Hledat

Pěšky za moravským vínem

Turistika Podyjím a Pálavou

Je libo aktivní zájezd plný pěší a gurmánské turistky? Pak se s námi vydejte na cestu, při které se budete procházet mezi vinicemi a lesy, degustovat několik odrůd moravských vín, pozorovat dechberoucí krajinu a nasávat atmosféru poklidného jihomoravského venkova. více

V okolí Znojma se podrobněji seznámíte s Národním parkem Podyjí, pokocháte se pohledem na vinici Šobes, zajdete na degustaci k vinařům do sklípků v Mikulově a na Znojemsku, na Pálavě navštívíte vinařskou stezku i archeopark věnovaný době lovců mamutů a na závěr si projdete slavný Lednicko-valtický areál, nejrozsáhlejší parkově upravenou krajinu na světě, a to ještě není zdaleka všechno.

 

Program

1. den: odjezd z Prahy do Znojma, etapa č. 1: Znovín walking Šatov - Popice a degustace vín

Odjezd z Prahy do Znojma. Po příjezdu do královského města Znojma zamíříte do staré vinařské obce Šatov, kde se vydáte na tzv. Znovín walking (Znojmo – víno) obdobu severského Nordic walking. Nejprve navštívíte Malovaný sklep, poté projdete kolem bývalého československého opevnění z 30.let, kde se stále nachází pěchotní srub Zahrada.

Poté budete pokračovat na vyhlídku na vinici Šobes, jednu z nejstarších a nejvýznamnějších vinic v Evropě. Přes obec Havraníky, kde se nachází jak viniční trať Staré vinice, tak největší vřesoviště na jižní Moravě, se dostanete do Popic, kde na Vás bude čekat zasloužená degustace znojemských vín.

Lehká turistika. Trasa je dlouhá přibližně 10 km.

shutterstock_1575160192

2. den: národní park Podyjí, přes Čížov až do Vranova nad Dyjí

V našem nejmenším Národním parku Podyjí si někdy budete připadat jako v opuštěném pralese, jindy oceníte výhled do rozlehlé krajiny, budete se procházet lesem, romantickými loukami nebo si jen klidně posedíte na lavičce u řeky Dyje.

Procházku začnete ve vesnici Čížov, blízko česko-rakouské hranice, která je posledním místem u nás, kde můžete na vlastní oči vidět zbytky bývalé Železné opony. Po mrazivém zážitku se půjdete pokochat výhledem na rakouský hrad Hardegg, projdete kolem státní hranice a příjemnou procházkou podél řeky Dyje a trochu náročnějších tzv. Ledových slují se dostanete do malebného Vranova nad Dyjí s majestátním hradem tyčícím se na skále nad řekou.

Náš autobus Vás pak zaveze zpět do Znojma, kde se v podvečer budete moci projít po tomto vznešeném a bohatém městě a dozvědět se mimo jiné, který slavný český panovník zde zemřel. Sklenka znojemského vína na závěr dne vás také jistě potěší.

Středně náročná turistika. Trasa je dlouhá přibližně 14 km.

shutterstock_763204306

3. den: Mikulov, Svatý kopeček

Dnešní den zahájíte v duchu poutníků výstupem na Svatý kopeček (363 m.n.m.) s nádherným výhledem na krajinu Pavlovských vrchů. Odpoledne trochu zvolníte a budete rozjímat při toulkách malebnými historickými uličkami města Mikulova, seznámíte se s významnou kapitolou z židovské historie při návštěvě starého židovského hřbitova a bývalého ghetta.

Večer si budete moci užít degustaci mikulovských vín, kterou vám zprostředkují místní enologové. Víte, jaká odrůda je pro Mikulov nejtypičtější?

Lehká turistika. Trasa je dlouhá přibližně 5 km.

shutterstock_1188284617

4. den: Vinařská a archeo stezka Pálava

Po snídani přejedete autobusem na Pálavu, do slavné vinařské obce Pavlov, kde se před začátkem procházky budete moci seznámit s archeologickou minulostí kraje lovců mamutů v unikátním moderním muzeu.

Poté se vydáte pěšky z Pavlova do místa nálezu Věstonické Venuše. Obklopovat vás budou přenádherné vinice, zřícenina hradu Děvičky a Sirotčí hrádek a potěšení vám přinesou i vyhlídky na vodní nádrž Nové Mlýny. V obci Klentnice naberete sílu při dortíku a kávičce v oblíbené Café Fara a vydáte se na cestu do Mikulova, kde můžete navečer posedět při skleničce dobrého vína.

Středně náročná turistika. Trasa je dlouhá přibližně 15 km.

shutterstock_1153523005

5. den: Z Lednice do Valtic, odjezd do Prahy

Dnešní den zahájíte v bývalém sídle rodu Lichtensteinů, v nádherné Lednici. Kdo bude mít zájem, podívá se do zámku nejen na slavné točité schodiště nebo nahlédne do zámeckého skleníku plného tropických rostlin.

Dnešní trasu pak započnete u jedné z nejkrásnějších nádražních budov v ČR a dále budete pokračovat do nejrozsáhlejší parkově upravené krajiny na světě, přezdívané “Zahrada Evropy”. Přejdete přes lednické rybníčky a po cestě do Valtic se setkáte s mnoha romantickými stavbami jako Nový Dvůr, chrám Tří grácií, sv. Hubert nebo Rendezvous.

Cíl vaší cesty bude Valtické podzemí, kde okoštujete vína místních vinařů a vydáte se na cestu domů. Odpoledne bude následovat přesun do Prahy (s možnou zastávkou v Brně) a ukončení programu.

Lehká turistika. Trasa je dlouhá přibližně 12 km.

shutterstock_1459618667

POZNÁMKA:

 • Minimální počet účastníků: 35.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Možnost vlastní dopravy do Znojma a zpět z Mikulova se slevou 200 Kč.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. 5 turistických etap moravskou přírodou
 2. skvostná moravská vína
 3. nejkrásnější vyhlídky národního parku Podyjí
 4. královské Znojmo a pohádkový Mikulov
 5. unikátní Lednicko-valtický areál (UNESCO)
 • Všechny túry vedou po turistických trasách, jedná se o méně náročnou turistiku s občasným stoupáním a sestupy.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří bez problému ujdou i 15 kilometrů.
 • Podmínkou je dobrá obuv uzpůsobená pro turistiku! Optimální je lehká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení i do chladnějších dnů.

Kompletní ceník

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627