Hledat

Přírodní krásy Azorských ostrovů

To nejlepší z ostrova São Miguel

V temně modrých dálkách Atlantského oceánu se skrývá neobyčejný přírodní ráj – Azorské ostrovy. Vydejte se s námi prozkoumat největší ostrov tohoto souostroví São Miguel, kterému se přezdívá “zelený ostrov”. více

Ostrov je sopečného původu a na první pohled vás oslní svou rozmanitostí. Nádherná vulkanická jezera, velkolepé hory či kopce střídají rozlehlé zelené pláně a písečné pobřeží. To vše zahalené do chladivého závoje všudypřítomných hortenzií.

Na tomto zájezdu poznáte s našimi průvodci proč se Azorám říká “Přírodní akvárium naší planety” a budete mít možnost se aktivně zúčastnit pozorování velryb a delfínů.

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy, přílet do hlavního města ostrova São Miguel (Ponta Delgada), transfer do hotelu a ubytování.

2. den: vnitrozemí

Cesta do vnitrozemí ostrova. Zastávka na vyhlídce na jedno z nejkrásnějších jezer Azorských ostrovů, Lagoa do Fogo. Následný přesun k horkým pramenům Caldeira Velha, kde budete mít možnost koupání v termálních pramenech uprostřed nádherné krajiny stromových kapradin. Následuje přejezd na severní pobřeží, zastávka na vyhlídce Santa Iria a návštěva jediných evropských čajovníkových plantáží i továrny na zpracování čaje s ochutnávkou. Odpoledne koupání ve vlnách Atlantiku na severním pobřeží na vyhlášené pláži Santa Barbara poblíž městečka Ribeira Grande. Návrat do hotelu, osobní volno.

3. den: HLAVNÍ MĚSTO PONTA DELGADA

Dnes vás čeká polodenní pěší prohlídka hlavního města Ponta Delgada: historické centrum, monumentální brána Portas da Cidade, přístav, nádherná botanická zahrada José do Canto, vyhlášená tržnice s možností koupě vyhlášených azorských sýrů, ananasu, ovoce a zeleniny.

4. den: CENTRÁLNÍ ČÁST

Výlet autobusem do centrální části ostrova. První zastávka ve vesnici Furnas, blízko nádherného jezera uprostřed zvlněné zelené krajiny. Lehká procházka romantickou krajinou okolo jezera Furnas – cca 1 hodina chůze (3 km). Přesun do termální lokality, kde se v horké zemi vaří místní specialita Cozido (směs několika druhů masa a zeleniny připravovaná dlouhé hodiny v horké zemi). Následuje návštěva vyhlášené botanické zahrady Terra Nostra, nejkrásnější zahrady celých Azorských ostrovů. Možnost koupání v přilehlém termálním bazénu s léčivou vodou. Návrat do hotelu, osobní volno.

5. den: VOLNÝ DEN

Volný den.

Pro zájemce možnost fakultativního výletu – aktuální nabídka na místě u průvodce.

Přírodní ráj uprostřed Atlantiku, Azorské ostrovy 55+ - foto 2

6. den: ZÁPADNÍ OKRUH

Přesun autobusem na ananasové plantáže. Ananasy se tu pěstují unikátní formou (ve skleníku) a jsou vyhlášenou ostrovní specialitou. Následně přejezd na známé vyhlídky ve vnitrozemí ostrova a výjezd na fenomenální vyhlídku Vista do Rei, z níž přehlédnete nejznámější ostrovní jezera, vzniklá zatopením sopečných kráterů – Sete Cidades. Zastávka na občerstvení v přilehlém stejnojmenném městečku. Poté cesta na další koupání a odpočinek v nedalekém Mosteiros, jež je známé svými lávovými bazénky s mořskou vodou, které opět slibují zajímavé zážitky. Návrat do hotelu, osobní volno.

7. den: VÝCHODNÍ OKRUH

Výlet k nejzajímavějším místům zapomenuté východní části ostrova. Přejezd na sever, zastávka v městečku Ribeira Grande. Krátká procházka městem s možností návštěvy místní továrny na likéry. Jízda severním pobřežím až do městečka Nordeste, kde uvidíte část ostrova, jež je obvykle turistům skryta (bujná vegetace, křivolaké silničky, nejvyšší pohoří, fantastické výhledy a zapomenuté vesničky). Zastávky na nejhezčích vyhlídkách cestou a následně návrat po jižním pobřeží a návštěva tradiční výrobny keramiky. Odpoledne koupání na oblíbené místní pláži Pópulo.

8. den: ODLET

Transfer na letiště a přílet do Prahy s přestupem v Lisabonu.

POZNÁMKA:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků: 15.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

29. 6. – 6. 7. 2023

7 nocí

Snídaně

letecky

Přírodní krásy Azorských ostrovů

Akce

záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.8.2022)

41 990,-

Rezervovat

vyprodáno

18. 8. – 25. 8. 2022

7 nocí

Snídaně

letecky

Přírodní krásy Azorských ostrovů

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Ponta Delgada – Praha s přestupem v Lisabonu včetně všech poplatků
 • 7 nocí se snídaní ve 3* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého pobytu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 6 700 Kč za jednolůžkový pokoj
 • příplatek 4 990 Kč za večeře vč. nápoje
 • vstupy dle programu
 • vstupné k termálním pramenům Caldeira Velha – cena od 110 Kč / os.
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • pobytovou taxu ve výši 1 EUR/ os./ noc. Taxa je splatná na místě a může být v roce 2023 navýšena.
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • IVANA TULPOVÁ

  Průvodkyně

  Toulavé boty mám již od školky, kdy se mými nejoblíbenějšími knížkami staly atlasy a encyklopedie. Není divu, že se pak cestování stalo pevnou součástí mého života. Na cestách mě zajímá naprosto všechno – příroda, lidé, historie, jídlo, jazyky, hudba, mentalita i zvyky místních. To vše se pak snažím během zájezdů ukázat i mým klientům. Provázím je po horách i městech, vinicích i zahradách, pěšky i na kole, na velbloudu i slonovi. V posledních letech pak zejména v Portugalsku, na Azorách i Madeiře, mém současném domově.
  Na práci průvodce mám ráda různorodost – různí lidé, různé příběhy, různé situace, různé problémy k řešení. Díky tomu je průvodcování ta nejbarevnější práce na světě.
  A mé cestovatelské motto? Jednoznačně citát velkého arabského cestovatele Ibn Battuta: “Cestování vás nechá beze slov. A pak vás přemění ve vypravěče.” To myslím naprosto přesně vystihuje mou cestovatelskou duši. A stejný efekt často vidím i u mých klientů… ?

  Geografka, novinářka a průvodkyně, která procestovala pořádný kus světa, aby se nakonec usadila na jednom malém ostrůvku uprostřed Atlantiku. 

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
18. 8. – 25. 8. 2022TP124718. 8. 2022 13:30
Letiště Václava Havla Praha
18. 8. 2022 18:25
Letiště Ponta Delgada Joao Paulo II
TP186425. 8. 2022 06:30
Letiště Ponta Delgada Joao Paulo II
25. 8. 2022 18:35
Letiště Václava Havla Praha
29. 6. – 6. 7. 202329. 6. 2023 13:25
Letiště Václava Havla Praha
29. 6. 2023 18:30
Letiště Ponta Delgada Joao Paulo II
6. 7. 2023 06:30
Letiště Ponta Delgada Joao Paulo II
6. 7. 2023 18:30
Letiště Václava Havla Praha
 • Letecká společnost TAP Portugal

  Letecká společnost TAP Portugal je lídrem na portugalském trhu a dnes poskytuje lety do 81 destinací a 34 zemí světa. Společnost byla založena v roce 1945 a od roku 2005 spadá pod Star Alliance.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg o max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka ⨉ šířka ⨉ hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. jedno z nejkrásnějších jezer Azorských ostrovů
 2. horké prameny s možností koupání
 3. jediné evropské čajovníkové plantáže
 4. jedinečnou exotickou botanickou zahradu

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

18. 8. – 25. 8. 2022

7 nocí

40 990,- +5 490,-

29. 6. – 6. 7. 2023

7 nocí

41 990,- +6 700,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
 • Cena za osoby mladší 55 let, které necestují alespoň s jednou osobou 55+ uvedenou na smlouvě o zájezdu, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • * Třetí dospělá osoba ve třílůžkovém pokoji není možná.
 • Večeře je podávána formou bufetu vč. nápoje.
 • Hotel si vyhrazuje změnit formu bufetu na stravování formou servírovaného menu.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.
 • Cena zájezdu neobsahuje pobytovou taxu ve výši 1 EUR/ os./ noc. Taxa je splatná na místě a může být v roce 2023 navýšena.

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627