Hledat

Velká cesta středním a jižním Thajskem

Objevte zemi úsměvů

Pojeďte s námi na poznávací zájezd do exotického a přátelského Thajska. Užijete si poznávání i koupání v moři. více

Během vašeho putování středním a jižním Thajskem poznáte rušný Bangkok, světoznámý most přes řeku Kwai, barevné plovoucí trhy i tržiště rozložené přímo na železničních kolejích. Projdete se mezi starobylými chrámy královského města Ayutthaya, vychutnáte si krásu džungle a na závěr zájezdu si odpočinete na písečných plážích thajského jihu. Cestou vás bude provázet zdejší fantastické jídlo a všudypřítomné úsměvy místních. Ne nadarmo se Thajsku přezdívá Země úsměvů.

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Sraz cca 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s jedním přestupem do hlavního města Thajska – Bangkoku.

2. den: BANGKOK - OSOBNÍ VOLNO

Přílet do Bangkoku, nazývaného “město andělů”. Transfer do hotelu, ubytování, osobní volno a odpočinek. Možnost individuálních procházek, poznávání atmosféry thajské metropole a ochutnávky místní kuchyně či fakultativně plavba po řece Chao Phraya s večeří a pohledem na rozsvěcující se světla Bangkoku.

shutterstock_1566852961

3. den: PROHLÍDKA BANGKOKU - WAT ARUN - OSOBNÍ VOLNO

Putování Thajskem zahájíte celodenní prohlídkou Bangkoku. Navštívíte Královský palác – duchovní a politické centrum Thajského království, charismatický chrám Wat Pho s obrovskou sochou ležícího Buddhy a projdete se živou čínskou čtvrtí s nepřeberným množstvím zboží a obchůdků. Poplujete lodí po kanálech (tzv. klongy) a podíváte se do ikonického chrámu Wat Arun – Chrámu úsvitu.

Po zbytek dne bude následovat volný program s možností návštěvy restaurací, či masážních salónů, kterými je Thajsko pověstné. Fakultativně se můžete zúčastnit velkolepé show Siam Niramit, odrážející thajské tradiční i moderní umělecké formy.

shutterstock_1142930102

4. den: BANGKOK – ŽELEZNIČNÍ TRH - KANCHANABURI

Dnes se přesunete do západní části země. Cestou zastávka na „železničním trhu“, rozloženém přímo na kolejích, odkud trhovci své zboží před průjezdem vlaku sklízejí. Navštívíte plovoucí trhy, kde budete mít možnost pozorovat prodejce nabízející své zboží z lodí a lodiček.

Poté pojedete do Kanchanaburi, oblasti spjaté se stavbou tzv. Železnice smrti, trati spojující během 2. světové války, Thajsko s Barmou. Toto místo je známé především věhlasným mostem přes řeku Kwai, jenž byl námětem pro známou stejnojmennou knihu a film.

shutterstock_1142044982

5. den: KANCHANABURI - VODOPÁDY ERAWAN

Pátý den vašeho zájezdu započnete projížďkou vlakem po mostě přes řeku Kwai a “Železnici smrti”, jejíž stavba si vyžádala nespočet obětí z řad válečných zajatců, dnes je to především zajímavá trasa vedoucí nádhernou krajinou. Poté se přesunete k vodopádům Erawan, považovaným za jedny z nejkrásnějších v celém Thajsku.

shutterstock_696595099

6. den: AYUTTHAYA (UNESCO) - NP KHAO YAI

Nejdříve pojedete do královského města Ayutthaya, centra někdejší stejnojmenné velkolepé říše, která byla jednou z největších v jihovýchodní Asii. Dnes připomíná velikost Auytthaye již jen množství starobylých chrámů. Návštěva hlavní památky, kterou je chrám Wat Mahatthat se známou Buddhovou hlavou vrostlou do stromu a kdysi velkolepý Wat Chai Wattanaram.

Poté přesun do oblasti národního parku Khao Yai, nejstaršího národního parku v Thajsku. Přenocování v blízkosti parku.

shutterstock_632258336

7. DEN: NÁRODNÍ PARK KHAO YAI

V dnešním dni si užijete nenáročné celodenní aktivity ve zdejší unikátní přírodě – lehký trekking, možnost pozorování zdejší bujné flóry a s trochou štěstí i fauny. Fakultativně možnost projížďky na slonech či noční safari tropickou džunglí.

shutterstock_143287423

8. den: BANGKOK - PŘELET DO KRABI

Návrat do Bangkoku a přelet do Krabi, městečka v jižním Thajsku, známého úchvatnými vápencovými skalami. Transfer na hotel, ubytování a odpočinek u moře.

shutterstock_1311228095

9. den: VOLNÝ DEN V KRABI

Volný den u moře určený k odpočinku, možnost fakultativních výletů po okolí – nabízí se například známá zátoka Railay, ostrovy Phi Phi a další místa (bližší informace o fakultativních výletech vám poskytne průvodce na místě).

shutterstock_639614815

10. den: KRABI - NÁRODNÍ PARK KHAO SOK - JEZERO CHEOW LAN

Vaše dobrodružství dále pokračuje celodenním výlet do národního parku Khao Sok, jednoho z nejkrásnějších thajských národních parků, známého starobylým deštným pralesem, úchvatnými vápencovými útesy a výskytem vzácné fauny a flóry. Můžete se zde setkat například s gibbony, nosorožci, tapíry a dalšími zvířaty. Po nenáročném trekkingu v tropické přírodě se vydáte k nádhernému jezeru Cheow Lan, večer návrat do Krabi.

11. den: OSTROV PHUKET

Přejezd na ostrov Phuket, jednu z nejznámějších odpočinkových destinací thajského jihu. Ubytování a volný program.

12. - 14. den: ODPOČINKOVÉ DNY NA PHUKETU

Celé 3 dny si užijete odpočinek a koupání na Phuketu a vychutnáte si atmosféru tropického letoviska. Pro neznavené poznáváním možnost fakultativních výletů jako například návštěva historického centra Phuketu, výlety na okolní ostrovy, kurzy vaření thajské kuchyně a další aktivity. Bližší informace o fakultativních výletech vám poskytne průvodce na místě.

shutterstock_427657435

15. den: PHUKET - ODLET

Dopoledne volný program, koupání a možnost nákupů posledních suvenýrů. Odlet ve večerních hodinách s přestupem do Prahy.

16. den: PŘÍLET DO PRAHY

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 15
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.
ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. Bangkok – město pulzující životem
 2. slavný most přes řeku Kwai
 3. tropickou džungli národních parků Khao Yai a Khao Sok
 4. odpočinkové dny u tyrkysového moře na Krabi a Phuketu
 5. fantastické jídlo a plovoucí trhy
 • Náš delegát se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Thajska a zároveň jste měli čas relaxovat na pláži nebo se koupat v moři.

Kompletní ceník

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627