Hledat

Srí Lanka a Maledivy

Kouzelné ostrovy Indického oceánu

Poznejte s námi krásu ostrovů Indického oceánu. Tentokrát na vás čeká srdečná Srí Lanka a rajské Maledivy. více

Vydejte se s námi na zájezd na Srí Lanku, neobyčejné a nezapomenutelné místo, kde podle legend sestoupil Adam na naši Zemi. Perla Indického oceánu, jak se Srí Lance přezdívá, vás oslní svou sytou zelení čajovníkových plantáží zasazených do bujné okolní přírody. Ale to zdaleka není vše. Zajisté si vás podmaní i posvátnou atmosférou prastarých chrámů zapsaných v UNESCO a laskavými úsměvy zdejších obyvatel. Na závěr vás čeká souostroví Maledivy, kde si budete plnými doušky vychutnávat odpočinek na bělostných rajských plážích pětihvězdičkového resortu.

Program

1. den: ODLET DO DESTINACE

Sraz 2 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha. Let s přestupem se společností Emirates do největšího města Srí Lanky, Colomba.

2. den: PŘÍLET NA SRÍ LANKU - NEGOMBO

Přílet do Colomba v ranních hodinách místního času a vaše první bližší seznámení se Srí Lankou. Čeká vás projížďka po rybářském městečku Negombo, nacházející se v západní části ostrova, nedaleko letiště Bandaranayke International Airport. V tomto městečku se seznámíte s pozůstatky holandských kolonizátorů a s typickým životem místních, kteří se živí hlavně rybolovem. Odpoledne volno a první možnost koupání.

Doba transferu letiště – Negombo: cca 30 min.

3. den: ANURADHAPURA (UNESCO)

Po snídani návštěva starobylého a původního hlavního města Srí Lanky (v dobách od 5. stol. př.n.l. do 10. stol. n.l.), které bylo po staletí centrem politického a náboženského dění. Dnes se jedná o jedno z nejuctívanějších poutních míst země, které při své návštěvě Srí Lanky nesmíte zapomenout navštívit. Prohlídka tzv. dagob (míst určených pro uchování ostatků) – Ruvanveliseya, Jetawanarama nebo Thuparama nebo jednoho z nejstarších stromů světa, tzv. Bó (2 250 let starý). Ukončení prohlídky a transfer do hotelu.

Doba transferu Negombo- Anurádhapura: cca 4 hod.
Doba transferu: Anuradhapura – hotel: cca 2 hod.

4. den: NÁVŠTĚVA TRADIČNÍ VESNICE A ŠKOLY

Po snídani vás čeká návštěva tradiční vesnice a místní školy. Vesničky na Srí Lance zůstávají z velké části nezměněné a tak zde můžete pocítit, jak tu lidé žijí jednoduše v souladu s životním prostředím. Navštívíte tradiční vesničku, kde můžete pozorovat místní obyvatele a jejich každodenní život, jejich aktivity a také jejich jedinečnou kulturu.

Během návštěvy se projdete vesnicí, ale i džunglí, uvidíte unikátní zemědělství Srí Lanky, svezete se na vozících tažených volky, projedete se na loďce po jezeře nebo navštívíte tradiční dům postavený z hlíny. Ochutnáte i typický srílanský oběd (rýži a kari) – jednoduchým, přátelským a ojedinělým stylem, jak ho zažívají každý den právě Srílančané.

Posledním bodem bude návštěva tradiční venkovské školy, která i jako všechny ostatní na Srí Lance potřebuje pomoci jak finančně, tak i materiálně. Děti jistě ocení, pokud si pro ně připravíte různé sešity, tužky a další školní pomůcky. Ony si pro vás za odměnu připraví malé představení či píseň a vy tak strávíte krásné chvilky v obležení těchto neustále se usmívajících dětí.

Závěrem tohoto dne vás čeká návštěva skalního chrámu v Dambulle, na celé Srí Lance považovaného za nejrozsáhlejší a nejzachovalejší.

5. den: SIGIRIYA (UNESCO)

Po snídani přesun autobusem k velkolepé a nedobytně vyhlížející pevnosti Sigiriya, která je posazena na vrcholu skály, tyčící se asi 200 metrů nad okolní krajinou. Sigiriya je jednou z největších atrakcí Srí Lanky, která byla v roce 1982 vyhlášena za památku světového dědictví UNESCO.

Doba transferu Habarana – Sigiriya: cca 30 min.
Doba transferu Sigiriya – Polonnaruwa: cca 1 hod. 15 min.

POLONNARUWA

Po návštěvě Sigiriya vás čeká ještě pěší prohlídka dalšího historického města Srí Lanky, Polonnaruwa, kde na vás dýchne atmosféra středověku. Zdejší památky se řadí k jedněm z nejkrásnějších na ostrově, a proto není divu, že byly zapsány na seznam UNESCO. Místo je také symbolem toho, že i na jednom místě je možné poklidné soužití dvou kultur vyznávajících odlišné náboženství (budhismus a hinduismus).

Doba transferu Polonnaruwa – hotel: cca 1 hod. 15 min.

6. den: ZAHRADA MATALE, KANDY

Po snídani a transferu vás čeká Matale, místní ráj koření a bylinek, kde si budete moci vyzkoušet a zakoupit nepřeberné množství bylinek i koření, které zde mají nezaměnitelnou a plnou chuť. Určitě této možnosti využijte.

Po prohlídce přesun autobusem do města Kandy (UNESCO), ležícího uprostřed příkrých zelených kopců a pyšnícího se jednou z nejvýznamnějších buddhistických památek Srí Lanky – Chrámem Buddhova zubu. Zde je uchovávána posvátná relikvie – Buddhův zub.

Doba transferu hotel – Matale: cca 1 hod.
Doba transferu Matale – Kandy: cca 2 hod.

7. den: VOLNÝ DEN

Volný den v oblasti Kandy. Možnost návštěvy města a typických trhů. Na závěr dne vás čeká typické kulturní představení (představení různých srílanských tanečníků a bubeníků, kteří jsou pro Srí Lanku naprosto unikátní).

8. den: SLONÍ SIROTČINEC, BOTANICKÁ ZAHRADA

Snídaně. Přesun autobusem k městečku Pinnawala, u nějž se nachází sloní sirotčinec, kde budete mít možnost dostat se do úzkého kontaktu s těmito pozoruhodnými savci (slony indickými). Zařízení funguje od roku 1975 a má na starost péči o slony, kteří by v divoké přírodě nebyli schopni přežít. Několik slonů z tohoto centra má i pražská zoologická zahrada v Tróji.

Následně navštívíte i největší botanickou zahradu Srí Lanky – Peradeniya. Můžete zde najít až 5 000 druhů rostlin, avšak naprosto největší pozornost přitahuje rozsáhlá sbírka orchidejí.

Doba transferu Hotel – Pinnawala – hotel: cca 1,5 hod.

9. den: ČAJOVNÍKOVÉ PLANTÁŽE, TOVÁRNA NA VÝROBU ČAJŮ

Po snídani odjezd na jih Srí Lanky, dnešním cílem bude oblast kolem Nuwara Eliya. Srí Lanka je jedním z největších producentů čajů, proto při jejím objevování nelze opomenout ani návštěvu čajovníkové plantáže, resp. továrny, kde se vyrábí proslulé cejlonské čaje, které budete moci i ochutnat.

NUWARA ELIYA

Název města v překladu znamená „město světla“ a po jeho návštěvě poznáte proč. V tomto nejvýše položeném městě Srí Lanky zanechali patrné stopy zejména Britové, kteří zde působili během koloniální doby a dodnes zde naleznete mnoho památek, domů a typických anglických zahrad odkazujících na vliv bohatých Angličanů. Po návštěvě tohoto města možná přijdete na to, proč byla Nuwara Eliya Angličany tolik oblíbená (malá nápověda – doporučujeme přibalit si s sebou teplejší oblečení).
Doba transferu Kandy – Nuwara Eliya: cca 3,5 hod.

10. den: VODOPÁDY RAVANA

Po snídani vás čeká přejezd autobusem do národního parku Uda Walawe, jedné z nejznámějších přírodních rezervací Srí Lanky. Po cestě se zastavíte u populárních vodopádů Ravana. Odpolední safari v Uda Walawe projedete v džípech a budete mít možnost sledovat pestrý život zdejší fauny. Nejslavnějšími obyvateli jsou zde zejména sloni, divoká prasata, ale i krokodýli a rozmanité druhy ptáků. Příjezd do hotelu v podvečerních hodinách.

11. den: PŘÍRODNÍ REZERVACE UDA WALAWE

Dopoledne vás čeká návštěva města Galle s úžasnou atmosférou a řadou historických památek. Původně portugalská a později holandská pevnost se může pyšnit krásným starobylým centrem, které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších na Srí Lance (UNESCO). Místo se může pochlubit zajímavou historií, mohutnými hradbami a historickými domy – dnes často přestavěnými na stylové hotely a restaurace. Po návštěvě Galle vás čeká přesun do plážového resortu a odpočinek.

Ve večerních hodinách odlet z Colomba do hlavního města Malediv – Male. Transfer do hotelu Sun Island Resort & Spa 4+* malým letadlem a rychlolodí.

12. - 14. den: HOTELOVÝ RESORT, OSOBNÍ VOLNO

Pobyt v hotelu Sun Island Resort & Spa 5* na Ari Atollu na Maledivách.

15. den: HOTELOVÝ RESORT, TRANSFER NA LETIŠTĚ

Transfer na letiště v Male ve večerních hodinách a odlet do Prahy s přestupem v Dubaji.

16. den: PŘÍLET DO ČR

Přílet na letiště Václava Havla v Praze.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 15.
 • Maximální počet účastníků zájezdu: 30.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu v důsledku konání některého z náboženských svátků.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.
ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. divoká a nespoutaná příroda
 2. nejkrásnější zelená barva zdejších čajovníkových plantáží
 3. prastaré chrámy chráněné UNESCO
 4. odpočinek na rajských plážích v 4+* resortu na Maledivách

Praktické informace Srí Lanka

1. Základní informace

Hlavní město: Šrí Džajavardanapura Kotte
Rozloha: 65 610 km² (122. na světě) z toho 4,4 % vodní plochy
Nejvyšší bod:  Pidurutalagala (2 524 m n. m.)
Obyvatelstvo:  22 409 381 obyvatel
Jazyk:  sinhálština (úřední a národní jazyk), tamilština (národní jazyk)
Měna: srílanská rupie (LKR)
Časové pásmo : +5:30
Státní zřízení: poloprezidentská republika
Náboženství: buddhisté 70 %, hinduisté15 %, křesťané 8 %, muslimové 8 % (1999)

2. Cestovní doklad

Vedle vyřízení turistických víz je potřeba zároveň vlastnit cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po Vašem návratu do ČR.

3. Turistická víza

Pro cestu na Srí Lanku je třeba si v  časovém předstihu (doporučujeme min. 1 měsíc před odletem) vyřídit turistická víza, o která si můžete zažádat online na oficiální webové stránce  (poplatek za vyřízení je cca 35 USD).  Dovolujeme si upozornit, že klient nese plnou zodpovědnost za zajištění svých turistických víz.

Pro vstup na Maledivy není třeba vyřizovat v předstihu vstupní víza. Vízum je uděleno při vstupu do země, bez poplatku a je platné 30 dní ode dne vstupu na Maledivy. Podmínkou pro udělení víz je předložení zpáteční letenky, díky níž budete moci zemi opět opustit a platný cestovní pas.

4. Platební karty, měna

Oficiální měna na Srí Lance je srílanská rupie (LKR).  100 srílanských rupií = cca 17 CZK, 1 EUR = cca 160 LKR. Doporučujeme si na cesty po Srí Lance vyměnit peníze, neboť v obchodech je většinou vyžadována místní měna. Peníze doporučujeme směnit na letišti v Colombu (USD za LKR), ve všech větších letoviscích lze peníze vybrat z bankovních automatů ATM (ověřte si, že Vaše banka podporuje výběry v zahraničí). Nedoporučujeme platit platebními kartami v hotelech či restauracích.

5. Ceny

oběd v restauraci stojí cca 10 USD
spropitné v restauraci cca 1 USD
voda balená 1,5 l = Rs 30 – 80
voda balená 5 l = od Rs 120
pivo Lion 0,3 l = Rs 80
nealko, coca-cola 0,33 l = Rs 60
cola 1,5 l = Rs 180
zmrzlina 1 porce = Rs 25
běžné rice curry v místní restauraci = Rs 200
běžné rice curry v turistické restauraci = Rs 550

6. Celní předpisy

Bez cla může každá osoba dovézt na Srí Lanku věci osobní potřeby a dárky v hodnotě až 250,- USD, včetně 200 cigaret nebo 50 doutníků nebo 375 gramů tabáku, dále 2 láhve vína, 1,5 litru lihovin, osobní parfémy a 250 ml toaletní vody.

Ze Srí Lanky je povoleno vyvézt bez cla vše, co bylo dovezeno a deklarováno, dále až 10 kg čaje a zboží zakoupené pro běžnou osobní potřebu a suvenýry. Pokud jde o alkoholické nápoje, lze ze Srí Lanky vyvézt bez cla až 1,5 litru tvrdého alkoholu a max. 2 láhve vína.

7. Dovoz hotovosti

Existuje povinnost ohlásit celníkům dovoz hotovosti v hodnotě přesahující 15.000,- USD, doporučuje se však deklarovat již hotovost přesahující 5.000,- USD.

8. Bezpečnost

Kriminalita na Srí Lance je poměrně nízká, ale je doporučena základní opatrnost. Své věci nenechávejte bez dozoru.

9. Důležitá telefonní čísla

Záchranná služba: 110
Národní bezpečnostní linka: 118
Policie: 119
Vládní pomoc: 1919

10. Zdraví

Je třeba počítat s případnými žaludečními problémy po příjezdu na Srí Lanku a přechodu na místní stravu. Klientům doporučujeme dodržovat základní hygienická pravidla, zejména pít pouze balenou vodu a před požitím ovoce omýt tekoucí vodou.

11. Očkování

Očkování není povinné, doporučuje se očkování proti tyfu, tetanu a žloutence typu A, B.

12. Léky

Základní léky (acylpirin, endiaron, paralen, léky proti bolesti hlavy, na nevolnost apod.) a léky trvale užívané.

Pokud máte s sebou osobní léky na předpis, správně byste měli mít kopii receptu přeloženého do angličtiny nebo dopis v angličtině od vašeho lékaře potvrzující, že se tímto lékem léčíte. Zároveň mějte léky v originálním balení, na kterém bude napsáno vaše jméno.

13. Cestovní zavazadla

Doporučená zavazadla jsou kufr, batoh, brašna. V autech je pod nohama místo na batůžek a vodu.

14. Co si zabalit sebou

 • V této zemi navštívíte několik svatých míst, proto prosím počítejte s tím, že na tato místa musíte být patřičně oblečeni.
 • Doporučený oděv do buddhistických a hinduistických chrámů: nutností je mít zahalená kolena a ramena, vstup je povolen pouze bez bot (ponožky mohou být).
 • Doporučujeme tedy vzít si s sebou dlouhé kalhoty, případně pořídit si šátky (nedají se půjčovat u vstupu do chrámů, jak je to např. zvykem na Bali).
 • Součástí vaší výbavy by měl být i opalovací krém s vysokým UV faktorem, pokrývka hlavy proti slunci, sluneční brýle, repelent a v neposlední řadě pohodlná obuv.
 • Pro oblast Nuwara Eliya doporučujeme přibalit si s sebou teplejší oblečení, neboť v této části Srí Lanky bývá chladněji.
 • Nezapomeňte přibalit kvalitní repelent.
 • Vlhčené ubrousky nebo malou lahvičku dezinfekce na ruce. Bude se hodit na očištění rukou, nebude-li možné si je umýt vodou a mýdlem.
 • Ačkoli některé pokoje mají k dispozici i fén, doporučujeme přibalit si vlastní, neboť nelze zaručit, že právě ve vašem pokoji fén k dispozici bude.
 • Pro první den doporučujeme vzít do velkého zavazadla, které půjde k odbavení do zavazadlového prostoru letadla, jednu velkou láhev pití.

15. Počasí

Srí Lanka leží v tropickém pásu a je ovlivňována monzuny (monzunové deště jsou poměrně silné, ale trvají krátce). Období od května do října je JZ ostrova ovlivňován monzuny, poté zde panuje období sucha (listopad – březen). Průměrná teplota v pobřežních letoviscích se pohybuje kolem 27° C, teplota moře je celoročně mezi 27°C až 30°C. Je třeba také počítat s tím, že na Srí Lance panuje vlhké podnebí, vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 70% až 90%.

16. Stravování

Upozorňujeme, že voda z kohoutku není pitná – vždy si kupujte balenou vodu !!!

Na Srí Lance se jí zejména rýže a mořské produkty, často silně kořeněné. Na Srí Lance jsou po celý rok k dostání různé druhy tropického ovoce: ananas, papája, banány apod.
K dostání je také velký výběr nápojů. Bezpečné jsou pouze nápoje v uzavřených lahvích,vždy je třeba zkontrolovat uzávěr. Nedoporučuje se nechat si přidat do nápoje led, neboť nikdy není jisté, z jaké vody byl vyroben.

17. Časový posun

Časový posun proti České republice je +4,5 hodin v zimním období, +3,5 hodin v letním období.

18. Elektrické napětí

Elektrické napětí na Srí Lance je 230 – 240 V. Zásuvky ve zdi jsou na tři vidlice (anglického typu), proto doporučujeme s sebou redukci, příp. se doporučuje vzít si s sebou bateriové přístroje.

19. Internet, mezinárodní hovory

Na Srí Lance roaming funguje bez problémů, ale hovory jsou poměrně drahé. Na letišti je možné si koupit SIM kartu s nabitým kreditem některého z místních operátorů.

20. Doporučené kapesné

Doporučené kapesné pro tento zájezd je cca 15 – 20 USD/os./den. Oběd v restauraci stojí cca 10 USD, spropitné v restauraci cca 1 USD, balená pitná voda cca 1 USD.

21. Náročnost programu

Program po Srí Lance bude uzpůsoben věkovému složení skupiny, nicméně ho doporučujeme těm, kteří jsou zvyklí na aktivní pohyb a procházky. Doporučujeme pohodlnou, příp. trackovou obuv, letní oblečení a do oblasti Nuwara Eliya přibalit i teplejší oblečení (dlouhé kalhoty, bunda).

Praktické informace Maledivy

1. Základní informace

Maledivy, ostrovní stát na jihu Asie v Indickém oceánu, tvoří stejnojmenné souostroví – řetězec devatenácti korálových atolů, který začíná 500 km jihozápadně od břehů Indie a táhne se v délce zhruba 800 km severojižním směrem. Celkově se Maledivy sestávají z 1196 ostrovů, z nichž je zhruba 200 obydlených.

Hlavní město:  Male
Kontinent: Asie
Časové pásmo : +5
Měna: Maledivská rupie

2. Cestovní doklad

Platný cestovní pas ČR, jehož doba platnosti přesahuje dobu pobytu v zemi  (alespoň o šest měsíců).

3. Turistická víza

Ke vstupu na Maledivy není potřeba vízum, to je udělováno bezplatně po příletu. Podmínkou povolení ke vstupu je platný cestovní doklad, zpáteční letenka z Malediv a dostatečné množství finančních prostředků.

4. Platební karty, měna

Platí se místní měnou (maledivská rupie, MRF), většina obchodníků přijímá i americké dolary. V bankách lze bez problémů vyměnit USD, přijímají se cestovní šeky a platební karty všech velkých finančních institucí, tedy především American Express, VISA, MasterCard, Diners a EuroCard. Pokud turista žádá o směnu na místní měnu, pak mu potvrzení o směně valut umožní později při odjezdu ze země zpětný odkup maledivských rupií.

5. Ceny

Maledivy mají v celém regionu jižní Asie absolutně nejvyšší ceny, neboť naprostá většina zboží je importována z jiných zemí. Není proto možné vycházet z rozpočtové kalkulace pro Indii nebo Srí Lanku. K cenám je běžně připočítávána 8% daň (VAT), 6% vládní turistická daň k nákupům zboží a dále poplatek ve výši 10% ceny (tzv. service charge) anebo městská daň (tzv. city tax) 8 USD/osobu/noc.

Díky vysokým cenám na ostrově doporučujeme si našim klientům zakoupit pro resort na Maledivách stravu all inclusive.

6. Celní předpisy

Povoluje se pouze dovoz věcí osobní potřeby. Dovoz jakýchkoli alkoholických nápojů a vepřového masa je zakázán.

7. Dovoz hotovosti

Dovoz a vývoz cizí měny není nijak limitován. Povinná výměna valut neexistuje. Každé ubytovací zařízení je ale povinno vybrat od hostů ubytovací  daň (City tax) ve výši 6 USD a výše za osobu a noc podle typu a umístění
ubytovacího zařízení.

8. Bezpečnost

Oblast je po většinu roku bezpečná. Jedná se o muslimskou zemi a proto je dobré během pobytu ctít zásady tohoto náboženství tj. nefotit ženy, dodržovat místní zásady oblékání při návštěvě náboženských míst apod.

9. Důležitá telefonní čísla

Na Maledivách nemá ČR zastupitelský úřad, vztahy s Maledivami jsou udržovány prostřednictvím ZÚ v indickém Dillí. ČR nemá doposud v Malé svůj Honorární konzulát.

V případě ztráty cestovního dokladuje třeba se obrátit na Imigrační úřad v Malé Velaanage, 1. patro, Ameer Ahmed Magu, tel. +960 333 0444 (úřední hodiny) nebo +960 333 0452 (mimo úřední hodiny), fax: (960) 332 0011, email: info@immigration.gov.mv.

Kód Malediv pro mezinárodní hovory +960

Předvolba Malé +960 331, 2, 3

Předvolby mobilních telefonních operátorů

Dhiraagu – 78, 76, 79

Watanya Telecom – 96, 97, 98, 99

Tísňová volání: Záchranná služba – 102

Hasiči – 118

10. Zdraví

Při pobytu na Maledivách je nezbytné zachovávat základní hygienická pravidla pro pobyt v tropických zemích, včetně příslušného očkování, popř. používání antimalarik, opatrnost při konzumaci potravin a nápojů. V případě zdravotních potíží je důležité brát v potaz odlehlost některých ostrovů a zároveň fakt, že v zemi je jen pár nemocnic, jež se nacházejí v hlavním městě země. Základní lékařská péče je dostupná ve všech větších rezortech. O doporučení je vhodné požádat v hotelech vyšší kategorie.

Voda z kohoutků není pitná, doporučujeme pít jen vodu balenou.

Na cestu do země je nezbytné uzavřít zdravotní pojištění do zahraničí.

11. Očkování

Před cestou na Maledivy není třeba absolvovat žádná povinná očkování. Pouze v případě, pokud jste krátce před návštěvou Malediv byli v oblasti, kde se vyskytuje žlutá zimnice. V tom případě s sebou musíte mít očkovací průkaz, který prokáže, že jste proti této nemoci očkovaní.

12. Léky

Základní léky (acylpirin, endiaron, paralen, léky proti bolesti hlavy, na nevolnost apod.) a léky trvale užívané.

Pokud máte s sebou osobní léky na předpis, správně byste měli mít kopii receptu přeloženého do angličtiny nebo dopis v angličtině od vašeho lékaře potvrzující, že se tímto lékem léčíte. Zároveň mějte léky v originálním balení, na kterém bude napsáno vaše jméno.

13. Cestovní zavazadla

Ideálním zavazadlem je kufr nebo cestovní taška.

14. Co si zabalit sebou

Na dovolenou na Maledivy si zabalte lehké letní bavlněné oblečení, plavky, příp. velký lehký šátek na pláž. Maledivy jsou muslimskou zemí, proto je nutné si při návštěvě domorodých osad a hlavního města Malé obléci konzervativnější oblečení (kalhoty a  sukně zakrývající kolena, tričko zakrývající ramena).

Samozřejmostí jsou sluneční brýle, pokrývka hlavy, krém na opalování s ochranným faktorem 35 a více, panthenol na ošetření spálené kůže a repelent na komáry.

15. Počasí

Průměrné teploty na Maledivách se pohybují mezi 29 – 35°C.

16. Stravování

Maso a drůbež (kuře) je běžně k dostání v hotelech vyšších kategorií, místní obyvatelé je konzumují hlavně při slavnostních příležitostech. Lepší hotely zajišťují stravu podle přání zákazníka, tj. též evropskou. Běžné jsou mořské produkty nebo importované potraviny z Indie, Srí Lanky a dalších zemí. Z ovoce je k dostání kokos, banány, mango, papája, chlebovník a další.

Voda se na mnoha místech získává z moře, proto zůstává mírně slaná. Některé ostrovy mají nádrže na dešťovou vodu, spodní pramenitá voda se vyskytuje jen na několika málo ostrovech. Je třeba dávat si dobrý pozor na kvalitu pitné vody, doporučuje se konzumovat pouze balenou vodu v plastikových lahvích. Na Maledivách je k dostání široký sortiment nealkoholických nápojů a hotelích a turistických resortech je pro cizince k dostání i alkohol.

17. Časový posun

Časový posun proti České republice je +4 hodin v zimním období, +3 hodin v letním období.

18. Elektrické napětí

Elektrické napětí je střídavé 220-240 V, 50 Hz. Zásuvky jsou tříkolíkové, často shodné s evropskými.

19. Internet, mezinárodní hovory

Všechna letoviska na Maledivách disponují internetovým připojením i WiFi.  Také  je možné  si na letišti zakoupit mobilní internet pro notebooky a tablety.

Rooming zde funguje, ale je velmi drahý.

20. Režim vstupu

Vstup na Maledivy je zpravidla prostřednictvím mezinárodního letiště Malé. Mezi ostrovy pak funguje spolehlivá lodní doprava.  Při vstupu do země se vyplňuje registrace po příletu, kde je nutno mj. uvést místo pobytu na Maledivách.

21. Ostatní

Slunce vychází okolo 6. hodiny ranní a zapadá okolo 6. hodiny večerní.  Stmívání je velmi rychlé.

Kompletní ceník

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627