Hledat

Brazílie a Argentina

Jižní Amerikou v rytmu samby a tanga

Poznejte to nejlepší, co vám nabízí cesta mezi Rio de Janeirem a argentinským Buenos Aires. více

Vydejte se s námi na zájezd do Jižní Ameriky! Čeká vás cesta dvěma zeměmi, dvě památky UNESCO a všudypřítomné rytmy dvou legendárních tanců samby a tanga. Vaše cesta započne v Zázračném městě, jak se Rio de Janeiru přezdívá. Budete moci obdivovat jeho ikonu, sochu Krista Spasitele a dosyta se vychutnat odpočinek na světoznámé pláži Copacabana. Uvidíte také dechberoucí a nezapomenutelné vodopády Iguaçu, jež jsou největším systémem vodopádů naší planety. Svoji cestu pak zakončíte poznáváním toho nejlepšího v “Paříži Jižní Ameriky”- Buenos Aires, hlavním městě Argentiny. Tešte se však také na gastronomické skvosty, kterými jsou vyhlášená argentinská vína nebo grilování šťavnatého argentinského hovězího masa při návštěvě ranče.

Program

1. den: ODLET DO DESTINACE

Odlet do Rio de Janeira s přestupem a přílet na letiště Galeão ve večerních hodinách. Transfer do 3/ 4* hotelu v Rio de Janeiru a ubytování. Vítejte v Rio de Janeiru, městě samby a karnevalu!

2. den: HORA PÃO DE AÇÚCAR A SOCHA KRISTA SPASITELE (UNESCO)

Užijte si první krásné ráno v této jedinečné zemi. Váš hotel v blízkosti pláže Copacabana vám poskytne to nejlepší zázemí pro pobyt v “Zázračném městě“, jak se Riu často přezdívá. Po snídani bude následovat celodenní výlet k symbolům města – hoře “Pão de Açúcar” (Cukrová homole) a k soše Krista Spasitele.

Tyto legendární symboly každoročně navštíví více než milion turistů. Na vrchol se vydáte v prosklené lanovce. První zastávka je na hoře Urca v nadmořské výšce 215 metrů, odkud si užijete krásné výhledy na celou zátoku a okolní ostrovy. Další lanovkou se pak dostanete na vrchol “Cukrové homole” ve výšce 395 metrů nad mořem. Čeká vás tu nezapomenutelný 360° výhled na Rio de Janeiro, včetně pláží BotafogoCopacabana a horu Corcovado.

Na jeden ze symbolů Rio de Janeira horu “Pão de Açúcar” (Cukrová homole) se s námi dostanete pohodlně lanovkou.

Odpoledne podniknete cestu pohodlným vláčkem přes krásný les Tijuca až k hoře Corcovado. Socha Krista Spasitele se nachází v nadmořské výšce 710 metrů a můžete se k ní dostat panoramatickým výtahem. V roce 2007 byla tato socha zařazena mezi Sedm nových divů světa a o pět let později také na seznam UNESCO (spolu s lesem Tijuca, krajinou kolem zálivu Copacabana, atd). Právě odtud uvidíte ono “Zázračné město” v celé své kráse a potvrdíte si pravdivost této přezdívky. Ubytování v hotelu 4*, Rio de Janeiro.

Jeden ze Sedmi nových divů světa a památka UNESCO - socha Krista Spasitele v Rio de Janeiru.

3. den: RIO DE JANEIRO

Dnes budete moci objevovat Rio de Janeiro, jeho historii, současnost i mnohá jeho tajemství. Na polodenní procházce uvidíte ty nejzajímavější místa jako je klášter São Bento, kostel Candelária, náměstí Praça XV de NovembroCísařský palác, kulturní centrum nacházející se v krásně zrekonstruované budově Banco do Brasil, budovu Casa França-Brasil či typické ulice s historickou cukrárnou Colombo založenou v roce 1894.

Kostel Candelária navštívíte během prohlídky těch nejlepších a nejvýznamnějších míst Rio de Janeira.

Cesta bude dále pokračovat ulicí Uruguaiana, přes náměstí Carioca, až k moderní Metropolitní katedrále. Během cesty dále uvidíte Flamengo ParkSambodrom (dějiště riodejaneirského karnevalu) a věhlasný stadion Maracanã, kde v roce 1966 překonal reprezentaci bývalého Československa dvěma góly Pelé.

Odpoledne se vydáte na projížďku jeepy do národního parku Tijuca. Jedná se o největší městský les na světě a vy budete moci obdivovat neopakovatelné výhledy z jeho nejlepších vyhlídek. Během krátké nenáročné procházky uvidíte zvířata (opice, exotické ptáky a možná i lenochody) a tropickou flóru. Cestou se zastavíte také u několika vodopádů a kaple Mayrink. Večer pak můžete fakultativně navštívit představení žhavé samby.

Národní park Tijuca je zároveň největším městským lesem světa. Nachází se v Rio de Janeiru v Brazílii.

4. den: RIO DE JANEIRO - VOLNÝ DEN

Užijte si volný den v Riu, třeba na některé z proslulých pláží. Pro zájemce bude připravena možnost celodenního fakultativního výletu lodí na tropické ostrovy v zátoce Sepetiba.

Krásná pláž Ipanema je druhou nejznámější v Riu a je významným kulturním centrem města.

5. den: RIO DE JANEIRO - VODOPÁDY IGUAÇU (UNESCO)

Vaše návštěva Rio de Janeira končí. Po snídani přesun na letiště a cesta vnitrostátním letem do brazilského města Foz do Iguaçu. Po příletu navštívíte brazilskou část největšího systému vodopádů naší planety.

Zajisté vás překvapí naprosto úchvatnými vyhlídkami na celou soustavu vodopádů Iguaçu včetně obrovského Ďáblova chřtánu. Buďte připraveni na tuto naprosto působivou podívanou, ve které se spojuje bouřící síla vody ze čtrnácti vodopádů padajících přes útes do více než stometrové hlubiny. Zájemci mohou využít fakultativního přeletu vrtulníkem nad vodopády.

Poté krátký přesun k vodopádu Santo Floriano, který budete moci sledovat hned v několika úrovních. Z dolní části, nebo si prohlédnout hučící masu vody z výšky, kam vás pohodlně vyveze výtah.

Na závěr dne navštívíte vyhlídku na soutok řek Paraná a Iguaçu, kde se zároveň střetávají hranice 3 států: BrazílieParaguaye a Argentiny. Přesun do Argentiny a ubytování ve 4* hotelu.

Iguaçu, tento největší systém vodopádů je tvořen 270ti vodopády a leží na hranici mezi Brazílií a Argentinou.

6. den: ARGENTINA - PUERTO IGUAZÚ (UNESCO)

Šestý den vaší dobrodružné cesty vás čeká celodenní prohlídka argentinské části vodopádů Iguazú* ležících na stejnojmenné řece, na hranici mezi Brazílií a Argentinou. Tento systém je tvořen 270 vodopády padající do hlubin 70 metrů v délce 2,7 kilometrů. Přilehlý národní park Parque Nacional Iguazú byl založen v roce 1934 a rozkládá se přibližně na 50 000 hektarech.

Po příjezdu se ocitnete v návštěvnickém centru, odkud budete pokračovat vláčkem směrem k vodopádům. Výchozí stanicí je zastávka Cataratas, která je od cílové vzdálena 18 minut (stanice Garganta). Cesta pokračuje po turistickém chodníku (1 200 metrů), přes ostrovy delty, až k hlavní vyhlídce na největší vodopád Ďáblův chřtán (Garganta del Diablo). Nenechte si ujít tuto nezapomenutelnou podívanou! Po prohlídce následuje transfer do hotelu.

*pozn. ve španělštině Iguazú, v brazilské portugalštině pak Iguaçu.

Největší vodopád Ďáblův chřtán. Vodopády Iguaçu leží na stejnojmenné řece, na hranici mezi Brazílií a Argentinou.

7. den: ARGENTINA - MĚSTO EL TIGRE - DELTA ŘEKY PARANÁ

Transfer na letiště a odlet vnitrostátním letem do argentinského hlavního města Buenos Aires. Vítejte v “Paříži Jižní Ameriky”! Po příletu bude vaše cesta pokračovat na sever do blízkého města El Tigre, kde se nachází přístav. Odtud se vydáte na plavbu po deltě řeky Paraná moderním panoramatickým katamaránem. Po cestě uvidíte několik z tisíce ostrovů delty, která se rozkládá na 14 000 km².

Impozantní budova Palacio del Congreso de la Nación Argentina je sídlem Národního kongresu Argentiny v Buenos Aires.

8. den: BUENOS AIRES

Dnes se vydáte na celodenní výlet za krásami této metropole. Čeká vás seznámení s kulturou, historií a samozřejmě se zdejšími nejatraktivnějšími místy.

Uvidíte nejznámější symbol města – Obelisk, dále náměstí Plaza de Mayo Plaza San Martín, ulici Avenida de Mayo a Corrientes, historické čtvrti La Boca, San TelmoMontserratPalermo a Recoleta nebo moderní část Puerto Madero. Navštívíte také obchodní zóny, uvidíte stadion fotbalového klubu Boca Juniors a nakonec si projdete trh s ovocem.

Obelisk je nejznámějším symbolem Buenos Aires a nachází se na náměstí Plaza de la República.

9. den: NÁVŠTĚVA RANČE S GRILOVÁNÍM

Proniknout do běžného života v Argentině se vám nepodaří nikde jinde lépe, než na pravém argentinském ranči v úrodných oblastech pampy. Můžete zde vyzkoušet jízdu v kočáru nebo vyjížďku na koni. Zlatým hřebem tohoto dne bude pravé asado, čili grilování vyhlášeného hovězího v argentinském stylu. Samozřejmě nebude chybět ani ochutnávka vynikajících argentinských vín. (grilování a degustace vín zahrnuty v ceně zájezdu).

Asado. To je poctivá grilovačka v argentinském stylu a vy ji ochutnáte během návštěvy ranče.

Asado. To je poctivá grilovačka v argentinském stylu. Během našeho poznávacího zájezdu strávíte den na argentinském ranči a užijete si tuto lahůdku, která se připravuje z vyhlášeného argentinského hovězího masa.

10. den: BUENOS AIRES - VOLNÝ DEN

Užijete si volný den poznáváním Buenos Aires zcela podle sebe!

Rytmy tanga a tanečníky všech věkových kategorií uvidíte a uslyšíte v ulicích Buenos Aires opravdu často.

Můžete navštívit některé z mnoha muzeí, galerií nebo buenosaireskou botanickou zahradu. Toulejte se ulicemi a nasávejte typickou temperamentní atmosféru kořeněnou rytmy tanga. Zajděte za kulturou na ulici Corrientes, na pivo do čtvrtě Palermo nebo za nákupy suvenýrů na vyhlášený trh Feria de San Telmo. Večer návštěva představení tanga s večeří.

11. den: BUENOS AIRES - ODLET

Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem.

12. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet na letiště Václava Havla v Praze.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

PROČ S NÁMI

 • Náš průvodce se o vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program zájezdu je koncipován tak, abyste poznali to nejkrásnější z Rio de Janeira a Buenos Aires a zároveň se mohli unášet přírodní krásou největšího systému vodopádů na světě.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

1. 3. – 12. 3. 2024

10 nocí

12 dní

Snídaně

letecky

Brazílie a Argentina - Jižní Amerikou v rytmu samby a tanga

Akce

záloha 5 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.9.2023)
poslední 4 místa

96 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Rio de Janeiro a Buenos Aires – Praha s přestupem a místní přelety Rio de Janeiro – Foz do Iguaçu a Puerto Iguazú – Buenos Aires včetně všech poplatků
 • ubytování 10 nocí ve 3/4* hotelech se snídaní ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • 1x typický oběd na argentinském ranči s degustací vín
 • 1x večeři s tanečním představením (tango)
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce po celou dobu pobytu s doprovodem z Prahy
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 19 990 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Mgr. TEREZA VÍTOVÁ

  Průvodkyně 

  Můj tatínek je vášnivý cestovatel, tudíž jsem ho od malička jezdila vyprovázet na letiště. Vždycky, když zmizel v tranzitu, bylo mi strašně líto, že neletím s ním. A pak mě v mých 12ti letech vzal na pyramidy do Egypta, lodí přes Suez na Sinaj a dál do Izraele. Ze všech těch zážitků jsem pak žila celý rok a nemohla se dočkat dalšího dobrodružství. Už v té době jsem věděla, že sedět doma určitě nebudu! A tak vznikla touha poznat co nejvíce zemí, kultur, lidí, historie a prožít co nejvíce emocí. Toho jsem se dočkala při studiu ve Španělsku, Brazílii i při práci v Mexiku. Doma v Praze jsem pak začala provádět turisty z hispánských zemí a s Čechy vyrážela do zemí Latinské Ameriky. Zjistila jsem, že mě nesmírně naplňuje práce, při které jsem s lidmi, kteří se nechtějí stresovat, nechtějí řešit nic nepříjemného, naopak je potkávám v momentě, kdy si chtějí užít každou minutu svého času, své dovolené a nechají si ode mě poradit, co by pro ně bylo nejlepší a pak vidět tu radost, když se jim moje doporučení líbí.
  Naprosto souhlasím s legendární cestovatelskou hláškou: Za cestování utratíte hodně pěněz, ale stáváte se bohatšími. A tím se řídím i já. Ve svých 40ti letech jsem procestovala 50 zemí a mám stále z čeho čerpat energii. 🙂 Mé motto je vypůjčené od Miroslava Stingla: Cestuji, tedy jsem.

   

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
1. 3. – 12. 3. 2024KL13501. 3. 2024 06:00
Letiště Václava Havla Praha
1. 3. 2024 07:35
letiště Amsterdam - Schiphol
AF22911. 3. 2024 22:45
Letiště Buenos Aires Ministro Pistarini
12. 3. 2024 15:45
Charles de Gaulle Airport
KL7051. 3. 2024 10:40
letiště Amsterdam - Schiphol
1. 3. 2024 18:40
Letiště Rio de Janeiro Galeao
AF158212. 3. 2024 21:00
Charles de Gaulle Airport
12. 3. 2024 22:40
Letiště Václava Havla Praha

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. Odpočinek na světoznámé pláži Copacabana
 2. Jeden ze sedmi nových divů světa – sochu Krista Spasitele v Riu
 3. Největší systém vodopádů na Zemi – Iguaçu
 4. Obelisk – nejznámější symbol Buenos Aires
 5. Ulice plné temperamentní samby a vášnivého tanga

Praktické informace Argentina

1. Základní informace

Oficiální název:  Argentinská republika
Hlavní město: Buenos Aires
Náboženství: křesťanství 94%, 1% judaismus, ostatní 5% z toho 2% muslimové
Nejvyšší hora: Aconcagua (6959 m. n. m.)
Počet obyvatel: přesahuje 40 milionů
Měna: argentinské Peso
Předvolba: +54

2. Cestovní doklad

Ke vstupu na území Argentiny je potřebný cestovní pas přesahující dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!
V případě odcizení cestovního dokladu vydává náhradní cestovní doklad zastupitelský úřad ČR v Buenos Aires.

3. Turistická víza

Občan ČR a držitel platného cestovního pasu, může vstoupit na území Argentiny bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 90 dnů (bezvízová dohoda je platná od roku 2000).

4. Platební karty, měna

Za nejvhodnější způsob placení považujeme hotovost, ta je rovněž upřednostňována. Bankomaty fungují bez problémů, občas se však může stát, že nemají dostatek hotovosti. V centru Buenos Aires bankomaty vydávají také americké dolary.

Jakou konvertibilní měnu s sebou: Nejlépe USD, ale i EUR lze v současné době směnit za místní měnu. Doporučujeme vyvarovat se směny valut u pouličních směnárníků, kde existuje reálné nebezpečí prodeje falešných bankovek.

Zákonným platidlem státu Argentina je Argentinské peso. Značka pro peso je $ ale pro rozlišení od jiných měn se označuje pomocí písmen Arg (Arg $). Mince jsou raženy v nominálních hodnotách 5, 10, 25, 50 centavos (centy).

5. Ceny

Ceny v supermarketech:

balená voda (1,5 l) – 22 ARS, balíček cigaret – 54 ARS, domácí pivo (0,5 l) – 33 ARS, místní sýr (1kg ) – 171 ARS, bochník bílého chleba (500g) – 41 ARS, banány (1kg) – 29 ARS, pomeranče (1kg) – 21 ARS, jablka (1kg) – 40 ARS

Ceny v restauracích – Buenos Aires:

Jídlo pro dvě osoby v restauracích střední kategorie vyjde zhruba na 700 ARS.

6. Dovoz/vývoz hotovosti

Z Argentiny lze vyvézt v hotovosti maximálně částku 10.000,- USD, vzhledem ke značnému úniku hotovosti v “tvrdých” měnách z Argentiny jsou celníci při kontrole peněz v hotovosti velmi přísní.

7. Celní předpisy

Do Argentiny je zakázán a přísně kontrolován dovoz čerstvých potravin živočišného a rostlinného původu (ovoce, zelenina, maso a masné výrobky apod.); dovážet se smí konzervované potraviny nebo tzv. potraviny “v prášku”.

V Argentině platí omezení dovozu – vývozu alkoholických nápojů, vína a tabákových výrobků. Na mezinárodních letištích jsou rentgenována všechna zavazadla bez výjimky, včetně příručních, a to i při příjezdu. Pokud při odletu z Argentiny hodláte nakupovat ve free schopech na mezinárodním letišti Ezeiza v Buenos Aires, nechte si nákupy zabalit tak, aby to odpovídalo bezpečnostním požadavkům na území EU. Nenakupujte argentinské vakuově balené hovězí maso, které se ve free schopech hojně nabízí – dovoz do EU je v této formě zakázán a nákupy vám budou při příletu do Evropy obyčejně zabaveny.

8. Bezpečnost

Poslouchat pokyny průvodce, nechodit ve velkých městech do méně bezpečných oblastí.
Když jdete do méně bezpečného místa, je doporučováno chodit ve skupině. V noci je vhodné se problematickým místům raději vyhnout.
Mít své věci pod neustálým dohledem – je to nejlepší způsob jak zabránit drobným krádežím.
Rozdělit si hotovost na více částí a uschovat na různých místech.
Udělejte si fotokopii dvoustrany pasu s vaší fotografií. Můžete si udělat i fotokopie vašich platebních karet. Fotokopie noste odděleně od vašich dokladů (doporučujeme např. naskenovat si pasy do e-mailu).

9. Důležitá telefonní čísla

Policie: 101
Hasiči: 100
Záchranná služba: 107
Turistická policie: 0800-999-2838 (pro anglicky mluvící)

10. Zdraví

V hlavním městě Argentiny můžete očekávat dobrou zdravotní péči. Využít můžete jak nemocnice veřejné, tak i soukromé. Vybavení v soukromých nemocnicích je na vyšší úrovni než v nemocnicích veřejných, ale i zde je personál velmi dobře proškolen.

V případě, že vás ošetří, je nutné si nechat vystavit lékařskou zprávu s diagnózou a uschovat veškeré originální účty, recepty atd. pro pozdější jednání s pojišťovnou. Následná refundace je možná pouze tehdy, když dojde k ošetření ve smluvním zdravotnickém zařízení.

11. Očkování

Mezinárodní očkovací průkaz není vyžadován.

12. Léky

Doporučujeme vybavení běžnými léky pro případ nevolnosti, střevních či horečnatých onemocnění. V lékárnách je velký výběr různých druhů léků.

13. Cestovní zavazadla

Kufr klasický a menší batůžek na výlety.

14. Co si zabalit sebou

V Brazílii bude teplé počasí, doporučujeme lehké oblečení, kraťasy, pohodlné boty, ručník, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem. Můžete zažít kratší přeháňky, hodí se tedy i přibalit nepromokavou bundu. V Buenos Aires bude o něco chladněji, proto doporučujeme přibalit teplejší mikinu či svetr a dlouhé kalhoty.

15. Počasí

Argentinu lze rozdělit do tří částí: úrodné pampy v severní polovině země, horské masivy And na západě a roviny Patagonie táhnoucí se jižní polovinou až k souostroví Ohňová země. Území Argentiny je z 10% pokryto lesními porosty, člověkem zúrodněná půda zaujímá 53% rozlohy státu. Vzhledem k velikosti země se můžeme setkat s více typy podnebí. Větší část ale leží v mírném pásu.

V hlavním městě Buenos Aires jsou letní měsíce velmi horké a větší část obyvatel se přesouvá na pláže nebo do hor. Zima je většinou velmi mírná, jen v červnu se mohou objevit studené poryvy větru.

Průměrná teplota se v dubnu pohybuje okolo 22°C.

16. Stravování

Argentinci jsou potomci Italů. Snad odtud se vzala jejich vášeň pro dobré jídlo a víno. Spojení italské a argentinské kuchyně si užijete v centru metropole, v ulici Corrientes, kde najdete útulné pizzerie i tradiční italské taverny. Pokud ale toužíte po něčem typicky jihoamerickém, na každém rohu můžete narazit na bar podávající empanadas – pečené taštičky plněné mletým masem, voňavou gorgonzolou i kukuřicí. Vychutnejte si je se sklenkou vína, nejlépe místní produkce.

Národním nápojem hned po vínu je maté. Nenechte se zaskočit skupinkou lidí, kteří posedávají na lavičkách a předávají si mezi sebou šálek s měděným brčkem. Mají po obědě a je čas na trochu vzpruhy na zbytek pracovní doby v podobě hořce chutnajícího nápoje. Sušené a nasekané listy cesmíny paraguayské, které louhují v horké vodě, obsahují velké množství kofeinu, antioxidantů a minerálních látek. Jako první se šálek podává nejváženější osobě a poté koluje k ostatním. Pokud vám je nabídnut lok blahodárného maté, rozhodně neodmítejte, byla by to urážka.

17. Časový posun

V Argentině je časový posun oproti České Republice – 5 hodin. (místní čas v oblasti Buenos Aires).

18. Elektrické napětí

Napětí v elektrické síti je v Argentině 220 V, 50 Hz. Většina hotelů využívá zástrčky typu C, které jsou tvořeny dvěma hroty. Další zástrčka, na kterou můžete narazit je typu I. Tento typ se ale využívá minimálně a je tvořen trojicí plochých kolíků. Nutnost s sebou přibalit na cestu adaptér.

19. Internet, mezinárodní hovory

Internet není v Argentině příliš rychlý, a to ani v hotelech. Silnější připojení můžete najít v nákupních nebo turistických střediscích.

20. Doporučené kapesné

Na stravu a nápoje pro Argentinu a Brazílii doporučujeme cca 600 USD/osoba/pobyt (na místě se smění na argentinské pesos a brazilský real).

21. Ostatní

Hygienické podmínky

Je třeba vzít v úvahu problém s pitnou vodou, nedoporučujeme používat vodu z místní vodovodní sítě, ale pouze vodu kupovanou v láhvi s neporušeným uzávěrem.

Doprava

Nejlepším způsobem, jak se po městě přepravovat, je za pomoci autobusu nebo metra. Veřejná doprava je relativně laciná a dosti rozsáhlá. Metro (subte) má celkem 6 linek – A, B, C, D, E, H. Předplatné (Subtecards) můžete zakoupit na každé stanici u pokladen (boletarías). A to na 1, 2, 5, 10 nebo až 30 jízd. Orientační cena lístku je 0,70 pesos za jednu jízdu. V hlavním městě je možné využít také autobusovou dopravu, pro níž je orientační cena lístku 0,80 pesos.

Taxi

Taxi jsou v Buenos Aires identifikovatelné na základě žluté střechy a černé karoserie. Zastavit si taxi je jednoduché. Stačí počkat na automobil, který bude mít rozsvícený nápis LIBRE (volné) a zvednout ruku. Při nastupování vám vyjede počáteční cena. Doporučujeme využívat taxíky společnosti RADIO TAXI.

Praktické informace Brazílie

1. Základní informace

Oficiální název: Brazilská federativní republika
Hlavní město: Brasília
Náboženství: 65 % římskokatolická církev, 22 % protestanti, 5 % jiná náboženství
Nejvyšší bod: Pico da Neblina 2994 m.n.m.
Počet obyvatel: cca 210 000 000
Měna: Brazilský real (BRL)
Předvolba: + 55

2. Cestovní doklad

Občané České republiky, kteří jsou držiteli platného cestovního pasu, mohou od 3. října 2005 vstupovat bez víza na území Brazilské federativní republiky za nevýdělečným účelem pobytu, který nebude trvat déle než 90 dnů. Tato doba může být prodloužena za předpokladu, že celková doba pobytu nepřesáhne 180 dnů v jednom kalendářním roce.
V případě odcizení cestovního dokladu vydává náhradní cestovní doklad zastupitelský úřad ČR v Brazílii.

3. Turistická víza

Ke vstupu na území Brazílie je potřebný cestovní pas přesahující dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

4. Platební karty, měna

Za nejvhodnější způsob placení považujeme hotovost, ta je rovněž upřednostňována. Bankomatů v Brazílii je dostatek, občas se však může stát, že nemusí fungovat.
Jakou konvertibilní měnu s sebou: USD. Doporučujeme vyvarovat se směny valut u pouličních směnárníků, kde existuje reálné nebezpečí prodeje falešných bankovek.
Brazilskou měnou je Brazilský real (BRL) = 100 centavos = cca 6,12 Kč.
Nejvýhodnější je v Brazílii směňovat americké dolary, a to v bankách či směnárnách. Ty jsou otevřené většinou od 10 do 16 hodiny

5. Ceny

Ceny v supermarketech:

Mléko (1l) od 3 BRL, chléb od 4 BRL, sýr místní produkce 1 kg od 20 BRL, voda (1,5l) od 2 BRL, běžné víno od 30 BRL, místní pivo 0,5l od 3 BRL, cigarety od 9 BRL, ovoce (1 kg) od 3 BRL, zelenina (1 kg) od 3 BRL

Ceny v restauracích Rio de Janeiro:

Jídlo pro dvě osoby v restauracích střední kategorie vyjde zhruba na 90 BRL.

6. Celní předpisy

Při vstupu do Brazílie je třeba deklarovat částky v hotovosti či v cestovních šecích přesahující v přepočtu 10.000,- BRL.
Do Brazílie nelze dovážet cigarety a alkohol vyrobené v Brazílii a určené výhradně pro zahraniční trh, a dále drogy, omamné látky a předměty “ukryté” za účelem oklamání celní kontroly. V případě cestujících mladších 18 let je zakázán dovoz jakékoli množství cigaret a alkoholu.
Bezcelně je do Brazílie možno dovážet předměty osobní potřeby v množství odpovídajícímu charakteru a délce trvání pobytu. Bezcelní limit na ostatní dovážené věci (např. dárky) je 500,- USD. Limit se vztahuje na každého cestujícího individuálně a nelze např. spojovat limity ani spolucestujících manželů. V případě překročení limitu je třeba dovážené věci nechat proclít a zaplatit clo ve výši 50% jejich hodnoty nad povolených 500,- USD.
V případě, že se cestující pokusí provézt věci nad povolený bezcelní limit bez jejich proclení a bude při kontrole odhalen, hrozí mu navíc pokuta ve výši dalších 50% hodnoty věcí nad povolených limit 500,- USD.

V případě nákupu ve Free-Shopu na brazilském letišti, které je zároveň místem vstupu do země, je možno pořídit a bezcelně dovézt předměty v hodnotě dalších maximálně 500,- USD. V tomto případě je nakoupené množství limitováno následovně:

 • 24 ks alkoholických nápojů (maximálně 12 ks jednoho druhu)
 • 20 krabiček cigaret zahraniční výroby
 • 25 ks doutníků
 • 10 ks kosmetických výrobků
 • 3 ks hodinek, hraček či elektronických výrobků

7. Bezpečnost

Poslouchat pokyny průvodce, nechodit ve velkých městech do méně bezpečných oblastí.
Když jdete do méně bezpečného místa, je doporučováno chodit ve skupině. V noci je vhodné se problematickým místům raději vyhnout.
Mít své věci pod neustálým dohledem – je to nejlepší způsob jak zabránit drobným krádežím.
Rozdělit si hotovost na více částí a uschovat na různých místech
Udělejte si fotokopii dvoustrany pasu s vaší fotografií. Můžete si udělat i fotokopie vašich platebních karet. Fotokopie noste odděleně od vašich dokladů (doporučujeme např. naskenovat si pasy do e-mailu).

8. Důležitá telefonní čísla

Předvolba pro Brazílii: +55
Policie: 190
Civilní policie: 147
Rychlá lékařská záchranná služba: 192
Hasiči: 193

9. Zdraví

Úroveň soukromých zdravotnických zařízení je na vysoké úrovni. I když se tvrdí, že státní nemocnice poskytují v případě úrazu zdarma ošetření, připravte se na platbu v hotovosti na místě.
V případě, že vás ošetří, je nutné si nechat vystavit lékařskou zprávu s diagnózou a uschovat veškeré originální účty, recepty atd. pro pozdější jednání s pojišťovnou. Následná refundace je možná pouze tehdy, když dojde k ošetření ve smluvním zdravotnickém zařízení.
Doporučujeme vybavení běžnými léky pro případ nevolnosti, střevních či horečnatých onemocnění. V lékárnách je velký výběr různých druhů léků.

10. Očkování

Mezinárodní očkovací průkaz není vyžadován.

11. Léky

Doporučujeme vybavení běžnými léky pro případ nevolnosti, střevních či horečnatých onemocnění. V lékárnách je velký výběr různých druhů léků.

12. Cestovní zavazadla

Kufr klasický a menší batůžek na výlety.

13. Co si zabalit sebou

V Brazílii bude teplé počasí, doporučujeme lehké oblečení, kraťasy, pohodlné boty, ručník, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem. Můžete zažít kratší přeháňky, hodí se tedy i přibalit nepromokavou bundu. V Buenos Aires bude o něco chladněji, proto doporučujeme přibalit teplejší mikinu či svetr a dlouhé kalhoty.

14. Počasí

Brazílie je velmi rozlehlá země, že se počasí bude v jednotlivých regionech lišit. Ocitáte se zde na jižní polokouli, a proto tu jsou roční období opačně nežli u nás. Brazilská zima trvá od června do srpna a léto od prosince do února.
Brazilské slunce je velmi silné u moře i v horách. Pro bezpečné opalování se vybavte opalovacími krémy s ochranným faktorem minimálně 30, dle typu vaší pokožky. Mezi desátou a třetí hodinou odpolední se snažte vyhnout přímému slunci. Naprosto nezbytné jsou sluneční brýle s UV filtrem a pokrývka hlavy. Myslete také na pravidelné doplňování tekutin.

V dubnu je v Rio de Janeiru průměrná teplota okolo 26°C.

15. Stravování

Brazilská gastronomie je pestrou směsicí evropské, africké a indiánské kuchyně. Při vaší dovolené si nenechte ujít její vyhlášené delikatesy – plněné smažené bochánky salgados, dezerty se superpotravinou açaí, mořské plody, vynikající pokrmy z fazolí (feijoada) a rýže či zeleninové pokrmy na mnoho způsobů.
Občerstvení nabízí bezpočet pouličních stánků. „Padaria“ je obdobou našich pekáren a „Lanchonette“ mají výběr ještě pestřejší včetně kávy, čerstvých ovocných šťáv a dezertů. Levnější restaurace fungují většinou na principu „ jídla na váhu“, kdy si vybíráte a sestavujete váš chod sami a cena se stanovuje až po převážení talíře. Populární jsou v Brazílii i restaurace typu „vše co sníte“. U vchodu se zaplatí poplatek, a pak již ochutnáváte na cokoliv máte chuť. Brazilskou klasikou je však „Churrascaria“ – restaurace podávající grilovaná masa a další pokrmy z grilu.
Vodu žádejte a pijte vždy balenou bez neporušeného uzávěru. Nalévané nápoje chtějte bez ledu.
Většina podniků zahrnuje do účtu i 10% příplatek za obsluhu v případě že tak podnik neučiní je zvykem nechávat spropitné.

16. Časový posun

V Brazílii je časový posun oproti České Republice –  5 hodin (místní čas v oblasti Rio de Janeiro).

17. Elektrické napětí

V Brazílii jsou sítě o napětí 110/120V. Některé hotely mohou disponovat zásuvkami o napětí 220V pro zástrčky se dvěma kulatými či plochými kolíky. Nutnost sebou přibalit na cestu adaptér.

18. Internet, mezinárodní hovory

Internetové připojení je v Brazílii velmi dobře dostupné.  Začíná být samozřejméwifi  připojení ve většině hotelech a motelech. V Rio de Janeiro díky světovému šampionátu ve fotbalu v roce 2014 a kvůli chystaným Olympijským hrám v roce 2016 zavedli free wifi připojení na plážích Copacabana, Ipanema či Leblon.

19. Doporučené kapesné

Na stravu a nápoje pro Argentinu a Brazílii doporučujeme cca 600 USD/osoba/pobyt.
(na místě se smění na argentinské pesos a brazilský real).

20. Ostatní

Doprava v Riu de Janeiru

Taxi: jsou v Brazílii rychlé, levné a hlavně spolehlivé s pevnými cenami. Je vhodné ověřit si cenu předem a v případě delších jízd sjednat cenu smluvní. Ceny se zaokrouhlují nahoru a někdy si řidič účtuje příplatek za pomoc se zavazadly. Doporučuje se využívat licencovaných žlutých taxíků s modrým pruhe

Metro: Jedná se o rychlou a spolehlivou dopravu. Mínusem jsou často přeplněné vozy, které mohou přitahovat kapsáře, stejně jako všude ve světě. V růžově označených vozech smí cestovat pouze ženy.

Pitná voda

Nedoporučujeme používat vodu z místní vodovodní sítě, ale pouze vodu kupovanou v láhvi s neporušeným uzávěrem.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

1. 3. – 12. 3. 2024

10 nocí

12 dní
96 990,- +19 990,-

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627