Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Báječná Kréta

Po stopách vládce Olympu

Kréta – místo zrození Dia – vládce olympských bohů, Země Daidalova a Ikarova. Země vyspělé minojské civilizace a kolébka civilizace evropské. více

Romantická Kréta s čistým mořem a spoustou překrásných pláží, skalami, roklemi a úrodnými náhorními plošinami. Kréta, domov El Greca, jejíž dveře jsou vždy dokořán otevřené jak na východ, tak i na západ. To vše je Kréta! Pojďte společně otevřít její pomyslné dveře a užít si „ostrov zázraků“ naplno na našem poznávacím zájezdu. Krétu budete milovat!

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na Krétu. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: KNÓSSOS – HERAKLION

Poznávání Kréty zahájíme v proslulém paláci Knóssos, který je nejnavštěvovanější památkou na ostrově Kréta a jednou z nejvýznamnějších v celém Řecku. Knossos byl pravděpodobně hlavním správním centrem minojské civilizace a v dobách jeho největší slávy zde prý žilo až 100 000 lidí a vykopávky prokázaly existenci velice vyspělé kultury z období neolitu.

Po prohlídce paláce Knóssos zavítáte do hlavního městě Heraklionu, které je plné kultury a historie. Navštívíte zde Heraklionské archeologické muzeum, které vás překvapí svojí velikostí a jedinečnými sbírkami artefaktů, především mistrovských kousků minojského umění. Obdivovat budete třeba disk z Faistu, sošky hadích bohyní či půvabný zlatý přívěsek z Malie.

Dále zavítáte k benátské pevnosti Koules, z jejíchž hradeb se vám naskytne nádherný výhled na celý Heraklion. Poslední zastávkou bude návštěva jednoho z největších akvárií v Evropě.

3. den: RETHYMNO

Rethymno je třetím největším městem Kréty, které leží takřka na polovině cesty mezi městy Heraklion a Chania. Díky tomu, že je zde mnoho památek z benátského období, nazývá se  se město „krétskými Benátkami“.   Impozantní starý benátský přístav s korzem a majákem vystavěný Egypťany v 19. století, je bezesporu nejmalebnější částí historického centra. Stejně tak zdobená fontána Rimondi, která se nachází v samém srdci starého města, a v neposlední řadě i pevnost Fortezza, která je největší benátskou tvrzí na Krétě. Toto vše se stane vaším dalším nezapomenutelným zážitkem!

Projedete oblastí Panormo a cesta vás dále zavede do kláštera Moni Arkadiu, který byl v době turecké nadvlády zničen požárem a je zde muzeum s ikonami, jinými náboženskými předměty a relikviemi.

4. den: DIKTEON ANDRON – MALIA

Podle řeckých bájí leží rodná jeskyně boha Dia právě na Krétě. Dikteon Andron, jak se dnes Diova jeskyně nazývá, leží nedaleko vesničky Psychro na náhorní plošině Lasithi. Vzdálenost od vesničky není velká, jeskyně je však umístěna v kopcích pohoří Dikte. Půjdete zhruba 750 metrů dlouhou stezkou do kopce, případně si můžete pronajmout jednoho z oslů, na jehož hřbetu se dovezete až k jeskyni.

Na malé pobřežní pláni, na úpatí pohoří Selena, stojí na nízkém skalnatém výběžku minojský palác Malia, který byl postaven v období kolem roku 1900 před naším letopočtem. Palác Malia je významný svou rozlohou zhruba 7500 m2, je tak třetím největším minojským palácem na Krétě a zároveň velkým archeologickým nalezištěm.

Po prohlídce paláce Malia si můžete užít zbytek odpoledne koupáním v moři a zastávkou v městečku Hersonissos, kde si budete moci užít odpočinku v jedné z restaurací či kaváren.

5. den: AGIOS NIKOLAOS – SPINALOGA

První zastávka bude patřit hlavnímu městu kraje Lasithi Agios Nikolaos, kde si prohlédnete sladkovodní jezírko Voulismeni a navštívili jedno z nejkrásnějších měst Kréty. Poté se nalodíte a vyplujete směr Spinaloga. Cestou vás čeká oběd, přeplujete nad potopeným dórským městem Olous a bude možnost se i vykoupat. Plavba lodí přes třpytivě modrý záliv vás zavede k ostrovu Spinaloga, který sloužil jako pevnost se svým leprosáriem až do 20. století. Na ostrůvku navštívíte zachovalé pozůstatky benátské pevnosti z konce 16. století, která chránila záliv a blízký přístav Elounda před osmanskými nájezdníky.

6. den: FESTOS – MATALA – KOMMOS

Po přejezdu ostrova za severu na jih, kde nám cestu bude lemovat nejvyšší pohoří Kréty, zastavíme u druhého nejznámějších minojského paláce Festos, kde si prohlédnete tuto archeologickou lokalitu. Tento palác zůstal naprosto beze změn, kdy byl vykopán archeology v minulém století.

Pláž Matala patří mezi ty nejkrásnější pláže na Krétě. Svůj půvab získala především monumentálním skalním masivem, který pláž obklopuje. A právě v jednom z těchto útesů najdete desítky malých jeskyní, z nichž některé jsou snadno přístupné a je od nich krásný výhled na celou pláž i moře.

Cestou na pláž Kommos pojedeme okolo starobylého města Gortys, které bylo v římské době hlavním městem Kréty. Závěr dne bude patři pláži Kommos, kde se budete  moci nejen vykoupat, ale případně si i prohlédnout zbytky minojské vily.

7. den: VOLNÝ DEN – SANTORINI FAKULTATIVNÍ VÝLET

Den určený k relaxaci a koupání v moři nebo poznávání blízkého ostrova Santorini během fakultativního výletu.

8. den: ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Poznámka

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

3. 10. – 10. 10. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Báječná Kréta

Akce

záloha 3500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.4.2024)

28 490,-

Rezervovat

vyprodáno

18. 5. – 25. 5. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Báječná Kréta

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Kréta – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 7 nocí v hotelu Astir Beach 4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu
 • transfery dle programu
 • 1x  přeprava lodí na ostrov Spinaloga
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj od 6 990 Kč
 • fakultativní výlet na Santorini
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • pobytová taxa 3 EUR / pokoj / noc, splatná na místě*
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

*výše pobytové taxy se může kdykoliv změnit v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
18. 5. – 25. 5. 2024QS 110218. 5. 2024 04:55
Letiště Václava Havla Praha
18. 5. 2024 08:45
Letiště Heraklion
QS 110325. 5. 2024 09:30
Letiště Heraklion
25. 5. 2024 11:25
Letiště Václava Havla Praha
3. 10. – 10. 10. 2024QS 1102/3. 10. 2024 04:55
Letiště Václava Havla Praha
3. 10. 2024 08:45
Letiště Heraklion
QS 110310. 10. 2024 09:30
Letiště Heraklion
10. 10. 2024 11:25
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. Knóssos - velkolepé centrum minojské civlizace
 2. plavbu na ostrůvek Spinalonga a fakultativní výlet na Santorini
 3. koupání a relax na pláži
 4. výpravu do jeskyně Dikteon Andron, místa zrození Dia
 5. krásná města, typickou řeckou pohodovou atmosféru a vynikající kuchyni

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

18. 5. – 25. 5. 2024

7 nocí

26 990,- 26 990,- +6 900,-

3. 10. – 10. 10. 2024

7 nocí

28 490,- 28 490,- +6 900,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve dvoulůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč/pobyt/osoba.
 • * Cena za třetí dospělou osobu libovolného věku ve třílůžkovém pokoji, která doprovází alespoň dvě dospělé osoby 55+ . Třetí lůžko je řešeno formou přistýlky. Čtyři dospělé osoby na standardním pokoji nejsou možné.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627