Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Severní Norsko

Z Osla až za polární kruh

Poznejte s námi pohádkovou krajinu severního Norska utvořenou ledovci a divokými řekami. Připravte se na nespočet zážitků a přírodních krás, které ve vaší mysli zůstanou navždy. více

Odhalte krásu severního Norska za polárním kruhem. Čeká vás strhující cesta, na které uvidíte neuvěřitelné přírodní scenérie souostroví Lofoty a Vesterålen, severská města a malebné vesničky plné pestrobarevných rybářských domků, či majestátní hory vévodící zdejší nedotčené přírodě. Čeká na vás dobrodružná plavba polárním Norským mořem a pozorování velryb v jejich přirozeném prostředí.

Severní Norsko

Termíny a Ceny

Severní Norsko, Norsko, Oslo, polární kruh, Evropa, Z Osla až za polární kruh

1. den: ODLET Z ČR

Přímý let z Prahy do Osla, hlavního města Norska, položeného na břehu překrásného Oslofjordu. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: HLAVNÍ MĚSTO OSLO

Snídaně. Prohlídka historického centra Osla. Návštěva parku Frogner, kde můžete obdivovat sochařské umění Gustava Vigelanda. Dále spatříte Královský palác, parlament, radnici, operu či pevnost Akershus. Odpoledne přelet za polární kruh do města Tromsø. Transfer do hotelu a ubytování.

3. den: MĚSTO TROMSØ

Snídaně. Dopoledne prohlídka města Tromsø, největšího města v polárních oblastech Norska – centrum města s typickými dřevěnými domy a Arktická katedrála. Výjezd lanovkou na vrchol Fjellheisen k chatě Fjellstua, odkud se naskýtá nádherný výhled na město. Odpoledne individuální program. Možnost návštěvy arktického akvária Polaria či si zajít na místní pivo z nejseverněji položeného pivovaru v Evropě. Návrat do hotelu.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

vyprodáno

21. 7. – 28. 7. 2024

7 nocí

Snídaně

letecky

Severní Norsko - Z Osla až za polární kruh

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Oslo, Oslo-Tromsø a Bodø – Oslo – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí se snídaní v 3*/4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu (autobus, trajekt)
 • výlety dle programu včetně vstupů (doprava klimatizovaným mikrobusem či dálkovým autobusem a loděmi)
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 9 990 Kč za jednolůžkový pokoj
 • případné fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
21. 7. – 28. 7. 2024 21. 7. 2024 18:15
Letiště Václava Havla Praha
21. 7. 2024 20:15
Letiště Oslo Gardermoen
DY343 (doba letu 01:30) 28. 7. 2024 11:10
Letiště Bodø
28. 7. 2024 12:40
Letiště Oslo Gardermoen
DY1504 (doba letu 02:00) 28. 7. 2024 15:35
Letiště Oslo Gardermoen
28. 7. 2024 17:35

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Norwegian

  Letecká společnost Norwegian byla založena v roce 1993 a od roku 2002 začala fungovat jako nízkonákladový dopravce. Dnes patří mezi nejrychleji rostoucí letecké společnosti. Její flotila čítá 150 letadel, mezi něž patří Boeing 737-800, Boeing 737 MAX a Boeing 787 Dreamliner. Norwegian přepraví ročně 33 milionů cestujících na 500 trasách do 150ti destinací.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu zavazadlo, jehož váha nesmí přesáhnout 10 kg a max. rozměry 55 × 40 × 23 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbavených zavazadel musí vyhovovat limitu 2 x 20 kg pro každého cestujícího. Součet jejich rozměrů nesmí přesáhnout 250 ⨉ 79 x 112 cm a obvod 300 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. prohlídku historické části města Oslo
 2. pozorování velryb v jejich přirozeném prostředí
 3. rozmanitou přírodní paletu ostrova Senja
 4. souostroví Lofoty s návštěvou městeček a rybářských vesnic

Státní zřízení: konstituční monarchie
Rozloha: 385 207 km2
Obyvatelstvo: 5 425 270 obyvatel
Jazyk: norština, sámština
Měna: norská koruna (NOK)
Hlavní město: Oslo
Nejvyšší bod: Galdhøpiggen (2 469 m. n. m.)

Cestovní doklady
Občan ČR může vstupovat a pobývat na území Norského království bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti.
OP je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem.

Bezpečnost
Bezpečnostní situace v zemi je relativně dobrá, přesto je vhodné zachovávat základní pravidla obecné ostražitosti – mít pod trvalou kontrolou zavazadla, doklady a finance, nejlépe rozděleny na několika místech.

Celní předpisy

 • Norsko má velmi přísné předpisy pro dovoz a vývoz některých druhů zboží; je možno do nich nahlédnout na webové stránce http://www.toll.no
 • V hotovosti lze bez omezení dovézt nebo vyvézt bankovky a mince v hodnotě max. 25.000 NOK. Vyšší částku je nutné přihlásit a zapsat do předepsaného formuláře; najde-li kontrola vyšší nepřiznanou částku, zabaví ji a uloží pokutu.
 • Zákaz dovozu nápojů s vyšším než 60 % obsahem alkoholu, narkotik, jedů a léků (léky dovoleny pouze v menším množství pro osobní potřebu, doporučuje se mít potvrzení lékaře, nejlépe v angličtině), dále zbraní, střeliva a zábavné pyrotechniky (bez speciálního povolení), ptáků a exotických zvířat.
 • Bezcelně je možno dovézt zboží v hodnotě do 6.000 NOK (při návštěvě mimo Norsko do 24 hod. do 3.000 NOK), tato částka zahrnuje též alkohol a tabák.
 • Množství alkoholu a tabáku, které lze do Norska bezcelně dovézt: 1 litr lihovin a 1,5 litru vína a 2 litry piva a 200 ks cigaret nebo 250 g tabáku a 200 ks tabákového papíru. Kvóta lihovin může být vyměněna za 1,5 litru vína nebo piva, zatímco kvótu na víno lze vyměnit za stejné množství piva. Kvóta na tabák může být vyměněna za 1,5 litru vína nebo piva. Alkohol mohou dovážet pouze osoby starší 18 let, alkohol s obsahem 22% a více pouze osoby starší 20 let.
 • Masa a mléčných výrobků lze do Norska ze zemí EHP bezcelně dovézt celkem max. 10 kg. Pro osobní spotřebu je možné dále bez dalšího povolení dovézt do 10 kg ovoce a zeleniny, do 25 ks řezaných květin, do 3 kg cibulí či hlíz květin, do 5ks pokojových rostlin z evropských zemí a do 50 balení semen. Bez speciálního povolení není možné dovézt brambory v jakémkoliv množství.
 • Informace o předpisech pro dovoz psů a koček lze získat na http://www.mattilsynet.no a v zásadě znamenají, že takové zvíře musí mít identifikační čip, musí být vybaveno pasem EU (EU Passport) a doklady o provedeném očkování proti vzteklině a dalších prohlídkách. Viz též informace Státní veterinární správy na http://www.svscr.cz

Platební karty a měna
V Norsku lze velmi snadno používat mezinárodní platební karty, síť bankovních automatů je hustá, téměř všechny obchody a služby karty přijímají. Oficiální měnou je Norská koruna (NOK). Orientační kurz: 1 NOK = 2,3 Kč. Doporučujeme výměnu již v ČR. V Norsku se nedá platit měnou EUR, pouze směnit.
V místních bankách lze bez problémů vyměnit běžně směnitelné cizí měny včetně českých korun v bankovkách. Peníze lze měnit i v turistických informačních kancelářích a na poštách.

Fotografování
Platí striktní zákaz fotografovat vojenské základny a příslušníky bezpečnostních sil. V muzeích a kostelích je obvykle zakázáno fotografování s bleskem; srozumitelný piktogram nelze přehlédnout. Pokud je fotografování v interiéru povoleno, obvykle se za něj platí (50–100 NOK). Místní obyvatele fotografujte s citem; vždy je lépe se předem zeptat.

Internet
Internet má doma prakticky každá domácnost, proto internetové kavárny najdeme pouze v centru větších měst, na menších místech obvykle jen ve veřejných knihovnách nebo turistických informacích. Přístup na internet a Wi-Fi nabízejí též ubytovací zařízení, v hotelích je pro vlastní hosty obvykle zdarma. Bývá i v kavárnách, na benzínových pumpách a v obchodních centrech; za poplatek NOK 20-30 za hodinu.

Elektrický proud
Napětí v el. síti v Norsku je 220 V, 50 Hz. Elektrické zástrčky jsou totožné s našimi v ČR, není potřeba adaptér.

Zdraví
Lékařská péče je na dobré úrovni, zdravotnická zařízení disponují nejmodernější lékařskou technikou. Ve větších městech funguje nepřetržitá lékařská služba (Legevakt). Návštěva lékaře je finančně náročná. V lékárnách není v prodeji aspirin, ani podobné přípravky s obsahem kyseliny acetylsalicylové. Základní přípravky např. při nachlazení je možné zakoupit i v každém obchodě s potravinami, nebo v prodejnách „Helsekost“, což je obdoba lékáren, v nabídce jsou zejména přípravky a léčiva na přírodní bázi.
Doporučujeme vybavení běžnými léky pro případ nevolnosti, střevních či horečnatých onemocnění. Není předepsáno žádné povinné očkování.

V Norsku můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Norska sjednali alespoň základní cestovní pojištění.

Stravování
Norská gastronomie vychází z rybářské a farmářské tradice. Seženete tak zde ty nejlepší a nejčerstvější plody moře v nejrozmanitějších podobách. Doslova na každém rohu vám nabídnou nejen lososa, sledě, pstruha či tresku, ale také mnoho jiných a daleko zajímavějších vodních živočichů. Vedle ryb se nabídka soustředí na báječné sýry a tmavé pečivo. Seženete zde také takové speciality jako je maso ze soba, losa, výjimečně také z velryby či dokonce lachtana. V tu chvíli však buďte připraveni na vysoké částky, které za takové pochoutky zaplatíte. Chcete-li si pochutnat a přitom se nepřipravit o všechny finance, nemusíte se nutně uchylovat pouze k vlastním zdrojům a nákupům v obchodech. Příznivé jsou také ceny v nejrůznějších bufetech či hotelech.

Klima
Norské klima do značné míry příznivě ovlivňuje Golfský proud. Díky němu, i přesto, že se Norsko nalézá u polárního kruhu, zde vládne mírné klima, na severu subarktické a na jihu přímořské. V horském vnitrozemí teploty často kolísají. Léto je tu chladné s průměrnou teplotou okolo 17°C, i když při pobřeží může dosahovat i 30°C. Mezi květnem a červencem probíhá období, kdy slunce nezapadá. Slunce sice svítí, ale nehřeje. V zimě jsou tyto dlouhé dny vystřídány několikatýdenní nocí, která vrcholí o Vánocích. V zimním období teploty klesají až na -10°C, v severní části ještě o pár stupňů níže. Období je vhodné pro milovníky zimních sportů. Srážky jsou běžné během celého roku. Roční úhrn srážek je 2 000 mm, v zimě v podobě hustého sněžení.

Co s sebou
Oblečení by mělo být příjemné a praktické, do přírody sportovní. Důležité jsou pohodlné uzavřené boty, nejlépe voděvzdorné (botasky s profilovanou podrážkou nebo lehké goretexy), dále dlouhé i krátké kalhoty, košile s dlouhými i krátkými rukávy, teplý svetr, teplé ponožky a kvalitní nepromokavá bunda s kapucí proti větru.
Přibalte i pláštěnku a deštník, pokrývku hlavy a náhradní dioptrické brýle, pokud je nosíte. Jestliže cokoliv zapomenete, není problém to koupit. Můžete cestovat s kufrem či sportovní taškou. Doporučujeme s sebou mít repelent proti komárům.
Za slunečného počasí je nutný opalovací krém, zejména na horách ve vyšších nadmořských výškách a vždy na sněhových polích či na ledovci. Stejně tak se může hodit i na moři, při plavbě trajektem.

Ostatní informace
Naprostá většina obyvatel Norska se domluví anglicky, v oblasti cestovního ruchu nebývá problémem domluvit se německy.
Stát má monopol na výrobu, dovoz a distribuci alkoholu. Alkoholické nápoje jsou zatíženy vysokými daněmi a jsou tedy velmi drahé. Není povoleno požívání alkoholu na veřejnosti. Většina turistických ubytoven rovněž nepovoluje prodej a pití alkoholu. Platí značná omezení pro kuřáky, není dovoleno kouření v uzavřených veřejných prostorách a restauracích. Nekouří se při jízdě v dopravních prostředcích apod.

Doporučené kapesné
Na stravu a nápoje doporučujeme vzít s sebou cca 3000 NOK/osoba.

Orientační ceny
Nealko, cocal-cola 0,5 l v plechovce: od 20 NOK
Pivo 0,4 l dle značky a kvality: 55-80 NOK
Víno 0,2 l dle značky: od 70 NOK
Whisky v baru 4 cl: od 70 NOK
Káva / čaj: 40-60/20-30 NOK
Kebab: 25-40 NOK
Rychlé občerstvení (kuře, McDonalds, Burger King): od 80 NOK
Salát: 50-100 NOK
Hamburger malý / velký: 35/55 NOK
Rychlé občerstvení vegetariánské: 40-50 NOK
Hot dog: 30-35 NOK
Pizza střední / velká: od 140/170 NOK
Menu v pizzerii s nápojem: 150-180 NOK
Pizza na stánku: od 100 NOK
Hlavní jídlo v jednoduché restauraci: 160-200 NOK
Hlavní jídlo v lepší restauraci: 300-400 NOK
Polévka: 75-90 NOK
Salát (k jídlu): od 45 NOK
Salát (jako hlavní chod): od 100 NOK


Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

21. 7. – 28. 7. 2024

7 nocí

58 990,- 58 990,- +9 990,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve dvoulůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Druhá osoba dítě ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Třetí dospělá osoba libovolného věku nemá nárok z celkové ceny. Třetí lůžko je řešeno formou přistýlky (pevné lůžko).
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627