Hledat

Pěšky jihozápadní Korsikou

70 kilometrů Ostrovem krásy

Korsika dostala již mnoho přezdívek, jediná však vystihuje vše – “ostrov krásy”. Pojeďte s námi prochodit její nejpestřejší část a všemi smysly poznat její výjimečný půvab. více

Náš aktivní zájezd vás provede po útesech podél moře, skalnatou oblastí Calanche zapsanou v UNESCO, kolem janovských věží i megalitů v Cauria. Čeká na vás relax na plážích i šarmantní atmosféra měst a vesnic, kde můžete ochutnat místní delikatesy a skvělé korsické víno.

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Sardinii. Přejezd do přístavu Santa Teresa Gallura a plavba trajektem na ostrov Korsika. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: MEGALITICKÉ STAVBY V OBLASTI CAURIA - SARTÈNE

Vaše putování po Korsice začnete v místech, kde na vás dýchne historie. Čekají vás megalitické stavby v oblasti Cauria, z nichž nejznámější je Dolmen de Fontanaccia, jemuž místní neřeknou jinak než Ďáblova kovadlina.

Jenže Korsika nejsou jen dolmeny či menhiry, ale také překrásné pláže, z nichž navštívíte: Plage d’Argent, Plage de Tralicetu, Plage Tizzano. Možnost koupání a na poslední jmenované i občerstvení.

Večer vás čeká návštěva vendetou proslaveného města Sartène, které je považováno za nejkorsičtější město na ostrově.

Náročnost: cca 16km, 200m stoupání, 200m klesání

3. den: ZÁTOKA VALINCO – CAMPOMORO – PROPRIANO

Celou druhou etapu budou doprovázet bizarní žulové útvary oblasti Campomoro. Pro zájemce možnost fakultativní návštěvy věže Tour de Campomoro, která je jedinou věží na Korsice s hradbami ve tvaru hvězdy. Odtud se vám naskytne překrásný pohled na stejnojmenné městečko a zátoku Valinco.

Po procházce touto oblastí se osvěžíte koupáním a občerstvením na pláži v Campomoro a společně se přesunete zpět do Propriana, které má spíše francouzský než korsický nádech.

Náročnost: cca 12km, 220m stoupání, 220m klesání

4. den: ÎLES SANGUINAIRES – TOUR DE LA PARATA - AJACCIO

U pobřeží Korsiky leží mnoho ostrovů. A vy se společně podíváte na tzv. Krvavé ostrovy – Îles Sanguinaires. Pohled na ně se vám naskytne od janovské věže Tour de la Parata, od které se poté vydáte směrem na sever k pláži Plage de Grand Capo di Feno, kde se budete moct osvěžit ve vodách Středozemního moře.

Závěr dne strávíte prohlídkou hlavního města Korsiky – Ajaccia, které proslavil jeho rodák Napoleon Bonaparte.

Náročnost: cca 11 km, 100 m stoupání, 100 m klesání

5. den: OBLAST CALANCHE – PORTO - CARGHÈSE

Čtvrtá etapa vás zavede do nejznámější oblasti Korsiky Calanche, která je zapsána na seznamu UNESCO. V dopoledních hodinách se vydáme k věži Tour de Turghiu, která se nachází na Capo Rosso. Při procházce touto oblastí se vám naskytnou úchvatné pohledy na Calanche. Poté bude následovat přesun autobusem do města Porto, které díky své poloze ožívá zejména v létě. Možnost koupání i občerstvení.

Při cestě zpět zastávka v Carghèse, kde dodnes bydlí potomci Řeků.

Náročnost: cca 9 km, 300 m stoupání, 300 m klesání

6. den: AJACCIO – BONIFACIO

Dopoledne tohoto dne strávíte výjimečně bez turistiky a uděláte si volno v Ajacciu. Můžete navštívit místní trhy, prohlédnout si muzea nebo se jen tak procházet městem.

Poté vás čeká přesun na jih ostrova, a to do města Bonifacio, kde se projdeme k nedalekým plážím Plage de Paraguan, Plage du Fazzio a Calanque de la Catena. Zde je možnost koupání. Navečer pro zájemce možnost fakultativního lodního výletu.

V závěru dne se budete moci toulat uličkami Bonifacia, které má své jedinečné kouzlo.

Náročnost: cca 10 km, 150 m stoupání, 150 m klesání

7. den: CAPO PERTUSATO

V poslední etapě se projdete po vápencových útesech, které vás přivedou až k nejjižnějšímu místu ostrova Capo Pertusato. Cestou budete obdivovat krásné výhledy na Bonifacio, a za pěkného počasí také nedalekou Sardinii. Možnost koupání.

Odpoledne strávíte v Bonifaciu.

* případně podvečerní přejezd zpět na Sardinii a ubytování v oblasti Santa Teresa Gallura – dle konkrétního letového řádu a času odletu následujícího dne

Náročnost: cca 12 km, 100 m stoupání, 100 m klesání

8. den: ODLET

Plavba trajektem na Sardinii, transfer na letiště a odlet do Prahy.

POZNÁMKA:

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Zájezd je určen pro aktivní turisty, kteří snadno zvládnou ujít i 15 kilometrů.
 • Všechny túry vedou po turistických trasách.
 • Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je nízká treková bota.
 • Doporučujeme skládací trekové hole. Nutností je sportovní oblečení vhodné i do horských partií.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

odletělo

14. 9. – 21. 9. 2021

7 nocí

snídaně

letecky

Francie - pěšky jihozápadní Korsikou

odletělo

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Sardinie – Praha včetně všech poplatků
 • dopravu trajektem Sardinie – Korsika – Sardinie
 • 7 nocí se snídaní ve 3* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj (od 7 990  Kč)
 • vstupy dle programu (cca 22 EUR)
 • případné fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • povinnou pobytovou taxu (cca 1 EUR/osoba/noc), která je splatná na místě v EUR a její výše může být kdykoli změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 1 600 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 450 Kč) na COVID-19
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
14. 9. - 21. 9. 2021ENT70511:30 Praha13:25 SardinieENT70815:55 Sardinie17:50 Praha
 • Letecká společnost Enter Air

  Enter Air (ICAO kód společnosti: ENT) je největší polská charterová letecká společnost a druhá největší charterová letecká společnost v regionu střední a východní Evropy. Patří mezi nejlepší dopravce v regionu, což dokazují prestižní ceny, které každoročně získává.

   

   

  Přejeme Vám pohodový let s Enter Air. Více info na www.enterair.pl

  Palubní zavazadla

  Cestující si může vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 5 kg a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 115 cm (např. 55 × 40 × 20 cm). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 20 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 × 120 cm. Cestující, kteří cestují společně, mohou mít jedno zavazadlo, jehož hmotnost nepřesahuje 32 kg.

  Přepravní podmínky

  Enter Air – aktuální přepravní podmínky

  Příplatky

  Aktuální ceník příplatků společnosti Enter Air

   

ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. 70 pěších kilometrů po nejkouzelnější části Korsiky
 2. temně modré moře dobývající žulové a vápencové útesy
 3. koupání na nádherných přírodních plážích
 4. francouzský šarm zdejších městeček a vesnic
 5. hlavní město Ajaccio, které je rodištěm Napoleona
 • MILENA PROCHÁZKOVÁ

  Termín: 14.9. - 21.9. 2021

  Po ukončení studia na Konzervatoři jsem několik let pobývala u své italské rodiny, která mě naučila tuto zemi milovat a pochopit. Od této doby patří cestování neodmyslitelně k mému životu, protože je neustále co objevovat a poznávat.
  Itálie je země s bohatou historií, různorodou přírodou a temperamentními obyvateli, kteří si chtějí užít svůj život naplno. A když k tomuto všemu přidáte skvělé jídlo a pití, musíte si tuto zemi zamilovat.
  Další zemí, bez které si svůj život nedokáži představit je Korsika. Drsná, skalnatá, ale přitom krásná malá země, kde je velmi těžké získat si místní obyvatele jako přátele. Jsem velmi vděčná, že mě tito lidé přijali mezi sebe, a díky tomu vám mohu tuto zemi přiblížit z úplně jiné pohledu.
  Norsko je pravý opak těchto dvou slunných zemí. Je to divoká země plná nedotčené přírody a hluboce zaříznutých fjordů. Můžete se zde procházet po pohádkové krajině obrů a skřítků, kterou utvářely především ledovce a divoké řeky.
  Jak řekl perský básník Rúmí: „Cestování přináší lásku a nové síly zpět do života.“ A stejně tak to mám i já, neboť nás cestování neustále obohacuje, rozvijí a přináší lásku k novým lidem, zemím a sebepoznání. Proto se na vás budu těšit na některých ze zájezdů, které provázím a snad vás nakazím svým nadšením pro tyto země.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

14. 9. – 21. 9. 2021

7 nocí

29 990,- 29 990,- +7 990,- 0,-

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627