Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Pěšky ostrovy Terceira a Flores

aneb další putování po Azorských ostrovech

Vydejte se s námi na další dobrodružství na Azorské ostrovy. Tentokrát vás čeká pěší turistika v nespoutaném srdci Azorů na ostrově Terceira, a prochodíte i „Havaj Evropy“, jak se přezdívá ostrovu Flores. více

Těšit se můžete na neuvěřitelné scenérie tohoto souostroví, které bylo formováno vulkanickou činností. Zdejší příroda se pyšní desítkami odstínů zelené, které jste si doposud nedovedli ani představit. Spatříte záplavu hortenzií, podíváte se do nitra sopky i na impozantní vodopády, zažijete mocnou sílu oceánu i vlídnou tvář zdejších městeček. A pokud si budete chtít tento aktivní zájezd zpestřit ještě více, vezmeme vás na fakultativní výlet na ostrov Corvo s jedněmi z nejkrásnějších scenérií na Azorských ostrovech vůbec.

Pěšky ostrovy Terceira a Flores

Termíny a Ceny

Program

1. den: PŘÍLET NA OSTROV TERCEIRA, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy s přestupem v Lisabonu, přílet na ostrov Terceira, transfer do hotelu, ubytování.

2. den: HLAVNÍ MĚSTO ANGRA DO HEROÍSMO

Den věnovaný poznávání hlavního města Angra do Heroísmo, jehož historické centrum je na seznamu kulturního dědictví UNESCO a sloužilo jako významný přístav a spojnice mezi Evropou a Amerikou. Čeká vás toulání historickými uličkami, poznávání paláců, městských parků, a také výstup na sopečný vrchol Monte Brasil s úchvatným výhledem na město. Následuje volné odpoledne s možností koupání na městské pláži.

Délka trasy: cca 12 km. Výstup na horu Monte Brasil (bez sestupu a návratu zpět): 2,8 km / 1:05 hod. ⭡ 164 m ⭣ 57 m

3. den: VÝCHODNÍ ČÁST OSTROVA TERCEIRA

Poznávání východní části ostrova Terceira a první pěší procházka se odehraje v oblasti São Sebastião. Užijete si túru s překrásnými výhledy na kulturní krajinu a pastviny, zakončenou u majáku nad Atlantikem. Poté se přesunete do oblasti Praia da Vitória. Možnost oběda a relaxování na jedné z největších písečných pláží souostroví. Na závěr dne se vydáte na vyhlídku Serra do Cume s dechberoucími výhledy na zelenou krajinu jedné z největších plošin na ostrovech.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.
ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost TAP Portugal

  Letecká společnost TAP Portugal je lídrem na portugalském trhu a dnes poskytuje lety do 81 destinací a 34 zemí světa. Společnost byla založena v roce 1945 a od roku 2005 spadá pod Star Alliance.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg o max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. nespoutanou přírodu přezdívanou "Havaj Evropy"
 2. vulkanická jezera a cesty lemované hortenziemi
 3. dechberoucí výhledy
 4. mocnou sílu oceánu
 5. typická barevná městečka

Kompletní ceník

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627