Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Liparské ostrovy: Navštivte perlu Tyrhénského moře

Ostrovy jak vystřižené z učebnice zeměpisu – přesně tak by se dalo popsat Liparské souostroví. Několik vrcholků uprostřed tyrkysového moře s krátery, bublajícími gejzíry, léčivými termály, elegantním černým pískem a exotickou vegetací představuje ráj pro každého aktivního cestovatele. Pojďte se s námi podívat na tři nejoblíbenější ostrovy tohoto italského unikátu.

1. Lipari: Poklad za kamennými hradbami

Největší a z proslulých ostrovů také nejčastěji navštěvovaný ostrov se jmenuje Lipari. Hned u hlavního přístavu leží nádherné stejnojmenné městečko, jehož kouzelné historické centrum lemují starobylé hradby z 16. století.

Městečko Lipari na vás dýchne poklidnou středomořskou atmosférou, kterou neztrácí ani během nejrušnějších měsíců turistické sezóny. Jeho křivolaké uličky přímo vyzývají k tomu ztratit se v tajemných zákoutích plných rodinných restaurací, barů a malých obchůdků.

V městečku Lipari naleznete přístav i pevnost z 16. století, která se dochovala v původním stavu 

Pokud jste lovci nezapomenutelných výhledů, udělejte si čas na malý výlet na vyhlídku Belvedere Quattrocchi pouhé 3 kilometry západně od městečka. Přímo pod ní se rozprostírají masivní útesy liparského pobřeží, zatímco v dálce se vám naskytne pohled na proužek dýmu vycházejícího z vrcholku sousedního ostrova Vulcano.

Milovníci aktivní turistiky si na ostrově Lipari přijdou na své. Na pěší túru můžete vyrazit třeba po oblíbené pobřežní stezce, která vede od muzea termálních lázní Terme di San Calogero a po necelých 6 kilometrech končí ve vesničce Quattropani. Během příjemné vycházky po cestě lemované kaktusy si vychutnáte výhled na křišťálově čisté moře, ale také na nedaleký ostrov Salina.

Liparské ostrovy nabízí krásné výhledy na tyrkysové moře, bujnou vegetaci i sousední ostrovy 

2. Stromboli: Až na okraji sopečného kráteru

Další z klenotů Liparského souostroví, ostrov Stromboli, je ve skutečnosti pouhou špičkou vulkánu ukrytého hluboko v Tyrhénském moři. Stromboli je dnes jedinou stále aktivní sopkou v Evropě a přírodním úkazem, který lze vidět jen na několika málo místech po celém světě.

Obdivovat vulkanickou show na vlastní oči je možné pohodlně z paluby výletních lodí, které vyrážejí například z kalábrijské Tropey. Načasování plavby tak, abyste přírodní ohňostroj sledovali ve večerních hodinách na potemnělé obloze, vám připraví fascinující podívanou. Nic vám ovšem nebrání podniknout výstup přímo po svazích sopky. Do výšky přibližně 400 m n. m. se dostanete pohodovou procházkou, při níž nepotřebujete průvodce. Na trek až k samotnému kráteru už je zkušený doprovod nutností.

Návštěvníci ostrova Stromboli podnikají výšlap ke kráteru sopky 

Na Stromboli se dá také krásně relaxovat. Za krásnými plážemi a teplým mořem vyrazte na severní pobřeží ostrova, kde můžete strávit den na jedné z několika pláží s černým sopečným pískem. My doporučujeme vyzkoušet maličkou pláž Grotta di´Eolo, které na atraktivnosti přidávají jeskyně v přilehlých útesech.

3. Vulcano: Kde země bublá a léčí

Vulcano je maličký ostrůvek, který se pyšní rovnou čtyřmi sopkami a který proslavily především léčebné termálybahenní koupele. Nebudeme vám nic nalhávat, kvůli odéru sirných pramenů se Vulcano nedá nazvat nejvoňavějším místem na světě, ale to vám bohatě vynahradí celou škálou zajímavých aktivit pro celodenní zábavu.

Kráter sopky na ostrově Vulcano 

Kousek od přístavu se nacházejí termální lázně Vulcano Terme, které rozhodně stojí za návštěvu. Bublající koupel je slastným zážitkem a místní sirné bahno velmi prospívá nejen pokožce.

Po léčivé kúře v přírodních lázních můžete pokračovat v relaxaci na nedaleké černé pláži Sabbie Nere. Pokud jste však dostatečně odpočatí a raději byste prozkoumali zbytek ostrova, vydejte se na túru ke skalním útvarům z vyvřelé lávy na severním pobřeží ostrůvku. Po návratu do přístavu zakončete svůj aktivní den v jedné z místních restaurací skleničkou výborného italského vína s výhledem na západ slunce nad hladinou moře.

Koupání v sirném bahně působí blahodárně na pokožku a je také skvělou relaxací

Na pobytovém zájezdu do Kalábrie se můžete vydat na lodní výlet na Liparské ostrovy, kde navštívíte ostrov Lipari, Volcano i Stromboli a užijete si koupání v sirném jezírku, odpočinek na černých plážích i výhledy na činné sopky.

Foto: shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627