Hledat

Na kole okolo Menorcy

aneb od majáku k majáku na dvou kolech

Máte rádi cyklistiku a ještě jste neprojeli Menorcu? Tak zbystřete! Tento ostrov je totiž skrytým rájem pro všechny kolaře. více

Zvláště, pokud máte rádi přírodní pláže, průzračné moře, útesy, malebnou krajinu a v neposlední řadě španělskou gastronomii. Na Menorce s námi projedete pohodové trasy, které vám představí, jak rozmanitá dokáže být zdejší krajina. Na většině etap vás pak budou doprovázet zářivé symboly tohoto ostrova – majáky shlížející ze skal na azurově modré moře pod nimi. Tak vyrážíte s námi na zájezd objet Menorcu?

Znáte credo Alberta Einsteina? Že ne? Projeďte s námi Menorcu na kole a uvidíte, že dáte Einsteinovi za pravdu: „Život je jako jízda na kole. Když si chcete udržet rovnováhu, musíte být neustále v pohybu.“

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na Menorcu z letiště Václava Havla v Praze. Transfer do hotelu a ubytování.

2. DEN: SEVERNÍ OBLASTI A MAJÁK CAP DE CAVALLERIA

První den putování povede po severním pobřeží ostrova, které menorčané označují jako nejkrásnější. Dominantou oblasti je majáku Cap de Cavalleria, který je důstojným bodem pro začátek našeho putování po Menorce.

Etapa je dlouhá cca 49 km.

3. den: Maják Punta Nati a nekropole Cala Morell

Začátek této etapy si zpestříte výletem do historie. Prohlédnete si mystickou nekropoli na Cala Morell, která pochází z doby železné. Je tvořena z desítek jeskyň vytesaných do skály a připomínajících spíše skalní město než „pouze“ pohřebiště. Poté se od vesničky Cala Morell budete ubírat směrem k majáku Punta Nati, jejž obklopuje kamenitá krajina plná zídek a pasoucích se ovcí. Závěr etapy bude přímo v centru historické Ciutadelly.

Etapa je dlouhá cca 38 km.

4. DEN: MAJÁK ISLA DEL AIRE – SON BOU

Etapu začnete parádními výhledy na maják Isla del Aire. Další zastávkou na jihovýchodním pobřeží bude rybářská vesnička Binibequer Vell s krátkou občerstvovací pauzou. No a přes pastviny a poetický menorský venkov dojedete až na nejdelší pláž Menorcy – pláž Son Bou. Zde se můžete oddávat koupání a zaslouženému relaxu na pláži 😊

Etapa je dlouhá cca 45 km.

5. den: Maják Artrutx a Naveta des Tudons

Menorca je proslavená svými megalitickými památkami. Jednou z nejznámější je Naveta ďes Tudons, kterou si však necháme až na úplný závěr dne. Pátý den začne u majáku Artrutx odkud po klikatých pobřežních cestách dojedete na krásnou přírodní pláž Son Saura, kde si cyklistiku opět zpestříte relaxem na pláži a koupáním. Další kilometry budete ukrajovat ve skrytu bezpočtu kamenných zídek, a to až k věži Quart, kde můžete ochutnat a případně zakoupit věhlasný sýr přímo od producenta.

Etapa je dlouhá cca 27 km.

6. DEN: MONTE TORO – NEJVYŠŠÍ KOPEC MENORCY

Aby putování po Menorce nebylo pouze o majácích, tak tento den zabrousíme i trochu více do vnitrozemí, a to pěkně zostra = pro nadšence výjezd z es Mercadal na Monte Toro 362 m.n.m. Po sešupu z Monte Toro dojedete na další z krásných pláží Menorcy – Cala Pregondu. No a po vykoupání a natankování sil už pouze a jenom po známé cestě do hotelu.

Etapa je dlouhá cca 45 km.

7. DEN: MAJÁK FAVARITX A HLAVNÍ MĚSTO MAO

Poslední den putování vás zavede k ikonickému majáku Favaritx a pomyslnou tečku za vaším putováním po Menorce učiníte v hlavním městě Mahonu. Vězte, že i degustace místního ginu přímo v likérce stojí za to!

Etapa je dlouhá cca 36 km.

8. den: ODLET

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků: 15
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

NÁROČNOST 🚴‍♂️🚴‍♂️

A jak že je zájezd náročný? Určitě nečekejte Polabskou nížinu! Prostě na kole je potřeba umět vyšlápnout, ale i nějaký ten kopeček sjet. Co se terénu týče, tak občas je do kopce, z kopce, po asfaltu, kamenité pěšině a občas kolo musíte vést. Avšak vždy si zájezd užijete na pohodu. Naši klienti se z kol na Menorce vrací nadšení 🙂

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

vyprodáno

4. 10. – 11. 10. 2023

7 nocí

Polopenze

letecky

Na kole okolo Menorcy

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Mahón – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 7 nocí v 3* hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu
 • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • dopravu klimatizovaným autobusem dle programu (z hotelu a zpět po ukončení cyklo túry)
 • služby česky / slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 3 400 Kč za jednolůžkový pokoj
 • půjčení kola na Menorce od 18 EUR/ 1 den
 • leteckou přepravu vlastního kola cca 140 eur
 • povinnou pobytovou taxu v rozpětí 2,20 – 4,40 EUR/noc/os., která je splatná na místě a může být pro rok 2022 změněna
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • LUCIE ERLEBACHOVÁ

  Delegátka a průvodkyně

  Od malička jsme hodně cestovali s rodiči a prarodiči, takže když později za sebe kamarád sháněl náhradu na pozici delegáta a průvodce na celé léto do Řecka, neváhala jsem. Práci jsem si okamžitě zamilovala a věnuji se jí už přes deset let.
  Předávání informací a tipů, spokojení klienti, kteří si užívají dovolenou plnou nových zážitků, to je práce, která mě baví a naplňuje. Poznávání nových míst, ochutnávání místních pokrmů, rozmanité přírodní krásy a uklidňující západy slunce nad mořskou hladinou jsou pro mě neodmyslitelnou součástí života.
  Při cestování i mimo něj se řídím slovy, že: „s úsměvem jde všechno líp.“

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
4. 10. – 11. 10. 2023QS 11684. 10. 2023 18:00
Letiště Václava Havla Praha
4. 10. 2023 20:25
Letiště Mahon Menorca
QS 116911. 10. 2023 21:15
Letiště Mahon Menorca
11. 10. 2023 23:30
Letiště Václava Havla Praha

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

HOTELY

 • Club Hotel Aguamarina

  MENORCA

  DETAIL

  Hotelový komplex Club Hotel Aguamarina 3*+ je situován na severu ostrova, v jedinečném prostředí zátoky Arenal d’en Castell. Je obklopen zelení, tvoří ho dvě budovy, několika bazénů a sportovišť . Prostorná písečná pláž je vzdálena jen pár metrů od hotelu. Transfer z letiště v Mahónu do hotelu je cca 25 km... více

 • Hotel Xaloc Playa

  MENORCA

  DETAIL

  Tříhvězdičkový hotel Xaloc Playa s klidnou a přátelskou atmosférou se nachází v letovisku Punta Prima na jihovýchodním pobřeží Menorcy, 50 m od písečné pláže, 9 km od hlavního města Mahónu (dobré autobusové spojení)... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. cyklistiku na pohodu v jedinečné přírodě chráněné UNESCO
 2. etapy o délce 30 – 50 km v rozmanitém terénu
 3. koupání v průzračně čistém moři a relax na mnoha přírodních plážích
 4. ikonické menorské majáky
 5. neopakovatelnou atmosféru Menorcy

Půjčení kola

Na Menorce je k dispozici široká síť půjčoven, které nabízejí kvalitní kola všech typů – standardní horská kola, celoodpružená či elektrická. Každé kolo je vždy v několika velikostech, abyste si mohli vybrat tu nejvhodnější. Ke každému kolu je v ceně i standardní výbava, tedy helma, řetězový zámek, pumpička a držák na lahev.

Příklad kol, která si na Menorce můžete půjčit:

Horské kolo / modelová řada: GIANT XTC SLR 29 2

Cena za pronájem: 18 eur / den

Horské e-kolo / modelová řada: GIANT TRANCE X E+ 3 29″ E-BIKE

Cena za pronájem: 34 eur / den

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

4. 10. – 11. 10. 2023

7 nocí

26 350,- 25 350,- +3 400,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve dvoulůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba. 
 • Druhá osoba dítě /2-11,99 let/ ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Cena za třetí dospělou osobu libovolného věku ve třílůžkovém pokoji, která doprovází alespoň dvě dospělé osoby 55+ . Třetí osoba ve třílůžkovém pokoji má nárok na slevu 1 000 Kč ze základní ceny dospělé osoby. Třetí lůžko je řešeno formou přistýlky.
 • Cena nezahrnuje povinnou pobytovou taxu v rozpětí 2,20 - 4,40 EUR/ noc / os. splatnou na místě. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627