Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Esence Sicílie

Poznejte Sicílii všemi smysly

Máte pocit, že kulturu cizí země poznáte až tehdy, kdy sednete s místními k jednomu stolu? Pak jste tady správně. Pojeďte s námi na poznávací zájezd Esence Sicílie, který spojuje objevování malebných koutů jihovýchodních Sicílie s chutí pravé sicilské kuchyně. více

Těšit se můžete na autentický sicilský život, kterým pulzují nádherná barokní města zapsaná v UNESCO, setkání s místními i ochutnávky tradičních gastronomických pokladů Sicílie. Od majestátní Etny, přes historické Syrakusy až po jedinečnou Ragusu, bude vaše cesta plná nezapomenutelných zážitků a slova jako cannoli či arancini najdou navždycky své pevné místo ve vašem gastronomickém slovníku.

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Sicílii. Transfer do hotelu a ubytování v hotelu Eloro 4*, který se nachází přímo na písečné pláži.

2. den: MĚSTA RAGUSA A MODICA (UNESCO)

Poznávání Sicílie všemi smysly začnete pastvou pro oči ve starobylých městech Ragusa a Modica. Obě města jsou zapsána s dalšími pozdě barokními městy v údolí Noto na Seznam UNESCO. Čeká vás prohlídka historických center obou měst, která dýchají neopakovatelnou atmosférou. Ač vás sem mnoho průvodců běžně vůbec nevezme, říká se, že Ragusa je snad nejhezčím městem Sicílie.

Zlatým hřebem dne bude degustace čokolády s možností návštěvy muzea čokolády v Modice. Uvidíte zde původní tradiční postup výroby čokolády a přiblížíte si historii, která sahá až do 18. století a dále k samotným Aztékům. Připojte se k nám a nechte se unášet světem sicilského sladkého pokušení.

3. den: ETNA (UNESCO) A MĚSTO TAORMINA

Etna (UNESCO) je nejvyšší činnou sopkou Evropy a vy se zde můžete procházet po úbočí, v dosahu kráterů a lávových řečišť. Vězte, že návštěva Etny je zážitek na celý život.

Den zakončíte v nejromantičtějším městě Sicílie, v Taormině. Toto historické městečko na skalní terase nad mořem a výhledy na Etnu inspirovalo nejen Hemingwaye, ale i další světově známé literáty a umělce. Pyšní se nádhernými výhledy, jednou z nejkrásnějších pláží a zachovalým řecko – římským amfiteátrem.

4. den: NOTO (UNESCO)

Další den poznávání Sicílie prožijete v městečku Noto, klenotu sicilského baroka zapsaném na Seznamu UNESCO.

Toto historické město je považováno za jedno z nejvýznamnějších a nejpůvabnějších míst v celé Itálii.  Během prohlídky se zastavíte u impozantní katedrály svatého Mikuláše, a poté vás již malebné uličky a budovy provedou dobou rozkvětu baroka až na náměstí Piazza del Duomo, kde si můžete odpočinout, individuálně ochutnat všemožné sicilské speciality nebo nakoupit suvenýry.

Poté vás čeká exkurze ve vinařství s krátkou procházkou vinicemi. Zde se dozvíte něco o historii a procesu výroby vína, které je typické pro tuto oblast. Následuje ochutnávka místních produktů – vín, pest, oliv a dalších pochutin typických pro Sicílii.

5. den: KATÁNIE (UNESCO)

Katánie je druhé největší město Sicílie a další z pozdně barokních měst zapsaných v UNESCO. Jeho existence je neodmyslitelně spjata s nedalekou sopkou EtnouV roce 1693 bylo město zcela zničeno mohutnou erupcí, a poté nově vystavěno v barokním slohu za použití černého lávového kamene. Tento stavební materiál přidává atmosféře města charakteristickou špetku ponurosti.

Během prohlídky města navštívíte i typický rybí trh Pescheria, kde se setkáte s vůní moře, celou paletou čerstvých ryb a mořských plodů. Pokud patříte k milovníkům plodů moře, doporučujeme vám toto místo pro individuální ochutnávku těchto pochoutek dle libosti!

Velké finále v Katánii bude patřit pizze alla siciliana. Zájemci se mohou naučit připravovat pizzu jako praví italští šéfkuchaři a zjistit, jak se „pizza siciliana“ liší od té, na kterou jsme zvyklí. V průběhu této kulinářské lekce ochutnáte také drobné sicilské pohoštění.

6. den: SYRAKUSY (UNESCO)

Předposlední den vašeho poznávání Sicílie na vás čeká opravdový klenot – město Syrakusy (UNESCO) a památky připomínající jeho skvělou minulost: antická čtvrť Neapolis s řeckým divadlem s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrovní staré části města Ortygia, dóm, ruiny chrámu Apollona a Artemidy či barokní katedrála Santa Lucia.

A právě zde můžete ochutnat třeba typickou lahůdku, po které Sicilané úplně šílí. Je jí báječná krémová zmrzlina podávaná ve vláčné voňavé briošce.

7. den: VOLNÝ DEN / FAKULTATIVNÍ VÝLET DO RYBÁŘSKÉ VESNIČKY MARZAMEMI

Malebná rybářská vesnička Marzamemi je vzdálena pouhých 30 minut jízdy od vašeho hotelu. V rámci fakultativního výletu si zde prohlédnete staré rybářské domy, palác Villadorata a malý kostelík na hlavním náměstí. Příjemné odpoledne můžete zakončit nákupy, ochutnávkou rybích specialit v místních restauracích, nebo skleničkou vyhlášeného vína Nero d´Avola v některém z barů.

8. den: ODLET

Odjezd na letiště v Katánii a odlet ze Sicílie do Prahy.

 

V případě zájezdu na 8 nocí – v rámci programu navíc 1 volný den určený k odpočinku. Odlet do Prahy 9. den zájezdu.

POZNÁMKA

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků zájezdu: 15.

AKCE: změna zájezdu až 14 dnů před odletem ZDARMA dle podmínek ZDE >>

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

17. 9. – 24. 9. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Esence Sicílie

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.5.2024)

27 990,-

Rezervovat
Rezervovat

3. 10. – 11. 10. 2024

8 nocí

Polopenze

letecky

Esence Sicílie

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.5.2024)

29 990,-

Rezervovat

vyprodáno

29. 5. – 5. 6. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Esence Sicílie

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Sicílie – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování ve 4* hotelu Club Eloro, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a balkónem
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína k večeři
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně ochutnávky vína v městečku Noto
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 9 990 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky pobytu
 • vstupy, příprava pizzy v Katánii a ochutnávky dle programu (cca 80 EUR)
 • lanovka na Etnu (cca 85 EUR)
 • fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • další povinné poplatky: pobytová taxa 4 eura/den, hradí se pouze prvních 6 dní pobytu (celkem 24 eur). Poplatky jsou splatné na místě. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.
 • svoz na / z Letiště Václava Havla
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Ing. PAVEL HOFMAN

  Průvodce 

  Cestování mě svým dobrodružným a objevovacím charakterem přitahovalo již od mládí. Začalo od romantického vandrování s kamarády s tzv. „usárnou“ na zádech a spaním „pod širákem“, přes sjíždění českých řek v kanoích až po poznávací cesty do zahraničí. Po návštěvách několika států východního bloku jsem krátce po roce 1989 procestoval snad všechny západní evropské státy, do kterých byl do této doby přístup pro běžného občana vesměs nemožný. Chuť poznávat cizí země a lidi, kteří v nich žijí, byla veliká.
  Paradoxně, země která mi učarovala nejvíce, byla právě jedna z těch posledních, kterou jsem tehdy navštívil. Možná podle pravidla „To nejlepší nakonec“. Byla to Itálie. Bella Italia!
  A odtud také pramení mé 3 oblíbené bonmoty: „Všude dobře, v Itálii nejlíp“; „Nic italského mi není cizí“ a nakonec „Bez rajčat nemá život smysl“.
  Na práci průvodce mám nejraději sdílení mých oblíbených míst s ostatními spolucestovateli. Pokud to možnosti dovolí, snažím se klientům ukázat vždy i něco navíc, co není v oficiálním itineráři a někdy i to, co je i pro mě nové. Mým přáním a smyslem mé práce je, aby se v „mojí“ Itálii cítili návštěvníci co možná nejlépe. Proto musí zbýt během cestování i čas na kulinářské zážitky, na dobrou kávu či sklenku vína.

 • Sabrina Belmiloud

  Průvodkyně

  Pochádzam zo zmiešaného manželstva a vyrastala som v troch rôznych kultúrach. Cestovanie je jednoznačne neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Znamená pre mňa spoznávanie inej kultúry, mentality, jedla, histórie a nekonečné obohatenie ducha. Pri cestovaní sa celá ponorím do miestneho života, započúvam sa do krásnej melódie jazyka a hudby,  do vôní jedál a do farieb a krás miestnej prírody. Jednou z mojich srdcoviek je určite Sicília, ktorá ma natoľko očarila, že som sa tu rozhodla žiť.

  Sicília je podľa môjho názoru malý raj na zemi a mne osobne veľmi prirástla k srdcu. Žijem tu už 18 rokov, ale stále je tu čo objavovať a zažiť. Poďte spolu so mnou spoznať krásy tejto perly Stredozemného mora. Objavte neuveriteľné legendy, započúvajte sa do šumu vetra a zaujímavých príbehov, spoznajte bohatú históriu, ale aj tienisté stránky tohto jedinečného ostrova. Pochutnajte si na lahodných dobrotách, ktoré vie ponúknuť sicílska kuchyňa, ktorá je jedinečným príkladom a výsledkom spolunažívania rôznych národov.

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
29. 5. – 5. 6. 2024 QS 1016 29. 5. 2024 12:40
Letiště Václava Havla Praha
29. 5. 2024 14:55
Letiště Catania Fontanarossa
QS 1017 5. 6. 2024 15:40
Letiště Catania Fontanarossa
5. 6. 2024 18:05
Letiště Václava Havla Praha
17. 9. – 24. 9. 2024 17. 9. 2024
Letiště Václava Havla Praha
17. 9. 2024
Letiště Catania Fontanarossa
24. 9. 2024
Letiště Catania Fontanarossa
24. 9. 2024
Letiště Václava Havla Praha
3. 10. – 11. 10. 2024 3. 10. 2024
Letiště Václava Havla Praha
3. 10. 2024
Letiště Catania Fontanarossa
11. 10. 2024
Letiště Catania Fontanarossa
11. 10. 2024
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

Jarní termín zájezdu cestuje s leteckou společností Smart Wings.

Podzimní termíny zájezdu cestují s leteckou společností Enter Air.

 • Letecká společnost Smart Wings

  Smartwings je největší českou leteckou společností patřící do koncernu Smartwings Group. Smartwings provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety. Pravidelná letecká spojení Smartwings nabízí do více než 80 destinací nejen po Evropě. Letecká flotila Smartwings se skládá z letounů Boeing.

  Palubní zavazadla

  Každý cestující si může vzít na palubu jedno příruční zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg (např. 56 x 45 ⨉ 25 cm) + jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka nebo laptop, max. 3 kg,  40x30x15 cm). Žádné jiné předměty nebudou akceptovány. Výjimku tvoří pouze pomůcky pro cestující s omezenou pohyblivostí, tj. berle nebo jiné ortopedické podpěrné přístroje, případně složitelný invalidní vozík (k přeložení do carga). Stále také platí, že místo kabinového zavazadla si cestující budou moci vzít na palubu hudební nástroj (max. 8 kg, 90x35x20 cm vč. obalu). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 ⨉ 120 cm. Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

  Poplatky za doplňkové služby a Všeobecné přepravní podmínky

  Pravidla přepravy najdete na webových stránkách dopravce: https://smartwings.com/cs/cestovni-informace/

 • Letecká společnost Enter Air

  Enter Air (ICAO kód společnosti: ENT) je největší polská charterová letecká společnost a druhá největší charterová letecká společnost v regionu střední a východní Evropy. Patří mezi nejlepší dopravce v regionu, což dokazují prestižní ceny, které každoročně získává.

   

   

  Přejeme Vám pohodový let s Enter Air. Více info na www.enterair.pl

  Palubní zavazadla

  Cestující si může vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 5 kg a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 115 cm (např. 55 × 40 × 20 cm). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 20 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 × 120 cm.

  Přepravní podmínky

  Enter Air – aktuální přepravní podmínky

  Příplatky

  Aktuální ceník příplatků společnosti Enter Air

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

Během zájezdu můžete být ubytováni v některém z těchto hotelů:

 • Hotel Club Eloro

  SICÍLIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový Hotel Club Eloro se nachází v klidném prostředí městečka Marina di Noto na jihu Sicílie. Rozlehlá písečná pláž se nachází přímo u hotelu a doslova vybízí k báječné dovolené plné koupání, slunce a odpočinku. Letiště v Catanii je od hotelu vzdálené 88 kilometrů... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. Překrásná barokní města zapsaná v UNESCO
 2. Nejvyšší horu ostrova – sopku Etnu
 3. Poznávání gastronomických skvostů Sicílie
 4. Podmanivou sicilskou atmosféru
 5. Ubytování v hotelu přímo na písečné pláži
 • 026 SIC

  Stará rybářská vesnička Marzamemi

  cca 45 EUR

  Stará rybářská vesnička Marzamemi je vzdálena pouhých 30 minut jízdy od vašeho hotelu. Prohlédnete si staré rybářské domy, palác Villadorata a malý kostelík na hlavním náměstí. Příjemné odpoledne můžete zakončit nákupy, ochutnávkou rybích specialit v místních restauracích, nebo skleničkou vyhlášeného vína Nero d´Avola v některém z barů.

  Polodenní fakultativní výlet.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

29. 5. – 5. 6. 2024

7 nocí

27 990,- 27 990,- +9 990,-

17. 9. – 24. 9. 2024

7 nocí

27 990,- 27 990,- +9 990,-

3. 10. – 11. 10. 2024

8 nocí

29 990,- 29 990,- +10 990,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
 • Cena za osoby mladší 55 let, které necestují alespoň s jednou osobou 55+ uvedenou na smlouvě o zájezdu, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Druhá osoba dítě /2-10,99 let/, ve dvoulůžkovém pokoji, nemá nárok na slevu z ceny.
 • * Cena za třetí dospělou osobu libovolného věku ve třílůžkovém pokoji, která doprovází alespoň jednu dospělou osobu 55+ . Třetí dospělá osoba ve třílůžkovém pokoji má nárok na slevu z ceny 1 000 Kč ze základní ceny dospělé osoby. Třetí lůžko je řešeno formou přistýlky.
 • ** Cena za 1. a 2.dítě: třetí nebo čtvrtá osoba dítě /2-10,99 let / ve tří a/nebo čtyřlůžkovém pokoji, která doprovází alespoň dvě dospělé osoby libovolného věku.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.
 • Infant do dvou let života /0-1,99/ platí pouze za letištní taxy ve výši 1 190 Kč, avšak cestuje bez nároku na hotelové lůžko a sedačku v letadle.
 • U pobytu na 7 nocí činí příplatek za plnou penzi 2 890 Kč na osobu.
 • U pobytu na 8 nocí činí příplatek za plnou penzi 3 290 Kč na osobu.
 • U pobytu na 9 nocí činí příplatek za plnou penzi 3 690 Kč na osobu.
 • U pobytu na 10 nocí činí příplatek za plnou penzi 3 990 Kč na osobu.
 • Povinný poplatek 5 eur/osoba/noc (3 eura dítě do 11 let) za klubovou kartu. V ceně klubové karty jsou zahrnuty lehátka a slunečník na pláži (od 3. řady), lehátka a slunečník u bazénu, dále karta zahrnuje využití posilovny, tenisových kurtů či animací. Poplatek je splatný na místě.
 • Další povinný poplatek: pobytová taxa 4 eura/den (hradí se pouze prvních 6 dní pobytu, celkem tedy 24 eur). Poplatek je splatný na místě. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627