Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Velkolepá pocta květinám

Kdybyste snad na Zemi hledali místo, kde lidé květiny opravdu milují, bude to určitě na nejexotičtějším ostrově Evropy Madeiře.

Ač Madeira náleží k Portugalsku, její břehy omývá ze všech stran Atlantik, a to 900 km od portugalské pevniny. Díky této poloze panuje na Madeiře celoročně jaro. Zdejší příznivé subtropické klima je tak ideální pro pěstování a růst mnoha tropických a exotických rostlin, které tu mají doslova ráj.

shutterstock_181494509Květinové girlandy na kostele Nossa Senhora de Monte ve Funchalu

Obdiv a úcta místních obyvatel k tomuto květinovému ráji dal vzniknout v roce 1979 velkolepým Květinovým slavnostem. Tyto slavnosti jsou nejen poctou květinám, které svými barvami a krásnými vůněmi neúnavně prosycují okolí. Květinové slavnosti jsou i oslavou jara, znovuzrození a hojnosti, ale také holdem všem lidem, kteří se o květiny každý den s láskou starají.

Slavnosti si můžete užívat každý rok na jaře vždy od pátku do neděle. Během těchto dnů se Madeira zcela zahalí do květů. Nejvíce pak její hlavní město Funchal, v jehož ulicích jsou krásné květiny snad úplně všude. Ve větru poletují jako girlandy, a také zdobí parky či náměstí ve složitých obrazcích květinových koberců a aranžmá.

shutterstock_313709426Tvorba květinových koberců v ulicích Funchalu 

Tou nejvíce očekávanou událostí Květinových slavností je pak honosný průvod, který začíná během nedělního odpoledne. Město se zaplní mnoha lidmi v kostýmech, které jsou zdobeny překrásnými květinovými dekoracemi. Samozřejmě nechybí ani květinové alegorické vozy a spousta hudby, tance a zábavy.

Právě hudba k slavnostem neodmyslitelně patří. O kulturní představení, hudební koncerty a vystoupení folklorních souborů tu opravdu nebudete mít nouzi.

Alegorický vůz s dětmi v hlavním průvodu slavností

Obyvatelé Madeiry si tyto slavnosti užívají skutečně na plno. Své kostýmy a dekorace si připravují s velkou péčí. Do průvodu tak vyráží kromě dospělých i mnoho dětí. Každá vesnice, škola i spolek tu mají své zástupce. V tom jsou tyto slavnosti unikátní. Jsou svátkem všech lidí, ne jen vybraných profesionálů, kteří tu však mají také svůj prostor.

shutterstock_272821952Kostýmy účastníků Květinových slavností jsou opravdu pestré

A co ještě můžete na Květinových slavnostech vidět a zažít?

V centru Funchalu na Praça do Povo se koná tradiční výstava květin. Právě tady uvidíte ty nejkrásnější a s láskou pěstované květy Madeiry zasazené do uměleckých aranžmá, která jsou oceňována odbornou porotou. Pro tvořivé je zde připraveno i několik dílniček s ukázkou tradičních řemesel.

Na Avenida Arriaga se zase můžete obdivovat krásným květinovým kobercům a komu to ještě nebude stačit, může se zúčastnit doprovodných akcí nebo květinového trhu a přivézt si některé exponáty rostlin domů.

shutterstock_431063440Květinové aranžmá v ulicích Funchalu

Květinové slavnosti na Madeiře patří k těm nejoblíbenějším, jak u místních obyvatel, tak i u turistů. Nechte se také povznést touto záplavou krásných květin a vydejte se na Madeiru s námi.

Autor článku: Delfín travel, foto: Snímky použitě na základě licence od Shutterstock.com, archiv Delfín travel

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627