Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Zveme vás do Águilas ve španělské Murcii

Již od dob Římanů dodávala Murcie do ostatních provincií Španělska ovoce i zeleninu a dodnes je zemědělským rájem, který zásobuje celou zemi. Nekonečné lány kapusty, melounů a hlavně artyčoku jsou toho jasným důkazem. Tyto plodiny byly a jsou vyhledávané stejně jako léčivé bahno laguny Mar Menor.

Existuje však ještě třetí produkt, který proslavil region Murcie natolik, že se zde usadili Angličané a vytvořili tu velkou industriální kolonii. Kromě minerálních rud je to tráva zvaná esparto neboli kavyl. Ta se používala na vycpávky, pletení košíků a na slámky do viržinek. Společně s rybami a zeleninou to byl hlavní vývozní artikl. Jako své centrum si tenkrát Angličané zvolili staronové městečko Águilas.

17Městečko Águilas v noci

Águilas – ráj světla

Dnešní Águilas už není ani římské, ani punské ba ani anglické. Je to krásné městečko s moderní čtyřkilometrovou promenádou, které leží pouhých sto kilometrů od Mar Menor. Dost daleko na to, aby se člověk vyhnul ruchu velkých turistických destinací, ale stále blízko letiště, aby se za hodinku dostal na místo, které Španělé nazývají Ráj světla.

2Águilas – stovky metrů písčitých pláží

Águilas znamená v překladu orli. A právě symbol orla se objevuje i na jednom z nejlepších karnevalů ve Španělsku, který se koná právě zde. Nechybí masky ve tvaru orlích zobáků, a také název zdejšího oblíbeného koktejlu nese ptačí název: La cuerva – vrána. Tvoří ho víno, citron, whisky, ovoce a další přísady. Každoročně se soutěží v přípravě nejlepšího drinku tohoto druhu a místní tvrdí, že jde o nápoj bohů.

Socha Ikara, která vévodí přístavu, zřejmě tento božský nápoj nikdy neochutnala, protože stojí pevně na svém podstavci a vzlétnout určitě nemíní. Trpělivě dohlíží na rej v krásném sportovním přístavu pod ním. Ten rozděluje město na dvě plážové části, na osm set metrů dlouhou písčitou pláž Las Delicias a pláže Poniente a Colonia.

Águilas – plážový ráj

To ale nejsou jediné pláže ve městě a jeho okolí. Je jich tu na třicet pět a můžete si vybrat mezi zlatavým a šedočerným pískem, jemnými oblázky či kamenitou zátokou. O pláži Cocederos se pějí ódy nejen pro zlatavý písek a koupání, ale také pro krásné výhledy na ostrov Fraile a nádherné, větrnou erozí vymodelované skály. Z tohoto městečka kdysi odvážely lodě drahocenné zboží, ale některé ztroskotaly dříve, než vypluly na širé moře. Na 43 jich leží na mořském dně v blízkosti pobřeží a jsou rájem pro všechny potápěče.

foto5 murciaÁguilas – moře a světlo

Águilas – výlety za poznáním

Nad bývalým městečkem se tyčí dva nádherně zrenovované mlýny na obilí, ale také pevnost San Juan, která nabízí pohled na obě plážové části města. Kromě toho můžete podniknout i příjemný výšlap podél pobřeží. Obdivovatele vlaků všeho věku jistě zaujme i muzeum železnice, které připomíná slavnou éru parních vlaků v tomto regionu

foto4 murciaÁguilas – plážový ráj

Águilas je krásné městečko a spojení slunce, pláže a pohybu s procházkami malebnými uličkami či po okolní přírodě představuje dokonalý odpočinek. A ještě jedna věc je na Águilas sympatická. Podobně jako my i oni vyfukují vajíčka, ale nikoliv jako velikonoční ozdoby, ale jako nástroj veselí. Prázdné skořápky totiž plní konfetami a o slavnostech je rozbíjejí o hlavy přátel, a to jen tak z čiré radosti.

Právě radost a spokojenost budete v Águilas zažívat i vy, pokud se s námi rozhodnete poznat tento krásný kout Španělska. Tak šťastnou cestu!

foto6murciaŠťastnou cestu!

Chcete také navštívit místa, o kterých píšeme v tomto článku? Přehled aktuálních zájezdů na do jižní Murcie naleznete ZDE.

Autor článku: Delfín travel, foto: archiv Delfín travel

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627