Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Jižní Chile

ZE SANTIAGA AŽ K OHŇOVÉ ZEMI

Jižní Chile je země, která leží doslova na konci světa. Během zájezdu objevíte špičaté vrcholky And a dechberoucí přírodní scenérie Patagonie – vulkány, ledovce, vodopády a azurová jezera. Projdete se v jednom z nejkrásnějších národních parků světa – Torres del Paine, poznáte bohémské městečko Valparaíso, podíváte se do lávového tunelu a na pomezí chilské Antarktidy se seznámíte s tučňáky. více

Pro ty, kteří touží na dovolené po objevování přírodních divů, je Chile neodolatelná destinace, která zanechá nezapomenutelné dojmy a vzpomínky. Kromě pestrých městeček a přírodních scenérií poznáte také místní pohostinné obyvatele, jejich tradice, kuchyni i skvělé víno.  To vše a mnohem víc je Chile – poznejte ho s námi!

 

Jižní Chile

Termíny a Ceny

Program

1. den: ODLET DO DESTINACE

Odlet z Prahy do Santiago de Chile s jedním přestupem.

2. den: VÍTEJTE V SANTIAGO DE CHILE

Přílet do Santiago de Chile, ubytování v hotelu a půldenní prohlídka Santiaga de Chile.

První, co vás upoutá, jsou majestátné vrcholky And, které město obklopují, ale rozhodně to není to jediné, co zde stojí za vidění. Naleznete tu mnoho kontrastů – koloniální architekturu nevídané krásy, ale i velmi moderní budovy, ukazující současnou tvář této metropole. Celkový dojem dokresluje množství pouličních stánků s tradičním jídlem mnoha chutí a barev.

3. den: VALPARAÍSO A OCHUTNÁVKA VÍN V CASABLANCA VALLEY

Po snídani vás čeká výlet do Valparaísa, které je jedním z hlavních přístavů Chile a je součástí světového dědictví UNESCO. Projdete se uličkami, kde můžete rozjímat nad jeho nádherným zálivem, ikonickými pomalovanými domky a kopci plnými barev, které inspirovaly slavné malíře, architekty, hudebníky a básníky. Unikátními stavbami jsou zde lanovky, které za levné jízdné ulehčují lidem chození v tomto kopcovitém městečku.

Navštívíte „La Sebastiana“ – dům s úžasnými výhledy, kde žil a tvořil spisovatel Pablo Neruda a poté budete pokračovat do sousedního městečka Viňa del Mar, kterému se říká „Město zahrad“. Viňa del Mar vyniká krásou svých paláců, proslulých květinových hodin, ale také 8 km dlouhou nádhernou pláží, kde budete mít příležitost ke koupání.

Den zakončíte návštěvou údolí Casablanca Valley s více než dvaceti vinicemi, kde se seznámíte s výrobou chilského vína a ta nejlepší z nich ochutnáte.

Nocleh v Santiagu.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

2. 2. – 18. 2. 2025

14 nocí

17 dní

Snídaně

letecky

Jižní Chile

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.9.2024)

117 900,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Santiago de Chile – Praha s přestupem
 • místní přelety Santiago-Temuco, Puerto Montt-Punta Arenas, Punta Arenas-Santiago včetně všech poplatků
 • ubytování 14 nocí ve 3/4* hotelech se snídaní ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce po celou dobu pobytu s doprovodem z Prahy
 • audio systém se sluchátkem pro výklad průvodce
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 19 990 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • MGR. ŽANETA FIKEJZOVÁ KVAPILOVÁ

  Průvodkyně

  Samy cesty osudu mne přivedly ke studiu španělštiny a již na vysoké škole jsem věděla, že to budou cesty skutečné, plné barev, vůní, těch nejúžasnějších lidských osudů a čarokrásných míst. A nemýlila jsem se. Španělsko, Mexiko, Peru a další – to vše jsou země, jejichž neopakovatelná atmosféra, barvité scenérie či ostré horské masivy, zanechaly v mém srdci tu nejúžasnější vzpomínku a po jejich návštěvě mé vnímání světa již není stejné. Vždy, když se vracím zpět domů, vím, že chci vědět ještě víc a podívat se dál.
  Ruku v ruce tomuto cítím nepopsatelnou radost z toho, že na těchto cestách mohu doprovázet právě vás, další milovníky cestování, kteří byli „lapeni do sítí“ poznávání neznámých krajů a jejich fenomenálních obyvatel, kultury, historie… Z celého srdce se vždy těším na další novou výpravu, kdy si každý den užijeme na maximum, kdy se budu moci podělit o své zkušenosti, povyprávět o dané zemi, či odpovídat na zvídavé otázky. Domnívám se, že cesty osudu mne dovedly na ta správná místa a velice ráda tam doprovodím právě Vás.
  Viva la vida!

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
2. 2. – 18. 2. 2025 AF 1083 (doba letu 01:50) 2. 2. 2025 18:20
Letiště Václava Havla Praha
2. 2. 2025 20:10
Charles de Gaulle Airport
AF 401 (doba letu 13:50) 17. 2. 2025 11:55
Santiago de Chile - Arturo Merino Benitez International Airport
18. 2. 2025 05:45
Charles de Gaulle Airport
AF 406 (doba letu 14:25) 2. 2. 2025 23:20
Charles de Gaulle Airport
3. 2. 2024 09:45
Santiago de Chile - Arturo Merino Benitez International Airport
AF 1382 (doba letu 01:45) 18. 2. 2025 09:50
Charles de Gaulle Airport
18. 2. 2025 11:35
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Air France

  Renomovaná francouzská společnost Air France byla založena již v roce 1933 a jejím domovským letištěm je pařížské letiště Charles de Gaulle, odkud denně vypravuje cca 1 700 letů do 185 destinací / 83 států. V roce 2004 převzala kontrolu nad nizozemskou leteckou společností KLM, čímž byla vytvořena největší letecká společnost na světě pod označením Air France – KLM. Zároveň je zakládajícím členem SkyTeamu.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg o max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. Santiago de Chile: kosmopolitní i tradiční centrum Jižní Ameriky
 2. Jeden z nejkrásnějších národních parků světa - Torres del Paine
 3. Sopka Osorno a lávový tunel
 4. Valparaiso: dům Pabla Nerudy s dokonalým výhledem
 5. Neopakovatelná fauna: od tučňáků a plameňáků po alpaky a vikuně

Praktické informace Chile

1. Základní informace

Oficiální název:  Chilská republika
Hlavní město: Santiago de Chile
Náboženství: římskokatolické (75%), protestantské (13%), ateisté 6%)
Nejvyšší hora: Ojos del Salado (6891 m. n. m.)
Počet obyvatel: cca 19 milionů
Měna: chilské peso (CLP)
Předvolba: +56

2. Cestovní doklad

Ke vstupu na území Chile je potřebný cestovní pas přesahující dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!
V případě odcizení cestovního dokladu vydává náhradní cestovní doklad zastupitelský úřad ČR v Santiago de Chile.

3. Turistická víza

Občan ČR a držitel platného cestovního pasu, může vstoupit na území Chile bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 90 dnů (bezvízová dohoda je platná od roku 1996). Při vstupu obdrží každý turista turistickou kartu s QR kódem, kterou je nutné mít u sebe až do odletu nazpět ze země.

4. Platební karty, měna

Za nejvhodnější způsob placení považujeme hotovost, ta je rovněž upřednostňována. Bankomaty fungují bez problémů, občas se však může stát, že nemají dostatek hotovosti, zvláště v odlehlejších částech země. Kartou zaplatíte v hlavním městě ve většině restaurací a větších obchodech, téměř vždy je připočítána terminálem automaticky malá částka za platbu zahraniční kartou.

Jakou konvertibilní měnu s sebou: USD nebo EUR. Doporučujeme vyvarovat se směny valut u pouličních směnárníků, kde existuje reálné nebezpečí prodeje falešných bankovek.

Zákonným platidlem státu Chile je Chilské peso. Značka pro peso je $ ale pro rozlišení od jiných měn se označuje pomocí písmen CLP. Mince jsou raženy v nominálních hodnotách 10, 50, 100 a 500 centavos (centy), bankovky mají hodnotu 1.000, 2.000, 5.000, 10.000 a 20.000 pesos.

5. Ceny

Průměrné ceny v supermarketech:

Obecně jsou přibližně na stejné úrovni jako v České republice, levněji je v Santiagu, dráže v místech s hůře dostupným zásobováním.
balená voda (1,5 l) – 1,100 CLP (29 Kč) , balíček cigaret – 4,800 CLP (120 Kč) , domácí pivo (0,5 l) – 3,000 CLP (75 Kč) , místní sýr (1kg ) – 9,600 CLP (242) , bochník bílého chleba (500g) – 1,300 CLP (35 Kč) , banány (1kg) – 1,600 (40 Kč) , pomeranče (1kg) – 1,600 CLP (42 Kč) , jablka (1kg) – 1,700 CLP (45 Kč)

Ceny v restauracích – Santiago de Chile:

Jídlo pro dvě osoby v restauracích střední kategorie vyjde zhruba na 40,000 CLP (1000 Kč)

6. Dovoz/vývoz hotovosti

Z Chile lze vyvézt nebo do Chile dovézt v hotovosti maximálně částku 10.000,- USD.

7. Celní předpisy

Do Chile je zakázán a přísně kontrolován dovoz čerstvých potravin živočišného a rostlinného původu (ovoce, zelenina, maso a masné výrobky apod.); dovážet se smí konzervované potraviny nebo tzv. potraviny “v prášku”.

V Chile platí rovněž omezení dovozu – vývozu alkoholických nápojů, vína a tabákových výrobků. Na mezinárodních letištích jsou rentgenována všechna zavazadla bez výjimky, včetně příručních, a to i při příjezdu. Pokud při odletu z Chile hodláte nakupovat ve free shopu na mezinárodním letišti, nechte si nákupy zabalit tak, aby to odpovídalo bezpečnostním požadavkům na území EU.

8. Bezpečnost

Poslouchat pokyny průvodce, nechodit ve velkých městech do méně bezpečných oblastí.
Když jdete do méně bezpečného místa, je doporučováno chodit ve skupině. V noci je vhodné se problematickým místům raději vyhnout.
Mít své věci pod neustálým dohledem – je to nejlepší způsob jak zabránit drobným krádežím.
Rozdělit si hotovost na více částí a uschovat na různých místech.
Udělejte si fotokopii dvoustrany pasu s vaší fotografií. Můžete si udělat i fotokopie vašich platebních karet. Fotokopie noste odděleně od vašich dokladů (doporučujeme např. naskenovat si pasy do e-mailu).

9. Důležitá telefonní čísla

Policie: 133
Hasiči: 132
Záchranná služba: 131
Velvyslanectví ČR: 23 21 066, 23 11 910

10. Zdraví

Státní zdravotnictví obecně nedoporučujeme, poskytuje ošetření na nízké úrovni s dlouho čekací dobou. V případě nutnosti využijte soukromých zdravotních zařízení. Zdravotní péče může být velmi nákladná, cestovní pojištění je základní nutností.

V případě, že vás ošetří, je nutné si nechat vystavit lékařskou zprávu s diagnózou a uschovat veškeré originální účty, recepty atd. pro pozdější jednání s pojišťovnou. Následná refundace je možná pouze tehdy, když dojde k ošetření ve smluvním zdravotnickém zařízení.

11. Očkování

Mezinárodní očkovací průkaz není vyžadován.

12. Léky

Doporučujeme vybavení běžnými léky pro případ nevolnosti, střevních či horečnatých onemocnění. V lékárnách ve větších městech je velký výběr různých druhů léků.

13. Cestovní zavazadla

Kufr klasický a menší batůžek na výlety.

14. Co si zabalit sebou

Ve střední části Chile bude teplé počasí, doporučujeme lehké oblečení, kraťasy, pohodlné boty, ručník, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem. Můžete zažít kratší přeháňky, hodí se tedy i přibalit nepromokavou bundu. V noci a na jihu země bude nicméně výrazně chladněji, proto doporučujeme přibalit teplejší mikinu či svetr a dlouhé kalhoty.

15. Počasí

Ve střední části země je podnebí mírně vlhké, na jihu chladné subarktické, bohaté na srážky.

Průměrná teplota se v březnu pohybuje okolo 29°C, na jihu (Ohňová země) však jen kolem 7°C.

16. Stravování

Chilskou kuchyni nelze nazvat zrovna jako dietní či racionální: oblíbené je zde rychlé a nezdravé občerstvení, typický pokrm je completo nebo také italiano, párek v rohlíku v barvách italské vlajky s avokádem, kečupem, majonézou. Často narazíte také na empanadas, smažené kapsy s různými náplněmi nebo na „lomo a lo pobre“, což je plátek hovězího masa s hranolkami a volským okem.
Světově proslulá jsou zato chilská vína a také Pisco Sour, byť zde jde spíše o národní nápoj Peru.

17. Časový posun

V Chile je časový posun oproti České Republice – 4 hodin.

18. Elektrické napětí

Napětí v elektrické síti je v Chile 220 V, 50 Hz. Většina hotelů využívá zástrčky typu C (evropský styl), které jsou tvořeny dvěma hroty. Další zástrčka, na kterou můžete narazit je typu L se třemi kulatými kolíky. Doporučujeme s sebou přibalit na cestu adaptér.

19. Internet, mezinárodní hovory

Internet není v Chile příliš rychlý, a to ani v hotelech. Veřejné Wi-Fi naleznete spíše výjimečně, převážně v některých nákupních střediscích. Vyplatí se zakoupit místní předplacenou datovou SIM kartu, případně eSIM.

20. Doporučené kapesné

Na stravu a nápoje pro Chile doporučujeme cca 600 USD/osoba/pobyt.

21. Ostatní

Hygienické podmínky

Je třeba vzít v úvahu problém s pitnou vodou, nedoporučujeme používat vodu z místní vodovodní sítě, ale pouze vodu kupovanou v láhvi s neporušeným uzávěrem.

Doprava

Nejlepším způsobem, jak se po hlavním městě přepravovat, je za pomoci autobusu nebo metra. Cena se liší podle denní doby (špička nebo mimo špičku), ve špičkách je metro přelidněné a možná se dostanete až do několikáté soupravy. V zemi je bohatá síť autobusových linek, ať už formou klasických autobusů nebo jako „salón cama“ – nadstandardní místa, která lze sklopit téměř do formy postele a projet tak třeba celou noc. S ohledem na délku země od severu k jihu se využívá také vnitrostátní letecká doprava (LATAM, Sky Airlines, Jet Smart – na Velikonoční ostrov má oprávnění létat výhradně LATAM).

Taxi

Taxi jsou v Santiago de Chile identifikovatelné na základě žluté střechy a černé karoserie. Zastavit si taxi je jednoduché. Stačí počkat na automobil, který bude mít rozsvícený nápis LIBRE (volné) a zvednout ruku. V hlavním městě lze bez problémů využívat také Uber.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

2. 2. – 18. 2. 2025

14 nocí

17 dní
117 900,- +19 990,-

Další zájezdy do této destinace

Všechny zájezdy

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627