Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Italský poklad rozesetý po skaliscích, to je barevné Cinque Terre

Představte si tříštivé zvuky mořských vln a až kýčovitě malebnou oázu klidu, s uličkami tak úzkými, že mnohými z nich neprojede ani ten nejmenší fiat. I to je Itálie, tolik vzdálená zažité představě rušných a hlučných letovisek. To je jedinečné Cinque Terre.

Vernazza, Corniglia, Riomaggiore, Monterosso al Mare a Manarola, tak se jmenuje pět původně rybářských vesniček na severozápadním pobřeží Itálie. Známé jsou však spíše pod názvem celé oblasti – Cinque Terre.

Genius loci malebných městeček tkví v jejich architektuře – pastelově barevné domky mistrně posazené do skal a rozsáhlé hradby jsou dominantou každého z nich. V minulosti měly tyto středověké tvrze město chránit před nájezdy ziskuchtivých pirátů, dnes je jejich návštěva obvykle zpestřením po odpolední italské kávě a příležitostí pro nafocení působivých snímků do rodinného alba.

Záběr na pestrobarevné domky vesniček Cinque Terre nesmí chybět v albu žádného cestovatele 

Jedinečnou atmosféru středověké Itálie doplňuje unikátní kombinace čerstvého vzduchu, zelených vinic a okouzlující okolní přírody. Pokud máte rádi italskou kuchyni, klid a dechberoucí výhledy ze skalnatých útesů, tak si tato městečka zaručeně zamilujete.

Nejkrásnější jsou zde rána. Italové si rádi přispí, takže v sedm hodin budete mít klidné uličky sami pro sebe a příjemnou procházku můžete využít pro nákup čerstvé zeleniny na ranních trzích.

Dříve v každém z městeček žily soběstačné komunity, jejichž výdělek byl založený především na rybolovu, výrobě olivového oleje a zpracování vína. Dodnes tyto tři artikly dominují a byl by hřích během návštěvy neochutnat alespoň něco z těchto zdejších pokladů. Mlsný jazýček gurmána potěší především místní pesto, o němž se říká, že je nejlepší v celé Itálii. A toskánské víno snad netřeba blíže představovat.

Vernazza – nezapomenutelné kouzlo úzkých uliček 

Fantastické jídlo a pití ale není vše, co si zde budete z plna hrdla užívat. Severozápadní pobřeží Itálie je krutě krásné. Ostré zuby skal se jakoby zakusují do hlubokých modrých vod Středozemního moře. Všech pět městeček se nachází blízko sebe. Asi na deseti kilometrech pobřeží tak budete mít možnost zažít jinou, syrovou Itálii v pravém slova smyslu.

Strhující divadlo mořského příboje, i taková je tvář romantických vesniček 

Přírodní izolace od zbytku světa je hlavní výhodou Cinque Terre a zároveň důvodem, proč je zde takový klid. Městečka spojuje se světem také železniční trať plná tunelů vysekaných do skal. Stejně jako romantická železnice jsou i městečka a domy posazené jako jednohubky do skalnatých útesů. Je proto nutné počítat s chůzí nebo využít lanovek či vláčků k navštívení těch nejkrásnějších míst s výhledem.

Vernazza nabízí i úchvatné výhledy na moře 

Stejně oblíbené jsou i výlety čluny, které poskytují novou dimenzi výhledů na zelené pobřeží poseté terasovitými políčky plné olivovníků a vinné révy. Možná si nyní říkáte, jestli budete mít možnost se zde i vykoupat, a odpověď zní – samozřejmě. Každé městečko nabízí i malebná místa pro svlažení v horkých letních dnech a bylo by škoda je nevyužít.

Pláž v Monteresso al Mare 

Národní park Cinque Terre, oblíbená zastávka mnoha poznávacích zájezdů a cíl statisíců turistů z celého světa, je dnes pod ochranou UNESCO.

Chcete se s námi projít v úzkých uličkách některé z vesniček Cinque Terre? Pokochat se nádhernými výhledy na moře, které ostře kontrastuje se záplavou pestrobarevných domků a nasát tu pravou italskou atmosféru?

Pojeďte s námi na aktivní zájezd Toskánskem pro Francké cestě. Vydáme se společně ve stopách křesťanských poutníků, kteří odpradávna putovali k hrobu apoštola Petra v Římě. Naše cesta povede z části po historické Francké cestě a vy na ní poznáte řadu památek a měst zapsaných v UNESCO, romantickou toskánskou krajinu či již zmíněné vesničky Cinque Terre v jižní Ligurii.

Foto: shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627