Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Ekvádor

Putování na rovníku

Vydejte se s námi do Ekvádoru – nejrozmanitější země naší planety, která si doposud zachovala svůj indiánský charakter. Na každém kroku budete fascinováni zdejší panenskou přírodou a pestrostí všudypřítomných barev, které jakoby zrcadlily vřelou povahu místních obyvatel. více

Zažijete tři naprosto odlišné světy. Proniknete do hloubi Amazonského pralesa, kde můžete pozorovat život původních obyvatel daleko od vymožeností civilizace. Vystoupáte do závratných výšek And pod jednu z nejvyšších sopek světa Chimborazo, jež je nejvzdálenějším bodem od středu Země. Odpočinete si na nekonečných písčitých plážích pobřeží Tichého oceánu s pozorováním unikátního ptactva a mořských živočichů.

To však není zdaleka vše, co tato rovníková země nabízí. Navíc poznáte také zachovalá koloniální centra měst a starobylé incké památky, nebo si můžete na vlastní kůži ověřit evoluční teorii na unikátním souostroví Galapágy.

 

Ekvádor

Termíny a Ceny

Program

1. den: ODLET PRAHA - QUITO

Letecký přesun z Prahy do Quita s přestupem. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: QUITO

Snídaně. Prohlídka historického centra Quita (UNESCO) – výjezd na posvátný vrcholek Panecillo s 45 m vysokou sochou Panny Marie, od které je nádherný výhled na město a okolní sopky. Poté prohlídka náměstí Plaza Grande s vládním palácem, katedrály, kostela La Compañia de Jesus a náměstí San Francisco s klášterem, dále návštěva tržnice Mercado Central. Odpoledne volný program – možnost návštěvy některého z místních muzeí či galerií. Návrat do hotelu.

Putování na rovníku, Ekvádor pro seniory - foto 19

3. den: NÁVŠTĚVA ROVNÍKU

Snídaně. Odjezd k památníku Mitad del Mundo umístěného přímo na rovníku a návštěva etnografického muzea. Na vlastní kůži si budete moci ověřit fyzikální odlišnosti pobytu na rovníku. Odpoledne výjezd lanovkou na sopku Pichincha (4 794 m). Stanice lanovky je ve výšce 4 050 m, odkud se naskýtá nádherný výhled na Quito. Návrat do hotelu.

PŘIPRAVUJEME NOVÝ TERMÍN ZÁJEZDU NA ROK 2025.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.
ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines

  Renomovaná nizozemská společnost KLM Royal Dutch Airlines byla založena v roce 1919 a je nejstarší leteckou společností na světě, která stále funguje pod svým původním názvem. Společně s AIR France stojí v čele evropského leteckého průmyslu.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg o max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. jednu z nejrozmanitějších zemí celé planety
 2. pobyt mezi nekonečnou zelení Amazonského pralesa
 3. starobylé památky dávných Inků
 4. krásné pláže na pobřeží Tichého oceánu
 5. setkání s rodinou z kmene Quichua
 6. koloniální města plná života
 7. procházku po rovníku, kde neplatí fyzikální zákony

EKVÁDOR
PRAKTICKÉ INFORMACE

Ekvádor, oficiálně Ekvádorská republika (španělsky Ecuador nebo República del Ecuador), je stát v Jižní Americe, který leží na rovníku a zároveň je jeho pobřeží omýváno vodami Tichého oceánu. Jeho sousedy jsou Kolumbie na severu a Peru na jihovýchodě. Součástí Ekvádoru jsou rovněž Galapágy. Krajina Ekvádoru je velmi různorodá a dá se rozdělit do tří částí (západní, centrální Andy a východní), které se od sebe výrazně liší
klimatem, biotypem, ale i zvyky. Země je rozdělena na 24 provincií a dělí se na 3 odlišné geoklimatické celky:

1. Pobřežní pás (Costa) – nížinný, s deštnými pralesy a na jihu se savanami;
2. Horský pás And (Sierra) – pásma Cordillera Occidental a Cordillera Oriental, mezi nimi pánve a náhorní plošiny ve výšce 2200–2900 m n. m. Sopečné vrcholy: Chimborazo (6310 m n. m. – nejvyšší bod), ve
východním pohoří činné sopky (Cotopaxi je jednou z nejvyšších aktivních sopek na světě – 5897 m n. m.), rostlinstvo uspořádáno do výškových stupňů;
3. Východní pás (Oriente) – okraj Amazonské nížiny (deštný prales).

Oficiální název Ekvádoru: Ekvádorská republika
Rozloha: 283 561 km2
Obyvatelstvo: 13 782 329 (r. 2008) obyvatel
Jazyk: španělština, kečujština, šuárština
Měna: Americký dolar (USD)
Časové pásmo: SEČ -6 hodin/-7 hodin
Hlavní město: Quito
Nejvyšší bod: Chimborazo (6310 m.n.m.)

Cestovní doklady
➝Ke vstupu na území Ekvádoru je potřebný cestovní pas přesahující dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!
➝Délka pobytu v Ekvádoru nesmí přesáhnout dobu 90 dnů.
➝Mezinárodní očkovací průkaz není vyžadován. V případě odcizení cestovního dokladu vydává náhradní cestovní doklad zastupitelský úřad ČR v Limě.

Bezpečnost
➝ Z hlediska bezpečnosti se Ekvádor řadí mezi obecný průměr zemí Latinské Ameriky, proto se doporučuje:
➝ Poslouchat pokyny průvodce, nechodit ve velkých městech do méně bezpečných oblasti. To platí nejvíce zvláště pro Quito.
➝Když jdete do méně bezpečného místa, doporučuje se jít ve skupině. V noci je vhodné se problematickým místům raději vyhnout.
➝Mít své věci pod neustálým dohledem – to je nejlepší způsob jak zabránit drobným krádežím.
➝Rozdělit si hotovost a uschovat na více částí, v peněžence mít jen to nejnutnější.
➝Snažit se být spíše nenápadným turistou. Lehce obnošené oblečení je vždy dobrou pojistkou proti nenechavcům. Nedávat na odiv drahé šperky či hodinky.
➝Udělejte si fotokopii dvoustrany pasu s vaší fotografií. Můžete si udělat i fotokopie vašichplatebních karet. Fotokopie noste odděleně od vašich dokladů.

Celní předpisy
➝Platné celní a devizové předpisy pro dovoz a vývoz stanoví celní zákon – tzv Régimen Legal Aduanero. Cestovatel smí vstoupit do Ekvádoru bez problémů s věcmi osobní potřeby, maximálně do výše 2 zavazadel na osobu a s celním omezením podle běžné praxe na některé výrobky, jako jsou cigarety, lihoviny, víno apod. Další zavazadla jsou obvykle proclívána.
➝Pro dovoz i vývoz zvířat a rostlin platí mezinárodní předpisy, tzn. že je vždy vyžadován mezinárodní veterinární resp. fytosanitární certifikát a dle druhu zvířete očkovací průkaz.
➝Prokazování způsobu nabytí finančních prostředků ani povinná směna valut nejsou vyžadovány. Do země lze přivézt bez omezení jakékoliv množství finančních prostředků do výše 10 tis USD, množství vyšší než je tento limit podléhá povinnosti záznamu v celním prohlášení, které je vyplňováno při vstupu do země. V případě investičních prostředků pro podnikání v zemi se vyžaduje registrace u centrální banky Banco Central del Ecuador.
➝Od zavedení dolarizace ekonomiky země v dubnu 2000 byla vyřazena z oběhu národní měna sucre a veškeré platby jsou realizovány v USD. Je vhodné mít k dispozici bankovky nižších nominálních hodnot, některé obchody i hotely odmítají přijímat stodolarové bankovky.
VARUJEME PŘED POKUSY O VÝVOZ OMAMNÝCH LÁTEK, kontroly na letištích jsou velmi důkladné a tresty za pašování poměrně vysoké. Rozhodně odmítněte žádosti Vám málo známých osob o přepravu balíčku či jakýchkoliv předmětů nebo dárků.

Platební karty a šeky
➝Platební karty lze uplatnit v turistických centrech a jen výjimečně obchodech ve velkých městech. Cestovní šeky pouze ve velkých městech. Vzhledem k úrovni kriminality považujeme za nejvhodnější způsob placení kreditními nebo debetními kartami ovšem s upozorněním, že v menších městech či obcích se snižuje pravděpodobnost výskytu bankomatů, které jsou schopny zpracovat kartu vydanou v Evropě. Finanční hotovost je
vhodné rozložit na menší částky a uschovat v různých částech oděvu a ve speciální tělové ledvince na peníze.
➝Oficiální měnou Ekvádoru je americký dolar (USD).

Spojení s domovem
➝internet: v turistických centrech dostupný doslova na každém rohu, v hotelech bývá zpravidla bezdrátové připojení zdarma.
➝mobil: v turistických centrech a velkých městech je pokrytí bez problémů na konkrétní ceny a roamingové partnery se zeptejte v infocentru vašeho operátora. Mimo města se ale se signálem potkáte jen podél významných silnic, v horách je mobil prakticky nepoužitelný.
➝pošta: známky na poštách a v některých turistických obchodech, doba doručení min 1,5 týdne.

Elektrický proud
➝Napětí v el. síti v Ekvádoru je 110 V, 60 Hz. Zásuvky jsou se dvěma plochými kolíky, je třeba redukce pro státy Jižní Ameriky.

Fotografování a filmování
➝Indiáni často věří, že s fotografií jim vezmete kus jejich duše, „nezcizujte“ jejich podobizny v tomto případě je na místě opatrné vyjednávání, když nedostanete svolení, raději nefotografujte, stejně nezískáte fotku, na které by byl úsměv.

Taxi
➝U většiny taxikářů je cena smluvní, a určitě se vyplatí zeptat se předem na cenu, která se obecně používá pro vaši trasu a pak si v konkrétním voze dohodnout cenu předem.

Zdraví
➝Zdravotnictví je v Ekvádoru je na úrovni obvyklé pro latinskoamerické země – špičková a velmi drahá zařízení kontrastují se státními klinikami – nutno však říci, že se státní nemocnice v poslední době velmi zlepšují. Obecně platí, že by cestovatel měl mít vždy vyřízeno pojištění pro případ úrazu. Z četných zkušeností zraněných českých občanů ovšem vyplývá, že ačkoliv jednotlivé pojišťovny deklarují, že jejich pojištění se vztahuje i na území Ekvádoru, v případě nutnosti ošetření v podstatě v jakémkoliv zdravotnickém zařízení je vyžadována úhrada v hotovosti (ve většině případů dokonce předem). Tady je důležité upozornit na nevyhnutelnost řádného uschování všech dokladů o zaplacení, aby vzniklé náklady mohly být pojištěnci proplaceny dodatečně.
➝Doporučujeme vybavení běžnými léky pro případ nevolnosti, střevních či horečnatých onemocnění. V lékárnách je možné mnoho druhů léků koupit, cena je na úrovni běžných cen ve městech je lékáren dostatek. Lékařské ošetření v nemocnicích pro cizince je dobré.
➝Pro cestu do Ekvádoru není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A i B, břišnímu tyfu, tetanu a při cestě do amazonského pralesa proti žluté zimnici.

Hygienické podmínky
➝Je třeba vzít v úvahu problémy s pitnou vodou, nedoporučujeme používat vodu z místní vodovodní sítě, ale pouze vodu kupovanou v láhvi s neporušeným uzávěrem. V horských oblastech je voda lepší kvality, balená voda je ale i zde pro turistu jistota (má-li neporušený uzávěr).

Stravování
➝Ekvádorská kuchyně je opravdu rozmanitá a vynikající. Nejdůležitějším jídlem dne je oběd. Snídaně je minimální a večeře se podává pozdě večer. Ke zpracování se používá hovězí, kuřecí, vepřové, ryby a mořské
plody (zejména na pobřeží Ekvádoru), častí jsou pstruzi. Ekvádorskou specialitou je pečené morče. Jídla jsou kořeněná a podávají se obvykle s velkým množstvím různě zpracované zeleniny. Z alkoholických nápojů je oblíbené a chutné pisco – brandy z bílých hroznů. Nejvíc navštěvované jsou turistické restaurace, které nabízí široké spektrum jídel od místních až po typicky evropská. Někteří turisté využívají i lidovější podniky, v případě, že budete jíst jenom tepelně upravené potraviny je i v nich stravování poměrně bezproblémové.

Klima
➝Pásmo And dělí celou zemi do několika klimatických oblastí. Při pobřeží Tichého oceánu je podnebí teplé s teplotami kolem 25 – 35 °C. Podnebí And je vysokohorské a rozdílné podle nadmořské výšky. Teploty zde jsou v rozmezí 10 – 25 °C. Ve východní části země, která spadá do Amazonské nížiny, je po celý rok horké a velice vlhké klima s teplotami 25 – 35 °C.

Opalování
➝V Ekvádoru je nezbytné myslet na ochranu kůže proti silnému rovníkovému slunci. Doporučujeme tedy opalovací krém se silným ochranným faktorem a pokrývku hlavy. Nezbytná je také dostatečná konzumace vody (cca 3 litry denně).

Co s sebou
➝Doporučujeme pohodlné letní oblečení, které lze kombinovat se svetry či mikinami a dlouhými kalhotami v oblastech v horách, kde může výrazně chladněji. Můžete zažít přeháňky, hodí se tedy i přibalit nepromokavou bundu a pláštěnku. Kterou využijete především v deštném pralese, kde prší téměř každý den. Doporučujeme pevnou sportovní obuv. Nemusíte být však vybaveni speciální trekovou obuví. Nezapomeňte na plavky. Můžete cestovat s kufrem či sportovní taškou. Doporučujeme s sebou mít dobrý repelent proti komárům. Při ubytování v amazonském pralese se bude hodit ruční svítilna (baterka). V bungalovech není zavedena elektřina.

Doporučené kapesné
➝Na stravu a nápoje cca 450 USD/osoba + případné fakultativní výlety 60 USD/osoba.

Kompletní ceník

Další zájezdy do této destinace

Všechny zájezdy

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627