Hledat

Severní Portugalsko

aneb putování cestou portského vína

Vydejte se s námi poznávat krásy neobjeveného portugalského severu, kde se zrodilo proslulé portské víno. Naše cesta začne v nejkrásnějším městě Portugalska, v Portu. více

Poté vás čeká panoramatická plavba po řece Douro, procházky kolem vodopádů v přírodních parcích či prohlídky vesniček zakončené ochutnávkou místního vína. Ideální kombinace poznávání a turistiky vám během pěti etap ukáže ty největší skvosty severního Portugalska. Tento zájezd si doopravdy užijete!

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy s přestupem, přílet na letiště v Portu, transfer do hotelu a ubytování (Porto).

2. den: PORTO, VILA NOVA DE GAIA

Vaše putování zahájíte v Portu, druhém největším městě Portugalska. Uvidíte slavné vlakové nádraží Sao Bento, katedrálu Sé a projdete se po železném mostě Ludvíka I. Navštívíte i jednu z nejkrásnějších částí města, nábřežní čtvrť Ribeira, kde si u šálku kávy můžete vychutnat pohled na protékající řeku Douro, lemující jižní okraj města.

Na druhém břehu řeky se rozkládá město Vila Nova de Gaia, doslova protkané vinnými sklepy s typickým portským vínem. V pozdním odpoledni je pro vás připravena návštěva sklípku spojená s ochutnávkou.

Pěší procházka městem cca 10 km, nocleh ve městě Porto.

3. den: PLAVBA LODÍ PO ŘECE DOURO

Hned ráno se vydáte po stopách lahodného moku koštovaného předešlý den. Čeká vás plavba lodí směrem na východ do vinařské oblasti Alto Douro Vinhateiro, zapsané na seznamu UNESCO. Víno se zde pěstuje přes 2000 let, právem se tak řadí mezi nejstarší vinařské regiony na světě.

Po vylodění v městečku Peso da Régua se přesunete do vinařství Quinta da Pacheca, kde vás čeká prohlídka sklepů spojená s ochutnávkou jak portských, tak i stolních vín tohoto regionu.

Nocleh ve městě Peso da Régua.

4. den: LAMEGO, PINHAO

Po snídani vás autobus převeze do města Lamego, jehož hlavní dominantou je majestátně položená svatyně Nossa Senhora dos Remédios. Odtud společně sejdete monumentální schody, kterými překonáte výšku přes 600 metrů. Dole vás bude čekat zasloužená odměna – návštěva místní krčmy s možností ochutnávky šumivého vína.

Poté se vydáte pěšky do malebného městečka Pinhao. Během cesty budete obdivovat údolí poseté vinařskými usedlostmi. Po procházce bude následovat prohlídka města.

Etapa dlouhá cca 8 km, nocleh ve městě Vila Real.

5. den: ALVAO, FISGAS DE ERMELO

Pátý den začíná transferem z ubytování k jedné z portugalských chráněných oblastí, přírodnímu parku Alvao. Naleznete zde zachovalou přírodu s malými tradičními vesničkami, skládajícími se z kouzelných žulových domků s doškovými střechami.

Hlavním lákadlem parku jsou však vodopády Fisgas de Ermelo, které patří mezi největší v Evropě. Poblíž pak vede krásná šestikilometrová turistická trasa, po níž sestoupíte do vesničky Ermelo.

Středně náročná trasa, etapa je dlouhá 8 km, nocleh ve městě Cabeceiras de Basto.

6. den: NÁRODNÍ PARK GERES

Dnes bude program více odpočinkový, čeká vás procházka národní parkem Geres. První zastávkou bude kamenný most Ponte da Misarela, který prý do úchvatné přírodní scenérie umístil sám ďábel.

Poté se nenáročnou stezkou dostanete k tradiční vesnici Fafiao. Následně projdete kolem vodopádu Cascata Tahiti a po malé klikaté silnici dojdete na rozcestí, odkud se vydáte kilometrovou procházkou k vodopádu Cascata do Arado. Na závěr vystoupáte na vyhlídku Pedra Bela, která vám nabídne široký pohled na lázeňské město Geres, okolní kopce a řeku Cávado.

Etapa je dlouhá 6 km, nocleh ve městě Geres.

7. den: GEIRA ROMANA, LINDOSO

Dopoledne se projdete krásnou přírodou a kolem několika vodopádů vystoupáte až na hranici Portugalska se Španělskem. Odtud vyrazíte na osmikilometrovou pěší túru po staré římské stezce nesoucí název Geira Romana.

Na konci trasy možnost koupání v termálních bazénech na řece Rio Caldo. Odpoledne navštívíte vesnici Lindoso, která je typická svým areálem asi 50 dochovaných kamenných sýpek zvaných espigueiros a hradem ze 13. století. Na závěr dne přesun do městečka Ponte da Lima, které je typické výrobou „zeleného vína“. Ochutnávku tohoto vína si nenechte ujít.

Etapa je dlouhá 8 km, nocleh ve městě Ponte da Lima.

8. den: ODLET

Přejezd do Porta, odlet s přestupem a přílet do Prahy.

POZNÁMKA

 • Počet účastníků zájezdu: max. 16. Zájezd bude realizován pouze v malých skupinkách, které vám umožní maximálně a autenticky poznat tento kraj severního Portugalska.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

NÁROČNOST 🥾🥾

Všechny túry vedou po turistických trasách a jedná se o středně náročnou turistiku. Etapy jsou kratší, ale vedou náročnějším terénem. Celková délka všech etap je cca 40 km. Zájezd je vhodný pro turisty, kteří zvládnou i lehčí stoupání a výstupy po schodech.

Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je lehká treková bota s dobrou podrážkou. Doporučujeme skládací trekové hole a vhodné sportovní oblečení.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

4. 8. – 11. 8. 2023

7 nocí

Snídaně

letecky

Severní Portugalsko - aneb putování cestou portského vína

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.3.2023)

39 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Porto – Praha s jedním přestupem, vč. všech poplatků
 • ubytování 7 nocí se snídaní ve
  3*/4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • plavbu lodí po řece Douro
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
  7 490 Kč
 • ochutnávky vína dle programu v oblasti Quinta de Pacheca 400 Kč a Vila Gaia Nova 500 Kč
 • povinnou pobytovou taxu ve výši
  2 EUR/os./noc, která je splatná na místě a její výše se může kdykoliv změnit
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Kateřina Kozáková

  Průvodkyně

  Kateřina v Portugalsku studovala fakultu sportovních věd, naučila se portugalsky, poznala zdejší kulturu a procestovala tuto zemi skrz naskrz. Není divu, že se do Portugalska naprosto zamilovala. Má ráda azurově modrou barvu oceánu, místní výborné jídlo i přátelskou atmosféru, kterou si nejraději dopřává s batohem na zádech.

  „Madeira a Azory se stejně jako zbytek Portugalska staly mým druhým domovem a ráda bych se o jejich kouzlo podělila i s vámi! Ukážu vám místa, o kterých se v turistických průvodcích nepíše a provedu vás krajinou tak, jak by to udělali místní. Zavedu vás do světa bohaté gastronomie a lahodného vína. Přiblížím vám zvyky a tradice této krásné země. Podělím se s vámi o kouzlo slova ´Saudade´!“

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
4. 8. – 11. 8. 2023IB 31494. 8. 2023 15:45
Letiště Václava Havla Praha
4. 8. 2023 18:50
Letiště Madrid Barajas
IB 309111. 8. 2023 08:20
Letiště Porto Francisco de Sa Carneiro
11. 8. 2023 10:40
Letiště Madrid Barajas
IB 30964. 8. 2023 19:40
Letiště Madrid Barajas
4. 8. 2023 19:55
Letiště Porto Francisco de Sa Carneiro
IB 314811. 8. 2023 12:00
Letiště Madrid Barajas
4. 8. 2023 15:00
Letiště Václava Havla Praha

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. Porto, nejkrásnější město Portugalska
 2. plavbu lodí vinařskou oblastí kolem řeky Douro (UNESCO)
 3. ochutnávky mnoha druhů vín včetně portského
 4. unikátní přírodu portugalských národních parků

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

4. 8. – 11. 8. 2023

7 nocí

39 990,- +7 490,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve dvoulůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Druhá osoba dítě ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627