Hledat

Turecko

Země dvou kontinentů a nekonečných pláží

Pojeďte s námi na dovolenou do Turecka a poznejte tuto zemi rozprostřenou na dvou kontinentech.   více

Stovky kilometrů pláží a čisté moře, orientální kultura mísící se s evropskou, komfortní hotely s vynikajícím servisem, dechberoucí památky a světoznámá místa, kterým vévodí fascinující Pamukkale, se střetávají na Turecké riviéře, ideálním místě pro vaši příští dovolenou.

Země dvou kontinentů a nekonečných pláží

Evropa s dotekem orientu

Právě poloha Turecka napoví ledacos o zemi samotné, vždy trochu evropské a trochu orientální.

Osmanské ruiny tu leží ve stínu římských chrámů, bazary plné omamně vonícího koření se potkávají s butiky s moderním zbožím a vždy vás překvapí milé a vstřícné chování zdejších obyvatel.

Turecká riviéra

Oblast Turecké riviéry se rozkládá na pobřeží Středozemního moře, v Antalyjském zálivu. Narazíte zde na kilometry písečných, udržovaných pláží, které se pozvolna svažují do čistého moře. Kolem nich vyrostla řada letovisek, proslavených vysokou úrovní služeb a komfortními hotely.

To ale není vše, co zde můžete zažít. Až si plážového života užijete dosyta, můžete objevovat zdejší skvosty mezi historickými památkami a přírodními zajímavostmi, kterých je zde bezpočet.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

1. 6. – 8. 6. 2023

7 nocí

Ultra All inclusive

letecky

Turecká riviéra - Hotel Grand Kolibri Prestige & SPA 5*

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.3.2023)

18 490,-

Rezervovat
Rezervovat

17. 9. – 24. 9. 2023

7 nocí

Ultra All inclusive

letecky

Turecká riviéra - Hotel Grand Kolibri Prestige & SPA 5*

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.3.2023)

21 490,-

Rezervovat

HOTELY

 • Hotel Grand Kolibri Prestige & SPA

  DETAIL

  Pětihvězdičkový hotel Grand Kolibri Prestige & SPA se nachází v letovisku Pallayar na jihu Turecka. Hotel byl vybudován v roce 2020 a kromě moderních interiéru se zde můžete těšit také na oblíbené stravování formou ultra all inclusive... více

Informace o dopravě najdete na stránce hotelu

 • Hotel Grand Kolibri Prestige & SPA

  DETAIL

  Pětihvězdičkový hotel Grand Kolibri Prestige & SPA se nachází v letovisku Pallayar na jihu Turecka. Hotel byl vybudován v roce 2020 a kromě moderních interiéru se zde můžete těšit také na oblíbené stravování formou ultra all inclusive... více

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. dlouhé, písečné pláže a čisté moře
 2. Pamukkale, přírodní skvost chráněný UNESCO
 3. stravování ultra all inclusive
 4. orientální bazary vonící kořením
 5. vstřícné a milé obyvatele
 • PAMUKKALE A HIERAPOLIS

  Vydejte se s námi k jednomu z nejkrásnějších přírodních úkazů celého Turecka – travertinovým jezírkům v oblasti Pamukkale. Toto úžasné místo, zapsané na seznamu UNESCO, dostalo název Bavlněný hrad (Pamukkale). Je totiž tvořeno zářivě bílými terasami a jezírky, které již celá tisíciletí formuje voda bohatá na vápník a další minerály. Ve druhé části výletu se vypravíte k pozůstatkům antického města Hierapolis. Tuto, ve své době velmi vyhledávanou lázeňskou metropoli, založil král Pergamon roku 190 př. n. l.

 • Starověký Termessos a Antalya

  Pojeďte s nám do starověkého města Termessos, které nabízí jeden z nejúchvatnějších zážitků, které lze v Turecku mít. Uvidíte pozůstatky antických památek –  lázně, gymnasion, amfiteátr s kapacitou přes čtyři tisíce diváků. Dále se podíváte na mauzoleum, nekropoli se sarkofágy, několik chrámů a mnoho dalšího. Termessos leži na svazích pohoří Taurus a je jedním z nejvýše položených antických měst na světě. Upozorňujeme, že tento výlet je vhodný pro zdatné cestovatele.

  Dále navštívíte město Antalya. Prohlédnete si vodopády na řece Düden s jeskyní a mešitami ze 13. a 16. století, Flétnový minaret či Hadriánovu bránu. Poté si užijete volný čas ve spleti magických uliček starého města, nakoupíte si suvenýry, koření a orientální delikatesy na zdejším bazaru.

 • MANAVGAT A MĚSTO SIDE

  Tyrkysové vody řeky Manavgat vás uchvátí! Vydejte se s námi na výlet s koupáním na krásné písečné pláži, ze které lze vstoupit do moře i do osvěžující řeky. Poté následuje návštěva největší mešity na Turecké riviéře a prohlídka historického centra města Side. To leží na malém poloostrově a jeho název znamená granátové jablko. Historická část města byla kdysi svědkem schůzek samotného Marka Antonia s královnou Kleopatrou. Nyní zde můžete najít třeba amfiteátr, hradby, ruiny Apollónova chrámu, zbytky římských lázní nebo velkolepou fontánu nazývanou nymphaeum.

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627