Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Na nejkrásnější vyhlídce v Nerje se plní sny, praví legenda

Co se vám vybaví, když se řekne Andalusie? Nejspíše Granada, Malaga, Sevilla – nejnavštěvovanější místa této oblíbené španělské destinace. Pokud ovšem patříte mezi „fajnšmekry“ a uvítáte i menší, přesto zajímavá a jedinečná místa, neodoláte malebnému městečku Nerja.

Městečko Nerja mezi Malagou a Almerií je nedílnou součástí pobřeží Costa del Sol. Jeho kořeny sahají hluboko do historie, kdy bylo místo osídleno Římany. Později, zhruba v 8. století, se zde usadili Arabové, kteří byli ovšem koncem 15. století vyhnáni. V současné době má Nerja něco přes 20 000 obyvatel.

Panorama snů na „balkónu Evropy“

Jakmile se v Nerje ocitnete, dýchne na vás pravá dovolenková atmosféra. Křivolakými uličkami se vydáte rovnou k moři a cestou se můžete osvěžit orosenou sklenkou piva nebo místní specialitou – nápojem horchata vyráběným z vody, cukru, ale především z plodiny zvané chufa, která je podobná mandlím a ořechům.

Tradiční nápoj horchata vás osvěží v horkých letních dnech 

Na konci uliček se před vámi otevře prostranství, z něhož se vine malebná promenáda. Ta vás dovede na tolik opěvovaný „balkón Evropy“, který získal své pojmenování na konci 19. století od krále Alfonsa XII. Půlkruhová vyhlídka na skále se tyčí přímo nad mořem. Její původní funkcí bylo chránit město před útoky pirátů, dnes nabízí především okouzlující panorama pro všechny romantické duše. Nádherně blankytné moře, ukázkově modrá obloha a pobřeží lemované pohořím Sierra de Tejeda – to je zkrátka pastva pro oči.

Vyhlídka nad mořem svou přezdívku „balkón Evropy“ opravdu nezapře 

Stojíš uprostřed? Něco si přej!

Na chodníku „balkónu Evropy“ najdete kruhovou dlažbu. Legenda říká, že pokud se postavíte na samotný střed, můžete si něco přát. Nemá se ale jednat o nic materiálního, takže pytel peněz je passé. Až vám vytráví, můžete se najíst přímo pod vyhlídkou v restauraci Rey Alfonso. Ceny nejsou úplně lidové, za ten výhled ale stojí.

Milovníci koupání určitě využijí zdejší čisté pláže se světlým jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Pláže se nachází přímo pod nádhernou vyhlídkou. Jestliže preferujete soukromí, můžete se uvelebit mezi skálami a zaplavat si v poklidné zátoce.

Pokud vydržíte v Nerje až do večera, podmaní si vás kouzelná atmosféra plná pouličních umělců, koncertů, lahodného vína a andaluských specialit. Mezitím se ale nezapomeňte zchladit nejen horchatou nebo pivem, ale především příjemnou devatenáctistupňovou teplotou největší zdejší atrakce – rozsáhlého jeskynního komplexu Nerja.

Čisté pláže na pobřeží Costa del Sol jistě ocení všichni milovníci koupání 

Ohromující přírodní katedrála

Jeskyně Nerja se nachází pár kilometrů od města a zaveze vás k ní místní autobus. Cestou uvidíte historický klenot španělské architektury, impozantní akvadukt Águila z 19. století. Dříve přiváděl vodu do cukrovaru, dnes ho místní lidé využívají na zavlažování.

Vraťme se ovšem ke zlatému hřebu tohoto výletu. Miliony let starý jeskynní komplex přezdívaný přírodní katedrála byl objeven až v roce 1959, a to skupinkou místních mladíků, kteří v místě buď hráli fotbal, nebo lovili netopýry. Těžko říct, jak to ve skutečnosti bylo.

Uvnitř jeskyně se skrývá skutečný unikát – zřejmě nejstarší nástěnné malby z období paleolitu. Jejich stáří se odhaduje asi na 42 000 až 43 000 let, je tedy možné, že je vytvořili neandertálci. Jeskyně je také zapsaná v Guinessově knize rekordů, a to díky největšímu stalagnátu, který měří zhruba 32 metrů.

Jeskyně Nerja nabízí impozantní přírodní podívanou 

Na co se ještě můžete v nádherných jeskyních Nerja těšit? Po vstupu vás lapí fotograf a udělá vám na památku fotku. Nemá cenu se bránit, stejně vás vyfotí. Fotku vám nabídnou po prohlídce v pěkném rámečku v designu jeskyně za pár eur. Je jen na vás, zda si suvenýr koupíte, nebo ne.

Prohlídku jeskyně můžete absolvovat sami, nebo si zakoupit průvodce. Když půjdete bez něj, můžete se v intimně nasvícených prostorech procházet vlastním tempem, podle libosti se kochat úžasnou atmosférou a popustit uzdu fantazii v představách, co se v jeskyni před desítkami tisíc let odehrávalo.

Jeskyně Nerja je zapsána v Guinessově knize rekordů 

Vydejte se s námi objevit nádherný kraj Andalusie. Na pobřeží Costa del Sol na vás čekají krásné pláže a blankytně modré moře, které uspokojí každého milovníka koupání a plážové pohody.

Foto: shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627