Hledat

Japonsko

Cesta do Země vycházejícího slunce

Pojďte s námi ochutnat tajemství země, která je tak rozmanitá, že ji jen těžko lze popsat několika málo slovy. více

Prastaré, a přitom stále vytrvale udržované tradice, se snoubí s nezadržitelným pokrokem, staletí stará místa se prolínají s moderními mrakodrapy a nejnovějšími technologiemi. Přidejte ještě výborné jídlo, vyhlášenou slušnost a zdvořilost Japonců, perfektně fungující infrastrukturu a není divu, že vás Japonsko uchvátí. Navzdory jeho všudypřítomné moderní tváři zde můžete stále nacházet tradiční klid v překrásných zenových zahradách, buddhistických chrámech a svatyních pod bedlivým dohledem japonské ikony, monumentální sopky Fudži.

Program

1. den: ODLET PRAHA - TOKIO

Odlet z Prahy do Tokia s leteckou společností Emirates.

2. den: TOKIO

Přílet do Tokia. Transfer do hotelu, ubytování. Odpočinek po dlouhé cestě.

3. den: TOKIO

Celý den věnujete prohlídce Tokia. Hlavní město Japonska je místem mnoha tváří. Neustálý ruch a zběsilé tempo se střídá s klidem posvátných chrámů, svatyň a zahrad. Budete se o tom moci přesvědčit při prohlídce tradiční čtvrti Asakusa s buddhistickým chrámovým komplexem Sensó-dži, známé nákupní ulice Nakamise či módní čtvrti Harajuku a na dalších místech, která tato fascinující metropole nabízí.

Pro neznavené celodenním programem je večer připravena možnost fakultativních aktivit. Bližší informace podá průvodce.

4. den: KAMAKURA

Vypravíte se do bývalého hlavního města Kamakura, které se nachází uprostřed zalesněných kopců. V jeho okolí se setkáte s množstvím buddhistických chrámů a svatyň. Prohlédnete si nejslavnější místní chrám Hase-dera či svatyni Hačiman-gú. Třešničkou na dortu však bude nejznámější památka Kamakury, kterou je bezpochyby velký bronzový Amida Buddha Daibutsu.

Pro neznavené celodenním programem je večer připravena možnost fakultativních aktivit. Bližší informace podá průvodce.

5. den: VOLNÝ DEN

Užijete si den s volnějším programem – další poznávání Tokia, odpočinek, nebo možnost fakultativního výletu do města Nikkó, jež je považováno za jednu z perel Japonska. Jeho poklidná atmosféra je přesným opakem hektického a spěchajícího Tokia. Navštívíte zde významné hrobky Tóšó-gú a Taiyúin-bjó a budete moci obdivovat svatyni Futarasan či chrám Rinnó-dži. Návštěvníky přitahuje také červený posvátný most Šin-kjó klenoucí se přes řeku Daija.

6. den: HAKONE

Navštívíte krásný národní park Hakone, který jistě nadchne všechny milovníky přírody. Užijete si nádherné scenérie hor, lesů a jezer. V případě dobrého počasí budete moci spatřit i majestátní sopku Fudži, která je symbolem celého Japonska.

Konkrétní program bude uzpůsoben aktuálnímu počasí. Večer si pak vychutnáte večeři v tradičním japonském stylu.

7. den: KJÓTO

Rychlovlakem se vydáte na cestu do Kjóta, které je nejen krásným historickým městem, ale také kulturním centrem celé země. Patří mezi nejlépe dochovaná města v Japonsku a najdete zde také největší počet památek zapsaných na Seznam UNESCO. V křivolakých uličkách historického centra se budete procházet spolu s gejšami, které sem neodmyslitelně patří. Navštívíte čtvrť Gion, jež je místem zábavy japonské elity a projdete si tržiště Nishiki s nabídkou čerstvých surovin i tradičních pokrmů.

8. den: KJÓTO

Další den vašeho pobytu v Japonsku budete pokračovat v prohlídce Kjóta. Město ukrývá asi tisícovku chrámů a několik set svatyní. Vy si budete moci prohlédnout slavný zlatý pavilon Kinkaku-dži z roku 1397, který je jednou z nejznámějších památek Japonska. Stavba leží ukrytá v překrásných zahradách a je celá pokryta zlatem. Dále se projdete po dřevěném mostě Togetsukyo přes řeku Katsura a zavítáte i do úžasného bambusového háje Bamboo grove.

Pro neznavené celodenním programem je večer připravena možnost fakultativních aktivit. Bližší informace podá průvodce.

9. den: NARA

Navštívíte historicky první hlavní město Japonska Nara. Oproti Tokiu mnohem klidnější, avšak plné fascinujících historických památek a s dochovaným architektonickým bohatstvím. Nejslavnější památkou je bezesporu chrám Tódai-dži, který zaujímá místo největší dřevěné stavby světa. Uvnitř chrámu navíc můžete obdivovat 16 metrů vysokou sochu Velkého Buddhy z bronzu. Oblíbenou atrakcí je i chrám Kófuku-dži, jehož součástí je i druhá nejvyšší pagoda v Japonsku.

Navštívíte také překrásné zahrady Isui-en s mnoha jezírky a tradičními japonskými čajovnami.

10. den: FUSHIMI INARI

Vypravíte se poznávat krásy jedné z nejdůležitějších šintoistických svatyní v Kjótu, Fushimi Inari. Rozprostírá se na hoře Inari a je zasvěcena bohovi rýže a saké. Její dominantou jsou rumělkově zbarvené brány torii, kterými můžete dojít až na vrchol posvátné hory.

Následuje volné odpoledne určené k odpočinku, nebo individuálnímu poznávání krás města Kjóto. Můžete také využít možnost fakultativních aktivit – bližší informace u průvodce.

11. den: HRAD HIMEDŽI A HIROŠIMA

Vydáte se rychlovlakem na cestu do Himedži, kde navštívíte nejpozoruhodnější japonský hrad se sněhobílou fasádou. Hrad Himedži byl postaven již ve středověku a jako jeden z mála ustál všechny přírodní katastrofy i vojenské konflikty a dnes je považován za národní poklad.

Po prohlídce hradu se přemístíte do Hirošimy, která je spojována především se svržením atomové bomby v roce 1945. Projdete si město a navštívíte jeho významné památky jako je Muzeum atomové bombyPark míru nebo Atomový dóm (Genbaku Dome), jenž je největším symbolem katastrofy, která město potkala.

12. den: OSTROV MIJADŽIMA

Trajektem se vypravíte na japonský ostrov Mijadžima ležící ve Vnitřním moři. Je znám především díky svatyni Itsukušima (UNESCO), která byla vystavěna již v 6. století. Impozantní dojem umocňuje to, že je celý komplex vystavěn přímo na vodě a vzájemně propojen lávkami. Po prohlídce ostrova a svatyně transfer do Osaky.

13. den: OSAKA

Celý den věnujete prohlídce Ósaky. Třetí největší město Japonska má rozhodně co nabídnout každému cestovateli. Dominuje mu moderní architektura prosklených mrakodrapů, neboť město bylo na konci 2. světové války téměř srovnáno se zemí a muselo být znovu vystavěno. Ósaka je také vyhlášeným kulinářským centrem a byl by hřích neochutnat něco z japonské gastronomie v některém z mnoha pouličních stánků a bister.

Prohlídku zahájíte v poklidném tempu u Ósackého hradu, s významnou historií a krásnými přilehlými zahradami. Poté navštívíte skvělé ósacké akvárium a budete pokračovat vyhlídkou z fascinující budovy Umeda Sky Building, mistrovského díla moderní architektury. Prohlídku města zakončíte ve čtvrti Dótombori – centru nočního života, zábavy a skvělého jídla.

Po rozlučkové večeři, zaměřené na japonskou kuchyni, vás čeká přesun na letiště a v pozdních večerních hodinách odlet domů.

14. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

  1. hravé, extravagantní, moderní a lidnaté Tokio
  2. japonské tradice v moderním hávu
  3. starobylé památky dávných Inků
  4. národní park Hakone s výhledy na posvátnou horu Fudži
  5. neobyčejný ostrov Mijadžima, kde se nesmí pohřbívat ani rodit
  6. památník míru v Hirošimě
  7. vynikající japonskou gastronomii

Kompletní ceník

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627