Hledat

Ibiza a Formentera

aneb pěšky přes dva ostrovy

Baleárské ostrovy Ibiza a Formentera se po Menorce a Mallorce stanou dalšími výzvami v rámci naší baleárské trekking tour! Vězte, že především nejmenší a v našich končinách nejméně známý ostrov Formentera vás dostane svou jinakostí a vy z něj nebudete chtít odplout. více

Na Ibize zase zjistíte, že to není jen ostrov zábavy, jak bývá často prezentován. Zdejší túry kolem majáků, obranných věží, po útesech a plážích jsou totiž balzámem na naši středoevropskou bezmořskou duši. Takže pokud máte chuť a možnost, tak neváhejte a pojďte s námi na náš aktivní zájezd plný kvalitní pěší turistiky – cestování stále a pořád stojí za to 🙂

Mgr. Tomáš Hubka – autor zájezdu

 

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na Ibizu. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Z městečka Portinatx k majáku na Punta Moscarter

Z Portinatx vede k majáku, na nejsevernějším cípu ostrova, značená pěšina kopírující útesy nad mořem. Nabízí bezpočet výhledů k dalekým obzorům a nedostupným plážím pod útesy. Atmosféru dálek bude dokreslovat šumění moře či možná dunění příboje s “ukřičenými” racky nad hlavou. Finále severního putování bude důstojné – v baru na pláži 🙂

3. den: Cala Basa a obranné věže jihu

Túru začnete na útesech poblíž města Sant Antoni de Portmany, odkud naberete směr k pláži Cala Basa. Zde si dáte první pauzu přičemž někteří určitě neodolají pokušení v podobě koupele v mořských vlnách. Ostatní jim budou fandit od dobré kávy z vyhřátého písku na pláži 🙂 V druhé části túry vám bude dělat společnost maják Conillera a doprovodí vás až na Cala Comte, kde jsou vyhlášené rybí restaurace. Vězte, že takové gambas al ajillo (krevety na česneku v olivovém oleji) jsou zde naprostá pecka!

4. den: Formentera - dějství první

V prvním formenterském dějství si střihnete jihovýchod ostrova, kterému dominuje maják la Mola na vysokém útesu. Kolem se rozprostírá krásně nehostinná krajina, jež je spalována sluncem a bičována větry od moře. Vše mlčky střeží staré kamenné věže a větrné mlýny. Ale nebojte, zas až taková divočina to není 🙂 Občerstvíme se ve vesničce Pilar de la Mola a svá vysportovaná těla zchladíme na parádních plážích Calo des Mort. Velké finále však bude u majáku na Cap de  Barberia – těšte se!

5. den: Monument Picatxo de Migjorn

Kolem Ibizy najdete mnoho malých ostrůvků. V pátém dnu se vypravíte za výhledy na ostrůvek Es Vedrá, ke kterému se dostanete po cestě skrze borovicový les. Tudíž cesta nám ve stínu bude pěkně ubíhat, a pak přijde “vau” – parádní výhled na monumentální Picatxo de Migjorn. Po strmějším sestupu zakončíme den na pláži u vesničky Es Cubells.

6. den: Saliny a hlavní město Ibiza

V těsné blízkosti města Ibiza, na nejjižnějším cípu ostrova, se nachází saliny, které dodávají tomuto místu úžasný klid a atmosféru. A k tomu “zase” krásné moře, pláže, majáky a výhledy 🙂 Naštěstí to není monotematické – výhledy jsou okořeněny hradem, katedrálou a starým městem tyčícím se nad přístavem, kde ostatně bude i konec tohoto putování.

7. den: Formentera - dějství druhé

Druhé formentorské dějství, bude i závěrečným dějstvím našeho ostrovního putování. Písčitá úžina na severu Formentery je, z našeho pohledu, jedním z nejkrásnějších míst na Baleárských ostrovech. Proto nebudeme nikam spěchat a věnujeme tomuto nádhernému místu maximum času, tak abyste si parádu patřičně užili a vraceli se zpět domů s velkým cestovatelským uspokojením – tečka 🙂

8. den: ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

NÁROČNOST

DÉLKA ETAP

Délka jednotlivých etap se pohybuje v rozmezí 9 – 13 km. Vedeny jsou po písčitých a kamenitých cestách a pěšinách.

NÁROČNOST

Co do náročnosti, tak se jedná o pohodovou středně těžkou turistiku. Je třeba počítat s tím, že na řadě túr se nevyhnete stoupání a klesání – určitě nečekejte Polabskou nížinu :-).

Poznámka

 • Minimální počet účastníků: 15.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

VÍCE INFORMACÍ O CESTOVÁNÍ DO DESTINACE NAJDETE ZDE.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

5. 5. – 12. 5. 2022

7 nocí

Polopenze

letecky

Ibiza a Formentera

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2021)

24 990,-

Rezervovat
Rezervovat

6. 10. – 13. 10. 2022

7 nocí

Polopenze

letecky

Ibiza a Formentera

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2021)

24 990,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu s jedním přestupem Praha – Ibiza – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí v 3* hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu
 • transfery a lodní trajekty dle programu
 • výlety dle programu
 • služby průvodce CK
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 3 000 Kč za jednolůžkový pokoj
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • vstupy dle programu
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
 • povinnou pobytovou taxu cca od 3,30 EUR / den/ os. splatnou na místě
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
5. 5. – 12. 5. 20225. 5. 2022
Letiště Václava Havla Praha
5. 5. 2022
Letiště Ibiza
12. 5. 2022
Letiště Ibiza
12. 5. 2022
Letiště Václava Havla Praha
6. 10. – 13. 10. 20226. 10. 2022
Letiště Václava Havla Praha
6. 10. 2022
Letiště Ibiza
13. 10. 2022
Letiště Ibiza
13. 10. 2022
Letiště Václava Havla Praha
 • Letecká společnost Smart Wings

  Smartwings je největší českou leteckou společností patřící do koncernu Smartwings Group. Smartwings provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety. Pravidelná letecká spojení Smartwings nabízí do více než 80 destinací nejen po Evropě. Letecká flotila Smartwings se skládá z letounů Boeing.

  Palubní zavazadla

  Každý cestující si může vzít na palubu jedno příruční zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg (např. 56 x 45 ⨉ 25 cm) + jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka nebo laptop, max. 3 kg,  40x30x15 cm). Žádné jiné předměty nebudou akceptovány. Výjimku tvoří pouze pomůcky pro cestující s omezenou pohyblivostí, tj. berle nebo jiné ortopedické podpěrné přístroje, případně složitelný invalidní vozík (k přeložení do carga). Stále také platí, že místo kabinového zavazadla si cestující budou moci vzít na palubu hudební nástroj (max. 8 kg, 90x35x20 cm vč. obalu). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

  Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tato zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 ⨉ 120 cm. Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

  Poplatky za doplňkové služby a Všeobecné přepravní podmínky

  Pravidla přepravy najdete na webových stránkách dopravce: https://smartwings.com/cs/cestovni-informace/

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. pobřežní túry na dvou ostrovech o délce 8 - 12 km
 2. útesy, majáky a obranné věže
 3. koupání na parádních plážích v krásně čisté vodě
 4. ostrovní venkov v kontrastu s rušnou centrem hlavního města Ibiza
 5. gastronomii, kde prim hrají mořské plody a španělská vína

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

5. 5. – 12. 5. 2022

7 nocí

24 990,- 24 990,- +3 700,-

6. 10. – 13. 10. 2022

7 nocí

24 990,- 24 990,- +3 700,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve dvoulůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Druhá osoba dítě ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Třetí lůžko ve třílůžkové pokoji je řešeno formou přistýlky (pevné lůžko). Čtvrtá dospělá osoba na pokoji není možná.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627