Hledat

Rhodos

Ostrov slunce

Pojeďte s námi na dovolenou k moři na nejslunečnější řecký ostrov – Rhodos. více

Slunce, jas a teplo je s tímto ostrovem spjato již ve starých řeckých bájích. Rhodos podle nich náležel Héliovi, bohovi slunce. A dnes? Rhodos se stále pyšní nejvyšším počtem slunečných dnů v celém Řecku a je tak skvělým místem pro dovolenou plnou koupání i poznávání krás přírody a dávné rhodské historie.

Pobytová dovolená na ostrově Rhodos

Proč zrovna Rhodos?

Má vlastně vše, co si na dovolené v Řecku lze přát. Mnoho pláží lemujících celé pobřeží ostrova, lesy ve vnitrozemí, idylická bílá městečka s útulnými tavernami, pěkné počasí a samozřejmě bohatou historii.

Od starých bájí až k zápisu v UNESCO

Rhodos, jako vynořivší se ostrov z modravých hlubin Egejského moře, přidělil sám Zeus bohovi slunce Héliovi, který jej ozářil svým jasem. Krása Rhodosu a jeho výhodná námořní poloha pak přitahovala mnoho národů. Prošli zde Athéňané i Sparťané, Římani, Byzantinci, Osmané a ve 20. století ostrov okupovali taktéž Italové.

Ti všichni zde zanechali své stopy, a tak není divu, že si historické jádro hlavního města Rhodos vysloužilo v roce 1988 zápis na Seznam UNESCO.

Město divů

Srdcem hlavního města Rhodos je hradbami obehnané historické centrum (UNESCO), jemuž vévodí Palác velmistrů zbudovaný Johanity. Najdete tu úzké dlážděné uličky, byzantské památky i mešity nebo Tureckou knihovnu. Až se tu občerstvíte v některé z typických taveren či kaváren, můžete zavítat do přístavu Mandraki.

Vstup do přístavu od moře střeží sochy jelena a laně, a také zde údajně kdysi stával jeden ze sedmi divů světa, socha boha Hélia neboli impozantní Kolos rhodský.

Moře, pláž a pohoda

Většina turistů sem však zavítá pro možnost koupání a odpočinku na mnoha plážích. I Rhodos má své plážové ikony. Například nádherná pláž Prasonisi, u které se střetává Egejské moře se Středozemním, není ke koupání vhodná. Milovníci kitesurfingu si tu však přijdou na své.

Zato pláže Lindos, Pefkos, nebo Tsambika si užije úplně každý. Na závěr nemůžeme opomenout ani překrásnou zátoku pojmenovanou po známém herci – Anthony Quinn Bay. Číst dál  >>

ALL INCLUSIVE

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

8. 10. – 15. 10. 2023

7 nocí

All inclusive

letecky

Rhodos - hotel Atlantica Mikri Poli 4*

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2023)

23 990,-

Rezervovat

HOTELY

 • Hotel Atlantica Mikri Poli

  RHODOS

  DETAIL

  Hotel Atlantica Mikri Poli 4* se nachází na severovýchodě ostrova Rhodos, v klidné části letoviska Kolymbia. Jeho hosté oceňují kvalitu hotelových služeb, stejně jako výbornou kuchyni a rozsáhlou nabídku sportovního vyžití. Velkou výhodou hotelu je taktéž jeho poloha, která umožňuje poznávat historii ostrova, a také jako nedaleké pláže... více

Informace o dopravě najdete na stránce hotelu

 • Hotel Atlantica Mikri Poli

  RHODOS

  DETAIL

  Hotel Atlantica Mikri Poli 4* se nachází na severovýchodě ostrova Rhodos, v klidné části letoviska Kolymbia. Jeho hosté oceňují kvalitu hotelových služeb, stejně jako výbornou kuchyni a rozsáhlou nabídku sportovního vyžití. Velkou výhodou hotelu je taktéž jeho poloha, která umožňuje poznávat historii ostrova, a také jako nedaleké pláže... více

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. odpočinek a koupání v moři
 2. možnost poznávání krás "ostrova slunce"
 3. útulné taverny s výbornou řeckou kuchyní
 4. příjemnou řeckou atmosféru
 • VEČERNÍ RHODOS (UNESCO)

  cca 35 EUR (přesnou cenu sdělí delegát na místě)

  Návštěva hlavního města v podvečerních hodinách, kdy na Vás dýchne zvláštní atmosféra tohoto překrásného místa. První zastávka je v přístavu Mandraki, kde původně stál Rhodský kolos. Výlet dále pokračuje na nejvyšší bod města Monte Smith, kde se nacházejí pozůstatky akropole, zbytky antického stadionu a antického divadla. Dále následuje prohlídka starého města s průvodcem a poté volný čas.

   

 • Lodní výlet na ostrov Symi

  cca 60 EUR (přesnou cenu sdělí delegát na místě)

  Vydejte se s námi na lodní výlet na ostrov Symi, který je považován za jeden z nejmalebnějších ostrovů Egejského moře. Už při plavbě kolem ostrova se nabízejí krásné pohledy na drsnou přírodu v kontrastu s krásnými plážemi, skrytými kdesi mezi vysokými rozeklanými skalami.

  Předností a největší turistickou atrakcí ostrova je samotné město Symi, které vás doslova ohromí svojí architekturou a barevností. Domky jsou zde upravené a hrají opravdu všemi barvami, takže o krásné fotografie nebudete mít nouzi. Toto řecké městečko lze pomyslně rozdělit do dvou zátok, podél nichž se vine nádherná promenáda lemovaná klasickými řeckými tavernami, menšími hotely a přístavem.

..pokračování z úvodní strany.

Co si na Rhodosu nenechat ujít

První kroky většiny návštěvníků ostrova vedou do hlavního města Rhodos zcela právem. Najdete tu však i další skvosty. Asi nejromantičtějším místem je malebná bílá vesnička Lindos, nad kterou se tyčí starověká akropole. Skrz sloupy dórského chrámu, zasvěceného bohyni Athéně, je naprosto úchvatný výhled na moře, který se vám vryje hluboko do paměti.

Dalším zajímavým místem jsou pozůstatky města Kamiros. V letech 1000 – 400 př. n. l. bývalo prosperujícím městem, které bylo 2x zničeno velkým zemětřesením. Dodnes tu můžete obdivovat domy, amfiteátr, lázně, kašnu nebo chrámy. Výhled z vyvýšené části města směrem k moři, omamná vůně borovic a zpěv cikád dodávají tomuto místu nezapomenutelnou atmosféru.

Zatoužíte-li po procházce ve stínu stromů, vydejte se do Údolí motýlů – Petaloudes. Najdete tu stezky vedoucí podél potůčků, vodopádů a jezírek. Společnost vám budou dělat motýli přástevníci kostivaloví. Ti zrovna nepatří ke klasickým motýlím krasavcům a jejich půvab si vychutnáte spíše při letu. A co je v údolí vábí, že sem tak hojně přilétají? Je to vůně pryskyřice stromu ambroň východní. Nejvíce motýlů lze v údolí spatřit v období od července do září.

 

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627