Hledat

Mauricius

Na skok do ráje

Vydejte se s námi za odpočinkem na místo, které vám svou krásou a pohodovou atmosférou vykouzlí úsměv na tváři a zažijte ten pravý ráj na zemi. více

Říká se, že Bůh stvořil nejdřív Mauricius a podle něj pak ráj. Ať už tuto větu pronesl kdokoliv, nezbývá, než mu dát za pravdu. Malý ostrov, jemuž vévodí nádherná hora Le Morne Brabant, je považován za symbol luxusní dovolené. Pohádkové pláže s jemným bílým pískem, průzračně čistý Indický oceán a tropická zeleň – to jsou ty nejlepší přísady pro dovolenou snů.

Program

1. den: ODLET PRAHA – MAURICIUS

Odlet z Prahy na ostrov Mauricius s jedním přestupem. Přílet na mezinárodní letiště Mauricius. Transfer do hotelu.

2. den: PŘÍLET NA MAURICIUS

Transfer z letiště, ubytování. Tarisa Resort & Spa se nachází v letovisku Mont Choisy cca hodinu jízdy od letiště (70 km). Pro následující dny se stane vaším domovem a vy si zde budete moci užívat komfortní ubytování, nádherný venkovní bazén a především rozlehlou pláž pokrytou bílým jemným pískem, která je vzdálena jen 50 m od hotelu.

3. den - 10. den: LETOVISKO MONT CHOISY

Vaší dovolené si teď můžete užívat plnými doušky. V hotelu Tarisa Resort & Spa je vám k dispozici nejen pohodlné ubytování, ale také mnoho aktivit. Pokud se vám zrovna nebude chtít trávit čas u moře, můžete využít prostorného hotelového bazénu s lehátky a slunečníky. V resortu si pochutnáte na specialitách místní nebo indické kuchyně.

Na pláži máte možnost vyzkoušet si nejrůznější vodní sporty a objevovat nádherný podmořský svět při šnorchlování či potápění. Najdete tady zkrátka vše, co potřebujete pro perfektní odpočinkovou dovolenou.

11. den: ODLET

Transfer na letiště a odlet do Prahy s jedním přestupem. V případě dopoledního odletu z Mauricia je přílet do Prahy již tento den ve večerních hodinách.

12. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy.

poznámka

 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Změna odletového dne vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

VSTUPNÍ PODMÍNKY

Podmínky pro vstup do destinace najdete ZDE.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

23. 2. – 5. 3. 2022

9 nocí

11 dní

Polopenze

+ přikoupit
All inclusive

letecky

Mauricius - pobytový zájezd 3*

42 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

UPOZORŇUJEME, ŽE ODLETOVÝ DEN SE MŮŽE ZMĚNIT DLE AKTUÁLNÍ SITUACE.

 • leteckou dopravu Praha – Mauricius – Praha s jedním přestupem včetně všech poplatků
 • ubytování 9 nocí s polopenzí v hotelu Tarisa Resort & Spa ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • služby česky/ slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 6 900 Kč za jednolůžkový pokoj
 • příplatek 5 400 Kč za all inclusive
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • povinné testování antigenním testem (po příletu a 5. den pobytu) – 15  EUR za oba testy (cena za PCR – 55 EUR; pouze v případě, že je vyžadován)
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
23. 2. – 5. 3. 202223. 2. 2022
Letiště Václava Havla Praha
24. 2. 2022
Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport
5. 3. 2022
Hotel Tarisa Resort and Spa
5. 3. 2022
Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

HOTELY

 • Hotel Tarisa Resort & SPA

  DETAIL

  Tříhvězdičkový hotel Tarisa Resort & Spa leží v severní části ostrova poblíž nádherné pláže s jemným bílým pískem. Vkusně zařízené pokoje poskytují komfortní ubytování, v hotelové restauraci si můžete pochutnat na pokrmech místní a indické kuchyně. Resort se nachází v klidném prostředí, obklopen kokosovými palmami a tropickou vegetací. Je tak ideálním místem pro strávení exotické dovolené plné odpočinku a koupání. Od mezinárodního letiště je vzdálen cca hodinu jízdy (70 km)... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. pohádkové bílé pláže jako stvořené k odpočinku
 2. zázemí komfortního hotelu Tarisa Resort & Spa v blízkosti pláže
 3. koupání v příjemně teplém a křišťálově čistém oceánu
 4. skvělý mauricijský rum
 5. ideální podmínky pro objevování pestrobarevného podmořského života
 • BOTANICKÁ ZAHRADA A PORT LOUIS

  90 EUR

  Ráno navštívíte krásnou a pečlivě udržovanou botanickou zahradu Pamplemousses s mnoha druhy tropických rostlin, exotického ptactva a výběhy s obřími želvami. Odpoledne se přesunete do hlavního města Port Louis, kde si budete moci prohlédnout pevnost, z níž je nádherný výhled na ostrov. Uděláte si příjemnou procházku podél nábřeží a prozkoumáte také vyhlášenou tržnici Central market.

  Celodenní fakultativní výlet.

 • VÝLET ZA DELFÍNY

  80 EUR

  V brzkých ranních hodinách vás autobus doveze na jihozápadní pobřeží ostrova poblíž městečka Tamarin. Zde nastoupíte na rychločluny a vyrazíte na moře.  Budete mít jedinečnou příležitost pozorovat delfíny v jejich přirozeném prostředí. Projdete se po korálových útesech a budete si moci užít koupání a plavání v přímé blízkosti delfínů. Příležitost bude i ke šnorchlování.
  Tento výlet není vhodný pro osoby se sníženou mobilitou (pro plavbu rychločluny je vyžadována dobrá stabilita).

  Třičtvrtědenní fakultativní výlet.

 • CHAMAREL A VÝROBNA RUMU

  90 EUR

  Zavedeme vás do překrásné oblasti Chamarel, která je známá stejnojmennými vodopády, ale hlavně unikátními sedmibarevnými dunami. Nedaleko se nachází výrobna rumu, kterou v rámci výletu navštívíte. Můžete se těšit na výklad o výrobě mauricijského rumu a jeho ochutnávku. Součástí programu bude také oběd, který máte v ceně.

  Celodenní fakultativní výlet.

 • OCHUTNÁVKA ČAJE A ZÁŽITKOVÉ VAŘENÍ

  130 EUR

  Nejprve vás čeká návštěva továrny na zpracování čaje se všudypřítomnou čajovou vůní, zakončená prohlídkou muzea a ochutnávkou tohoto lahodného nápoje.
  Poté už nic nebrání tomu, aby se z vás na pár hodin stal mauricijský kuchařský maestro!  V historických prostorách restaurace Le Domaine des Aubineaux vás uvítá místní šéfkuchař, od něhož obdržíte nákupní seznam i peníze, a na místním trhu nakoupíte potřebné suroviny pro vaření. A kuchařská show může začít. Pod odborným vedením budete připravovat typický mauricijský pokrm z čerstvých lokálních surovin. Přejeme příjemnou zábavu a dobrou chuť!

  Celodenní fakultativní výlet.

Mauricius

Mauricius je ostrovní stát vulkanického původu, který se nachází v Indickém oceánu asi 900 kilometrů od Madagaskaru. Malý ostrůvek o rozloze 1 865 kilometrů čtverečních se během let stal symbolem tropického ráje a luxusní dovolené. Toužíte-li po naprostém odpočinku, čekají tu na vás bělostné pláže, průzračně čisté vody oceánu a nedotčená příroda. Mauricijské pobřeží měří bezmála 330 kilometrů a obklopuje ho korálový útes, jenž je domovem mnoha chráněných druhů ryb a mořských živočichů.

Většina obyvatel ostrova je indického původu. Jedná se především o potomky dělníků, kteří sem byli přivezeni v 19. století a pracovali na zdejších plantážích. Přesto, že oficiálním úředním jazykem je angličtina, nejpoužívanějším je morisien – kreolský jazyk, kterým hovoří 80% obyvatel.

Mauricius je domovem mnoha druhů ptáků, jejichž nejznámějším představitelem byl již vyhynulý pták dodo, neboli blboun nejapný. I když ho naživo již nespatříte, zůstává tradičním symbolem ostrova a jeho podobizna je stále živá na rozličných suvenýrech. Dalším zajímavým živočichem je “ovocný netopýr”, který se v noci se živý sladkým ovocem ze stromů. V některých parcích pak můžete narazit také na suchozemské želvy obrovské. Největší přírodní bohatství se ale ukrývá pod hladinou moře. Rozličné druhy korálů, pestrobarevných ryb, chobotnice či mořské želvy můžete obdivovat při potápění a šnorchlování.

Letovisko Mont Choisy

Klidné letovisko Mont Choisy je vzdáleno asi 50 metrů od stejnojmenné pláže. Jemný bílý písek a okolní tropická vegetace z ní dělají jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově. Tato oblast patří v současné době k prestižním místům na Mauriciu. Z  hotelů, které zde v posledních letech vyrostly, se naskýtá nádherný výhled na lagunu s křišťálově čistou vodou. V jejich bezprostředním okolí můžete zavítat do mnoha restaurací, barů či kaváren. Na plážích pak není kromě odpočinku nouze ani o rozličné vodní sporty. Vyzkoušet si můžete například rybaření v oceánu či potápění.

Počasí na Mauriciu

Mauricius leží v tropickém pásmu s velmi příjemným přímořským klimatem. Střídají se zde jen dvě roční období – léto a zima. V letních měsících, tedy od listopadu do května, neklesají denní teploty zpravidla pod 30 ºC. Voda je v tomto období příjemně teplá (26 – 29 ºC). Mírná a suchá zima trvá na Mauriciu od května do listopadu a teploty se pohybují okolo 23 – 25 ºC. Největší množství srážek spadne v období od ledna do března. V tomto období také ostrov často postihují cyklóny.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za All inclusive Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

23. 2. – 5. 3. 2022

9 nocí

11 dní
42 990,- 42 990,- +5 400,- +6 900,-

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627