Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Velká cesta starověkým Egyptem

Stojíte na břehu Nilu, ve kterém se zrcadlí právě vycházející slunce. Slunce, které jako bůh Re rozhodovalo o každém okamžiku života starých Egypťanů a stálo i u vzniku jedinečné kultury jež nemá nikde na světě obdoby. více

Pojeďte s námi zažít fascinující Egypt, který tak milovala spisovatelka Agatha Christie a mistrně ho představila v některých svých dílech. Čekají na vás tajemství staroegypťanů vepsaná do monumentálních pyramid a chrámových komplexů. Uvidíte všechny nejdůležitější památky Egypta, poplujete po Nilu, odpočinete si na krásných písečných plážích, a také nahlédnete pod pokličku každodenního života současných Egypťanů. Neváhejte, náš poznávací zájezd vám přináší vůbec nejucelenější poznání této severoafrické země.

Velká cesta starověkým Egyptem

Termíny a Ceny

Program

1. den: ODLET

Odlet z Prahy do Egypta letem s přestupem, transfer do hotelu a ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s all inclusive.

Tento poznávací zájezd vám přináší to největší pohodlí. Na začátku i jeho konci jsou zařazeny odpočinkové all inclusive dny 🍰🍷👙🌅, ubytování budete v kvalitních 4* a 5* hotelích, poplujete na 5* lodi 🚢 a přesuny mezi nejvzdálenějšími místy absolvujete místními přelety✈️.

2. - 3.den: ODPOČINEK V HURGHADĚ ALL INCLUSIVE

Dny vhodné pro odpočinek, koupání v Rudém moři a načerpání sil pro vaše další dobrodružství. Užívejte si pohodlí vašeho čtyřhvězdičkového hotelu se stravováním all inclusive. Možnost fakultativního výletu dle domluvy s průvodcem.

4. den: PRVNÍ POZNÁVÁNÍ KÁHIRY

V brzkých ranních hodinách vás čeká místní přelet z Hurghady do Káhiry. Vaše cesta do starověkého Egypta započne v Egyptském muzeu, kde si prohlédnete proslulou zlatou masku faraona Tutanchamona a další vzácné předměty z jeho pokladu, kterým byl tento mladý faraon vybaven na vstup do Usirovy říše mrtvých.

Po obědě zavítáte do středověké káhirské Citadely Salah El-Din, která sloužila až do 19. století jako sídlo vlády. Kontrastem této islámské stavby je pak „Zavěšený kostel“, jeden z nejstarších kostelů v Egyptě, patřící koptské pravoslavné církvi. Následuje prohlídka typického egyptského bazaru Khan El-Khalili, kde se dokonale zrcadlí místní kultura. Po tomto rozmanitém programu vás čeká ubytování a večeře v hotelu v Káhiře.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

2. 11. – 16. 11. 2024

14 nocí

Polopenze

letecky

Velká cesta starověkým Egyptem

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.7.2024)
posledních 8 míst

72 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Hurghada –  Praha s přestupem včetně všech poplatků
 • 2 místní přelety Hurghada – Káhira a  Káhira – Asuán
 • 11 nocí ve 4*/5* hotelech ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 3 noci na 5* lodi s plnou penzí
 • stravu all inclusive v hotelu v Hurghadě, polopenzi v Káhiře a Luxoru
 • transfery dle programu
 • vstupy dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 18 490 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstupní vízum do Egypta 27 USD
 • výlet do Abu Simbelu 2 600 Kč při zakoupení před zájezdem (na místě lze dokoupit, ale cena bývá o cca 50 USD vyšší).
 • přelet horkovzdušným balónem v Luxoru 2 100 Kč (na místě lze dokoupit, ale cena bývá o cca 50 USD vyšší).
 • výlet na Paradise Island (30 USD)
 • fakultativní výlety nabízené na místě průvodcem
 • plavání či terapie s delfínem dle aktuální nabídky
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Matěj Ptáček

  Delegát a průvodce

  Cestování a turismus provází celý můj život, protože jsem od dětství žil v zahraničí. V Egyptě jsem vyrůstal, studoval a později i pracoval, takže vám tuto zemi přiblížím z pohledu místních taková jaká skutečně je. Díky studiu a kontaktu s turisty ovládám 6 světových jazyků, kam patří také arabština. Po návratu do České republiky jsem se rozhodl své zkušenosti a vášeň k cestování sdílet s ostatními. Kromě Egypta se můžeme potkat také v Albánii nebo na Sardinii. Těším se na naše společné cesty!

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
2. 11. – 16. 11. 2024 2. 11. 2024
Letiště Václava Havla Praha
2. 11. 2024
Hurghada International Airport
16. 11. 2024
Hurghada International Airport
16. 11. 2024
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Air Cairo

  Egyptská letecká společnost Air Cairo spojuje již od roku 2003 Evropu s arabským světem, zejména Egyptem. Disponuje flotilou 13 moderních airbusů A320,321 včetně 4 Airbusů A320neo.

  VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha příručního zavazadla nesmí přesáhnout 7 kg. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml a nesmí přesáhnout celkový objem 1 litr. Bližší informace v přepravních podmínkách dopravce.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg a nesmí být větší než 158 cm (délka + šířka + výška) . Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

Během zájezdu můžete být ubytováni v některém z těchto hotelů:

 • Hotel Pharaoh Azur Resort

  DETAIL

  Hotel Pharaoh Azur Resort 4* se nachází v egyptském letovisku Hurghada, kde strávíte své odpočinkové all inclusive dny během poznávacího zájezdu Egyptem. Svým hostům nabízí přívětivé prostředí, které zpříjemní vaši cestu plnou poznávání a zážitků. Hotel disponuje několika bazény, soukromou pláží, tělocvičnou, wellness centrem, a dalším vybavením pro pohodové dny plné odpočinku a koupání v Rudém moři... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. vše o Egyptě od starověku až po současnost
 2. pyramidy, chrámy a další památky zapsané v UNESCO
 3. plavbu po Nilu na 5* lodi
 4. tradiční řemeslné dílny
 5. průvodce, kteří znají Egypt jako své boty
 6. odpočinek all inclusive na začátku i konci programu

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

2. 11. – 16. 11. 2024

14 nocí

72 990,- 72 990,- +18 290,-

Další zájezdy do této destinace

Všechny zájezdy

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627