Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

V italském Diamante pálí chilli a malování po zdech je dovoleno

Když se řekne Diamante, hned na první dojem vám to vnukne představu čehosi krásného a jedinečného. A to na malé přímořské městečko ležící v oblasti Kalábrie v jižní Itálii dokonale sedí. Jeho bohatstvím je historie, kultura i kouzelné pobřeží.

Středomořský poklad Diamante byl skutečně pojmenován podle proslulého drahého kamene. Ve středověku se městečko o velikosti pouhých 11 km2 stalo důležitým centrem pro zámořské obchodní cesty, a tak se po dlouhá léta těšilo velkému bohatství. Dnes je, možná právě kvůli své nevelké rozloze, trochu neprávem opomíjeným turistickým cílem, ačkoli samotní Italové ho označují za jedno z nejkrásnějších míst své země.

Návštěva Diamante vás nezklame v žádnou roční dobu. Jižní Itálie vám i v zimě nabídne příjemně teplé počasí. Naopak v létě jsou zde tropické teploty umírněny přímořským vánkem, který vám dovolí užít si všechna zákoutí tohoto historického města v klidu a komfortu. Chcete-li však tento kousek Kalábrie okusit se vším všudy, poohlédněte se po zájezdu začátkem září a nebudete litovat.

Ani milovníci koupání nepřijdou v Diamante zkrátka 

Otestujte své chuťové pohárky na festivalu chilli papriček 

Každým rokem ke konci léta získá starobylé město Diamante pořádně pikantní příchuť. Proslulý festival Peperoncino se pořádá na počest místních chilli papriček, které zde uvidíte viset z každého balkonu napříč městem. Celý týden je nabitý kulinářským, hudebním a tanečním programem a každoročně přiláká spousty návštěvníků z celého světa.

Kalábrijci čili papričky opravdu milují 

Nábřeží se doslova promění v jednu velkou labužnickou show a v desítkách stánků můžete ochutnat místní speciality. Nejznámějšími pokrmy jsou například Calabrese Bomba, směs zeleniny, hub a chilli papriček, tradiční salám Sopressata či pomazánka ‘Nduja z vepřového masa a papriček, samozřejmě také dochucená k příjemné pikantnosti.

Čili papričky kam oko dohlédne  

Umění na každém kroku

Kromě přezdívky perla Tyrhénského moře se Diamante říká také město umělců či město zdí. Důvodem jsou nástěnné malby zvané murales, které můžete obdivovat na fasádách domů.

Mnohá z těchto děl jsou stará až několik stovek let a historici odhadují jejich původ na dobu renesance. Jako téměř každé přímořské město i Diamante muselo čelit v průběhu své existence invazím ze sousedních států. Právě příchod saracénských vojsk z oblasti východního Středomoří je v nástěnných malbách detailně zaznamenán.

Velká část nástěnných maleb však vznikla mnohem později. V druhé polovině 20. století vytvořili místní i zahraniční umělci na 150 pouličních děl. Díky této alternativě jsou dnes klikaté uličky města Diamante vyzdobeny barevnými obrazy všech různých stylů a rozměrů a proměnily se v romantickou galerii pod širým nebem.

Nástěnné malby murales v Diamante 

Líbil se vám náš článek o Diamante v italské Kalábrii? Poznejte ho s nám v rámci fakultativního výletu na pobytovém zájezdu do Kalábrie.

Foto: peperoncinofestival.org, shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627