Hledat

Velkolepá pocta květinám

Kdybyste snad na Zemi hledali místo, kde lidé květiny opravdu milují, bude to určitě na nejexotičtějším ostrově Evropy Madeiře.

Ač Madeira náleží k Portugalsku, její břehy omývá ze všech stran Atlantik, a to 900 km od portugalské pevniny. Díky této poloze panuje na Madeiře celoročně jaro. Zdejší příznivé subtropické klima je tak ideální pro pěstování a růst mnoha tropických a exotických rostlin, které tu mají doslova ráj.

shutterstock_181494509Květinové girlandy na kostele Nossa Senhora de Monte ve Funchalu

Obdiv a úcta místních obyvatel k tomuto květinovému ráji dal vzniknout v roce 1979 velkolepým Květinovým slavnostem. Tyto slavnosti jsou nejen poctou květinám, které svými barvami a krásnými vůněmi neúnavně prosycují okolí. Květinové slavnosti jsou i oslavou jara, znovuzrození a hojnosti, ale také holdem všem lidem, kteří se o květiny každý den s láskou starají.

Slavnosti si můžete užívat každý rok na jaře vždy od pátku do neděle. Během těchto dnů se Madeira zcela zahalí do květů. Nejvíce pak její hlavní město Funchal, v jehož ulicích jsou krásné květiny snad úplně všude. Ve větru poletují jako girlandy, a také zdobí parky či náměstí ve složitých obrazcích květinových koberců a aranžmá.

shutterstock_313709426Tvorba květinových koberců v ulicích Funchalu 

Tou nejvíce očekávanou událostí Květinových slavností je pak honosný průvod, který začíná během nedělního odpoledne. Město se zaplní mnoha lidmi v kostýmech, které jsou zdobeny překrásnými květinovými dekoracemi. Samozřejmě nechybí ani květinové alegorické vozy a spousta hudby, tance a zábavy.

Právě hudba k slavnostem neodmyslitelně patří. O kulturní představení, hudební koncerty a vystoupení folklorních souborů tu opravdu nebudete mít nouzi.

Alegorický vůz s dětmi v hlavním průvodu slavností

Obyvatelé Madeiry si tyto slavnosti užívají skutečně na plno. Své kostýmy a dekorace si připravují s velkou péčí. Do průvodu tak vyráží kromě dospělých i mnoho dětí. Každá vesnice, škola i spolek tu mají své zástupce. V tom jsou tyto slavnosti unikátní. Jsou svátkem všech lidí, ne jen vybraných profesionálů, kteří tu však mají také svůj prostor.

shutterstock_272821952Kostýmy účastníků Květinových slavností jsou opravdu pestré

A co ještě můžete na Květinových slavnostech vidět a zažít?

V centru Funchalu na Praça do Povo se koná tradiční výstava květin. Právě tady uvidíte ty nejkrásnější a s láskou pěstované květy Madeiry zasazené do uměleckých aranžmá, která jsou oceňována odbornou porotou. Pro tvořivé je zde připraveno i několik dílniček s ukázkou tradičních řemesel.

Na Avenida Arriaga se zase můžete obdivovat krásným květinovým kobercům a komu to ještě nebude stačit, může se zúčastnit doprovodných akcí nebo květinového trhu a přivézt si některé exponáty rostlin domů.

shutterstock_431063440Květinové aranžmá v ulicích Funchalu

Květinové slavnosti na Madeiře patří k těm nejoblíbenějším, jak u místních obyvatel, tak i u turistů. Nechte se také povznést touto záplavou krásných květin a vydejte se na Madeiru s námi.

Autor článku: Delfín travel, foto: Snímky použitě na základě licence od Shutterstock.com, archiv Delfín travel

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Kontaktujte nás

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627