Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Reportáž z Mar Menoru

Mar Menor ve Španělsku je moje láska. Letos jsem tady byla už po osmé a musím říct: „Bylo dobře, že jsem jela!“

Zpočátku jsem byla odrazovaná spoustou měnících se pravidel a nejistotou co bude. Se vším však naší partě pomohla cestovka. Její pracovník s námi prošel příjezdové formuláře a zodpověděl asi 1000 našich dotazů 😀 . Až jsme byli překvapení, jak to pak hladce všechno šlo.

A proč zase Mar Menor? Znám to tady a vím co čekat, skoro se tu cítím jako doma. Vím, že tady rozhodně zklamaná nebudu. Vždycky se těším, jak se poprvé po přistání nadechnu zdejšího teplého vzduchu, a pak už mě čeká jenom klid, odpočinek, teplo, moře, dovolená… tento okamžik si naprosto užívám.

Na Mar Menoru bydlím pokaždé v jiné části výběžku La Manga. Tento výběžek v moři je o poznání klidnější než pevnina, ale je tu všechno, co k dovolené patří. Obchůdky, trhy, restaurace, autobusová doprava i fantastická zmrzlina. Obzvláště letos tady kromě Španělů a nás Čechů nebyl nikdo.

Každý rok nejdříve nastoupím do autobusu číslo 15 a projedu celý výběžek. Byla jsem překvapená, že jízdenka stojí pořád 1,15 Euro, stejně jako před dvěma lety. No a pak už jen cestou pozoruji, co je nového, co se změnilo.

Každý rok také zajdu k majáku. Jsou tu malé pláže, zátoky a krásně čisté moře. Tedy ideální podmínky pro pozorování podmořského života. Naopak na výběžku La Manga jsou pláže výhradně písečné s pozvolným vstupem, a to jak do laguny Mar Menor, tak na druhé straně do Středozemního moře.

Snažím se ale poznávat i nová místa. Letos jsem se vypravila na lodní výlet na ostrov Tabarca. Určitě doporučuji vidět! Tabarca má jen 60 stálých obyvatel, kteří jsou nesmírně milí a ohleduplní. Horní část ostrova je divoká s majákem, skvělá na procházky. Dolní část je obydlená, zastavěná nízkými domky, s krásnými uličkami, kavárnami a zase obchůdky. Strávili jsme tady prima den na pláži, dali si něco dobrého, odpočinuli si. Byla jsem opravdu nadšená.

Na druhý výlet jsem jela do města Cartagena, které je opravdu nádherné. Cestou zpět mě ohromily bývalé doly La Unión. Je to obrovské území plné lesů a starých těžebních věží.

Každá správná dovolená je také o dobrém jídle. Já si na Mar Menoru vždycky dávám ryby. Letos to bylo opravdu neskutečné, v hotelu Izán Cavanna byly ryby denně, na mnoho různých způsobů. Vše bylo naprosto vynikající.

Moře, bahno a vzduch,…. to byla učiněná pohádka. Hlavně pro moje covidem zasažené plíce, které přímo pookřály. Navíc jsme se všichni dostali z toho každodenního tlaku a odpočinuli si hlavně psychicky.

Takže pokud má někdo rád moře a chybí mu, ať překoná ten blok a jede. Vypisovat formuláře asi nějakou dobu ještě budeme a je nesmysl kvůli tomu rušit dovolenou.

Mým mottem je, že ani v této době nechci dovolit svému strachu rozhodovat o tom, co budu dělat. Vím, není to pro každého a stojí to nemálo úsilí.

Monika, 10. července 2021

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627