Hledat

Jizerky na běžkách

Protržená přehrada, Smědava, Jizera, Pytlácké kameny, Paličník, to je jen zlomek toho, co uvidíte v bílém hávu. Ale nebojte, nebude se jednat o jizerský maraton. více

Vše bude na pohodu a o radosti z pohybu. Trasy jsme naplánovali v délce od 8 do 22 kilometrů a vždy je lze individuálně upravit, a to do plusu i do mínusu. Jizerská náhorní plošina je kraj běžkařům zaslíbený. V čem tkví kouzlo a krása? Výškové metry nastoupáte autobusem, ubytujete se, dobře se najíte, odpočinete si, a pak už si jen užíváte krás jizerskohorské přírody z bílé stopy.

 

Ubytováni budete ve velmi komfortním 4* hotelu Jizerka 4, což samo o sobě bude zážitkem!

 

Mějte se fajn a běhu na lyžích v Jizerkách zdar!

 

Mgr. Tomáš Hubka – autor zájezdu

Program

0. den: pozvánka

1. den: příjezd a ubytování, Jizerka - Bukovec

Odjezd od Fantovy kavárny na hlavním nádraží v Praze v ranních hodinách. Po příjezdu na Jizerku ubytování a oběd. Odpoledne zahřívací vyjížďka v okolí Jizerky – Mořina, Hnojový dům, Promenádní – u bunkru, vyhlídka na Souš, Bukovec.

Délka etapy cca 8 km.

JIZ4

2. den: Smědava – Jizera

Hned po ránu namažeme lyže a pomažeme ku Smědavě, středobodu severní části Jizerek. Po občerstvení v bufetu (původní horská chata je momentálně v procesu přestavby), se vydáme na běh kolem Jizery. Při dobré konstelaci staneme i na skalnatém vrcholu druhé nejvyšší hory Jizerek a vychutnáme si nekonečné obzory 🙂

Délka etapy cca 22 km. Kratší varianta bez Jizery cca 14 km.

JIZ12

3. den: Pytlácké kameny – Paličník

Nad Jizerkou se tyčí krásné skalky s mýtickým názvem Pytlácké kameny. Túra kolem nich opravdu stojí za to. Navíc se jedná o túru mimo hlavní lyžařské tahy, takže si tu užijete krásné jizerské ticho. Přes Velkou Jizerskou louku doputujete až ke skalní vyhlídce Paličník odkud jsou parádní výhledy na celé Frýdlantsko a vesničky na úpatí Jizerek.

Délka etapy cca 22 km. Kratší varianta bez Paličníku cca 16 km.

4. den: Orle (Polsko)

Čtvrtou etapu nasměrujeme k našim polským sousedům, do horské osady Orle. Užijete si nejen zapadlou horskou romantiku, ale i něco z tradiční gastronomie polských horalů. Vzdáme hold místní sklářské minulosti a kolem hory Bukovec se vrátíme opět za naši českou pec. S ohledem na poslední společný večer to za pecí i patřičně rozjedeme.

Délka etapy cca 11 km.

5. den: Údolím Jizery na Mýtiny, odjezd do Prahy

Domů netřeba pospíchat! Tudíž věci po snídani naložíme do autobusu, opět skočíme do lyží a vychutnáme si poslední den parádními kilometry. Čeká nás etapa údolím Jizery, kterým dojedeme až na úpatí Krkonoš na Mýtiny. Zde se pochválíme za parádní sportovní výkony a další kilometry již necháme autokaru směr Praha.

Délka etapy cca 7 km.

JIZ17

6. a 7. den: individuální pobyt na vyžádání

Pro zájemce s vlastní dopravou, je možné pobyt na vyžádání prodloužit o sobotu a neděli, a to za cenu 1 250 Kč / osoba / noc / snídaně.

POZNÁMKA:

 • Individuální prodloužení pobytu o sobotu a neděli na vyžádání (cena 1 250 Kč / osoba / noc / snídaně).
 • Minimální počet účastníků: 15.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí etap může být změněno.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.
ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

HOTELY

 • Hotel Jizerka 4

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotel Jizerka 4 se nachází v osadě Jizerka, nejvýše položené obci České republiky, která je zároveň památkovou rezervací lidové architektury. Dovolenou na tomto jedinečném místě si tedy opravdu užijete... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. pohodové výlety na běžkách v krásném jizerském tichu
 2. zimní romantiku osady Jizerka – nejvýše položené obce v Česku
 3. komfortní ubytování a relax v hotelu Jizerka 4
 4. večerní zábavu s novými přáteli
 • Všechny etapy jsou méně náročné a vedou po značených běžeckých trasách s občasným stoupáním a klesáním.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní běžkaře, kteří bez problému ujedou i 20 kilometrů.
 • Podmínkou účasti je vhodné sportovní oblečení a vybavení pro běh na lyžích.
 • Servis a mazání lyží si zajišťuje každý účastník sám.
 • Náš zájezd vyráží z Prahy. Pro zájemce ze vzdálenějších míst Čech a Moravy doporučujeme využít do Prahy vlakovou dopravu (v závislosti na místě odjezdu). Potřebujete poradit? Kontaktujte nás, pomůžeme vám s výběrem spojení i nákupem jízdenek.

Kompletní ceník

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627