Hledat

Ibiza a Formentera

aneb pěšky přes dva ostrovy

Baleárské ostrovy Ibiza a Formentera se po Menorce a Mallorce stanou dalšími výzvami v rámci naší baleárské trekking tour! Vězte, že především nejmenší a v našich končinách nejméně známý ostrov Formentera vás dostane svou jinakostí a vy z něj nebudete chtít odplout. více

Na Ibize zase zjistíte, že to není jen ostrov zábavy, jak bývá často prezentován. Zdejší túry kolem majáků, obranných věží, po útesech a plážích jsou totiž balzámem na naši středoevropskou bezmořskou duši. Takže pokud máte chuť a možnost, tak neváhejte a pojďte s námi na náš aktivní zájezd plný kvalitní pěší turistiky – cestování stále a pořád stojí za to 🙂

Mgr. Tomáš Hubka – autor zájezdu

 

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na Ibizu. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Z městečka Portinatx k majáku na Punta Moscarter

Z Portinatx vede k majáku, na nejsevernějším cípu ostrova, značená pěšina kopírující útesy nad mořem. Nabízí bezpočet výhledů k dalekým obzorům a nedostupným plážím pod útesy. Atmosféru dálek bude dokreslovat šumění moře či možná dunění příboje s „ukřičenými“ racky nad hlavou. Finále severního putování bude důstojné – v baru na pláži 🙂

3. den: Cala Basa a obranné věže jihu

Túru začnete na útesech poblíž města Sant Antoni de Portmany, odkud naberete směr k pláži Cala Basa. Zde si dáte první pauzu přičemž někteří určitě neodolají pokušení v podobě koupele v mořských vlnách. Ostatní jim budou fandit od dobré kávy z vyhřátého písku na pláži 🙂 V druhé části túry vám bude dělat společnost maják Conillera a doprovodí vás až na Cala Comte, kde jsou vyhlášené rybí restaurace. Vězte, že takové gambas al ajillo (krevety na česneku v olivovém oleji) jsou zde naprostá pecka!

4. den: Formentera - dějství první

V prvním formenterském dějství si střihnete jihovýchod ostrova, kterému dominuje maják la Mola na vysokém útesu. Kolem se rozprostírá krásně nehostinná krajina, jež je spalována sluncem a bičována větry od moře. Vše mlčky střeží staré kamenné věže a větrné mlýny. Ale nebojte, zas až taková divočina to není 🙂 Občerstvíme se ve vesničce Pilar de la Mola a svá vysportovaná těla zchladíme na parádních plážích Calo des Mort. Velké finále však bude u majáku na Cap de  Barberia – těšte se!

5. den: Monument Picatxo de Migjorn

Kolem Ibizy najdete mnoho malých ostrůvků. V pátém dnu se vypravíte za výhledy na ostrůvek Es Vedrá, ke kterému se dostanete po cestě skrze borovicový les. Tudíž cesta nám ve stínu bude pěkně ubíhat, a pak přijde „vau“ – parádní výhled na monumentální Picatxo de Migjorn. Po strmějším sestupu zakončíme den na pláži v Cala d’Hort.

6. den: Volný den - Ibiza hlavní město (fakultativní výlet)

Volný den ideální pro koupání a zasloužený odpočinek na pláži. Avšak pokud si budete chtít zpestřit odpoledne a podvečer výletem, tak můžete vyrazit s naší průvodkyní na prohlídku hlavního města Ibizy a den završit procházkou mezi salinami a západem slunce nad Formenterou.

Cena výletu: 35 eur / osoba

7. den: Formentera - dějství druhé

Druhé formenterské dějství bude i závěrečným dějstvím našeho ostrovního putování. Písčitá úžina na severu Formentery je, z našeho pohledu, jedním z nejkrásnějších míst na Baleárských ostrovech. Proto nebudeme nikam spěchat a věnujeme tomuto nádhernému místu maximum času, tak abyste si parádu patřičně užili a vraceli se zpět domů s velkým cestovatelským uspokojením – tečka 🙂

8. den: ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Poznámka

 • Minimální počet účastníků: 15.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

NÁROČNOST 🥾🥾

Co do náročnosti, tak se jedná o pohodovou středně těžkou turistiku. Je třeba počítat s tím, že na řadě túr se nevyhnete stoupání a klesání – určitě nečekejte Polabskou nížinu :-).

Délka jednotlivých etap se pohybuje v rozmezí 9 – 13 km. Vedeny jsou po písčitých a kamenitých cestách a pěšinách.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

vyprodáno

12. 10. – 19. 10. 2023

7 nocí

Polopenze

letecky

Ibiza a Formentera

vyprodáno

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu s jedním přestupem Praha – Ibiza – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí v 3* hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu
 • transfery a lodní trajekty dle programu
 • výlety dle programu
 • služby průvodce CK
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 4 000 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety a vstupy
 • vstupy dle programu
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
 • povinnou pobytovou taxu cca od 3,30 EUR / den/ os. splatnou na místě
ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
12. 10. – 19. 10. 202312. 10. 2023
Letiště Václava Havla Praha
12. 10. 2023
Letiště Ibiza
19. 10. 2023
Letiště Ibiza
19. 10. 2023
Letiště Václava Havla Praha
 • Letecká společnost Deutsche Lufthansa

  Deutsche Lufthansa AG je německý národní letecký dopravce. Název vychází ze spojení německých slov Luft (německy vzduch) a hansa (něm. obchodní spolek). Je největší německou leteckou společností a jednou z největších korporací v letecké dopravě na světě. Obsluhuje přes 200 destinací v Evropě, Asii, Africe a Americe.. Lufthansa je zakládajícím členem Star Alliance, největší současné letecké aliance. Dle agentury Skytrax se od roku 2017 jedná o pětihvězdičkovou leteckou společnost.

  V logu má tato společnost již od roku 1929 jeřába, tento ohrožený druh ptactva Luftansa v Německu podporuje.

  Váhové limity zavazadel

  Cestující si smí vzít na palubu zavazadlo, jehož váha nesmí přesáhnout 8 kg a max. rozměry 55 × 40 × 23 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace .

  Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbavených zavazadel musí vyhovovat limitu 23 kg pro každého cestujícího. Součet jejich rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (včetně koleček a rukojeti!).

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. pobřežní túry na dvou ostrovech o délce 9 - 13 km
 2. útesy, majáky a obranné věže
 3. koupání na parádních plážích v krásně čisté vodě
 4. ostrovní venkov v kontrastu s rušným centrem hlavního města Ibiza
 5. gastronomii, kde prim hrají mořské plody a španělská vína

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

12. 10. – 19. 10. 2023

7 nocí

26 990,- 26 990,- +4 000,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na jednu osobu libovolného věku, která doprovází osobu 55+ na ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve dvoulůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Druhá osoba dítě ve dvoulůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny.
 • Třetí lůžko ve třílůžkové pokoji je řešeno formou přistýlky (pevné lůžko). Čtvrtá dospělá osoba na pokoji není možná.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627