Hledat

Srí Lanka

Cesta za Perlou Indického oceánu

Srí Lanka je jedinečné místo této planety, a proto bývá nazývána Perlou Indického oceánu. více

Poznejte s námi nekonečné čajovníkové plantáže Srí Lanky, které vás ohromí svou svěží zelenou barvou, její kuchyni vonící kořením, srdečné úsměvy zdejších obyvatel nebo posvátné chrámy zapsané v UNESCO. Setkáte se s ohroženými druhy zvířat a na vlastní kůži zažijete Srí Lanku tím, čím je – rájem na Zemi.

Program

1. den: ODLET

Sraz 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha. Let s přestupem v Dubaji / v Dauhá (dle termínu) do největšího města Srí Lanky, Colomba.

2. den: PŘÍLET NA SRÍ LANKU - NEGOMBO

Přílet do Colomba v ranních hodinách místního času a vaše první bližší seznámení se Srí Lankou. Čeká vás projížďka po rybářském městečku Negombo, nacházející se v západní části ostrova, nedaleko letiště Bandaranayke International Airport. V tomto městečku se seznámíte s pozůstatky holandských kolonizátorů a s typickým životem místních, kteří se živí hlavně rybolovem. Odpoledne volno a první možnost koupání.

Doba transferu letiště – Negombo: cca 30 min.

3. den: ANURADHAPURA (UNESCO)

Po snídani návštěva starobylého a původního hlavního města Srí Lanky (v dobách od 5. stol. př.n.l. do 10. stol. n.l.), které bylo po staletí centrem politického a náboženského dění. Dnes se jedná o jedno z nejuctívanějších poutních míst země, které při své návštěvě Srí Lanky nesmíte zapomenout navštívit. Prohlídka tzv. dagob (míst určených pro uchování ostatků) – Ruvanveliseya, Jetawanarama nebo Thuparama nebo jednoho z nejstarších stromů světa, tzv.  (2 250 let starý). Ukončení prohlídky a transfer do hotelu.

Doba transferu Negombo- Anuradhapura: cca 4 hod.
Doba transferu: Anurádhapura – hotel: cca 2 hod.

4. den: NÁVŠTĚVA TRADIČNÍ VESNICE A ŠKOLY

Po snídani vás čeká návštěva tradiční vesnice a místní školy. Vesničky na Srí Lance zůstávají z velké části nezměněné a tak zde můžete pocítit, jak tu lidé žijí jednoduše v souladu s životním prostředím. Navštívíte tradiční vesničku, kde můžete pozorovat místní obyvatele a jejich každodenní život, jejich aktivity a také jejich jedinečnou kulturu. Během návštěvy se projdete vesnicí, ale i džunglí, uvidíte unikátní zemědělství Srí Lanky, svezete se na vozících tažených volky, projedete se na loďce po jezeře nebo navštívíte tradiční dům postavený z hlíny. Ochutnáte i typický srílanský oběd (rýži a kari) – každodenní stravu většiny místních obyvatel.

Dále vás čeká návštěva tradiční venkovské školy, která i jako všechny ostatní na Srí Lance potřebuje pomoci jak finančně, tak i materiálně. Děti jistě ocení, pokud si pro ně připravíte různé sešity, tužky a další školní pomůcky. Ony si pro vás za odměnu připraví malé představení či píseň a vy tak strávíte krásné chvilky v obležení těchto neustále se usmívajících dětí.

Závěrem tohoto dne vás čeká návštěva skalního chrámu v Dambulle, na celé Srí Lance považovaného za nejrozsáhlejší a nejzachovalejší.

5. den: SIGIRIYA (UNESCO)

Po snídani přesun autobusem k velkolepé a nedobytně vyhlížející pevnosti Sigiriya, která je posazena na vrcholu skály, tyčící se asi 200 metrů nad okolní krajinou. Sigiriya je jednou z největších atrakcí Srí Lanky, která byla v roce 1982 vyhlášena za památku světového dědictví UNESCO.

shutterstock_363973541

Doba transferu Habarana – Sigiriya: cca 30 min.
Doba transferu Sigiriya – Polonnaruwa: cca 1 hod. 15 min.

POLONNARUWA

Po návštěvě Sigiriya vás čeká ještě pěší prohlídka dalšího historického města Srí Lanky, Polonnaruwa, kde na vás dýchne atmosféra středověku. Zdejší památky se řadí k jedněm z nejkrásnějších na ostrově, a proto není divu, že byly zapsány na seznam UNESCO. Místo je také symbolem toho, že i na jednom místě je možné poklidné soužití dvou kultur vyznávajících odlišné náboženství (budhismus a hinduismus).

Doba transferu Polonnaruwa – hotel: cca 1 hod. 15 min.
shutterstock_358172744

6. den: ZAHRADA MATALE, KANDY

Po snídani a transferu vás čeká Matale, místní ráj koření a bylinek, kde si budete moci vyzkoušet a zakoupit nepřeberné množství bylinek i koření, které zde mají nezaměnitelnou a plnou chuť. Určitě této možnosti využijte.

shutterstock_480171484

Po prohlídce přesun autobusem do města Kandy (UNESCO), ležícího uprostřed příkrých zelených kopců a pyšnícího se jednou z nejvýznamnějších buddhistických památek Srí Lanky – Chrámem Buddhova zubu. Zde je uchovávána posvátná relikvie – Buddhův zub.

Doba transferu hotel – Matale: cca 1 hod.
Doba transferu Matale – Kandy: cca 2 hod.shutterstock_376191190

7. den: VOLNÝ DEN - TANEČNÍ PŘEDSTAVENÍ

Volný den v oblasti Kandy. Možnost návštěvy města a typických trhů. Na závěr dne vás čeká typické kulturní představení (představení různých srílanských tanečníků a bubeníků, kteří jsou pro Srí Lanku naprosto unikátní).

8. den: SLONÍ SIROTČINEC, BOTANICKÁ ZAHRADA

Snídaně. Přesun autobusem k městečku Pinnawala, u nějž se nachází sloní sirotčinec, kde budete mít možnost dostat se do úzkého kontaktu s těmito pozoruhodnými savci (slony indickými). Zařízení funguje od roku 1975 a má na starost péči o slony, kteří by v divoké přírodě nebyli schopni přežít. Několik slonů z tohoto centra má i pražská zoologická zahrada v Tróji.

Následně navštívíte i největší botanickou zahradu Srí Lanky – Peradeniya. Můžete zde najít až 5 000 druhů rostlin, avšak naprosto největší pozornost přitahuje rozsáhlá sbírka orchidejí.

Doba transferu Hotel – Pinnawala – hotel: cca 1,5 hod.
shutterstock_380828377

9. den: ČAJOVNÍKOVÉ PLANTÁŽE, TOVÁRNA NA VÝROBU ČAJŮ

Po snídani odjezd na jih Srí Lanky, dnešním cílem bude oblast kolem Nuwara Eliya. Srí Lanka je jedním z největších producentů čajů, proto při jejím objevování nelze opomenout ani návštěvu čajovníkové plantáže, resp. továrny, kde se vyrábí proslulé cejlonské čaje, které budete moci i ochutnat.

NUWARA ELIYA

Název města v překladu znamená „město světla“ a po jeho návštěvě poznáte proč. V tomto nejvýše položeném městě Srí Lanky zanechali patrné stopy zejména Britové, kteří zde působili během koloniální doby a dodnes zde naleznete mnoho památek, domů a typických anglických zahrad odkazujících na vliv bohatých Angličanů. Po návštěvě tohoto města možná přijdete na to, proč byla Nuwara Eliya Angličany tolik oblíbená (malá nápověda – doporučujeme přibalit si s sebou teplejší oblečení).
Doba transferu Kandy – Nuwara Eliya: cca 3,5 hod.

shutterstock_270501665

10. den: VODOPÁDY RAVANA, NÁRODNÍ PARK UDA WALAWE

Po snídani vás čeká přejezd autobusem do národního parku Uda Walawe, jedné z nejznámějších přírodních rezervací Srí Lanky. Po cestě se zastavíte u populárních vodopádů Ravana. Odpolední safari v Uda Walawe projedete v džípech a budete mít možnost sledovat pestrý život zdejší fauny. Nejslavnějšími obyvateli jsou zde zejména sloni, divoká prasata, ale i krokodýli a rozmanité druhy ptáků. Příjezd do hotelu v podvečerních hodinách.

11. den: UDA WALAWE - GALLE

Dopoledne vás čeká návštěva města Galle s úžasnou atmosférou a řadou historických památek. Původně portugalská a později holandská pevnost se může pyšnit krásným starobylým centrem, které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších na Srí Lance (UNESCO). Místo se může pochlubit zajímavou historií, mohutnými hradbami a historickými domy – dnes často přestavěnými na stylové hotely a restaurace. Po návštěvě Galle vás čeká přesun do plážového resortu a odpočinek.

12. - 16. den: HOTELOVÝ RESORT, OSOBNÍ VOLNO

Vychutnejte si relax v hotelu přímo u pláže (ubytování s polopenzí). Kdo stále ještě bude mít chuť poznávat další kouty Srí Lanky, může se s námi vydat na jeden z našich fakultativních výletů, které vám na místě blíže představí náš průvodce, který nebude chybět ani zde.

17. den: ODLET

Odlet z Colomba v časných ranních hodinách, přestup v Dubaji / v Dauhá (dle termínu) a přílet do Prahy na letiště Václava Havla. Zde váš program končí – už víte, kam se s námi vydáte příště?

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 15.
 • Maximální počet účastníků zájezdu: 30.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu v důsledku konání některého z náboženských svátků.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

PROČ S NÁMI

 • S námi máte jistotu, že náš průvodce vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Srí Lanky a na závěr vašeho pobytu odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu vás nečeká.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

4. 2. – 20. 2. 2024

14 nocí

17 dní

Polopenze

letecky

Srí Lanka - Cesta za Perlou Indického oceánu

Akce

záloha 5 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.9.2023)

63 990,-

Rezervovat

vyprodáno

15. 11. – 1. 12. 2023

14 nocí

17 dní

Polopenze

letecky

Srí Lanka - Cesta za Perlou Indického oceánu

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Colombo – Praha (s přestupem v Dubaji / v Dauhá – dle termínu)
 • ubytování 14 nocí s polopenzí v hotelu 3* (poznávací okruh) a 4* (pobytová část) ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Navíc k ceně zájezdu: ZDARMA

 • 1x tradiční srílanský oběd
 • představení tradiční kulturní show
 • služby českého průvodce během celého zájezdu (doprovod již z Prahy)

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj dle ceníku
 • příplatek za all-inclusive v pobytové části zájezdu 4 990 Kč / os.
 • obědy
 • fakultativní výlety a případné vstupy během fakultativních výletů
 • případné vstupy do objektů neuvedených v programu
 • vyřízení vstupní registrace na území Srí Lanky vč. poplatku CK 1 500 Kč / os. *
 • kapesné
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

* výše ceny vstupní registrace může být kdykoli změněna místní vyhláškou

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
15. 11. – 1. 12. 2023EK 014015. 11. 2023 15:30
Letiště Václava Havla Praha
16. 11. 2023 00:25
Letiště Dubaj
EK 06491. 12. 2023 02:55
Letiště Colombo Bandaranaike
1. 12. 2023 05:55
Letiště Dubaj
EK 065016. 11. 2023 02:40
Letiště Dubaj
16. 11. 2023 08:25
Letiště Colombo Bandaranaike
EK 01391. 12. 2023 09:10
Letiště Dubaj
1. 12. 2023 12:55
Letiště Václava Havla Praha
4. 2. – 20. 2. 2024QR 02924. 2. 2024 14:55
Letiště Václava Havla Praha
4. 2. 2024 22:45
Letiště Dauhá
20. 2. 2024 03:25
Letiště Colombo Bandaranaike
20. 2. 2024 06:10
Letiště Dauhá
QR 06595. 2. 2024 01:25
Letiště Dauhá
5. 2. 2024 08:45
Letiště Colombo Bandaranaike
20. 2. 2024 08:30
Letiště Dauhá
20. 2. 2024 13:00
Letiště Václava Havla Praha
 • Letecká společnost Emirates

  Renomovaná letecká společnost Emirates, založena v roce 1985, je státní leteckou společností Spojených arabských emirátů a jejím domovským letištěm je Dubaj, ze kterého operuje lety do přibližně 80 zemí světa. V roce 2016 se stala největší leteckou společností dle počtu přepravených pasažérů a má rovněž největší leteckou flotilu na světě (Boeing 777 a Airbus A380).

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 7 kg o max. rozměrech 55 × 38 × 20 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 30 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 150 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

 • Letecká společnost Qatar Airways

  Qatar Airways, jsou katarské státní aerolinky. Hlavní základna se nachází na letišti Dauhá–Hamad, odkud aerolinky létají asi do 150 destinací po celém světě s pomocí téměř 200 letadel. Od roku 2013 je tato společnost členem letecké aliance Oneworld.

  Společnost byla založena v roce 1993 pro služby katarské královské rodiny, o čtyři roky později se stala komerčním prodejcem a ve své flotile využívá stroje typu Airbus A320-200, Airbus A330-300, Boeing 787-8 Dreamliner atd. Pro své lety z Prahy využívá letadla typu Airbus A-320 nebo Airbus A330-300.

  Qatar Airways patří mezi absolutní špičku v letecké dopravě, což dokazuje i fakt, že se mohou pyšnit titulem nejlepší letecké společnosti světa za rok 2017

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 7 kg o max. rozměrech 50 × 37 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách. Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 25 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. divoká a nespoutaná příroda
 2. nejkrásnější zelená barva zdejších čajovníkových plantáží
 3. prastaré chrámy chráněné UNESCO
 4. ohrožené druhy zvířat v rezervaci Uda Walawe
 5. laskavé úsměvy místních lidí
 6. odpočinek ve 4* hotelu na pláži

Praktické informace Srí Lanka

1. Základní informace

Hlavní město: Šrí Džajavardanapura Kotte
Rozloha: 65 610 km² (122. na světě) z toho 4,4 % vodní plochy
Nejvyšší bod:  Pidurutalagala (2 524 m n. m.)
Obyvatelstvo:  22 409 381 obyvatel
Jazyk:  sinhálština (úřední a národní jazyk), tamilština (národní jazyk)
Měna: srílanská rupie (LKR)
Časové pásmo : +5:30
Státní zřízení: poloprezidentská republika
Náboženství: buddhisté 70 %, hinduisté15 %, křesťané 8 %, muslimové 8 % (1999)

2. Cestovní doklad

Vedle vyřízení turistických víz je potřeba zároveň vlastnit cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po Vašem návratu do ČR.

3. Turistická víza

Pro cestu na Srí Lanku je třeba si v  časovém předstihu (doporučujeme min. 1 měsíc před odletem) vyřídit turistická víza, o která si můžete zažádat online na oficiální webové stránce  (poplatek za vyřízení je cca 35 USD).  Dovolujeme si upozornit, že klient nese plnou zodpovědnost za zajištění svých turistických víz.

Pro vstup na Maledivy není třeba vyřizovat v předstihu vstupní víza. Vízum je uděleno při vstupu do země, bez poplatku a je platné 30 dní ode dne vstupu na Maledivy. Podmínkou pro udělení víz je předložení zpáteční letenky, díky níž budete moci zemi opět opustit a platný cestovní pas.

4. Platební karty, měna

Oficiální měna na Srí Lance je srílanská rupie (LKR).  100 srílanských rupií = cca 17 CZK, 1 EUR = cca 160 LKR. Doporučujeme si na cesty po Srí Lance vyměnit peníze, neboť v obchodech je většinou vyžadována místní měna. Peníze doporučujeme směnit na letišti v Colombu (USD za LKR), ve všech větších letoviscích lze peníze vybrat z bankovních automatů ATM (ověřte si, že Vaše banka podporuje výběry v zahraničí). Nedoporučujeme platit platebními kartami v hotelech či restauracích.

5. Ceny

Oběd v restauraci stojí cca 15 USD, spropitné v restauraci cca 1 USD.

voda balená 1,5 l = Rs 30 – 80
voda balená 5 l = od Rs 120
pivo Lion 0,3 l = Rs 80
nealko, coca-cola 0,33 l = Rs 60
cola 1,5 l = Rs 180
zmrzlina 1 porce = Rs 25
běžné rice curry v místní restauraci = Rs 200
běžné rice curry v turistické restauraci = Rs 550

6. Celní předpisy

Bez cla může každá osoba dovézt na Srí Lanku věci osobní potřeby a dárky v hodnotě až 250,- USD, včetně 200 cigaret nebo 50 doutníků nebo 375 gramů tabáku, dále 2 láhve vína, 1,5 litru lihovin, osobní parfémy a 250 ml toaletní vody.

Ze Srí Lanky je povoleno vyvézt bez cla vše, co bylo dovezeno a deklarováno, dále až 10 kg čaje a zboží zakoupené pro běžnou osobní potřebu a suvenýry. Pokud jde o alkoholické nápoje, lze ze Srí Lanky vyvézt bez cla až 1,5 litru tvrdého alkoholu a max. 2 láhve vína.

7. Dovoz hotovosti

Existuje povinnost ohlásit celníkům dovoz hotovosti v hodnotě přesahující 15.000,- USD, doporučuje se však deklarovat již hotovost přesahující 5.000,- USD.

8. Bezpečnost

Kriminalita na Srí Lance je poměrně nízká, ale je doporučena základní opatrnost. Své věci nenechávejte bez dozoru.

9. Důležitá telefonní čísla

Záchranná služba: 110
Národní bezpečnostní linka: 118
Policie: 119
Vládní pomoc: 1919

10. Zdraví

Je třeba počítat s případnými žaludečními problémy po příjezdu na Srí Lanku a přechodu na místní stravu. Klientům doporučujeme dodržovat základní hygienická pravidla, zejména pít pouze balenou vodu a před požitím ovoce omýt tekoucí vodou.

11. Očkování

Očkování není povinné, doporučuje se očkování proti tyfu, tetanu a žloutence typu A, B.

12. Léky

Základní léky (acylpirin, endiaron, paralen, léky proti bolesti hlavy, na nevolnost apod.) a léky trvale užívané.

Pokud máte s sebou osobní léky na předpis, správně byste měli mít kopii receptu přeloženého do angličtiny nebo dopis v angličtině od vašeho lékaře potvrzující, že se tímto lékem léčíte. Zároveň mějte léky v originálním balení, na kterém bude napsáno vaše jméno.

13. Cestovní zavazadla

Doporučená zavazadla jsou kufr, batoh, brašna. V autech je pod nohama místo na batůžek a vodu.

14. Co si zabalit sebou

 • V této zemi navštívíte několik svatých míst, proto prosím počítejte s tím, že na tato místa musíte být patřičně oblečeni.
 • Doporučený oděv do buddhistických a hinduistických chrámů: nutností je mít zahalená kolena a ramena, vstup je povolen pouze bez bot (ponožky mohou být).
 • Doporučujeme tedy vzít si s sebou dlouhé kalhoty, případně pořídit si šátky (nedají se půjčovat u vstupu do chrámů, jak je to např. zvykem na Bali).
 • Součástí vaší výbavy by měl být i opalovací krém s vysokým UV faktorem, pokrývka hlavy proti slunci, sluneční brýle, repelent a v neposlední řadě pohodlná obuv.
 • Pro oblast Nuwara Eliya doporučujeme přibalit si s sebou teplejší oblečení, neboť v této části Srí Lanky bývá chladněji.
 • Nezapomeňte přibalit kvalitní repelent.
 • Vlhčené ubrousky nebo malou lahvičku dezinfekce na ruce. Bude se hodit na očištění rukou, nebude-li možné si je umýt vodou a mýdlem.
 • Ačkoli některé pokoje mají k dispozici i fén, doporučujeme přibalit si vlastní, neboť nelze zaručit, že právě ve vašem pokoji fén k dispozici bude.
 • Pro první den doporučujeme vzít do velkého zavazadla, které půjde k odbavení do zavazadlového prostoru letadla, jednu velkou láhev pití.

15. Počasí

Srí Lanka leží v tropickém pásu a je ovlivňována monzuny (monzunové deště jsou poměrně silné, ale trvají krátce). Období od května do října je JZ ostrova ovlivňován monzuny, poté zde panuje období sucha (listopad – březen). Průměrná teplota v pobřežních letoviscích se pohybuje kolem 27° C, teplota moře je celoročně mezi 27°C až 30°C. Je třeba také počítat s tím, že na Srí Lance panuje vlhké podnebí, vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 70% až 90%.

16. Stravování

Upozorňujeme, že voda z kohoutku není pitná – vždy si kupujte balenou vodu !!!

Na Srí Lance se jí zejména rýže a mořské produkty, často silně kořeněné. Na Srí Lance jsou po celý rok k dostání různé druhy tropického ovoce: ananas, papája, banány apod.
K dostání je také velký výběr nápojů. Bezpečné jsou pouze nápoje v uzavřených lahvích,vždy je třeba zkontrolovat uzávěr. Nedoporučuje se nechat si přidat do nápoje led, neboť nikdy není jisté, z jaké vody byl vyroben.

17. Časový posun

Časový posun proti České republice je +4,5 hodin v zimním období, +3,5 hodin v letním období.

18. Elektrické napětí

Elektrické napětí na Srí Lance je 230 – 240 V. Zásuvky ve zdi jsou na tři vidlice (anglického typu), proto doporučujeme s sebou redukci, příp. se doporučuje vzít si s sebou bateriové přístroje.

19. Internet, mezinárodní hovory

Na Srí Lance roaming funguje bez problémů, ale hovory jsou poměrně drahé. Na letišti je možné si koupit SIM kartu s nabitým kreditem některého z místních operátorů.

20. Doporučené kapesné

Doporučené kapesné pro tento zájezd je cca 15 – 20 USD/os./den. Oběd v restauraci stojí cca 15 USD, spropitné v restauraci cca 1 USD, balená pitná voda cca 1 USD.

21. Náročnost programu

Program po Srí Lance bude uzpůsoben věkovému složení skupiny, nicméně ho doporučujeme těm, kteří jsou zvyklí na aktivní pohyb a procházky. Doporučujeme pohodlnou, příp. trackovou obuv, letní oblečení a do oblasti Nuwara Eliya přibalit i teplejší oblečení (dlouhé kalhoty, bunda).

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

15. 11. – 1. 12. 2023

14 nocí

17 dní
59 990,- +12 990,-

4. 2. – 20. 2. 2024

14 nocí

17 dní
63 990,- 62 990,- +11 990,-

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627