Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Pěšky ostrovy Terceira a Flores

aneb další putování po Azorských ostrovech

Vydejte se s námi na další dobrodružství na Azorské ostrovy. Tentokrát vás čeká pěší turistika v nespoutaném srdci Azorů na ostrově Terceira, a prochodíte i „Havaj Evropy“, jak se přezdívá ostrovu Flores. více

Těšit se můžete na neuvěřitelné scenérie tohoto souostroví, které bylo formováno vulkanickou činností. Zdejší příroda se pyšní desítkami odstínů zelené, které jste si doposud nedovedli ani představit. Spatříte záplavu hortenzií, podíváte se do nitra sopky i na impozantní vodopády, zažijete mocnou sílu oceánu i vlídnou tvář zdejších městeček. A pokud si budete chtít tento aktivní zájezd zpestřit ještě více, vezmeme vás na fakultativní výlet na ostrov Corvo s jedněmi z nejkrásnějších scenérií na Azorských ostrovech vůbec.

Program

1. den: PŘÍLET NA OSTROV TERCEIRA, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy s přestupem v Lisabonu, přílet na ostrov Terceira, transfer do hotelu, ubytování.

2. den: HLAVNÍ MĚSTO ANGRA DO HEROÍSMO

Den věnovaný poznávání hlavního města Angra do Heroísmo, jehož historické centrum je na seznamu kulturního dědictví UNESCO a sloužilo jako významný přístav a spojnice mezi Evropou a Amerikou. Čeká vás toulání historickými uličkami, poznávání paláců, městských parků, a také výstup na sopečný vrchol Monte Brasil s úchvatným výhledem na město. Následuje volné odpoledne s možností koupání na městské pláži.

Délka trasy: cca 12 km. Výstup na horu Monte Brasil (bez sestupu a návratu zpět): 2,8 km / 1:05 hod. ⭡ 164 m ⭣ 57 m

3. den: VÝCHODNÍ ČÁST OSTROVA TERCEIRA

Poznávání východní části ostrova Terceira a první pěší procházka se odehraje v oblasti São Sebastião. Užijete si túru s překrásnými výhledy na kulturní krajinu a pastviny, zakončenou u majáku nad Atlantikem. Poté se přesunete do oblasti Praia da Vitória. Možnost oběda a relaxování na jedné z největších písečných pláží souostroví. Na závěr dne se vydáte na vyhlídku Serra do Cume s dechberoucími výhledy na zelenou krajinu jedné z největších plošin na ostrovech.

4. den: TREK TMAVOU SOPEČNOU KRAJINOU

V oblasti původních vřesovcových lesů a tmavé sopečné krajiny Mistérios Negros podniknete další trek unikátní odlehlou krajinou i zelenou „džunglí“. Následně se přesunete do oblasti Biscoitos, známé svými bazénky v přírodním prostředí sopečných skal, kde si užijete koupání a občerstvení. Poté se vydáte na návštěvu unikátní sopečné jeskyně Algar do Carvão.

5. den: PŘELET NA OSTROV FLORES

Dopoledne volný program, odpoledne transfer na letiště a přelet na ostrov Flores. Transfer na hotel, ubytování.

6. den: TREK K NEJZÁPADNĚJŠÍMU BODU EVROPY

První zastávkou na ostrově Flores bude vyhlídka Miradouro da Pedrinha, odkud je krásný pohled na východní pobřeží, městečko Ponta Delgada a blízký ostrov Corvo. Pobřežní trek začíná u osamělého majáku Ponta do Albernaz, po cestě se budete těšit výhledy na oceán, skály a miniaturní ostrůvek Ilhéu Maria Váz. Střídají se tu různé lesní porosty, všudypřítomné rozkvetlé hortenzie či zurčící potůčky. V závěru trasy si zajdete na romantické místo Poço do Bacalhau. Z výšky skalní stěny zde padá vodopád do jezírka, ve kterém se otužilci mohou vykoupat. V cíli trasy, ve městečku Fajã Grande, se vykoupete na pláži s černým pískem. Nachází se zde i nejzápadnější bod Evropy.

Délka trasy: 10,1 km / 4:32 hod. ⭡ 610 m ⭣ 668 m

7. den: TREK KRAJINOU JEZER

Další etapa vás zavede k vyhlídce Miradouro das Lagoas, odkud jsou vidět 2 sopečná jezera, z nichž každé má jinou barvu. Lagoa Negra černou a Lagoa Comprida modrozelenou.

Třetí jezero se jmenuje Bílé. Čtveřici uzavírá suché jezero bez vody. Trek vede typickou krajinou vlhkého azorského klimatu, záplavou rozkvetlých hortenzií a později sestupuje z útesu do městečka Fajã Grande, podél pastvin s kamennými zídkami a pasoucím se dobytkem. Ve městečku Praia das Lajes je možné občerstvení i koupání na pláži. Počasí na pobřeží však může být někdy velmi drsné.

Délka trasy: 8 km / 3:30 hod. ⭡ 140 m ⭣ 673 m

8. DEN: VOLNÝ DEN / FAKULTATIVNĚ: VÝLET NA OSTRŮVEK CORVO

Volný den. Pro zájemce možnost fakultativního výletu na nejsevernější z Azorských ostrovů – Corvo. Cesta lodí trvá cca 45 min, poté vás přivítá nejmenší hlavní město Evropy Vila do Corvo. Čeká vás trek biosférickou rezervací UNESCO, jejímž středobodem je vulkán Caldeirão, zelené louky, krávy na pastvě a několik jezer dole v kráteru, kudy povede přibližně 6 km dlouhá procházka. Návrat do přístavu a trajekt zpět na ostrov Flores.

9. DEN: TREK ZÁPADNÍM POBŘEŽÍM OSTROVA FLORES

Atmosféra kráterových jezer se na ostrově Flores neomrzí. Na úvod treku se zastavíte na vyhlídce mezi jezery Lagoa Rasa a Lagoa Funda. Trasa nad západním pobřežím vede trojicí typických venkovských usedlostí Lajedo, Mosteiro a Fajãzinha, kde ochutnáte i tradiční koláčky.

Čekají vás výhledy na oceán, louky a pastviny a z nejvyššího bodu treku dechberoucí pohled na unikátní skalní útvar Rocha Dos Bordões. Krátká odbočka z trasy vás zavede k Poço da Ribeira do Ferreiro, úžasné místo, kde z jezera uprostřed šťavnaté zeleně ční impozantní skalní stěna posetá několika vodopády.

Délka trasy: 10 km / 3:55 hod. ⭡ 508 m ⭣ 553 m

10. DEN: ODLET Z OSTROVA FLORES, PŘÍLET DO LISABONU

Odlet z Flores na ostrov Terceira a odlet z Terceiry do Lisabonu. Přílet do Lisabonu ve večerních hodinách, nocleh v Lisabonu.

11. den: ODLET DO PRAHY

V brzkých ranních hodinách odlet z Lisabonu do Prahy přímým letem.

POZNÁMKA

 • Změna programu vyhrazena, pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Min. počet účastníků: 13.

NÁROČNOST 🥾🥾🥾

Všechny treky vedou po turistických trasách a jedná se většinou o náročnější turistiku s častými převýšeními. Délka jednotlivých etap se pohybuje v rozmezí 7-12 km. Zájezd je vhodný pro zdatné aktivní turisty, kteří chtějí poznávat Azorské ostrovy aktivněji.

Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je pevná treková bota. Doporučujeme i trekové hole, pláštěnku a vhodné sportovní oblečení do vlhkého prostředí.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

3. 7. – 13. 7. 2024

10 nocí

Snídaně

letecky

Pěšky ostrovy Terceira a Flores

Akce

záloha 2500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2023)

64 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Terceira – Praha (s přestupem / přenocováním v Lisabonu) včetně všech poplatků
 • místní přelet Terceira – Flores – Terceira včetně všech poplatků
 • 10 nocí se snídaní v 3*/ 4* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 11 490 Kč za jednolůžkový pokoj
 • příplatek 4 990 Kč za večeře vč. nápoje
 • fakultativní výlet na ostrov Corvo
  2 490 Kč (vč. trajektu)
 • povinnou pobytovou taxu města Lisabon 2 EUR / os. / noc , která je splatná na místě a její výše se může kdykoliv změnit
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší náklady
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
3. 7. – 13. 7. 2024TP 12413. 7. 2024 13:25
Letiště Václava Havla Praha
3. 7. 2024 16:00
Letiště Lisabon Portela
TP 124013. 7. 2024 08:10
Letiště Lisabon Portela
13. 7. 2024 12:30
Letiště Václava Havla Praha
TP 18253. 7. 2024 21:40
Letiště Lisabon Portela
3. 7. 2024 23:15
 • Letecká společnost TAP Portugal

  Letecká společnost TAP Portugal je lídrem na portugalském trhu a dnes poskytuje lety do 81 destinací a 34 zemí světa. Společnost byla založena v roce 1945 a od roku 2005 spadá pod Star Alliance.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg o max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. nespoutanou přírodu přezdívanou "Havaj Evropy"
 2. vulkanická jezera a cesty lemované hortenziemi
 3. dechberoucí výhledy
 4. mocnou sílu oceánu
 5. typická barevná městečka

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

3. 7. – 13. 7. 2024

10 nocí

64 990,- +11 490,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Druhá osoba dítě ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Třetí dospělá osoba ve třílůžkovém pokoji není možná.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.
 • Cena zájezdu neobsahuje povinnou pobytovou taxu města Lisabon, která činí 2 EUR / os. / noc a je splatná na místě. Její výše se může kdykoliv změnit.

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627