Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Izrael

Velká cesta do Svaté země

Navštivte s námi jedinečná historická místa Izraele jako Zeď nářků v Jeruzalémě, města Betlém, Jericho nebo pevnost Masada. Na závěr zájezdu si pak odpočinete v léčivých vodách Mrtvého moře. více

Izrael – neboli Svatá země, místo spjaté s křesťanskými dějinami a biblickými příběhy. Vydejte se s námi objevit jeho neopakovatelnou atmosféru. Užijte si ten jedinečný okamžik, kdy vaše kroky rozezní ozvěnu v uličkách svatého Jeruzaléma, nebo když vstoupíte do místnosti, kde se konala Poslední večeře Páně. Zajisté nezapomenete ani na procházku pod starými olivovníky v Getsemanských zahradách, které tu rostou z dob života Ježíše Krista.

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy, přílet na letiště Tel Aviv-Ben Gurion, transfer z letiště do hotelu a ubytování.

2. den: OBLAST MRTVÉHO MOŘE

První navštívené místo této svaté země bude herodiánská pevnost Masada (památka UNESCO), na kterou se pohodlně vyvezete lanovkou. Masada a její okouzlující okolí ve vás jistě zanechá nezapomenutelné vzpomínky. Dále navštívíte Qumran, místo nálezu nejstarších biblických textů – Svitků od Mrtvého moře, kde se dozvíte mimo jiné i o životě komunity Esejců, která tuto oblast obývala před více jak 2 000 lety. Poslední zastávkou bude Jericho – jedno z nejstarších a nejníže položených měst na světě, ze kterého uvidíte horu Pokušení. Judskou pouští pak bude vaše cesta pokračovat do hotelu. Večeře a nocleh v Betlémě.

3. den: JERUZALÉM A BETLÉM

Muzem holokaustu – Yad VaShem, které by měl navštívit snad každý, který do Izraele přiletí bude první zastávkou tohoto dne. Poté se přesunete do Museum Israel, kde uvidíte krásný model města Jeruzaléma z období Druhého chrámu (doba Ježíšova). Zde navštívíte také Svatyni knih, kde jsou uloženy Svitky od Mrtvého moře, příp. si prohlédnete další části muzea (moderní umění, archeologie apod.). Poté návštěva Betléma s chrámem Narození Páně a baziliky Sv. Kateřiny. Večeře a nocleh v Betlémě.

4. den: JORDÁNSKÉ ÚDOLÍ A NAZARET

Judskou pouští projedete na místo zvané Kaser Al Yahud (Jardenit), které je dle tradice místem křtu Ježíše Krista. Jordánským údolím projedete do archeologického areálu plného památek z doby římské a především byzantské. Beit Se´an, známý také jako město Skythopolis, jediné z deseti měst, které se nachází na západ od řeky Jordán. Posledním bodem výpravy bude Nazaret s bazilikou Zvěstování a kostel Sv. Josefa. Večeře a nocleh v oblasti Galileje.

5. den: OBLAST GALILEJSKÉHO JEZERA

Výlet započnete návštěvou kostela na hoře Blahoslavenství (Kristovo kázání na hoře). Čeká vás malebné židovské městečko Safed, známé především učením Kabala. Dále se přesunete do Tabgha, místa, kde dle tradice Ježíš učinil zázrak dělení chlebu a ryb. Ve starobylém Kapernaum, kterému se také říká Ježíšovo město, uvidíte synagogu a dům Sv. Petra. Na závěr vás čeká plavba lodí po Galilejském jezeře. Večeře a nocleh v oblasti Galileje.

6. den: POBŘEŽÍ STŘEDOZEMNÍHO MOŘE

Dnešní den začnete ve městě Akko Akra (UNESCO), kde navštívíte křižáckou pevnost, která byla zasypána a „pohřbena“ po mnoho staletí pod Otomanským městem. V Akku budete mít možnost projít bazarem a Templářským tunelem až do přístavu. Vaše cesta bude dál pokračovat do Haify, kde z hory Karmel uvidíte na přístav a Haifský záliv, a také na nádhernou vyhlídku – „perlu Hafiy“, Baha´iské zahrady (UNESCO). Nakonec navštívíte archeologické město Caesarea Přímořská, kde si mimo jiné prohlédnete divadlo, hippodrom a zbytky paláce a přístavu krále Heroda Velikého. Večeře a nocleh v Betlémě.

7. DEN: JERUZALÉM

Tento den začnete panoramatickou vyhlídkou z Olivové hory (nebo též Olivetské hory), na které se nachází kostel Pater Noster.

Z Olivové hory sestoupíte do Getsemanské zahrady s bazilikou Všech národů (bazilika Agonie). Dále uvidíte kostel Hrob Panny Marie. Přes údolí Kidron vystoupáte do Starého Města, kde v muslimské čtvrti začíná Via Dolorosa – Křížová cesta, končící v Chrámu Božího hrobu v křesťanské čtvrti. Večeře a nocleh v Betlémě.

8. den: JERUZALÉM

Na hoře Sion navštívíte místo Poslední večeře Páněhrobku krále Davida nebo kostel Dormition, stojící na místě, kde byla vzata do nebes Panna Marie.

Sionskou bránou vstoupíte do židovské čtvrti starého města, kde uvidíte CardoMenoru a Zeď nářků, do které si můžete vložit lísteček se svým přáním. V tento den uvidíte mnoho dalších zajímavých míst úchvatného Jeruzaléma, které sálá zvláštní neopakovatelnou atmosférou. Večeře a nocleh v Betlémě.

9. den: KOUPÁNÍ V MRTVÉM MOŘI

Na závěr celého zájezdu vás čeká zasloužený odpočinek. Užijete si koupání a relax v proslulém Mrtvém moři, o kterém se mluví jako o největších přírodních lázních na světě. Zdejší voda je velmi bohatá na minerály, a proto působí příznivě na léčbu kožních onemocnění. K ozdravným procedurám se využívá i zdejší léčivé bahno. Během dne vám nabídneme ZDARMA oběd v areálu pláže. Večeře a nocleh v Betlémě.

10. den: ODLET

Projížďka autobusem moderním městem Tel Aviv, kde uvidíte historické centrum tohoto mladého, nikdy nespícího města s eklektickou, ale také funkcionalistickou stavební architekturou, nazývanou Bauhaus, díky níž se tomuto městu říká Bílé město (památka UNESCO). Prohlídkou malebných uliček jednoho z nejstarších přístavních měst na světě – Jaffa zakončíte vaši návštěvu této pozoruhodné země. Transfer na letiště v odpoledních hodinách a odlet do Prahy.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 12.
 • Maximální počet účastníků zájezdu: 30.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že cestovní pas musí být platný minimálně šest měsíců v den předpokládaného opuštění Státu Izrael.

PROČ S NÁMI

 • S námi máte jistotu, že náš průvodce vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Izraele, ale zároveň odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu vás nečeká, program je uzpůsoben tempu 55+.
 • Navíc od nás dostanete i oběd zdarma při vašem odpočinku na pláži u Mrtvého moře.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

11. 10. – 20. 10. 2024

9 nocí

Polopenze

letecky

Izrael - Velká cesta do Svaté země

Akce

záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2024)

46 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Tel Aviv – Praha včetně všech poplatků
 • 9 nocí ve 3* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu (voda u večeře zdarma)
 • 1x oběd na pláži Mrtvého moře
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby českého / slovenského průvodce
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 8 490 Kč za jednolůžkový pokoj dle termínu
 • příplatek za ubytování ve 4* hotelu v Betlémě  2 990 Kč / os. / 7 nocí
 • vstupy dle programu (80 USD)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje (doporučené spropitné: místní průvodce 5-7 USD / os./ den,
  řidič 3 USD / os. / den)
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
11. 10. – 20. 10. 2024 LY 2522 11. 10. 2024 10:15
Letiště Václava Havla Praha
11. 10. 2024 14:55
Letiště Tel Aviv Ben Gurion
20. 10. 2024 17:45
Letiště Tel Aviv Ben Gurion
20. 10. 2024 20:55
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

POZOR!!  Prosíme, vždy se řiďte informacemi o odletech, které vám byly zaslány e-mailem v „pokynech  k  odletu“.

Časy odletů mohou být totiž kdykoliv leteckou společností změněny, a to i  jen několik dnů před odletem!!

 • Letecká společnost EL AL Israel Airlines

  Izraelská letecká společnost El Al, založená v roce 1948, provozuje pravidelné mezinárodní lety mezi izraelskou metropolí Tel Aviv a destinacemi v Evropě, v Asii, v Africe a v Severní Americe.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg o max. rozměrech 55 ⨉ 35 ⨉ 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. dvoudenní prohlídku Jeruzaléma
 2. návštěvu památek UNESCO - Masada, Akko Akra, Baha´iské zahrady, Bílé město v Tel Avivu
 3. neopakovatelnou atmosféru historických památek a míst
 4. koupání v Mrtvém moři

Praktické informace

1. Základní informace

Oficiální název: Stát Izrael

Hlavní město: Jeruzalém

Rozloha: 20 770 km2

Populace: 7 233 701 obyvatel

Nejvyšší bod: Har Meron (1 208 m)

Doba letu z Prahy: cca 4 hodiny

Časový posun: + 1 hodina

Oficiální jazyk: hebrejština, arabština

Měna: šekel (NIS)

2. Cestovní doklad

Cestovní pas musí mít platnost minimálně 6 měsíců po vašem návratu do ČR.

3. Turistická víza

Čeští a slovenští občané nepotřebují pro cestu do Izraele víza, přilétají-li jako turisté.

Po příletu do Izraele nedostanete do vašeho cestovního pasu vstupní razítko, ale kartičku, která nahrazuje vstupní razítko (turistická víza). Doporučujeme tuto kartičku pečlivě uschovat po celou dobu vašeho pobytu, neboť můžete být požádáni o její předložení. Při odletu z Izraele vám kartičku vymění za kartičku namísto výstupního razítka a opět projdete bezpečnostní kontrolou.

Razítka některých států (např. Sýrie, Libanon nebo Írán) mohou být důvodem k důkladnějšímu pohovoru při vstupu do Izraele. V případě jakýchkoli pochybností ohledně vašeho předchozího pobytu v arabské/islámské zemi se, prosím, obraťte na Velvyslanectví Státu Izrael v Praze (http://prague.mfa.gov.il/), kde vám sdělí bližší informace.

Některé arabské a islámské státy nevpustí na své území držitele pasů, ve kterých jsou vyznačena razítka Státu Izrael (neplatí pro Egypt a Jordánsko).

4. Platební karty, měna

Oficiální měna v Izraeli je Šekel – NIS (Nový izraelský šekel).

Peníze si samozřejmě můžete vyměnit ihned na letišti, příp. lze směnit i v některých českých bankách, což je méně výhodné. Měnu lze směnit také v izraelských bankách a směnárnách. Vaše průvodkyně vám ráda s výměnou peněz pomůže.

Na některých místech, hlavně v turistických oblastech, je možné platit v USD, příp. v eurech. V oficiálních obchodech a restauracích lze platit kreditní kartou.

Šekely lze vybrat také přímo z bankomatů, avšak ne každý bankomat vám vydá hotovost a nezáleží to na tom, jakou kartu máte. Proto doporučujeme mít s sebou vždy jakousi „pojistku“ v dolarech nebo v eurech.

5. Ceny

17 – 22 USD/ os./ den – obědová pauza, řešena většinou formou rychlého stravování
voda – cca 5 šekelů
pohled – cca 2 šekely
známka do Evropy – 7,4 šekelů

Nápoje u večeří (ceny jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na hotelu):

nealkoholické nápoje: 2 -4 USD
pivo: 4 – 8 USD
lahev vína: 15 – 25 USD

Spropitné:

Řidičům autobusu a průvodci je obvyklé dávat spropitné  ca 5 USD/os./ den. Obdobným principem funguje i spropitné pro pokojské – zde se doporučuje cca 1 USD/ pokoj/ noc.

6. Celní předpisy

Je zakázáno dovážet do Izraele bez licence rostliny, zbraně, nezpracované maso, nezpracované materiály, padělanou měnu nebo dokumenty, nože nebo kapesní nože (neslouží-li pro profesionální užití) aj.

7. Bezpečnost

Kriminalita není výjimečně vysoká, doporučuje se běžná obezřetnost.

S ohledem na současnou blízkovýchodní situaci a probíhající izraelsko-palestinský konflikt nelze bezpečnostní situaci v Izraeli a na Palestinských autonomních územích předem spolehlivě předvídat. Doporučujeme proto dbát po celou dobu pobytu opatrnosti a dodržovat základní bezpečnostní pravidla.

8. Důležitá telefonní čísla

První pomoc: 101
Policie: 100
Požární služba: 102

9. Zdraví

Vzhledem k tomu, že Česká republika nemá s Izraelem uzavřenou dohodu o poskytování bezplatné zdravotní péče, je uzavření komplexního cestovního zdravotního pojištění nutností.

10. Očkování

Povinné očkování pro cestu do Izraele není potřebné. Doporučuje se zvážit očkování proti hepatitidě typu A. Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum.

11. Léky

Doporučujeme vybavení běžnými léky pro případ nevolnosti, střevních či horečnatých onemocnění.

Zdravotnictví je v Izraeli vyspělé a též drahé. ČR nemá s Izraelem uzavřenou dohodu o poskytování bezplatné zdravotní péče. Je proto nezbytné před cestou do Izraele uzavřít kompletní cestovní pojištění.

12. Cestovní zavazadla

Můžete cestovat s kufrem či sportovní taškou. Doporučujeme malý batůžek pro denní výlety.

13. Co si zabalit s sebou

V této zemi navštívíte mnoho svatých míst různých náboženství. Proto prosím počítejte s tím, že na svatá místa musíte být patřičně oblečeni. Délka kalhot (sukní) je stanovena minimálně pod kolena a zároveň jsou vyžadována zakrytá ramena a výstřihy. Jestliže rádi nosíte například tílka nebo kraťasy, můžete to vyřešit šátkem, kterým si vždy zakryjete patřičná místa. Platí to jak pro ženy, tak i pro muže.

Součástí vaší výbavy by měl být i opalovací krém, pokrývka hlavy proti slunci, sluneční brýle, repelent a v neposlední řadě pohodlná obuv.

14. Počasí

Průměrné teploty v průběhu roku:

Leden – únor: 18 – 20°C

Březen – duben: 23 – 26°C

Květen – červen: 28 – 32°C

Září – říjen: 28 – 32°C

Listopad – prosinec: 20 – 23°C

15. Stravování

Věřící židé jedí pouze potraviny označené jako Košer. V praxi to znamená dodržování několika základních pravidel. Nesmí se požívat  např. vepřové maso. Maso suchozemských zvířat lze navíc požívat pouze tehdy, bylo-li zvíře rituálně poraženo. Na jednom talíři také nesmíte smíchat maso s mlékem či mléčnými výrobky.

Typickými potravinami jsou falafel – smažené kuličky z cizrnové kaše, hummus – kaše z cizrny. Z masitých jídel jsou to například kebab či šašlik.

16. Časový posun

+ 1 hodina v období zimního času

+ 2 hodiny v období letního času

17. Elektrické napětí

Zásuvky používané v Izraeli:

 1. Typ H –  Existují 2 varianty: obě jsou tvořeny kolíky do tvaru písmene Y. Starší je tvořena třemi plochými kolíky a novější varianta, která se nejvíce používá je tvořena kulatými kolíky.
 2. Zástrčka typu C je tvořena 2 hroty (tzv. eurozástrčka), které mají průměr 4 mm.

18. Internet, mezinárodní hovory

V Izraeli není problém s připojením se k internetu. Cena za hodinu je cca 2 USD/hod.

19. Doporučené kapesné

Klientům doporučujeme kapesné ve výši min. 200 USD + 70 USD na vstupy.

20. Náročnost programu

Program po Izraeli bude uzpůsoben věkovému složení skupiny, nicméně ho doporučujeme těm, kteří jsou zvyklí na aktivní pohyb a procházky. Doporučujeme pohodlnou, příp. i trekovou obuv.

21. Ostatní

Vrácení DPH
Vrácení DPH lze nárokovat za splnění následujících podmínek: hodnota zboží přesáhne 100 USD, zboží je pořízeno pro osobní užití v obchodě autorizovaném daňovým úřadem a nejedná se o alkohol, tabák, ani potraviny. Zboží musí být předloženo ke kontrole, a to v uzavřeném sáčku zabaleném v obchodě.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

11. 10. – 20. 10. 2024

9 nocí

46 990,- 45 990,- +9 990,-

Další informace

 • V základní ceně zájezdu je zahrnuto ubytování ve standardních 3* hotelech.
 • Večeře je podávána formou bufetu vč. vody. Ostatní nápoje lze dokoupit pouze na místě. Hotel má právo změnit formu stravování z bufetu na servírované menu v případě nižší obsazenosti hotelu.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

Další zájezdy do této destinace

Všechny zájezdy

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627