhů

Jordánsko. Země mnoha památek UNESCO, pouště, dvou moří i jednoho ze sedmi nových divů světa. více

Ztracená města, překrásná historie, úchvatná příroda a nespočet odstínů Mrtvého moře.  Toto království ležící v srdci Středního východu nemá jen mnoho památek chráněných UNESCO, ale nabídne vám i jeden ze sedmi nových divů světa, skalní město Petra. Na tomto poznávacím zájezdu navštívíte i nejkrásnější poušť na světě – Wadi Rum, kde prožijete noc pod hvězdami v beduínských stanech. Čeká vás pulzující Ammán i nejlépe zachované římské město na světě Jerash. Odměnou po všech velkolepých zážitcích vám bude relax v Rudém a Mrtvém moři.

Jordánsko

Termíny a Ceny

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Ammánu na mezinárodní letiště Queen Alia. Transfer na hotel.

2. den: AMMÁN - PROHLÍDKA MĚSTA - POUŠTNÍ HRADY

Hlavní město Ammán, jinak také nazývaný jako město dětí Ammonových, se rozkládá na několika kopcích. Dopoledne vás čeká prohlídka Citadely včetně jejího archeologického muzea, které dokumentuje 8 000 let dlouhou historii celého Středního východu. Dále poznáte Amfiteátr, nejznámější ammánskou památku, a poté bude následovat návštěva starého trhu.

Poslední zastávkou vašeho dne bude pouštní hrad Qasr Al-Kharanah. Hrad je také známý díky plukovníkovi Thomasi Edwardu Lawrencovi (Lawrence z Arábie). Ten zde napsal část své knihy Sedm sloupů moudrosti. Ubytování v Ammánu.

3. den: MADABA - HORA NEBO - PETRA

Po odjezdu z hotelu navštívíte město Madaba. Významné křesťanské sídlo a regionální centrum mozaikového umění byzantské éry. Právě Madabská mapa je nejznámější mozaikou zachycující Svatou zemi a Jeruzalém. Následuje návštěva Hory Nebo, kam po 40 letech bloudění v poušti Mojžíš dovedl svůj lid, ukázal mu zemi Zaslíbenou a kde také zemřel.  Následně se přesunete na jih na ubytování ve městě Petra.

Pro zájemce možnost fakultativního výletu na světelnou show do večerní Petry.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

24. 9. – 3. 10. 2024

9 nocí

Polopenze

letecky

Jordánsko - Království pouště, moří a biblických příběhů

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2024)

47 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Ammán – Praha s jedním přestupem včetně všech poplatků
 • 8 nocí s polopenzí v hotelech 3*/4*, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 1 noc ve stanu ve vybaveném pouštním kempu (s vlastním sociálním zařízením)
 • transfery dle programu
 • výlety a vstupy dle programu
 • projížďku jeepem ve Wadi Rum
 • vstupní víza
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní návštěva světelné show v Petře (dle dostupnosti, cca 25 USD)
 • fakultativní výlet na vyhlášenou pláž Berenice v Aqabě (cca 20 USD, zapůjčení ručníku v ceně vstupu)
 • spropitné pro lokálního průvodce a řidiče (cca 45 USD/os./pobyt)
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Antonín Vavřík

  Průvodce

  Jmenuji se Antonín Vavřík a vystudoval jsem historii a muzeologii na FPF SU v Opavě. Od malička mě lákal Orient, miloval jsem knihy o Arábii, karavanách a o zaniklých starověkých civilizacích. Když se mi naskytla možnost odjet pracovat na tři měsíce do Egypta, netušil jsem, že tam zůstanu čtyři roky a že mi Orient obrátí celý můj život vzhůru nohama. Začal jsem pracovat jako průvodce a zaměřil jsem se na Egypt, později na Izrael, Jordánsko a Turecko. Vždy jsem si představoval, že za památkami Orientu musím letět několik hodin. Později jsem objevil Orient a jeho památky i v Evropě. Byli byste překvapení, kolik jich najdete v zemích, které kdysi patřily k Osmanské říši!

 • JÁN ZUBO

  Průvodce

  K cestování jsem byl vedený odmalička. Při vysokoškolském studiu geologie jsem složil zkoušky průvodce cestovního ruchu a hned bylo jasné, kudy se bude můj život ubírat. Navíc miluji historii, architekturu, geografii, zahraniční kuchyně a všechny ty odlišnosti, na které při cestách po světě natrefíte.

  Těšte se tedy, společně poznáme mnoho nezapomenutelných míst, dozvíte se mnoho zajímavostí i pikantností, uslyšíte spoustu příhod a věřím, že na společné chvíle budete dlouho spokojeně vzpomínat.

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
24. 9. – 3. 10. 2024 24. 9. 2024
Letiště Václava Havla Praha
24. 9. 2024
Letiště Istanbul
3. 10. 2024
Letiště Ammán
3. 10. 2024
Letiště Istanbul
24. 9. 2024
Letiště Istanbul
24. 9. 2024
Letiště Ammán
3. 10. 2024
Letiště Istanbul
3. 10. 2023
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Turkish Airlines

  Turkish Airlines jsou národní leteckou společností Turecka a sídlí v Istanbulu. Aerolinky byly založeny 20. května 1933 a v současné době operují své lety do 195 mezinárodních a 40 domácích destinací. Jedná se o lety v Evropě, Asii, Africe a také Severní a Jižní Americe. Na Letiště Václava Havla v Praze začala společnost létat poprvé 11. června 2000 s Boeingem 737. Flotila Turkish Airlines čítá více jak 300 letadel typu Boeing a Airbus.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno příruční zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg o max. rozměrech 55 ⨉ 40 ⨉ 23 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Cestující má také právo vzít si na palubu letadla druhé malé zavazadlo, jako je například notebook, malá kabelka či fotoaparát. Příruční zavazadla cestujících nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. dvoudenní prohlídku skalního města Petra (UNESCO)
 2. Nocování v pětihvězdičkovém kempu v poušti Wadi Rum (UNESCO)
 3. Pulzující a historií opředená města Ammán a Jerash
 4. Odpočinek u léčivého Mrtvého moře

Praktické informace Jordánsko

Jordánsko je stát ležící v západní Asii, na východním břehu řeky Jordán. Hraničí se Saúdskou Arábií, Irákem, Izraelem a Palestinou (se sporným mezinárodním statusem). Značné části krajiny Jordánska sice tvoří pouště a polopouště, území západní části země u řeky Jordán jsou ale úrodné. Země má přístup ke dvěma mořím – Mrtvému moři na západě a Rudému moři na jihu. Historicky se území dnešního Jordánska nacházelo na strategické křižovatce obchodních cest mezi Asií, Afrikou a Evropou. I vzhledem k tomuto faktu je typická tolerance mezi náboženstvími a zdejší pohostinnost je vyhlášená. Jordánsko je tradičně považováno za ostrůvek stability v jinak neklidném koutu světa. K tomuto směřování země přispívá i královská rodina, která je velmi moderní, ačkoliv zároveň zachovává tradiční muslimské hodnoty. Ty vyznává většina obyvatelstva a je vždy dobré si uvědomit, že návštěvník je v zemi hostem a odlišné zvyky taktéž respektovat.

Základní informace

Oficiální název: Jordánské hášimovské království

Hlavní město: Ammán (samotné město přibližně 4,2 miliónu obyvatel; širší metropolitní oblast cca 5,5 miliónu (prakticky 2/3 obyvatel Jordánska)

Rozloha: 89 342 km km2 (112. na světě)

Nejvyšší bod: Džabal Umm ad-Dámí (1 854 m n. m.)

Obyvatelstvo: 10 248 069 (89. na světě, 2017)

Jazyk: arabština (úřední), angličtina jako běžný prostředek dorozumění vyšších a středních tříd obyvatelstva

Měna: jordánský dinár (JOD)

Státní zřízení: konstituční monarchie

Náboženství: 92% sunnitští muslimové, 6% křesťané (především východních církví), 2% jiná vyznání – především šíitští muslimové a drúzové

Cestovní doklady a víza

 • Občan ČR může cestovat do Jordánska na základě platného cestovního pasu. Pas musí být platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země a nesmí být poškozený (zejména vazba).
 • Vízum při příjezdu lze obdržet pouze na mezinárodním letišti v Ammánu. Poplatek za jednorázové vízum činí přibližně 40 JOD. Na našich zájezdech budou víza řešena formou zvacího dopisu zařizovaného ze strany partnera, k jeho vyřízení bude nutné poslat požadované informace ohledně údajů pasu naší CK.

Měna, platební karty, bankomaty

 • Platí se jordánským dinárem (JOD), aktuální kurz (2022) je 1 JOD = 35 CZK. Částečně lze platit i v USD, spíše ale jen větší položky, kurz je horší a je tedy vždy lepší mít u sebe dostatek místní hotovosti. Výměna peněz není nijak omezena a je bezproblémová na většině navštívených míst.
 • Bankomaty jsou bez problémů široce dostupné ve větších městech, v méně turistických oblastech a na venkově je počet bankomatů omezený a s výběry spíše nepočítejte. Doporučujeme proto mít s sebou dostatek hotovosti.
 • Platby kartou jsou obvykle bez problémů přijímány v restauracích i větších obchodech. V menších městech a vesnicích a také při nákupech na ulici nejsou platby kartou příliš běžné.

Ceny v Jordánsku

 • Všeobecně je Jordánsko relativně drahou zemí, zejména na turistických místech. Ceny jsou ve srovnání s ČR poměrně vysoké, srovnatelné spíše se západní Evropou (a mnohdy i vyšší). Zvláště turistické atrakce a služby jsou hodně drahé.
 • Cenově dostupné jsou místní potraviny a veřejná doprava.
 • Cena stravování závisí na úrovni navštěvovaných míst – podniky typu fast food a pouliční stravování jsou o poznání levnější, než restaurace (pro příklad – typický oběd mimo Ammán v restauraci je kolem 15 USD/os., bez nápojů).
 • Především za suvenýry je obvyklé smlouvat, je třeba si ale zachovávat zdravý odstup a humor. Smlouvání v Jordánsku není podobné smlouvání v jiných arabských zemích – jednak ceny nebývají tak přemrštěné (a to ani pro turisty), jednak není obvyklé se opravdu dohadovat. Cena bývá snížena spíše „pro zachování tváře“ obou stran, tzn. že kupující nepřijal první nabízenou cenu a prodávající mu vyšel vstříc.
 • Ceny v běžných obchodech a restauracích, jsou víceméně fixní. Totéž platí pro jízdné za běžné autobusy, je naopak dobré smlouvat za ceny taxi – přinejmenším se vždy zeptat předem.
 • Orientační ceny běžných položek: voda (1 litr) – dle velikosti a konkrétního místa, od 0,5 JOD až po 6 JOD za láhev; káva přibližně 0,5 JOD, čerstvý džus 3 JOD, rýže s kuřetem 8 JOD, baklava 1,5 JOD/kilogram.

Celní a devizové předpisy

 • Povinná směna neexistuje. Před odjezdem je možné zbývající dináry směnit zpět na konvertibilní měny.
 • Platí přísný zákaz dovozu narkotik, zbraní, výbušnin a pornografických materiálů.
 • Bezcelně lze dovézt předměty osobní potřeby, za které je považován i 1 litr alkoholického nápoje/osobu a 200 ks cigaret.
 • Do Jordánska je přísně zakázáno dovážení dronů a dalekohledů, také nedoporučujeme vozit teleobjektiv v s velkým ohniskem.

Bezpečnost

 • Jordánsko je obecně bezpečnou zemí, kriminalita je na nízké úrovni. Při zachování běžné opatrnosti je riziko problémů (zejména okradení) velmi nízké. Přesto je třeba dodržovat běžná bezpečnostní opatření, chránit si cennosti (zejména pas) a mít své věci pod dohledem.
 • Vzhledem k dlouhodobě problematické bezpečnostní situaci v regionu se ale nedoporučuje cestovat ve východní části země v blízkosti jordánsko-syrské a jordánsko-irácké hranice. Západní část země, kde se nachází většina turistických památek a přírodních zajímavostí a kudy se pohybuje trasa zájezdu, je považována za zcela bezpečnou.
 • Na policii, která je k turistům velice vstřícná, je možné se bez obav obracet v případě jakýchkoliv problémů. Hlavní turisty navštěvovaná místa jsou také hlídána turistickou policií, která bývá ochotná a kompetentní.
 • V průběhu pobytu se můžete setkat s politicky motivovanými protesty, demonstracemi či nepokoji, z nichž některé lze stěží předvídat. Proto je třeba dbát principů obezřetnosti a vyhýbat se těmto formám shromažďování.
 • Je třeba poslouchat pokyny průvodce, nechodit ve velkých městech do méně bezpečných oblastí.
 • Udělejte si fotokopii dvoustrany pasu s vaší fotografií. Můžete si udělat i fotokopie vašich platebních karet. Fotokopie noste odděleně od vašich dokladů (doporučujeme např. naskenovat si pasy do e-mailu).

Důležitá telefonní čísla

 • Předvolba pro Jordánsko: +962
 • Velvyslanectví Ammánu: +962/65927051-2
 • Policie, hasiči, záchranná služba: 911

Zdravotní péče, očkování, léky

 • Zejména v hlavním městě je zdravotní péče na dobré úrovni, přestože standardy zdravotnických zařízení mohou být v porovnání s evropskými zvyklostmi odlišné. Ve venkovských oblastech může být dostupnost lékařské péče horší.
 • Obecně lze ale říci, že Jordánsko disponuje dobrou úrovní zdravotní péče a široce rozšířenou sítí lékáren. Lékaři běžně mluví dobře anglicky.
 • Zdravotní péči si zahraniční návštěvníci musí hradit, často v hotovosti, je proto nutné před cestou sjednat zdravotní pojištění a mít dostatečnou finanční zásobu. Je třeba počítat s platbou léčebných výloh na místě v hotovosti a teprve zpětnou refundací nákladů pojišťovnou.
 • Do Jordánska se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, tetanu a obrně.
 • Je vhodné si s sebou vzít dostatečnou zásobu pravidelně užívaných léků (jejichž dostupnost může být na místě problematická), může se hodit i základní lékárnička, především při cestování odlehlejšími oblastmi.

Cestovní zavazadla

 • Pro samotnou cestu je možné zvolit jakékoliv zavazadlo dle vlastní preference klienta – kufr, tašku na kolečkách, či batoh.
 • Na procházky, lehké výlety a chození po městech se bude hodit malý baťůžek či taška přes rameno (na doklady, vodu atp.).

Podnebí a počasí

 • Podnebí v Jordánsku je rozmanité. Západ země se těší středomořskému klimatu s relativním dostatkem srážek. Dále na východ se objevují suché pouštní oblasti s pouze malým množstvím srážek a velkými rozdíly teplot mezi dnem a nocí. Možná překvapivě jsou sice dny v poušti teplé až horké, ale teplota s příchodem noci velmi rychle klesá. Na jihu u Rudého moře jsou teploty obecně vyšší než v Ammánu a množství srážek je také menší.
 • Pro Jordánsko jsou typické příjemné jarní a podzimní měsíce (hlavně duben a říjen), kdy se denní teplota pohybuje během dne mezi 16 – 20º C, na jaře bývá krajina také pěkně zelená. Léta trvající přibližně od května do září bývají velmi horká, s denní teplotou přes 30º C a minimem srážek, během července a srpna Jordánsko spalují horka i přes 40º C. V zimních měsících (listopad – březen) se denní teploty obvykle pohybují mezi 10 – 15º C, relativně hodně prší a výjimkou nebývají ani srážky sněhové.

Stravování

 • Jordánská kuchyně je typicky blízkovýchodní – exotická a velmi chutná. Hojně je používáno koření, oblíbené je maso, zelenina, saláty a různé placky a chleby.
 • Mezi nejznámější jídla patří hummus – pasta z cizrny, česneku a sezamu (případně varianta z lilku nazývaná babaganuš); různé kebaby a špízy – výborný je například kuřecí špíz šiš tavuk; za slavnostní pokrm je považován mensaf – talíř naplněný rýží a obložený skopovým a oříšky. Výborné, ač velmi sladké, jsou místní dezerty, například baklava.
 • Z místních nápojů stojí za zmínku především velmi silná káva (často vařená v džezvě s kardamomem) a silně slazený černý, případně mátový čaj.
 • V Jordánsku se vaří i dobré místní pivo a k dostání je i místní kořalka (podobná řeckému nápoji ouzo či turecké rakiji), obecně jsou ale alkoholické nápoje vzhledem k muslimskému charakteru země méně dostupné než v Evropě a bývají i poměrně drahé. Vlastní vína se v Jordánsku produkují velmi málo.
 • Většina restaurací nabízí příbory, je ale běžné jíst i rukou (vždy pravou).
 • Voda z kohoutku není považována za pitnou a její pití se nedoporučuje. Balená voda je ale dostupná na všech navštívených místech.

Časový posun

 • Časový posun je v Jordánsku +2 hod. v letním čase, +1 hod. v zimním čase.

Elektrické napětí

 • V Jordánsku jsou sítě o napětí 230 V / 50 Hz. Lze se setkat s velmi různými zásuvkami, a to i v rámci jednoho pokoje – je proto lepší mít s sebou adaptér (bývají běžně k zapůjčení i na recepci).

Internet a volání

 • Vzhledem k rozšířenému turismu je internet široce dostupný ve městech (internetové kavárny), v hotelích formou wifi v lobby i přímo na pokojích.
 • Pro místní volání je možné si pořídit lokální SIM – ty bývají snadno dostupné za přiměřené ceny (obvykle stále ještě výhodnější oproti cenám českých operátorů) a tarif obsahuje i výhodné připojení k internetu.
 • Cena mezinárodních hovorů se řídí cenami českých operátorů a bývají vysoké.

Doporučené kapesné

 • Na stravu a nápoje doporučujeme přibližně 20 USD/den/osobu, útrata velmi záleží na úrovni preferovaných restaurací – rozdíly v cenách při stravování v místních jídelnách oproti restauracím bývají značné. Alkohol je obecně drahý.

Co s sebou

 • Pro poznávací část zájezdu je lepší volit spíše decentnější oblečení – především pro případnou návštěvu mešit budou třeba kalhoty/sukně pod kolena a trička nebo košile s rukávem (ne na ramínka).
 • Do mešit a kostelů bude také pro dámy potřeba pokrývka hlavy, ideálně šátek.
 • Pro procházky po městech a lehkou turistiku se budou hodit turistické sandále, či lehké boty. Uzavřené boty (stačí botasky) se určitě budou hodit při návštěvách pouštních oblastí (Wádí Rum, Petra). Na pláž se pak mohou hodit boty do vody, břehy Mrtvého i Rudého moře bývají kamenité.
 • Během návštěvy Wádí Rum se bude hodit i teplejší oblečení – teplota večer v poušti rychle klesá a může být chladno. Postačit by měla mikina, případně šusťáková bunda, na krk šátek či lehká šála.
 • Ve výbavě by chybět určitě neměla pokrývka hlavy proti slunci, větru a chladu a neměli byste zapomenout na plavky.

Náročnost programu

 • Poznávací část je relativně nenáročná – jedná se o „klasický“ poznávací zájezd s procházkami po městech a památkách. Relativně nejnáročnější část je návštěva skalního města Petra, kde jsou celkové vzdálenosti o něco větší – do 10 km. V případě únavy si lze na místě obvykle najmout oslíka a zpět k bráně se svézt.
 • Náročnost programu může souviset s počasím – v Jordánsku se hodně mění teploty. Termíny vybrané pro zájezdy jsou ale vhodné k návštěvě a neměla by být přílišná horka. Konkrétní počasí se ale samozřejmě může lišit termín od termínu.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

24. 9. – 3. 10. 2024

9 nocí

47 990,- +8 990,-

Další zájezdy do této destinace

Všechny zájezdy

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627