Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Korfu

Zelená perla Jónského moře

Pojeďte s námi na dovolenou na Korfu, nejzelenější řecký ostrov. více

Díky své jedinečné poloze se Korfu pyšní zelenými kopci, posetými olivovníky, cypřiši a opojně vonícími borovicemi, více než jakýkoliv jiný řecký ostrov. Snad právě proto je pobyt na Korfu tak příjemný. Můžete se tu nechat zlákat k odpočinku jednou z více než stovky pláží, procházkami v přírodě nebo posezením v některé z útulných taveren. Kdo by odolal? A až zatoužíte objevit ještě více z krás ostrova, nezapomeňte se vydat do překrásného hlavního města, které taktéž nese název Korfu, či Kerkyra, a nechte si vyprávět jeho příběh.

Pobytová dovolená na ostrově Korfu

Podle dávných příběhů...

Kdysi dávno se Poseidon zamiloval do nymfy Korkiry. Unesl ji a ukryl na ostrově beze jména. Společně pak zrodili národ Fajáků, mírumilovný lid proslulý blaženým životem. Tolik praví příběh z řecké mytologie, jméno ostrovu však zůstalo dodnes. V řečtině zní totiž Kerkyra.

Co podniknout na Korfu

O Korfu se často hovoří jako o jednom z nejkrásnějších ostrovů, na jaké lze v Řecku natrefit. Jeho atmosféra je velmi příjemná a uvolněná. Najdete tu 115 pláží a každá je úplné jiná. O příležitost k báječnému koupání zde tedy není nouze.

Bujná zeleň tu navíc vykouzlila nejedno fascinující přírodní zákoutí, které vás mile překvapí. Celou tuto nevšední podívanou si můžete prohlédnout třeba z nejvyšší hory Pantokrator, tyčící se 906 metrů na hladinou moře.

Ve vnitrozemí lze natrefit také na typické řecké vesničky s malými domky, úzkými uličkami a záplavou květin. Středobodem ostrova Korfu je pak samozřejmě stejnojmenné hlavní město Korfu (Kerkyra), které je srdcem ostrova i jeho historickou perlou.

Poznejte skvost zapsaný na Seznamu UNESCO

Město Kerkyra stojí za opravdu důkladnou návštěvu. Především Staré město, které si zasloužilo v roce 2007 zápis na Seznam UNESCO. Okouzlí vás nefalšovanou italskou atmosférou, jelikož největšího rozkvětu se městu dostalo za dob Benátské republiky.

Obdivovat tu budete i Starou a Novou pevnost, jedno z největších řeckých náměstí – Esplanádu a kostely s nápadně červenými kopulemi.

… čtěte více >>

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

29. 9. – 6. 10. 2024

7 nocí

Polopenze

+ přikoupit
All inclusive

letecky

Korfu - hotel Gemini 4*

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2024)

20 990,-

Rezervovat

HOTELY

 • Hotel Gemini

  KORFU

  DETAIL

  Hotel Gemini 4* se nachází na východě Korfu, nedaleko hlavního města Kerkyra (Korfu). Po nedávné rekonstrukci hotelu si budete užívat jeho eleganci v moderních minimalistických interiérech. Velkou výhodou hotelu je taktéž zdejší příjemné okolí i bezprostřední blízkost pláže... více

Informace o dopravě najdete na stránce hotelu

 • Hotel Gemini

  KORFU

  DETAIL

  Hotel Gemini 4* se nachází na východě Korfu, nedaleko hlavního města Kerkyra (Korfu). Po nedávné rekonstrukci hotelu si budete užívat jeho eleganci v moderních minimalistických interiérech. Velkou výhodou hotelu je taktéž zdejší příjemné okolí i bezprostřední blízkost pláže... více

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. odpočinek a koupání v Jónském moři
 2. tradiční vesničky ve vnitrozemí, kde se zastavil čas
 3. zelenou záplavu olivovníků, cypřišů a borovic
 4. zajímavé výlety za historií nebo po okolních ostrovech
 • Kerkyra – úchvatně hlavní město (UNESCO)

  50 EUR

  Poznávání tohoto úchvatného města začne na poloostrově Kanoni, kde se původně nacházelo starověké město Kerkyra. Zde si užijete nejen pohledu na přistávající letadla, ale uvidíte klášter Vlacherna a Myší ostrov, jedny z nejmalebnějších korfských pohledů. Z Kanoni přejedete do rozsáhlého parku Mon Repos, kde uvidíte antické chrámy Héry a Apollona a též palác Mon Repos, kde se narodil princ Philip, otec nynějšího anglického krále Karla III.

  Poté vás čeká to nejzajímavější ve městě Kerkyra, které je zařazeno do seznamu světového dědictví Unesco –  při toulkách městem nevynecháte hlavní náměstí Esplanáda, Liston a Radnice, navštívíte kostel sv. Spyridiona. Zažijete neopakovatelnou atmosféru křivolakých uliček benátského města. Po společné procházce pak bude volno a večer návrat do letoviska.

  *Minimální počet účastníků = 15

 • LODNÍ VÝLET NA OSTROV PAXOS A NÁVŠTĚVA MĚSTA PARGA

  65 EUR

  Jižním směrem od Korfu se nachází ostrov Paxos, na který se vypravíte lodí. Tento okouzlující ostrov zdobený olivovníky a cypřiši vyzařuje jedinečné kouzlo. Po vplutí do města Gaios si můžete zaplavat v křišťálově čistých vodách, projít se uličkami a nasát autentickou atmosféru ostrova Paxos nebo se občerstvit v jedné z taveren. Poté přeplujete do malebného městečka Parga, které leží na pobřeží pevninského Řecka a je jedním z nejkrásnějších řeckých měst. 

..pokračování z úvodní strany.

Dalším magnetem, který spolehlivě přitahuje návštěvníky do hlavního města a okolí, jsou památky spojené s významnými historickými osobnostmi. Jedná se o především o zámek Achillion, postavený pro rakouskou císařovnu Alžbětu, přezdívanou Sisi.

Vaší pozornosti by neměl uniknout ani klasicistní zámeček s rozlehlou zahradou Mon Repos. V roce 1921 se tu narodil princ Philip, vévoda z Edinburgu a manžel zesnulé britské královny Alžběty II.

SLAVNÍ NA KORFU

Překrásný ostrov Korfu si zamiloval například i německý císař Vilém II., Johann Wolfgang von Goethe, Oscar Wilde, Henry Miler, nebo bratři Durellovi. Podle knih Geralda Durrella vznikl televizní seriál Durrellovi, který popisuje spisovatelovo dětství prožité na Korfu.

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627