Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Střípky z Barcelony a jižního Katalánska

Zveme vás na nezapomenutelnou cestu do srdce španělského Katalánska na pobřeží Středozemního moře. Objevte kouzla této živé a půvabné destinace, která láká svou jedinečnou kombinací historie, umění, přírody a gastronomie. více

Při našem putování Barcelonou se ponoříte do tajemné atmosféry gotické čtvrti a prozkoumáte modernistická mistrovská díla Antoniho Gaudího, jako je slavná Sagrada Família a Park Güell. Zároveň se vydáte za hranice Barcelony například do přírodní rezervace delty řeky Ebro. Navštívíte národní park Montserrat s klášterem postaveným ve skále a projdete si malebná městečka s památkami UNESCO, kde se mísí katalánská tradice s nádhernou krajinou. Zbyde vám i dostatek času na odpočinek a koupaní v moři.

Střípky z Barcelony a jižního Katalánska

Termíny a Ceny

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Barcelony. Po příletu na letiště přejezd na pobřeží Costa Dorada, transfer do hotelu na pobřeží, ubytování a seznámení s programem.

2. den: DELTA ŘEKY EBRO A TORTOSA

V ranních hodinách se přesunete do přírodní rezervace delty řeky Ebro. Zde navštívíte muzeum MónNatura Delta de l´Ebre. I když Katalánsko spíše trpí nedostatkem sladké vody, u Ebra jakoby se člověk ocitl úplně v jiné zemi – pěstuje se zde rýže, ovoce a zelenina a důmyslné zavlažovací kanály proplétají velkou část oblasti.  Čeká vás pozorování vodního ptactva, které sem létá hnízdit – můžete se zde setkat s mnoha druhy ptáků jako jsou volavky, rybáci, racci a plameňáci a navštívíte také muzeum MónNatura Delta de l´Ebre.

V odpoledních hodinách vás čeká výlet do historického města Tortosa a prohlídka jedné z jeho nejstarších památek  – impozantní tvrze Castell de la Suda.

3. den: KLÁŠTER MONTSERRAT

Po snídani vás čeká výlet do jedinečného kláštera Montserrat, postaveného ve skále stejnojmenného vápencového pohoří. Tento benediktinský klášter z 9. století, ukrytý ve výšce více než 1 000 metrů nad mořem, je jedním z nejposvátnějších míst Katalánska.

Uvnitř baziliky ze 16. století můžete spatřit sošku Panny Marie Montserratské, zvanou La Moreneta, která každému, kdo se jí dotkne, prý splní přání.

Atmosféru posvátného místa doplňuje poslech světoznámého pěveckého chlapeckého sboru, jenž zpívá u hlavního oltáře každý den ve stejném čase. Okolí klášterního komplexu je proslulé kouzelnou přírodou, v níž se ukrývají malebné cestičky vybízející k procházce.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

vyprodáno

18. 9. – 28. 9. 2024

10 nocí

Polopenze

letecky

Střípky z Barcelony a jižního Katalánska

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Barcelona – Praha včetně všech poplatků
 • 10 nocí ve 4* hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 6 100 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky zájezdu
 • vstupy dle programu: katedrála Sagrada Família (cca 890 Kč)*, Casa Milà (cca 650 Kč)*, park Güell (310 Kč)*, ochutnávka vín (550 Kč)*
 • fakultativní výlety a vstupy placené na místě: Tarragona (33 EUR), Montserrat (11 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • povinná pobytová taxa 1,50 EUR/ os./ noc, taxa je splatná na místě a může být kdykoliv změněna
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

*uvedené vstupy je nutné objednat při rezervaci zájezdu z důvodu garance vstupenek, zakoupení vstupenek na místě není možné!

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
18. 9. – 28. 9. 2024 VY 8653 (doba letu 02:30) 18. 9. 2024 10:50
Letiště Václava Havla Praha
18. 9. 2024 13:20
Letiště Barcelona El Prat
VY 8654 (doba letu 02:30) 28. 9. 2024 18:20
Letiště Barcelona El Prat
28. 9. 2024 20:50
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Vueling

  Vueling airlines je španělská nízkonákladová letecká společnost. Sídlí v Barceloně, jedná se o druhou největší leteckou společnost v zemi. Hlavní letecké základny má v Barceloně–El Prat a Římě–Fiumicino. V březnu 2017 létal Vueling do 163 destinací. V roce 2014 společnost přepravila 17,2 mil. Spadá pod nadnárodní leteckou holdingovou společnost International Airlines Group.

  Společnost byla založena v roce 2004, v roce 2009 se do ní sloučila společnost Clickair. Její jmeno pochází ze španělského slova „vuelo“, což znamená let.

  VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL

  Cestující si smí vzít na palubu dvě zavazadla. Váha většího příručního zavazadla nesmí přesáhnout 10 kg o max. rozměrech 55 x 40 x 20 cm vč. rukojetí a koleček. Druhé zavazadlo (např. kabelka) nesmí přesáhnout rozměry 40 x 20 x 30 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml a nesmí přesáhnout celkový objem 1 litr. Bližší informace v přepravních podmínkách dopravce.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg pro každého cestujícího s platnou letenkou.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

Během zájezdu můžete být ubytováni v některém z těchto hotelů:

 • Hotel Palas Pineda

  KATALÁNSKO

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotel Palas Pineda se nachází v srdci letoviska La Pineda, na pobřeží Costa Dorada. Od prostorné písečné pláže ho dělí vzdálenost pouhých 190 metrů. Okolí hotelu je vhodné pro příjemné procházky po promenádě podél moře. Během pár minut se dostanete také k mnoha obchůdkům, restauracím, barům nebo autobusové zastávce. Historické centrum města Tarragona je vzdáleno 12 kilometrů od hotelu. Letiště v Barceloně pak 100 kilometrů... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. unikátní díla architekta Antonia Gaudího zapsané v UNESCO
 2. věčně rušnou kosmopolitní ulici La Rambla
 3. pozorování ptactva v deltě řeky Ebro
 4. čarokrásný klášter Montserrat postavený ve skále
 5. koupání v moři a odpočinek na pláži

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

18. 9. – 28. 9. 2024

10 nocí

29 990,- 27 990,- +6 100,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na druhou osobu na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
 • Cena za osoby mladší 55 let, které necestují alespoň s jednou osobou 55+ uvedenou na smlouvě o zájezdu, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Hotel neposkytuje třílůžkové pokoje.
 • ** Vzhledem k tomu, že hotel neposkytuje tří / čtyřlůžkové pokoje, nelze nabídnout ubytovací kapacitu pro 3. / 4. dospělou osobu nebo pro 3. / 4. os. dítě.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.
 • Cena zájezdu neobsahuje pobytovou taxu ve výši 1 EUR/ os./ noc. Taxa je splatná na místě a může být v roce 2022 navýšena.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627