Hledat

Jáva a Bali

Poznejte s námi ostrov Jáva a Bali patřící k jedněm z nejzajímavějších ostrovů Indonéského souostroví. více

Vydejte se s námi na zájezd do Indonésie, největšího souostroví světa, které jako řada barevných korálků svými ostrovy obepíná rovník. A každý z těchto ostrovů a ostrůvků představuje malý kousek tvořící pestrou mozaiku kultur, jazyků a etnik Indonéské republiky. Vaši pouť začnete na ostrově Jáva, nejlidnatějším ostrově světa – historickém, kulturním i ekonomickém srdci souostroví. Poté budete pokračovat na ostrov Bali, kde si vychutnáte jeho pestré tradice, skvělou kuchyni a hlavně pohodovou atmosféru. Na závěr cesty vás čeká zasloužený odpočinek u moře v balijském letovisku Seminyak.

Program

1. den: ODLET PRAHA - JAKARTA

Sraz cca 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s jedním přestupem do hlavního města Indonésie – Jakarty.

2. den: PŘÍLET, JAKARTA

Přílet do Jakarty, transfer do hotelu a ubytování. Po krátkém odpočinku se zúčastníte uvítací  večeře zaměřené na indonéské speciality, poté vás čeká již jen osobní volno a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

3. den: JAKARTA

Poznávání Indonésie začnete v samém srdci země – megapoli Jakartě. Po snídani se vydáte na celodenní prohlídku města. Vedle pozorování neutichajícího ruchu tohoto velkoměsta si prohlédnete také monumentální památník Monas, připomínající indonéský boj o nezávislost. Dále to bude největší mešita v jihovýchodní Asii Istiqlal a historický přístav Sunda Kelapa se slavnou kavárnou Batavia.

Projedete i kolem prezidentského paláce a nevynecháte ani muzeum wayangu – stínového divadla, které je pro Indonésii typické. 

4. den: JAKARTA - YOGYAKARTA, CHRÁM PRAMBANAN

Dnes vás čeká ranní přelet na střední Jávu, do kulturního centra Indonésie – sultánského města Yogykakarta. Po příletu se vydáte na výlet k úchvatnému hinduistickému chrámu Prambanan z 9. století. Poté bude následovat přejezd na hotel, ubytování a osobní volno.

Večer můžete fakultativně navštívit kulturní představení eposu Rámajána, jež zásadním způsobem formoval kulturu Jávy a jihovýchodní Asie obecně.

5. den: YOGYAKARTA, SULTÁNSKÝ PALÁC

Po snídani se vydáte na návštěvu sultánského paláce (tzv. kraton). Ten dodnes tvoří samotné centrum moci a autority yogyakartských sultánů. Ačkoliv je dnes Indonésie republikou, sultáni se doposud těší obrovské prestiži. Po dokončení prohlídky kratonu bude následovat prohlídka místního trhu, návštěva batikové manufaktury a stříbrnické dílny.

Zájemci se mohou zúčastnit fakultativní večeře v sultánské restauraci poblíž paláce, zaměřené na speciality oblíbené zdejšími sultány.

6. den: CHRÁM BOROBUDUR (UNESCO)

Časně ráno se přesunete k monumentálnímu chrámu Borobudur. Při dobrém počasí budete odměnění mystickou atmosférou chrámu krátce po východu slunce. Prohlédnete si hlavní chrám, symbolizující buddhistický vesmír, i menší chrámy v okolí. Milovníci kávy pak zajisté rádi ochutnají věhlasnou „cibetkovou kávu“.

Odpoledne vás čeká možnost nákupů na zdejší nejznámější nákupní třídě Malioboro. Nabídka zboží je zde opravdu bohatá – suvenýry připomínající kulturu Jávy, káva, koření nebo batika. Rozloučení se střední Jávou pak můžete uskutečnit během návštěvy fakultativního představení věhlasného stínového divadla.

7. den: YOGYAKARTA - SURABAYA

Ráno se rozloučíte  se sultánským městem Yogyakarta a budete pokračovat přes centrální Jávu do přístavního města Surabaya. Cestou vás čeká návštěva unikátního chrámu Candi Sukuh, připomínajícího mayské památky a zastávka u čajových plantáží.

8. den: SURABAYA, TOVÁRNA SAMPOERNA, HOTEL MAJAPAHIT

Během dopoledního programu v Surabayi se můžete těšit například na prohlídku nejznámější indonéské tabákové továrny Sampoerna vyrábějící proslulé hřebíčkové cigarety. Dále si prohlédnete koloniální hotel Majapahit připomínající dny slávy někdejší Nizozemské východní Indie.

Poté bude následovat přejezd dále na východní Jávu do oblasti Bromo. 

9. den: NÁRODNÍ PARK BROMO - UBUD

Opět vás čeká brzký start do nového dne. Ráno vyrazíte ještě za tmy džípy na vyhlídku nad úchvatnou sopečnou krajinou národního parku Bromo, kde počkáte na východ slunce. V případě dobrého počasí je pohled na sopky vynořující se ze tmy opravdu dechberoucí.

Poté se vrátíte do hotelu na snídani a po krátkém odpočinku se vydáte na letiště. Přeletíte na ostrov Bali, do jeho hlavního města Denpsasar. Odtud přejedete do města Ubud, kulturního srdce ostrova.

10. den: ODPOČINKOVÝ PROGRAM V UBUDU

Po náročnějších dnech si nyní trochu oddechnete v Ubudu a blízkém okolí. Dnešní program bude sice odpočinkový, nudit se ale určitě nebudete. Nejdříve vás čeká nenáročná procházka mezi rýžovými políčky, poté návštěva někdejšího královského paláce a na závěr volno v centru města s možností nákupu suvenýrů.

Odpoledne si užijete podle svých představ. Můžete odpočívat, nebo navštívit balijské masáže či některou z četných místních galerií. Večer se mohou zájemci fakultativně zúčastnit představení balijského tance legong, jednoho z kulturních pokladů Bali.

11. den: OKRUH STŘEDNÍM BALI

Po volnějším dni vás opět čeká den nabitý poznáváním. Nejdříve navštívíte zajímavý trh v Giyanyaru plný prodejců květů a ovoce, následovat bude soudní síň Kertha Gosa s krásně zdobenými stropy. Těšit se můžete také na nejposvátnější balijský chrám Besakih na úpatí hory Agung. Zde podle balijských legend přebývají bohové.

Během přejezdu oblasti Kintamani, známé svou úrodnou sopečnou půdou, vás čeká návštěva zahrad koření s ochutnávkou nápojů místní produkce. Na závěr dne navštívíte chrám Tirtha Empul, kde místní očišťují svá těla v ledové vodě.

12. den: UBUD - SEMINYAK, CHRÁMY TAMAN AYUN A TANAH LOT

Dopoledne si užijete poslední okamžiky v Ubudu, poté vás čeká přejezd na jih ostrova. Cestou navštívíte ikonický chrám Taman Ayun s typickými stupňovitými střechami.

Západ slunce nad „chrámem na moři“ Tanah Lot krásně zakončí poznávací část zájezdu. Ubytování v Seminyaku.

13.-14. den: SEMINYAK - OSOBNÍ VOLNO

Na závěr zájezdu vás čeká odpočinek u moře v letovisku Seminyak. I zde vám nabídneme možnost dalších fakultativních výletů (bližší informace vám podá na místě průvodce).

15. den: SEMINYAK, TRADIČNÍ BALIJSKÝ TANEC A ROZLUČKOVÁ VEČEŘE, ODLET

Váš čas v Indonésii se chýlí ke konci. Poslední okamžiky na Bali můžete prožít odpočinkem na pláži nebo nákupy suvenýrů. V podvečer se můžete těšit na rozlučkovou večeři s tanečním představením (z provozních důvodů může být zařazena i 14. den programu), poté bude následovat přesun na letiště a odlet domů.

16. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet na letiště Václav Havla v Praze.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu v důsledku konání některého z náboženských svátků.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Dle nového zákona je 30denní turistické vízum zdarma. Obdržíte ho na letišti po příletu na Bali.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

PROČ S NÁMI

 • S námi máte jistotu, že náš delegát Vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Indonésie, ale zároveň odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu Vás nečeká.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • MGR. LUBOMÍR VACEK

  Průvodce

  Pokud si dobře pamatuji, miloval jsem Asii odjakživa. Přestože jsem projel relativně velký kus světa, pouze v Asii jsem měl vždycky pocit, že sem patřím a že je to můj druhý domov. Místo, kam se můžu a budu vždy rád vracet a kde mi nic nechybí. A tenhle pocit mě neopustil od mé první návštěvy před mnoha lety (ano, utíká to) až dodnes. Ať už pozoruji propracované obřady v chrámech na Bali, popíjím čaj na zářivě zelených plantážích Malajsie, či hledám ty nejlepší nudle v životem kypících ulicích Hong Kongu či Tokia, všude je ten pocit stejný. Že právě tenhle fascinující kontinent rozhodně stojí za poznání “odshora až dolů” a to nejen kvůli úžasným památkám, nádherné přírodě, fantastickému jídlu či přátelským místním lidem. Rozmanitost tohoto kontinentu je prostě neuvěřitelná – pestrá směsice kultur, náboženství, úžasných kuchyní, vůní a zvuků. Najdeme zde nejvyšší hory světa, starobylé památky, hypermoderní města, ale i starobylá místa, která byla na vrcholu světové civilizace v době, kdy si o tom Evropa mohla jenom nechat zdát. A místní obyvatelé už jsou jen taková pověstná třešnička na dortu…Asie je prostě můj zamilovaný kout světa a já bych rád tento svůj pocit předal dál, vám – klientům a spolucestovatelům. Myslím, že láska k Asii je věc nakažlivá…dovolte mi to zkusit, třeba někde společně na cestách.

ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. Jakartu – asijskou megapoli pulzující životem
 2. Velkolepé chrámy Prambanan a Borobudur (UNESCO)
 3. Východ slunce nad sopkami národního parku Bromo
 4. Živé kulturní tradice Bali

Kompletní ceník

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627