Hledat

Nový Zéland

Výprava do Středozemě

Nechte se zlákat krásami země Maorů, jež vás přivítá překrásnou nespoutanou přírodou, výtečnou kuchyní i náručí plnou nezapomenutelných zážitků. více

Země, která je jedním z nejlepších míst pro pěší turistiku na světě. Země rozmanitá tak, že je jen těžko možné popsat ji několika málo slovy. Nový Zéland vás uchvátí na první pohled. Jeho blankytně modrá jezera, zurčící vodopády, panenské pláže, nekonečné zelené pastviny i vysoko do nebe čnící hory s vrcholky celoročně pocukrovanými sněhem vás jako mávnutím kouzelného proutku přenesou do světa fantazie. Světa, který se proslavil jako Středozem v trilogii Pán prstenů a kde se sami budete cítit jako v kulisách velkolepého hollywoodského filmu.

 

Program

1. - 2. den: ODLET PRAHA - AUCKLAND

Odlet z Prahy s leteckou společností Emirates do Aucklandu s přestupem v Dubaji. Přílet na Nový Zéland třetí den v dopoledních hodinách.

3. den: AUCKLAND

Po příletu do Aucklandu vás čeká transfer do hotelu v centru města a ubytování. Po krátkém odpočinku se vydáte na prohlídku Aucklandu a jeho centra. Podíváte se na známou tepnu města Queen street, historickou radnici nebo krásnou budovu divadla. Fakultativně také můžete navštívit věž Sky Tower, která je nejvyšší věží na jižní polokouli. Poté si již užijete zasloužený odpočinek po dlouhé cestě. Ubytování v Aucklandu či okolí.

4. den: AUCKLAND - ROTORUA

Ráno se vydáte autobusem z Aucklandu do jedné z nejznámějších oblastí Severního ostrova, města Rotorua. Cestou se můžete zastavit ve slavném Hobbitonu – vesnici z natáčení Pána prstenů.

Po příjezdu do města Rotorua budete mít možnost fakultativně vyzkoušet místní termální prameny a večer si užijete maorské vystoupení s tradiční večeří zvanou Hangi. Ubytování v Rotorua či okolí.

Vstup do Hobbitonu není zahrnut v ceně zájezdu. Vstupné viz sekce “Cena nezahrnuje”. Doporučujeme zajistit již při rezervaci zájezdu.

V Hobbitonu se natáčel slavný film Pán prstenů.

5. den: JEZERO TAUPO A GEOTERMÁLNÍ PARK WAI-O-TAPU

Tento den je v plánu návštěva geotermálních parků s bublajícím bahnem a gejzíry, včetně nejlepšího geotermálního parku Wai-o-Tapu, jehož vybuchující gejzíry, bahenní jezírka či krátery s vařící vodou hrají pestrými barvami. Poté vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, kde budete mít možnost procházky v okolí. Dále pokračujete do městečka Turangi. Ubytování v Turangi či okolí.

6. den: NÁRODNÍ PARK TONGARIRO

Ráno přejedete krátký úsek od jezera Taupo do národního parku Tongariro. Ten je znám především díky svým sopkám a krásným turistickým trasám. Budete se moci vydat na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Užijete si nádherné výhledy na okolní vulkány a krásná sopečná jezírka s tyrkysově modrou hladinou. Nachází se zde také Tongariro Alpine Crossing, která je považována za nejkrásnější jednodenní túru na Novém Zélandu. Ubytování v Turangi či okolí.

Možnost fakultativního vyhlídkového letu nad vrcholky sopek (závisí na počasí). Aktuální nabídku a cenu poskytne CK, nutno zarezervovat předem.

7. den: TURANGI - WELLINGTON

Dopoledne vás čeká vás pohodová jízda do Wellingtonu. Cesta vede typickou novozélandskou krajinou, kterou si budete moci po cestě vychutnávat. Odpoledne si prohlédnete hlavní město Wellington a jeho pamětihodnosti jako je budova parlamentu nebo válečný památník. Město je kulturním centrem Nového Zélandu a za zmínku stojí také jeho krásná architektura. Procházku po centru si můžete zpříjemnit v některé z mnoha útulných restaurací, hospůdek nebo kaváren, či opustit rušný střed města a vyjet historickou lanovou dráhou až k botanické zahradě a k výhledům na celý přístav. Ubytování ve Wellingtonu.

8. den: TRAJEKTEM NA JIŽNÍ OSTROV

V dopoledních hodinách na vás bude čekat trajekt, s jehož pomocí se dopravíte ze Severního ostrova na Jižní. Během několikahodinové plavby se můžete kochat nádhernými scenériemi okolních ostrůvků. Po vylodění na Jižním ostrově si užijete degustaci vín z věhlasné vinařské oblasti Marlborough (degustace je zahrnuta v ceně).

Pokračovat budete do oblasti města Nelson, kde se ubytujete. Město Nelson a jeho okolí jsou zároveň vstupní branou do dalšího nádherného národního parku, do nějž zavítáte další den.

9. den: NÁRODNÍ PARK ABEL TASMAN

Celý den strávíte prohlídkou nádherného parku Abel Tasman. Čekají tu na vás především panenské divoké pláže, skvělé vycházky podél pobřeží či možnost projížďky na kajaku. Pokud budete mít štěstí, zahlédnete i lachtany, kteří se často vyhřívají na skalnatém pobřeží. Vydáte se na příjemnou plavbu loďkou s možností projít se z jedné pláže na druhou. Během cesty tak poznáte velkou část národního parku Abel Tasman. Den si zpříjemníte koupáním na pohádkových plážích s křišťálově čistou vodou. Ubytování v Nelsonu či okolí.

10. den: GREYMOUTH A PALAČINKOVÉ SKÁLY PUNAKAIKI

Dopoledne se vydáte se do městečka Greymouth, jehož okolí bylo dříve významným nalezištěm zlata na Novém Zélandu. Cesta vede po krásném pobřeží, z něhož se nabízí úchvatné vyhlídky do okolní krajiny. Odpoledne se zastavíte na místě zvaném Punakaiki (Palačinkové skály), které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Skály vznikly zvětráváním pískovce na pobřeží a svým tvarem připomínají na sebe poskládané palačinky. V případě příznivého počasí si můžete cestou udělat také procházku k útesu, odkud lze pozorovat kolonii tuleňů. Ubytování v Greymouth či okolí.

11. den: LEDOVCE FOX A FRANZ JOZEF

Ráno se vydáte na cestu do vesničky Franz Josef. Zde si budete moci celé odpoledne užívat pohledů na ledovce Fox a Franz Josef, které patří mezi nejznámější a také nejdostupnější ledovce na Novém Zélandu. Budete se moci vydat na procházku, abyste si tyto přírodní skvosty zblízka prohlédli. Pro zájemce je možné vydat se fakultativně na túru přímo po ledovci s profesionálním průvodcem nebo jeho krásy obdivovat z paluby vrtulníku. Ubytování v oblasti Franz Josef nebo Fox.

Možnost fakultativního vyhlídkového letu helikoptérou, případně túry s průvodcem po ledovci (závisí na počasí). Aktuální nabídku a cenu poskytne CK, nutno zarezervovat předem.

12. den: JEZERO MATHESON LAKE A QUEENSTOWN

Dopoledne si prohlédnete nedaleké zrcadlové jezero Matheson Lake, které je známé tím, že se na jeho hladině zrcadlí okolní krajina a strmé hory. Dále budete pokračovat na jih až k městečku Wanaka, jež leží u jezera obklopeno úžasnou přírodou. V případě dostatku času se zastavíte v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town a odtud budete pokračovat až do cílové stanice ve městě Queenstown. Ubytování ve Queenstownu či okolí.

13. den: QUEENSTOWN

Celý den strávíte prohlídkou města Queenstown ležícího v krásné přírodě u jezera Wakatipu s výhledem na okolní hory a kaňony. Město je centrem všeho dění na Jižním ostrově a podle mnohých také nejkrásnějším na celém Novém Zélandu. Dopoledne si projdete město a jeho centrum, odpoledne si pak můžete užít volný čas a sami poznávat další krásná místa. Budete moci například vyjet lanovkou na krásnou vyhlídku nad městem nebo se projet parníkem po jezeře. Ubytování ve Queenstownu či okolí.

Možnost fakultativního výletu do oblasti fjordů u Milford Sound (závisí na počasí). Aktuální nabídku a cenu poskytne CK, nutno zarezervovat předem.

14. den: PRŮSMYK LINDIS PASS A NÁRODNÍ PARK MT. COOK

Během dopoledne se vydáte z Queenstownu do vesnice Mount Cook. Po cestě můžete sledovat typické scenérie Nového Zélandu – krásná jezera, zelené louky a pasoucí se ovce. Uděláte si zastávku na focení u některých jezer a také v horském průsmyku Lindis Pass, odkud se vám naskytne výhled na místa, kde se natáčela slavná trilogie Pán prstenů. Odpoledne vás čeká krátká procházka v národním parku Mt. Cook pod stejnojmennou nejvyšší horou Zélandu. Užijete si cestu údolím s pohledy na zasněžené štíty hor, jezera a ledovce. Ubytování ve vesnici Twizel či okolí.

Možnost fakultativního letu vyhlídkovým letadlem nebo helikoptérou s přistáním na ledovci (závisí na počasí). Aktuální nabídku a cenu poskytne CK, nutno zarezervovat předem.

15. den: JEZERA TEKAPO A PUKAKI - CHRISTCHURCH - ODLET

Dopoledne si užijete cestu kolem krásných jezer Tekapo a Pukaki, jejichž mléčně modrá hladina vás zajisté uchvátí. Samozřejmostí bude zastávka na procházku v okolí jezer a focení. Poté již budete pokračovat až do města Christchurch. Odpoledne si můžete projít jeho centrum a užít si poslední pohodové chvíle na Novém Zélandu. Večer následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

  1. nezkaženou divokou přírodu s rozmanitou faunou i flórou
  2. horké termální prameny a gejzíry
  3. nejsnadněji přístupné ledovce na světě
  4. horské scenérie, jež vám vyrazí dech
  5. panenské písečné pláže a romantické zálivy
  6. křišťálově čistá jezera s neskutečně modrou hladinou
  7. velkolepé národní parky

Kompletní ceník

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627