Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Mallorca křížem krážem

aneb rájem pěší turistiky

Mallorca je protkána bezpočtem pěších turistických tras, které vás provedou přes vrcholy a zelená údolí pohoří Tramuntana – UNESCO,  vyprahlým vnitrozemím a nekonečným pobřežím s divokými útesy, které se však nikdy neomrzí. Perfektně značené trasy se samozřejmě nevyhýbají ani romantickým vesničkám či městům jako jsou Palma de Mallorca, Sóller, Artà… více

A nač, že se těšit po té vší pěší dřině? Přeci na parádní koupání a odpočinek na pláži – ostatně Mallorca je skoro synonymem pro dovolenou a relax u moře. 

Prostě, hola hola, Mallorca volá 🙂

Mgr. Tomáš Hubka – autor zájezdu

 

Mallorca křížem krážem

Termíny a Ceny

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na Mallorcu. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Severní pobřeží a největší mokřad Baleárských ostrovů

Naše mallorské putování začneme zlehka a na pohodu. Ze zálivu Alcudia a pláže Muro se vydáme do nitra největšího baleárského mokřadu. Mokřad je přírodní rezervací, která je protkána vodními kanály, cestami a pěšinami. Kombinace jedné z nejkrásnějších pláží na Mallorce, mokřadu s pestrou zvířenou a květenou nebo panoramatem okolních hor dělají z této túry nekonečnou pastvu pro oko. No a když už budeme na té parádní pláži, tak se tam po fyzickém výdeji pořádně zrelaxujeme a vykoupeme 🙂

3. den: Přístav Sóller - pěšky tam a možnost tramvají zpět

Městečko Sóller v podhůří Tramuntany má atmosféru ne nepodobnou městečkům například v Italských Dolomitech. Pro dnešní etapu se nám stane pomyslným base campem 🙂 Po prohlídce města se vydáme po úbočí Tramuntany na severozápad do Puerto de Sóller. Užijeme si olivových hájů, ovocných sadů, věhlasných mallorských kamenných zídek a parádních výhledů na hory a moře. Pomyslný cíl etapy bude u majáku na útesu nad zálivem Puerto de Sóller. Zájemci o zpestření putování po Mallorce mohou pro návrat do centra Sólleru využít jízdu historickou tramvají.

Délka trasy: cca 10 km. Stoupání: cca 400 m, klesání: cca 400 m.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

10. 9. – 17. 9. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Mallorca křížem krážem

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2024)
posledních 7 míst

29 990,-

Rezervovat
Rezervovat

18. 10. – 25. 10. 2024

7 nocí

Polopenze

letecky

Mallorca křížem krážem

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2024)

28 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Palma de Mallorca – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí v 4* hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu (u večeře bez nápojů)
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby průvodce CK
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 3 500 Kč za jednolůžkový pokoj
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • vstupy dle programu
 • historickou tramvaj Puerto Soller – Soller
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • povinnou pobytovou taxu cca od 3,30 EUR / den/ os. splatnou na místě

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Dita Špalková

  Průvodkyně

  Miluji cestování a často ho maskuji studijními či pracovními důvody. Moje srdcovky jsou asijské země, především Thajsko a Vietnam, kde ze záliby doprovázím poznávací cesty. Asie mě naučila, že každé cestování je především cestou k sobě.

  Mallorca se před pár lety stala mým druhým domovem a já jsem na ní proměnila lásku k horám a přírodě v práci průvodkyně na plný úvazek. Čistá hlava a zdravý pohyb na čerstvém vzduchu jsou mojí novou závislostí.

  Na našich společných cestách budeme chodit svěží přírodou a kochat se vyhlídkami. Ráda si s vámi budu povídat tom, jak se tu dřív žilo a jaké je to dnes. Jak se ostrov mění během ročních období a na které zvyky a tradice si zdejší potrpí. Hřeje mě u srdce, když cestovatelé cítí mou lásku k ostrovu a vnímají ho takový, jaký je, a ne jako jakousi reklamu na dovolenou. Mallorca je neuvěřitelně pestrá. Já na ní mám nejraději zimu, kdy se svět zpomalí a všechno trvá nekonečně dlouho.

  Těším se na naše společné setkání!

 • Lenka Ficová

  Průvodkyně

  Těším se na společné putování přírodou, na výstupy a sestupy, na krásné výhledy, na koupání v malých zátokách s průzračnou vodou Středozemního moře. Těším se na to, že spolu vždy na závěr našeho celodenního putování setřeme pot a posedíme v plážovém baru, společně se odměníme a připijeme si na zdatně zdolanou túru. Těším se na společné povídání o cestovatelských zážitcích, protože určitě jako já rádi poznáváte cizí kraje, cizí kultury a nové přátele. Věřím, že naše společné putování zvládneme za každého počasí v pohodě a s úsměvem.

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
10. 9. – 17. 9. 2024 QS1164 (doba letu 02:30) 10. 9. 2024 18:05
Letiště Václava Havla Praha
10. 9. 2024 20:35
Letiště Palma de Mallorca
QS1165 (doba letu 02:30) 17. 9. 2024 21:20
Letiště Palma de Mallorca
17. 9. 2024 23:50
Letiště Václava Havla Praha
18. 10. – 25. 10. 2024 QS1164 (doba letu 02:30) 18. 10. 2024 18:05
Letiště Václava Havla Praha
18. 10. 2024 20:35
Letiště Palma de Mallorca
QS1165 (doba letu 02:30) 25. 10. 2024 21:20
Letiště Palma de Mallorca
25. 10. 2024 23:50
Letiště Václava Havla Praha

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

 • Letecká společnost Smart Wings

  Smartwings je největší českou leteckou společností patřící do koncernu Smartwings Group. Smartwings provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety. Pravidelná letecká spojení Smartwings nabízí do více než 80 destinací nejen po Evropě. Letecká flotila Smartwings se skládá z letounů Boeing.

  Palubní zavazadla

  Každý cestující si může vzít na palubu jedno příruční zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg (např. 56 x 45 ⨉ 25 cm) + jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka nebo laptop, max. 3 kg,  40x30x15 cm). Žádné jiné předměty nebudou akceptovány. Výjimku tvoří pouze pomůcky pro cestující s omezenou pohyblivostí, tj. berle nebo jiné ortopedické podpěrné přístroje, případně složitelný invalidní vozík (k přeložení do carga). Stále také platí, že místo kabinového zavazadla si cestující budou moci vzít na palubu hudební nástroj (max. 8 kg, 90x35x20 cm vč. obalu). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 ⨉ 120 cm. Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

  Poplatky za doplňkové služby a Všeobecné přepravní podmínky

  Pravidla přepravy najdete na webových stránkách dopravce: https://smartwings.com/cs/cestovni-informace/

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. parádní turistiku o délce tras 10 - 15 km v odlehlých koutech Mallorcy
 2. kombinaci hor a moře, která prostě baví
 3. koupání v průzračně čistém moři a relax na bezpočtu přírodních pláží
 4. historická města, městečka a vesničky s jedinečným "genius loci"
 5. výbornou mallorskou gastronomii a španělská vína

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

10. 9. – 17. 9. 2024

7 nocí

29 990,- +3 500,-

18. 10. – 25. 10. 2024

7 nocí

28 990,- +3 650,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve dvoulůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Druhá osoba dítě ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

Další zájezdy do této destinace

Všechny zájezdy

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627