Hledat

Vysoké Tatry

Věčně přitažlivé velehory

Tatry nejsou pouze o pěších túrách, ale i o vesnické romantice, pohodě a v neposlední řadě o tradiční slovenské a polské kuchyni. Vězte, že pod Tatrami halušky a zapiekanka chutnají jinak. A relax v termálech je vždy důstojnou tečkou při loučení se s Tatrami. více

Nevím jak vy, ale já se do Tater mohu vracet stále a znovu. Některé věci jsou mezi nebem a zemí a některé mezi Českem a Tatrami. 🙂 Pojďme si dát tentokráte několik parádních tatranských klasik, jako Skalnaté, Popradské a Štrbské pleso, Bielovodskou dolinu a na polské straně oblast Zakopaného.

 

Zdravím všechny milovníky Tater!

 

František Kába, autor zájezdu

 

 

Program

1. den: ODJEZD

Odjezd v ranních hodinách autobusem z Prahy se zastávkami v Jihlavě, Brně a ve Zlíně. V podvečer příjezd na hotel do Tatranské Lomnice, který nám bude základnou pro naše putování na slovenské straně. Po příjezdu na hotel volný čas k odpočinku.

2. den: SKALNATÉ PLESO A VODOPÁDY NA STUDENÉM POTOCE

Dnes se lanovkou vydáme vstříc Skalnatému plesu, kde se pokocháme výhledy nejen na Lomnický štít. Sestup zpět do Tatranské Lomnice je možný buď opět lanovkou nebo 10kilometrovou túrou kolem kaskády 3 vodopádů na Studeném potoku a Rainerovy chaty, která je nejstarší tatranskou chatou s malým muzeem horských nosičů.

Ti, co nebudou mít hned první den chuť chodit, si mohou udělat například pohodové naučné kolečko po Tatranské Lomnici.

Etapa je dlouhá 10 km a nepřekonává se žádné převýšení. Vzhledem k delšímu klesání po kamenitém chodníku může být náročnější.

3. den: DOLINA BIELEJ VODY KEŽMARSKEJ A CHATA PŘI ZELENOM PLESE

Do doliny Zeleného plesa se turistické vycházky datují již od roku 1565! A není se čemu divit. Nad Zeleným plesem se totiž tyčí Kežmarský, Lomnický, Pyšný, Čierný, Kolový a Jahnňačí štít a korunu tomu nasazuje stěna Jastrabé věže přímo nad chatou. Při čaji na terase chaty můžete pozorovat horolezce v kolmých stěnách štítů. Garantuji, že se vám nebude chtít zpět. 🙂

Etapa je dlouhá 15 km, ↑ ↓640 m po kamenitém chodníku.

4. den: POPRADSKÉ A ŠTRBSKÉ PLESO

Popradské a Štrbské pleso jsou tatranské klasiky, stejně jako „tatranská električka“, kterou se přiblížíme k místu nástupu na pohodovou desetikilometrovou etapu. Nejprve uctíme památku obětí hor na Symbolickém hřbitově a u Popradského plesa si uděláme piknik s výhledy do Mengusovské doliny. Cíl je naplánován u Štrbského plesa a přejezd na hotel opět „električkou“.

Etapa je dlouhá 9 km, ↑ 350 m ↓ 250 m.

5. den: MOŘSKÉ OKO A ZAKOPANÉ

Pro mnohé z nás je polská strana Tater zakopaná, a proto tam vyrazíme a to poeticky přímo do Zakopaného. 🙂 Cestou však nejprve dobyjeme přírodní skvost – Mořské oko s tyrkysově modrou vodou, která nás na „oko“ přenese do kanadské přírody. Legenda praví, že toto jezero bylo spojeno přímo s mořem, proto má tak tyrkysovou vodu. O Mořském oku se též někdy hovoří, jako o nejkrásnějším místu na polské straně Tater. Posouzení však necháme na každém z vás. 🙂

Etapa je dlouhá 16 km, ↑ ↓ 565 m.

6. den: ÚDOLÍ JAWORZYNKA A CHATA MUROWANIEC

Dnes se nevydáme ani na vrchol, ani k žádnému plesu, ale vypravíme se na túru údolím při řece Jaworzynka, až k vyhlášené chatě Murowaniec. Zakousneme něco z tradiční polské kuchyně a budeme si jen užívat a užívat krásu a pohodu hor.

Etapa je dlouhá 9 km, ↑ ↓ 670 m.

7. den: ROMANTICKÝ ŽDIAR, CHRÁNĚNÝ KEŽMAROK A ODJEZD DO ČR

Po snídani přejedeme zpět na Slovensko. Pomyslný zlatý hřeb našemu putování zatlučeme ve městě Kežmaroku (UNESCO) či kdo bude chtít v termálních lázních Vrbov. Předtím však ještě navštívíme a prohlédneme si podhorskou vesničku Ždiar s dobovou architekturou. Pak už nás čeká jen cesta zpět do české kotliny. Předpokládaný příjezd do Prahy je kolem 22:00.

POZNÁMKA

 • Nástupní místa: PRAHA – JIHLAVA – BRNO – ZLÍN
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Minimální počet účastníků: 15.
 • S sebou doporučujeme hotovost EUR i PLN.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.
ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. nádherné turistické trasy v nejvyšším slovenském a polském pohoří
 2. horská plesa a říčky ukryté pod štíty velehor
 3. relaxaci v termálních lázních
 4. výbornou lokální gastronomii
 • Všechny túry vedou po turistických trasách, jedná se o méně náročnou turistiku s občasným stoupáním a sestupy.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří bez problému ujdou i 15 kilometrů.
 • Podmínkou je dobrá obuv uzpůsobená pro turistiku! Optimální je lehká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení i do chladnějšího prostředí hor.

Kompletní ceník

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627