Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Chiang Rai, perla uprostřed divokých thajských hor

V mlhou zahaleném severním cípu Thajska, u hranic s divokým Myanmarem a ospalým Laosem, leží městečko Chiang Rai. Nachází se necelé tři hodiny jízdy od známějšího Chiang Mai, neoficiálně korunovaného jako „hlavní město“ thajského severu. Chiang Rai je však mnohem menší a turisté ho vyhledávají především kvůli okolním nádherným a hlubokým horám, jeskyním a unikátním chrámům, které nikde jinde v Thajsku nenajdete.

Severothajský charakter město na první pohled nezapře, a nabízí se tak mnohá srovnání se známějším Chiang Mai. Rozdíl poznáte hned při první zastávce v restauraci. Kuchyně v Chiang Rai je více kořeněná a zasažená mnohými vlivy z okolí.

Díky blízkosti hranic je ve městě velké množství migrantů z Myanmaru a poloha uprostřed hor nahrává obchodu se surovinami dodávanými etnickými menšinami, které v tamějších nehostinných, od světa odříznutých oblastech žijí. Obecně se dá říct, že Chiang Rai je mnohem klidnější město situované v drsnějších přírodních podmínkách než Chiang Mai.

Typické jídlo v Chiang Rai 

V minulosti se zde obchodovalo i s jinými surovinami, než jsou lesní plody. Nedaleko Chiang Rai je území tzv. „Zlatého trojúhelníku“, které zejména v 50. letech minulého století proslulo jako jeden z největších zdrojů opia. Dnes je oblast oblíbená hlavně turisty, kteří sem přijíždí nasávat kouzlo nezkrocené přírody a dotek historie u břehů slavné řeky Mekong, přirozeně oddělující Laosseverní Thajsko.

 Bílá pagoda na vrcholku hory 

Nádherné chrámy jsou zdejším lákadlem

Typickým znakem Chiang Rai jsou nádherné chrámy. K nejproslulejšímu z nich, Bílému chrámu – Wat Rong Khun, denně proudí stovky turistů z celého světa, aby v němém úžasu obdivovali jedinečnou architekturu. Vnitřní malby chrámu znázorňují moderní pojetí představ staré buddhistické mytologie. Ve spojení s unikátním zdobným exteriérem a upravenou zahradou je návštěva Bílého chrámu zážitkem, který se při cestě po severu Thajska rozhodně nevynechává.

 Chrám Wat Rong Khun 

Z rukou stejného architekta mimochodem pochází i hodiny umístěné na hlavní křižovatce. Zlatem třpytící se stavba s nepřehlédnutelným ciferníkem vás jistě upoutá během procházky centrem města.

Tak trochu stranou stojí další z památek – Černý chrám. Tato bizarní stavba půlhodiny jízdy severně od města je obestřena mnoha tajuplnými příběhy a temnou atmosférou, která způsobuje lehké mrazení v zádech.

Překrásná příroda severního Thajska 

Dechberoucí přírodní krásy na dosah ruky

Neméně zajímavá je v Chiang Rai také příroda. Máte-li více času, vydejte se na výpravy do okolí města. Co vás čeká? Divoké vodopády, hluboké jeskynědžungle, kde byste se rozhodně ztratit nechtěli. Během naší zimy vládne v Chiang Rai překvapivě chladné počasí, noční teploty klesnou i k 10 stupňům. V tu dobu bude vítaná vyjížďka k horkým pramenům. Nejbližší najdete asi 10 kilometrů od města a za malý poplatek se v nich můžete vykoupat.

Naproti tomu v létě je dobrý nápad zajet navštívit vodopád Khun Korn. V sezóně dešťů vás čekají krásné výhledy a nekonečné proudy vody stékající v horách asi 10 kilometrů západně od Chiang Rai.

Vodopád Khun Korn 

Severně od města, takřka u hranic s LaosemMyanmarem, se také nachází několik jeskyní. Jedna z nich se nedávno „proslavila“ ostře sledovanou záchrannou akcí skupinky thajských chlapců, kteří zde po prudkém dešti spolu se svým trenérem na dlouhé dny uvízli.

Uvažujete-li o návštěvě Chiang Rai, perly severního Thajska, je ideální naplánovat ji na zimní měsíce, kdy je počasí nejpříjemnější, a spojit ji s celkovou poznávací cestou po thajském severu.

Příroda v severním Thajsku je opravdu nezapomenutelná

Takovou cestu můžete podniknout i s námi. Severní Thajsko je zkrátka ideální volbou pro všechny, kteří touží vidět starobylá města, nádherné horské scenérie, dechberoucí buddhistické chrámy, nespoutanou přírodu a ochutnat výtečnou kuchyni.

Foto: shutterstock.com

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627