Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Kréta

Kréta. Slovo vonící mořem a pohodou, slovo představující stovky krásných pláží, slunečné počasí, dávnou historii starých civilizací i nekonečnou rozmanitost přírody. více

Vydejte se s námi na dovolenou na Krétu. Kromě skvělého koupání si užijete také každodenní drobná okouzlení. Třeba malebnými městy, majestátními olivovníky, oleandry kvetoucími podél cest nebo příběhy z řecké mytologie. Ty vypráví, že se na Krétě narodil sám Zeus, vládce Olympu. Vznešenější dovolenou u moře si tak asi nelze přát 😉.

Dovolená na Krétě

Láska na celý život

V 60. letech minulého století se stala Kréta dějištěm oscarového snímku Řek Zorba. Jeho hlavní představitel Anthony Quinn tenkrát určitě netušil, že se Kréta za několik let stane jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací v Evropě. Po uvedení filmu do kin si totiž dovolenou na Krétě nechal ujít jen málokdo.

Kréta je obdivovaná a vyhledávaná neustále. Její jedinečnost a přírodní rozmanitost jí dokonce vysloužily přezdívku „šestý kontinent světa“.

SAMÁ NEJ

Kréta je největším řeckým ostrovem a zároveň nejjižnějším bodem Řecka. Ráz ostrova je především hornatý s nejvyšší horou Psiloritis (2456 m n.m.).

Na ostrově najdete také jednu z nejdelších soutěsek Evropy, soutěsku Samaria, měřící 16 kilometrů. Rozmanitost pak Krétě propůjčují náhorní plošiny, polopouště, sladkovodní jezera nebo vodopády a samozřejmě stovky pláží, které se staly ikonami tohoto ostrova.

PLÁŽOVÁ ODYSEA

Pokud chcete poznat všechny pláže Kréty, je před vámi opravdu náročný úkol. Zdejší pobřeží je totiž dlouhé úctyhodných 1066 kilometrů. Setkáte se tu s plážemi písečnými, oblázkovými i kamenitými.

Pláže západní Kréty jsou vyhlášené jemným pískem zbarveným do růžova. Patří mezi ně pláž Elafonisi, Falasarna a Balos. Na východě ostrova je oblíbená palmová pláž Vai a jihu ostrova vévodí pláž Preveli a Matala.

V provincii Heraklion jsou oblíbené pláže lemující pobřeží mezi letovisky Gouves a Anissaras. Krétské pláže jsou vyhlášené svou čistotou a nejedna z nich je oceněna Modrou vlajkou za čistotu a kvalitu.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

3. 10. – 10. 10. 2024

7 nocí

Polopenze

+ přikoupit
All inclusive

letecky

Kréta - hotel Astir Beach 4*

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2024)

20 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Kréta – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 7 nocí v hotelu Astir Beach 4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu
 • transfery dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • pobytová taxa 3 EUR / pokoj / noc, splatná na místě*
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

*výše pobytové taxy se může kdykoliv změnit v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

HOTELY

 • Hotel Astir Beach

  KRÉTA

  DETAIL

  Hotel Astir Beach* se nachází na severu ostrova nedaleko letiště a hlavního města Heraklion. V roce 2018 prošel kompletní rekonstrukcí a nyní se pyšní moderními pokoji a elegantními interiéry. Hotel Astir Beach leží u písečné pláže a nabízí taktéž možnosti pro aktivní trávení volného času, poznávání Kréty v rámci fakultativních výletů či objevování ostrova po vlastní ose... více

Informace o dopravě najdete na stránce hotelu

 • Hotel Astir Beach

  KRÉTA

  DETAIL

  Hotel Astir Beach* se nachází na severu ostrova nedaleko letiště a hlavního města Heraklion. V roce 2018 prošel kompletní rekonstrukcí a nyní se pyšní moderními pokoji a elegantními interiéry. Hotel Astir Beach leží u písečné pláže a nabízí taktéž možnosti pro aktivní trávení volného času, poznávání Kréty v rámci fakultativních výletů či objevování ostrova po vlastní ose... více

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. koupání a krásné Krétské moře
 2. blízkost hlavního města Heraklion
 3. fakultativní výlety za historií a plavbu na ostrov Santorini
 4. skvělou řeckou kuchyni
 • HLAVNÍ MĚSTO HERAKLION A BÁJNÝ KNÓSSOS

  50 EUR

  V rámci tohoto výletu navštívíte Heraklionské archeologické muzeum, které vás překvapí svojí velikostí a jedinečnými sbírkami artefaktů, především mistrovských kousků minojského umění. Obdivovat budete třeba disk z Faistu, sošky hadích bohyní či půvabný zlatý přívěsek z Malie.

  Dále zavítáte též k benátské pevnosti Koules, z jejíchž hradeb se vám naskytne nádherný výhled na celý Heraklion. Poslední zastávkou bude proslulý palác Knóssos, který je nejnavštěvovanější památkou na ostrově Kréta a jednou z nejvýznamnějších v celém Řecku. Knossos byl pravděpodobně hlavním správním centrem minojské civilizace a v dobách jeho největší slávy zde prý žilo až 100 000 lidí.

  V ceně výletu není zahrnuto vstupné do paláce Knossos a do archeologického muzea (cca 20 EUR na osobu).

 • MALEBNÉ MĚSTEČKO AGIOS NIKOLAOS A OSTRŮVEK SPINALONGA

  60 EUR

  Malý ostrůvek Spinalonga, v zálivu Elounda na východě Kréty, má za sebou bohatou historii již od dob Benátské republiky. Spinaloga sloužila jako pevnost se svým leprosáriem až do 20. století. Na ostrůvku navštívíte zachovalé pozůstatky benátské pevnosti z konce 16. století, která chránila záliv a blízký přístav Elounda před osmanskými nájezdníky.

  Z ostrova Spinaloga vás loď zaveze zpět do města Agios Nikolaos, které je největším turistickým městem na východě Kréty. U pobřeží města leží malý ostrůvek Agioi Pantes, což nabízí velmi půvabné výhledy z pobřežní promenády.

  V ceně výletu není zahrnuté vstupné na pevnost Spinalonga (cca 8 EUR na osobu).

 • PERLA EGEJSKÉHO MOŘE – OSTROV SANTORINI

  200 EUR

  Kdo by se nechtěl projít nejfotogeničtějším místem Řecka, městem Oia na Santorini. Zdejší bílé domky s modrými střechami, schody šplhající vzhůru a bezpočet malebných zákoutí nesmí chybět na fotografiích žádného opravdového cestovatele.

  Kromě města Oia si prohlédnete i hlavní město Fira a po cestě si jistě všimnete také vulkanického původu ostrova. Santorini neboli Théra je svým způsobem obrovská laguna, která se zformovala masivní sopečnou činností zhruba před 200 000 lety.

  Celodenní lodní výlet.

..pokračování z úvodní strany.

OLEJ NAD ZLATO

Olivovníků na Krétě rostou miliony. Krétský olivový olej je pověstný svou výtečnou chutí, nízkou aciditou a bezkonkurenční kvalitou. Údajně se jedná o nejzdravější olivový olej vůbec a každý Kréťan ho spotřebuje ročně něco okolo 25 litrů.

Spolu se stravou bohatou na zeleninu, luštěniny, divoké byliny, světlé maso a celozrnné produkty tak vzniká kombinace, která zdejším obyvatelům zaručuje dlouhý a aktivní život.

POD POKLIČKOU

Krétská kuchyně se výrazně neliší od kuchyně na okolních ostrovech či pevninském Řecku. Natrefíte zde stále na ryze rodinné řecké taverny. Jídelní lístek v nich často chybí, ale ochotný majitel vás vezme za ruku a odvede až do kuchyně. Tam vás nechá nahlédnout pod pokličky všech hrnců a vybrat si. Důvod je prostý. Kréťané jsou téměř soběstační v produkci potravin a vždy se vaří jen z toho nejčerstvějšího, co je zrovna u místních zemědělců k mání. Pokud při své návštěvě Kréty na tento druh restaurace natrefíte, neváhejte s jeho návštěvou. Vzpomínat na delikatesy, vařené podle starých rodinných receptů majitelky, budete ještě dlouho.

BÁJEČNÁ KRÉTA

Kromě skvělého jídla dostanete na Krétě také potravu pro ducha. Je totiž plná památek, archeologických nalezišť, muzeí a s historií se tu můžete potkávat opravdu často. Hlavním lákadlem jsou pozůstatky vyspělé minojské civilizace s nejnavštěvovanější památkou Kréty – palácem Knóssos v Heraklionu. Kréta je zkrátka báječná, jak kdysi dávno napsal sám slavný Hérodotos.

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627