Hledat

Zapadlé kouty Rychlebských hor

Turistika čarovnou krajinou

V Javornickém výběžku, těsně na hranici s Polskem a ještě dál, se rozkládají čarovné Rychlebské hory. Pro mnohé zatím neobjevené a neznámé, o to však lákavější. Projděte tento zapadlý kout naší republiky s námi. více

Odhalte s námi kouzlo Rychlebských hor a nahlédněte pod pokličku hrnce plného přírodních krás. Vychutnejte si procházku Račím údolím, šumění Nýznerovských vodopádů a odhalte symboliku křížové cesty. Čeká na vás nezapomenutelný výhled na Sněžku, Orlické hory, Broumovské stěny, Králický Sněžník, Jeseníky, Praděd i území našich polských sousedů, to vše z jediného místa v ČR – dřevěné rozhledny na Borůvkové hoře. Těšíme se na vás na našem novém aktivním zájezdu s pěší turistikou. Na viděnou v Rychlebských horách!

 

Program

1. den: příjezd a ubytování, JESENÍK A KŘÍŽOVÁ CESTA

Po ubytování a krátkém odpočinku je čas na první objevování! Začnete poznáváním lázeňského města Jeseník, které se díky Vinzenzi Priessnitzovi pyšní světovým prvenstvím ve vodoléčbě. Od Anglického pramene se vydáte na svou křížovou cestu, okolo 14 dřevěných křížů a několika pitných pramenů až na Křížový vrch. Zde se nachází bílá kaple sv. Anny.

Trasa je dlouhá přibližně 6 km; pohodová cesta s mírným stoupáním a klesáním; autobus.

RY21.

2. den: Z KOMÁŘÍ DOLINKY AŽ NA BORŮVKOVOU HORU

Druhá etapa vás provede poklidnou Komáří dolinkou. Trasa povede podél říčky Červenka, kolem smírčího kamenného kříže, až na Borůvkovou horu.

Zde se tyčí dřevěná rozhledna se 155 schody. Výstup na rozhlednu stojí za to! V několika málo okamžicích shlédnete Šerák, Praděd, Smrk, Králický Sněžník nebo Otmuchowské a Nyské jezero v Polsku. S pomocí dalekohledu si můžete dokonce zkontrolovat čas podle věžních hodin Jánského zámečku. Poté vás čeká sestup do obce Travná.

Trasa je dlouhá přibližně 13 km; pohodová cesta s mírným stoupáním a klesáním; autobus.

RY21

3. den: RAČÍ ÚDOLÍ, KAMENNÉ POZŮSTATKY HRADŮ A JÁNSKÝ VRCH

Vaše další putovaní bude pokračovat túrou v přírodní rezervaci Račí údolí. Od Červeného dolu se vydáte přes Čertovy kazatelny, okolo zřícenin hradu Rychleby a Pustý zámek, až k zámečku Jánský vrch. Cestou se můžete občerstvit ve stylové Tančírně „Georgshalle“ z počátku 20. století, kde se dodnes konají taneční akce.

Trasa je dlouhá přibližně 8 km; pohodová cesta s mírným stoupáním a klesáním; autobus.

RY23

4. den: KOUZLO NÝZNEROVSKÝCH VODOPÁDŮ

Dnes se necháte unášet krásou Dlouhé doliny, minete Fořtův památný smrk, několik pramenů a studánek, až stanete před Nýznerovskými vodopády. Na konci cesty se nachází maličké regionální muzeum Skorošice s ukázkou místních řemesel.

Trasa je dlouhá přibližně 10 km; pohodová etapa se středním stoupáním a klesáním; autobus.

RY19

5. den: SMRK - NEJVYŠŠÍ VRCHOL RYCHLEBSKÝCH HOR

Připravte se na zdolání nejvyššího vrcholu Rychlebských hor! Hora Smrk se pyšní výškou 1127 m! Žádné strachy, výstup vám ulehčíme startem z vesničky Petříkov. Pohled do krajiny z nejvyššího bodu Rychlebek vás naprosto okouzlí. V obci Ramzová pak nemůžete minout novogotickou kapli sv. Rocha a „odskočit“ si můžete i na Ramzovské sedlo.

Trasa je dlouhá přibližně 10 km; pohodová etapa se středním stoupáním a klesáním; autobus.

RY27

6. den: ZLATÉ HORY, návrat domů

Při posledním dni objevování čarokrásné krajiny se přenesete do Zlatých hor. A to téměř doslova, čeká vás totiž prohlídka Zlatokopeckého skanzenu. Repliky středověkých hornických mlýnů zhotovených dle dobových nákresů, zlatokopecké sruby i rýžoviště zlata. Navštívíte hornickou osadu, uvidíte funkční tavící pec, kde se z podrcené rudy oddělovaly anorganické látky od zlata a dozvíte se také o historii pivního zvonu. Baví vás fyzikální zákony? Kousek od Zlatorudných mlýnů najdete místo, kde voda „teče do kopce“.

RY15.

POZNÁMKA:

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu a hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. pohodové túry neokoukanou přírodou
 2. nejvyšší horu Rychlebských hor – Smrk
 3. lázeňské město Jeseník a Křížový vrch
 4. jedinečné výhledy z Borůvkové hory
 5. Zlatorudné mlýny a vodu, která teče do kopce
 • Všechny túry vedou po turistických trasách, jedná se o méně náročnou turistiku s občasným stoupáním a sestupy.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří bez problému ujdou i 15 kilometrů.
 • Podmínkou je dobrá obuv uzpůsobená pro turistiku! Optimální je lehká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení i do chladnějšího prostředí hor.
 • Náš zájezd vyráží z Prahy. Pro zájemce ze vzdálenějších míst Moravy a Čech doporučujeme využít do Prahy vlakovou dopravu (v závislosti na místě odjezdu), případně vlastní dopravu autem až na místo konání. Potřebujete poradit? Kontaktujte nás, pomůžeme vám s výběrem spojení i nákupem jízdenek.

Kompletní ceník

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627