Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Co byste měli v Thajsku zažít aneb 15 zaručených tipů cestovatelky Karolíny

Jedny z nejkrásnějších pláží na světě, pohoda, čas se příjemně vleče. Rušný Bangkok, jeho barvy a vůně se prolínají, všichni někam spěchají…Thajsko je zemí kontrastů, které stojí za to vidět. Na co nezapomenout při cestě do tohoto pozemského ráje? To vám poradí cestovatelka Karolína Jarošková.

1. Domečky duchů

V Bangkoku najdete takových domečků mnoho. A jaký vlastně mají význam? U každého nového domu lidé postaví ještě jeden malý, takzvaný domeček duchů. Jeho úkolem je uklidnit duchy, kteří půdu dříve obývali. Čím je budova větší, tím honosnější domeček duchů je.

2. Svatyně zesnulého krále

Loni zesnulý král Ráma IX. byl mezi lidmi velmi oblíbený. Za jeho vlády celá země vzkvétala a po jeho smrti drží národ roční smutek. Svatyně velebící nejdéle vládnoucího monarchu na světě jsou rozesety nejen v ulicích Bangkoku, ale i po celém Thajsku.

3. Ao – Nang Beach

Na ostrově Krabi najdete mnoho nádherných pláží. Jednou z nich je i Ao – Nang, na níž turisté s oblibou pozorují fascinující západy slunce. Se skleničkou dobrého pití v ruce si zážitek užijí i vaše chuťové pohárky. V Thajsku si určitě zamilujete čerstvé ovocné koktejly z místního exotického ovoce, jehož je všude dostatek.

4. Pláže jako z katalogu

Bílý písek, špičaté skály lemující pobřeží a průzračné moře vám v okamžiku připomenou výjevy z katalogů. Koupání a opalování na pláži si můžete zpestřit i pravou thajskou olejovou masáží, jejíž umění ovládají místní obyvatelé dokonale. Byla by chyba si ji při návštěvě Thajska nedopřát.

5. Thajská kuchyně

Jídlo je v Thajsku národní vášní a Thajci jsou skvělými kuchaři. Nebojte se ochutnávat na ulici, seženete tady nepřeberné množství dobrot. Místní lidé stolování doma příliš neholdují a raději jedí venku. Je to levné, chutné a praktické. Máte chuť na vajíčka na špejli? Žádný problém!

6. Bambus, kam se podíváš

Tuto tradiční thajskou rostlinu můžete najít především v pralesích, kde se také těží. Podnikaví Thajci dokáží z bambusu vyrobit opravdu vše, na co si jen vzpomenete. Ať už se jedná o bambusové vory, nábytek nebo jen pohárky na koktejly. Bez bambusových výhonků se navíc neobejde místní kuchyně, kde tato ingredience hraje veledůležitou roli.

7. Emerald pool

Uprostřed tropického deštného pralesa se nachází jezírko Emerald pool. Křišťálově čistá voda přímo vybízí ke koupeli a díky minerálním látkám je i zdraví prospěšná. Kromě koupání si nenechte ujít procházku pralesem. Mezi spoustou exotických druhů zvířat a rostlin se budete cítit jako v pohádce.

8. Tygří jeskyně

Vyhlídka Tiger Cave (Tygří jeskyně) není jen tak ledajakou vyhlídkou. Na to, abyste se mohli pokochat výhledem do krajiny, musíte vystoupat 1 237 schodů. Odměnou za fyzickou, a pro někoho i psychickou námahu, je krásný výhled do kraje. Když se na chvíli zastavíte a zadíváte, jistě oceníte kouzelnou atmosféru tohoto mystického místa.

9. Náramky přání

Na vyhlídce Tiger Cave najdete i chrám, v němž se plní přání. Až vám budou na ruku uvazovat náramek, nezapomeňte si něco přát. Když potom náramek samovolně odpadne (a může to být za týden, ale také za rok), mělo by se vyplnit vše, co jste si tajně přáli. Musíte mít ale i trochu trpělivosti, na šťastné náramky totiž stojí turisté fronty.

10. Opice

Opičky jsou v Thajsku turistickou atrakcí. Z Evropy nejsme příliš zvyklí dát divokému tvorovi „z ruky do ruky“ banán nebo si ho dokonce pohladit. Ovšem pozor! Opice nejsou jen roztomilá zvířátka, ale také pěkní drzouni. V nestřeženém okamžiku vás tito malí zloději mohou připravit o volně odložené věci.

11. Ostrov Phi Phi

Známý ostrov je jednou z nejoblíbenějších štací výletníků. A má jim také co nabídnout. Phi Phi však kromě všech krás skrývá i smutnou historii. V roce 2004 ho postihla ničivá vlna tsunami, která změnila ráz celého ostrova. Po jeho znovuzrození však začal turistický ruch vzkvétat ještě více než před katastrofou. Nezapomeňte zde navštívit vyhlídku. Budete sice muset zdolat pár set schodů, ale nabídne se vám krásný výhled na úžinu, díky níž půdorys ostrova připomíná osmičku.

12. Kešu ořechy

Cestu na vyhlídku ostrova Phi Phi lemují exotické stromy s kešu ořechy, které našinec v přírodě jen tak neuvidí. Není ale radno ze stromů ochutnávat. Nezralé ořechy jsou totiž toxické! Kešu patří mezi ořechy k těm nejdražším. Rostou totiž v těchto „jablíčkách“. V jednom takovém jablíčku najdeme ale jen jeden kešu oříšek. Urodí se jich tedy velmi málo, což jejich cenu rapidně zvyšuje.

13. Projížďka na slonech

Projížďku na slonech si určitě nenechte ujít. Zvířata jsou vycvičená, takže se žádné nehody obávat nemusíte. Svého mahuta (tedy pečovatele) slon poslechne na slovo. Užijete si tak krásnou vycházku přírodou na hřbetě tohoto fantastického tvora.

14. Four Islands

Bílé pláže, tyrkysové moře a loďky s pentlemi. Krása, které člověk nemůže ani uvěřit. Koupání v teplé vodě si můžete zpestřit chutným obědem, který připraví námořníci na svých dřevěných bárkách. Například pověstné Masaman Kari. Místní bez problému připraví i nepálivou variantu pro ty, kteří ostré jídlo v oblibě nemají.

15. Phuket

Další z oblíbených a turisty hojně vyhledávaných ostrovů. Kromě koupání ale neopomeňte ani návštěvu místní tržnice. Ve spodním patře seženete všechny možné i nemožné suroviny – čerstvé ryby, dary moře, kuřecí pařátky a hlavy, zeleninu, ovoce nebo různé druhy koření. V horním patře si potom můžete z těchto surovin nechat připravit báječné jídlo stejně jako slečny na fotografii. Možná vás zaujme, že jsou tak bledé, když v Thajsku panuje teplé a slunečné počasí. Zdejší vkus je ale odlišný od toho evropského a velebí bledou pokožku.

Přesvědčte se na vlastní oči o tom, co všechno tato jedinečná asijská země nabízí. Vydejte se s námi do Thajska poznávat jedinečnou kulturu a odpočívat na jedněch z nejkrásnějších pláží světa. Nové termíny poznávacích zájezdů už čekají na všechny nedočkavé cestovatele.

autor článku: Karolína Jarošková, foto: archiv autorky

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627