Hledat

Laponsko

Pohádková krajina nevšedních zážitků

Vydejte se s námi za netradičními zážitky do zimního Laponska, nejsevernější provincie Finska, a odhalte kouzlo této nekonečně zasněžené a pohádkové krajiny až za polárním kruhem. více

Zažijte s námi nezapomenutelné chvíle na skvělém poznávacím zájezdu do Laponska. Koupání mezi ledovými krami v Baltském moři, pozorování polární záře přímo z postele v proskleném iglú nebo přenocování v ledovém hotelu. Vyzkoušíte i jedinečnou jízdu se psím spřežením husky a jízdu na saních tažených soby. Neváhejte a pojeďte s námi!

Program

1. den: ODLET Z ČR

Odlet z Prahy do Rovaniemi s přestupem v Helsinkách.

2. den: SOBÍ SPŘEŽENÍ, PŘEKROČENÍ POLÁRNÍHO KRUHU A POLÁRNÍ ZÁŘE

V ranních hodinách přílet do Rovaniemi, transfer a ubytování.

Dopoledne navštívíte sobí farmu a seznámíte se s chovem těchto zvířat. Součástí návštěvy bude i projížďka na saních se sobím spřežením. Poté se vydáte k polárnímu kruhu, kde se zúčastníte tradičního ceremoniálu k jeho překročení a obdržíte diplom potvrzující vaši návštěvu na tomto místě. Cestou k polárnímu kruhu si prohlédnete vesničku „Santa Clause“, kde můžete odeslat dopis svým blízkým s oficiální poštovní známkou.

Večer si nenechte ujít fakultativní výlet za polární září, kterou budete pozorovat pod vedením místního odborného průvodce, a to z těch nejvhodnějších míst na polárním kruhu. Během pozorování polární záře vám bude podáváno občerstvení v podobě pikniku (místní uzeniny, pečivo a horké nápoje). Aby vám při pozorování nebyla zima, bude vám zapůjčeno teplé zimní oblečení.

shutterstock_485462551

3. den: HUSKY A POLÁRNÍ ZOO RANUA

Druhý den vašeho severského dobrodružství zahájíte návštěvou farmy, kde se věnují chovu psů husky. Dozvíte se vše o tomto plemeni, jeho povaze a způsobu života v Laponsku. Husky byli a jsou využíváni jako tažní psi v extrémních zimních podmínkách Laponska. Jako součást návštěvy farmy zažijete jedinečnou jízdu se psím spřežením.

Sobi a psi husky však nejsou jedinými obyvateli Laponska. Útočiště zde nachází celá řada živočichů, se kterými se budete moci seznámit v rámci návštěvy nejseverněji položené Zoo na světě – Ranua. Uvidíte losy, soby, polární lišky a v neposlední řadě samozřejmě lední medvědy. Zahřát se pak můžete některým z místních nápojů v ledovém baru.

shutterstock_1200235720

4. den: PLAVBA LEDOBORCEM A SNĚHOVÝ HRAD

Tento den zažijete nevšední atmosféru Botnického zálivu. Poplujete na finském ledoborci Sampo, který sloužil více než 30 let k rozbíjení ledu. Součástí plavby bude i zastávka, v rámci které opustíte ledoborec, vystoupíte ve speciálním neoprenovém obleku na kry Baltského moře a užijete si adrenalinové koupání na jeho hladině.

Poté navštívíte největší sněhový hrad světa o rozloze přibližně až 20.000 m². Večer pak můžete fakultativně přespat v ledovém hotelu s teplotou kolem -5 stupňů Celsia. A to je jistě neopakovatelný zážitek při pomyšlení, že postel je vytesaná z ledu. K přespání vám budou zapůjčeny speciální spací pytle (pokud o tento zážitek stojíte, je nutné ho zakoupit předem).

shutterstock_766862512

5. den: volný den, FINSKÁ PŘÍRODA, fakultativně LOVENÍ RYB A NOC V PROSKLENÉM IGLÚ

Volný den můžete využít k různým aktivitám podle svého gusta. Fakultativně se můžete zúčastnit výletu na zamrzlé jezero, kde se zúčastníte lovení ryb pradávnou technikou. Naučíte se, jak udělat díru do ledu, připravit si rybářský prut a ulovit rybu stejně, jak to i v dnešní době dělají někteří Laponci. Aby vám při lovení ryb nebyla zima, bude vám poskytnuto teplé zimní oblečení a horké nápoje.

Pokud vás více zajímá historie a kultura této oblasti, můžete navštívit muzeum Arktikum, anebo si jen užít procházky v tomto nezapomenutelném koutě světa. Poslední noc v Laponsku strávíte v luxusním skleněném iglú, obklopeném divokou přírodou. Za příhodných meteorologických podmínek si tu užijete nádherný výhled na noční oblohu posetou hvězdami nebo dokonce budete usínat s polární září nad svými hlavami.

igloo 2

6. den: ODLET

Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

POZNÁMKA

  • Minimální počet účastníků: 15.
  • Změna programu vyhrazena.
  • Pořadí navštívených míst může být změněno.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.
ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

  1. pozorování polární záře a spaní v proskleném iglú
  2. plavbu ledoborcem a koupání na krách Baltského moře
  3. jedinečnou projížďku se psím a sobím spřežením
  4. ceremoniál na polárním kruhu a vesničku Santy Clause
  5. možnost přespat v ledovém hotelu a zachytat si ryby (fakultativně)

Kompletní ceník

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627